Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,998 μέλη και 2,479,848 μηνύματα σε 78,995 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 500 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όταν θέλει να πληρώνει πάντα και παντού!

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 433 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 13:10, 21-01-19:

Καλησπέρα σε όλους,

Ξέρω ότι θίγω ένα πάρα πολύ κλασικό ερώτημα, σχεδόν γραφικό πλέον αλλά έχω ένα θέμα. Εδώ κι ένα μήνα περίπου βγαίνω μ’ένα παιδί και επιμένει να πληρώνει πάντα εκείνος όταν βγαίνουμε έξω. Να σημειωθεί ότι είμαστε και οι δύο φοιτητές, με οικονομική άνεση. Εκείνος μένει με τους δικούς του και δουλεύει παράλληλα στο μαγαζί τους, ενώ εγώ είμαι από άλλη πόλη και δε δικαιολογώ κάπως το «χαρτζιλίκι» μου. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ γιατί έχω μεγαλώσει με τη νοοτροπία ότι πρέπει να είμαι πάντα οικονομικά ανεξάρτητη και μόνο έτσι νιώθω καλά, αλλά όταν πάω έστω να πιάσω το πορτοφόλι μου παρεξηγείται. Και πέρα από το να του μαγειρέψω ένα βράδυ σπίτι μου, δε βρίσκω άλλο τρόπο να πατσίσω σ αυτό το θέμα. Ας εξηγήσει υπεύθυνα ένας άντρας την ψυχολογία πίσω από αυτά τα κολλήματά σας γιατί μ’έχετε μπερδέψει :Ρ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,458 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 15:29, 21-01-19:

Μεταξύ μας μάλλον έχεις βολευτεί που πληρώνει συνέχεια αυτός και τώρα ψάχνεις επιβεβαίωση ότι αυτό είναι οκ.
Αν δεν σου αρέσει να πληρώνει αυτός συνέχεια, πλήρωσε κι εσύ. Δεν είναι ανάγκη να αφήνεις το πορτοφόλι κάθε φορά που βλέπεις ότι παρεξηγείται. Εξήγησέ του με ωραίο τρόπο ότι κι εσύ παρεξηγείσαι με την επιμονή του και απλά κέρασε τον. Είναι απλούστερο από ότι ακούγεται
3
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 995 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 18:45, 21-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Agaphbou
Καλησπέρα σε όλους,

Ξέρω ότι θίγω ένα πάρα πολύ κλασικό ερώτημα, σχεδόν γραφικό πλέον αλλά έχω ένα θέμα. Εδώ κι ένα μήνα περίπου βγαίνω μ’ένα παιδί και επιμένει να πληρώνει πάντα εκείνος όταν βγαίνουμε έξω. Να σημειωθεί ότι είμαστε και οι δύο φοιτητές, με οικονομική άνεση. Εκείνος μένει με τους δικούς του και δουλεύει παράλληλα στο μαγαζί τους, ενώ εγώ είμαι από άλλη πόλη και δε δικαιολογώ κάπως το «χαρτζιλίκι» μου. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ γιατί έχω μεγαλώσει με τη νοοτροπία ότι πρέπει να είμαι πάντα οικονομικά ανεξάρτητη και μόνο έτσι νιώθω καλά, αλλά όταν πάω έστω να πιάσω το πορτοφόλι μου παρεξηγείται. Και πέρα από το να του μαγειρέψω ένα βράδυ σπίτι μου, δε βρίσκω άλλο τρόπο να πατσίσω σ αυτό το θέμα. Ας εξηγήσει υπεύθυνα ένας άντρας την ψυχολογία πίσω από αυτά τα κολλήματά σας γιατί μ’έχετε μπερδέψει :Ρ

Αν εκεί που είστε για καφέ ας πούμε, σηκωθείς και πεις ότι και καλά πας στο μπάνιο ενώ πας και πληρώσεις το λογαριασμό θα γίνει θέμα δλδ;
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 00:01, 22-01-19:

Αυτα δεν ειναι φυσιολογικά πράγματα εκ μέρους των αντρών οποτε ποια νοοτροπια ακριβως να θιξουμε ; προκειται περι κινησεων υποσυνειδητης επιδειξης οικονομικής κυριαρχιας ! Πχ εγω πληρώνω αρα εγω εχω την δύναμη. Ματαιοδοξιες ειναι αυτά και εννοειται πως ειμαι αντιθετος. Βεβαια αυτο εσενα σε βολευει.

Ειχα γνωρισει μια κοπελα το καλοκαιρι του 2017 μεγαλυτερη βεβαια η οποια ειχε εναν γκομενο και ενα βραδυ που ειχαμε βγει ολοι μαζι αυτος γιορταζε και κερασε ολους μας , και στο πρώτο αλλα και στο δευτερο μαγαζι που πηγαμε. Μου φανηκε υπερβολη αν και το δέχτηκα. Η κινηση αυτη ειχε τους λογους της ηθελε να δειξει στη δικιά του οτι ειναι κυριαρχος ! Οποτε πιστευω αυτες ολες οι κινησεις ακριβως αυτους τους σκοπους έχουνε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 22-01-19 στις 00:06.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Libertus, hl_amhxanos, NikosM.5

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Aπεργίες παντού! - Από phyllis
      Το θέμα έχει λάβει 119 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-12 στις 16:54.
    • Κι όμως τσαρλατάνοι υπάρχουν παντού. - Από babisgr
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-09 στις 11:31.
    • Ιντερνετ παντού και πάντα - Από ΓΙΟΥΛΗ22136
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-08-08 στις 13:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα