Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,950 μέλη και 2,477,902 μηνύματα σε 78,913 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένη Ελληνική πόλη ή κωμόπολη

Αγαπημένη Ελληνική πόλη ή κωμόπολη;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)
Αθήνα
3
42,86%
Ιωάννινα
1
14,29%
Θεσσαλονίκη
1
14,29%
Πάτρα
1
14,29%
Ηράκλειο
0
0%
Λάρισα
0
0%
Βόλος
0
0%
Χανιά
0
0%
Άλλη (πείτε ποια)
0
0%
Καμία
1
14,29%

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,515 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 13:01, 30-06-19:

Μιας και ζούμε στην Ελλάδα όπου έχουμε παρά πολλές μεγάλες πόλεις ειπα να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε να πούμε ποια Ελληνική πόλη είναι η αγαπημένη μας και γιατί.

Ξεκινάω εγώ.Αν και μένω στο κέντρο της Αθήνας,η αγαπημένη μου πόλη είναι με διαφορά ο Πειραιάς.Μεγαλη πόλη,ωραία αγορά,είναι βιομηχανική πόλη κάτι που μου αρέσει και φυσικά έχει το λιμάνι από όπου και πάω διακοπές.Το μόνο αρνητικό είναι το κυκλοφοριακό χάος που επικρατεί.

Πείτε και εσείς.Θα βάλω δημοσκόπηση.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,539 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 17:11, 30-06-19:

Η μόνη πόλη που μπορεί να θεωρηθεί μεγαλούπολη από αυτές είναι η Αθήνα, ούτε καν η Θεσσαλονίκη, ενδεχομένως.
Οι υπόλοιποι θυμίζουν χωριά μπροστά σε αυτήν/ες.

Η Νίκαια δε ξέρω που κολλάει, ενώ δεν θα έβαζα σε ξεχωριστή κατηγορία τον Πειραιά από την Αθήνα.
Επίσης δε βρίσκω πραγματικά κανέναν λόγο που μπορεί σε κάποιον να αρέσει ο Πειραιάς.
1
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,515 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:21, 30-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Η μόνη πόλη που μπορεί να θεωρηθεί μεγαλούπολη από αυτές είναι η Αθήνα, ούτε καν η Θεσσαλονίκη, ενδεχομένως.
Οι υπόλοιποι θυμίζουν χωριά μπροστά σε αυτήν/ες.

Η Νίκαια δε ξέρω που κολλάει, ενώ δεν θα έβαζα σε ξεχωριστή κατηγορία τον Πειραιά από την Αθήνα.
Επίσης δε βρίσκω πραγματικά κανέναν λόγο που μπορεί σε κάποιον να αρέσει ο Πειραιάς.

Λοιπόν πάμε ένα ένα γιατί μάλλον δεν ξέρεις.
1)Όταν λέμε Αθήνα (πόλη) εννοούμε το λεκανοπέδιο δηλαδή το δήμο Αθηναίων.
2)Όταν λέμε μητροπολιτική περιοχή Αθήνας (Αττική) τότε βάζουμε τις άλλες πόλεις μέσα.Αρα όταν λέμε Αθήνα εννοούμε την πόλη και όχι την μητροπολιτική περιοχή.

Όσο για τον Πειραιά το ότι δεν αρέσει εσένα δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αρέσει και στους άλλους.Και εμένα το Ηράκλειο δεν μου αρέσει αλλά δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αρέσει σε κανένα.
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 18:08, 30-06-19:

Ναύπλιο!
1
Παράθεση

Agnwsth

Δραστήριο Μέλος

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 19:11, 30-06-19:

Το χωριό μου.
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 19:15, 30-06-19:

Καμια
1
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια