Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,284 μηνύματα σε 78,934 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 168 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε: στις 20:54, 30-05-15:

Κατι τετοιο υποθετω (Χωρις τους σκορπιους βεβαια) θα μου αρεσε και εμενα, πολυ ωραιο στυλ.

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 12:53, 31-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Κατι τετοιο υποθετω (Χωρις τους σκορπιους βεβαια) θα μου αρεσε και εμενα, πολυ ωραιο στυλ.

ναι. αυτά θα ήταν πολύ ωραία.
[σκέτα]
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε: στις 19:37, 31-05-15:

Κάτι τέτοιο εννοώ!
Σε ασημένιο ή μαυρο.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  il_340x270.541249081_jiml.jpg
Εμφανίσεις:  214
Μέγεθος:  12,3 KB  
5
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 22:53, 31-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Κάτι τέτοιο εννοώ!
Σε ασημένιο ή μαυρο.
Ωραίο φαίνεται, ντάξει αν είναι και ο άλλος ευπαρουσίαστος θα του ταιριάζει κιόλας.
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,372 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 12:33, 04-06-15:

Ειχα κανει τρυπα στη μυτη περσυ αλλα μου εκλεισε χωρις ευτυχως να αφησει κανενα σημαδι αυριο ομως θα ξανακανω γιατι μου αρεσε.

Υ.γ. Κι εγω ειμαι σε αυτους που δεν εχουν τρυπησει τα αυτια τους...βαριεμαι
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,327 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 12:59, 04-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Εχέμυθη
Υ.γ. Κι εγω ειμαι σε αυτους που δεν εχουν τρυπησει τα αυτια τους...βαριεμαι
Α στο καλό. Δεν το είχα προσέξει.
1
Παράθεση

Jestrous

Νεοφερμένος

Ο Jestrous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Jestrous έγραψε: στις 11:18, 08-06-15:

ρε θελω να κανω μονος μου septum, αλλα δεν ξερω πως να ζητησω την βελονα στο φαρμακειο

αμα μπορει καποιος να μου στειλει chat η κατι τετοιο, θελω οποσδηποτε septum και δεν θελω σε μαγαζι για δικους μου λογους, οποτε αμα σκεφτεστε να μου πειτε σε μαγαζι απλως μην μου το πειτε, αυτα :/
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 13-06-15 στις 09:27. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων,μετατροπή από greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

SunnyG (Faith)

Νεοφερμένος

H Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H SunnyG έγραψε: στις 08:45, 12-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Jestrous
αμα μπορει καποιος να μου στειλει chat η κατι τετοιο, θελω οποσδηποτε septum και δεν θελω σε μαγαζι για δικους μου λογους, οποτε αμα σκεφτεστε να μου πειτε σε μαγαζι απλως μην μου το πειτε, αυτα :/
Θα σου έλεγα να ΜΗΝ την κάνεις μόνος σου γιατί εκτός του κινδύνου της μόλυνσης υπάρχει και η περίπτωση να τραυματιστείς
btw Έχω συνολικά 8 τρύπες (μύτη,φρύδι ,πτερύγιο και 5 στα αυτιά 2+3)
και το αγόρι μου 3 αυτί,γλώσσα και χείλια κάτω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 13-06-15 στις 09:28. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 21:13, 16-06-15:

ζητάς φλεβοκαθετήρα πράσινο. αλλά seriously πήγαινε να στην κάνει κάποιος που ξέρει. καλύτερα να δώσεις 20-30 ευρώ παρά να ταλαιπωρήσε με μολύνσεις. άσε που αν το κάνεις μόνος σου το πιο πιθανό είναι να βγει στραβό.
Παράθεση

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

H EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H EffieEnjoy έγραψε: στις 21:59, 16-06-15:

Λατρεύω τα piercings,όταν ήμουν πιο μικρή είχα τρέλα πραγματικά,κάθε μήνα έκανα και ένα καινούριο! Τώρα τα μόνα που έχω κρατήσει είναι τα κλασσικά στους λοβούς των αφτιών,στον τράγο,στην μύτη και στον αφαλό.
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye snowblind έγραψε: στις 22:35, 16-06-15:

θέλω labret so bad.
αλλά δεν ξέρω ρε παίδες, τελικά η μόλυνση στην μύτη θεραπεύτηκε πολύ καλά χωρίς επιπλοκές [σε αντίθεση με όσα μου έλεγε η δερματολόγος και είχα φρικάρει]και σκέφτομαι πως τελικά ίσως να μην απορρίπτει ο οργανισμός μου όλα τα piercings. αφήστε που εκείνη την περίοδο έκανα κι εγώ τις βλακείες μου γιατί την είχα μόλις ένα μήνα και πλάκωσε κι ένα κρυολόγημα και το ταλαιπώρησα κάπως. η μάνα μου λέει να περιμένω να φύγει τελείως το σημάδι από την μύτη, να σιγουρευτούμε ότι πέρασε και μετά να πάω στην επόμενη. what do u think?
Παράθεση

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

H EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H EffieEnjoy έγραψε: στις 22:39, 16-06-15:

labret είναι υπέροχο! εγώ λέω να ξαναδοκιμάσεις στην μύτη,ή περίμενε λίγο καιρό ακόμη να επουλωθεί καλά ή κάνε από την άλλη πλευρά!
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε: στις 22:46, 16-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
θέλω labret so bad.
αλλά δεν ξέρω ρε παίδες, τελικά η μόλυνση στην μύτη θεραπεύτηκε πολύ καλά χωρίς επιπλοκές [σε αντίθεση με όσα μου έλεγε η δερματολόγος και είχα φρικάρει]και σκέφτομαι πως τελικά ίσως να μην απορρίπτει ο οργανισμός μου όλα τα piercings. αφήστε που εκείνη την περίοδο έκανα κι εγώ τις βλακείες μου γιατί την είχα μόλις ένα μήνα και πλάκωσε κι ένα κρυολόγημα και το ταλαιπώρησα κάπως. η μάνα μου λέει να περιμένω να φύγει τελείως το σημάδι από την μύτη, να σιγουρευτούμε ότι πέρασε και μετά να πάω στην επόμενη. what do u think?
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένεις.Άλλο η μύτη και άλλο το labret.Τι πειράζει αν δεν έχει φύγει τελείως το σημάδι της μύτης;
Άσε που δεν είναι απαραίτητο να απορρίψει κι αυτό το piercing ο οργανισμός σου.Κάντο τώρα που το έχεις πάρει απόφαση!
Πραγματικά το labret είναι από τα αγαπημένα μου piercings(μαζί με το septum και το κλασικό της μύτης).Απλά το μόνο που σκέφτομαι και με σταματάει λίγο από το να το κάνω είναι ότι θα τρίβεται το σκουλαρίκι πάνω στα δόντια και η αίσθηση δεν είναι και η καλύτερη!
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye snowblind έγραψε: στις 22:56, 16-06-15:

με έχει πιάσει μια γενικότερη φοβία με τα piercings μετά την μόλυνση και το σκέφτομαι διπλά τώρα. σίγουρα η αίσθηση του σκουλαρικιού να τρίβεται στα δόντια δεν είναι και η καλύτερη, αλλά φοράω τώρα αυτό το διάφανο μασελάκι που σου δινουν μετά που βγάζεις τα σιδεράκια οπότε δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα. και κάτι άλλο -μην με βρίσετε, το έχω απορία - το κάπνισμα παίζει να επηρεάσει αρνητικά το piercing στην αρχή;
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 22:56, 16-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Jestrous
ρε θελω να κανω μονος μου septum, αλλα δεν ξερω πως να ζητησω την βελονα στο φαρμακειο

Μην κάνεις μόνος σου σέπτουμ, για τους λόγους που αναφέρθηκαν προηγουμένως.

θέλω labret so bad.
Labret vertical ή στο πλάι;
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye snowblind έγραψε: στις 22:58, 16-06-15:

πεθαίνω για vertical αλλά επειδή διαπερνάται πολύ δέρμα το ψιλοφοβάμαι. θέλει και πολύ περισσότερο χρόνο να επουλωθεί. οπότε σκέφτομαι για κλασσικό labret στην μέση ακριβώς.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε: στις 23:19, 16-06-15:

Πάντως αν έχετε ευαίσθητα ούλα να ξέρετε πως με το labret μπορεί να υποχωρήσουν σε εκείνο το σημείο (just sayin').
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε: στις 23:35, 16-06-15:

με έχει πιάσει μια γενικότερη φοβία με τα piercings μετά την μόλυνση και το σκέφτομαι διπλά τώρα. σίγουρα η αίσθηση του σκουλαρικιού να τρίβεται στα δόντια δεν είναι και η καλύτερη, αλλά φοράω τώρα αυτό το διάφανο μασελάκι που σου δινουν μετά που βγάζεις τα σιδεράκια οπότε δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα. και κάτι άλλο -μην με βρίσετε, το έχω απορία - το κάπνισμα παίζει να επηρεάσει αρνητικά το piercing στην αρχή;
Στο χαρτάκι με τς οδηγίες που μου είχαν δώσει απ'το πιρσεράδικο έλεγε ότι οι τρύπες που είναι εσωτερικές στο στόμα, καλό είναι να αποφεύγεται το κάπνισμα τις πρώτες 7 μέρες.Κι αυτό εσωτερικό πρέπει να θεωρείται!
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 21:25, 17-06-15:

πεθαίνω για vertical αλλά επειδή διαπερνάται πολύ δέρμα το ψιλοφοβάμαι. θέλει και πολύ περισσότερο χρόνο να επουλωθεί. οπότε σκέφτομαι για κλασσικό labret στην μέση ακριβώς.
Το vertical μου άρεσε, μέχρι που ξεκίνησε να το κάνει κάθε καρυδιάς καρύδι, οπότε θα έλεγα το άλλο.
Παράθεση

Dod

Δραστήριο Μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Dod έγραψε: στις 12:26, 10-07-15:

Θελω να κανω μια παρα πολυ μικρη τρυπα στο ενα μου το αυτι μονο..
Γνωριζετε αν υπαρχουν μαγνητακια για να βαλω προς το παρον;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος