Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,976 μέλη και 2,478,809 μηνύματα σε 78,950 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 552 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια θεωρείτε τα ωραιότερα ελληνικά λογότυπα;

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:32, 06-08-06:

Σαφώς και υπάρχουν κι εδώ καλές δουλειές!! Πάρε τον κατάλογο των ΕΒΓΕ και κοίτα!
Αναφερόμουν στις πολύ γνωστές, και αυτό αφορά και το θέμα! Αν μιλούσα για άγνωστές θα ήμουν εκτός θέματος!!
Συννενόηση καρπούζι!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:34, 06-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
"Άλλωστε μην ξεχνάς οτι μιλάμε για Ελλάδα. Αν το επεκτείναμε στο εξωτερικό ή σε επιχειρήσεις που δεν είναι απαραίτητα γνωστές, δεν νομίζω κι εγώ να έβαζα τα συγκεκριμένα."
Note the ή. Δεν είναι ΚΑΙ, είναι Ή !
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:39, 06-08-06:

Το οτι δεν εχεις προσεξει λογοτυπα επιχειρησεων που δεν ειναι απαραιτητα γνωστες στο Ελλαντα, δε σημαινει πως δεν υπαρχουν και αξιολογες δουλειες, σημαινει απλα οτι δεν τις εχεις προσεξει .
Για εμενα, και για ακομη πολλους φανταζομαι, τα γραφιστικά είναι τμήμα του marketing της. Αρά εταιρίες που δεν είναι γνωστές σημαίνει κάκο marketing αρά αυτόματος αναιρεί πολλές φορές και το πόσο καλά είναι τα γραφιστικά της
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 23:17, 06-08-06:

Το ή το φαγε η μαρμαγκα, εχεις δικιο, αλλ'αντ'αλλων καταλαβα :X

Exposed_Bone αλιμονο αν συνεβαινε αυτο που λες! Υπαρχουν εταιριες που δεν απευθυνονται στο ευρυ κοινο, αυτο δεν αναιρει οτι μπορει να εχουν καλες δουλειες στο γραφιστικο τους μερος! Μιας και το θεσε η μισελ, απ'τις δουλειες που χτυπανε τα βραβεια εβγε ποσες ειναι πολυ γνωστες στον καθενα που δεν αφορα η γραφιστικη τη δουλεια του? Μμμ!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 23:27, 06-08-06:

Πάντως έχουν πάρει κατα καιρούς ΕΒΓΕ και γνωστές εταιρείες... Πχ η Δέλτα για τη συσκευασία απο κάτι κυπελλάκια θυμάμαι...
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 23:33, 06-08-06:

KAI !!!!
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:50, 06-08-06:

KAI !!!!
Ακόμη και εγώ που είμαι άσχετος με το θέμα εκτιμώ τα ΕΒΓΕ
Το ή το φαγε η μαρμαγκα, εχεις δικιο, αλλ'αντ'αλλων καταλαβα :X

Exposed_Bone αλιμονο αν συνεβαινε αυτο που λες! Υπαρχουν εταιριες που δεν απευθυνονται στο ευρυ κοινο, αυτο δεν αναιρει οτι μπορει να εχουν καλες δουλειες στο γραφιστικο τους μερος! Μιας και το θεσε η μισελ, απ'τις δουλειες που χτυπανε τα βραβεια εβγε ποσες ειναι πολυ γνωστες στον καθενα που δεν αφορα η γραφιστικη τη δουλεια του? Μμμ!
Κοίτα, π.χ. η oracle δεν απεθευνεται στο ευρυ κοινο και ομως ειναι γνωστη... μην με βαλεις να αναφερω αλλα 100443543 παραδειγματα. Τελος ας μην ξεχναμε οτι η Intel στην ουσια εγινε γνωστη από ... το λογότυπο ;-)

Ο γραφιστάς σίγουρα δεν ευθύνεται 100% αν μετά από τα νέα γραφιστικά η εταιρία βρίσκεται στο ίδιο επιπεδό, σίγουρα ευθύνεται για χ%, όπου χ>0
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε: στις 01:39, 07-08-06:

Ναι ρε παιδι μου, αυτο που λεω εγω ειναι οτι ποσες ειναι οι εταιριες που αφορουν στην καθημερινοτητα τους τους περισσοτερους ανθρωπους για να προσεξουν και το λογοτυπο τους? 50? 60? Σκεψου ποσες εταιριες υπαρχουν που δεν απευθυνονται σε τοσο ευρυ κοινο και θα καταλαβεις τι εννοω.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:38, 07-08-06:

Ναι ρε παιδι μου, αυτο που λεω εγω ειναι οτι ποσες ειναι οι εταιριες που αφορουν στην καθημερινοτητα τους τους περισσοτερους ανθρωπους για να προσεξουν και το λογοτυπο τους? 50? 60? Σκεψου ποσες εταιριες υπαρχουν που δεν απευθυνονται σε τοσο ευρυ κοινο και θα καταλαβεις τι εννοω.
Πόσες όμως εταιρίες δ-ε-ν απευθυνονται στο ευρυ κοινό α-λ-λ-ά είναι γνωστές στο ευρυ κοινό; Εφερά σαν παραδείγμα την oracle αλλά μπορώ να αναφερώ και την ericsson (όχι την sony ericsson) όπως και την HTC αλλά και την Infoquest και octabit
Παράθεση

SAMURAi

Νεοφερμένος

Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web designer . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O SAMURAi έγραψε: στις 08:26, 07-09-06:

Όλα τα δικά μου!PPPPPPPPPPPPPPppppppppppppp

χμμμ..
πάάάάάρα πολλά....
της Vodafone ναι,
απ'το πλαίσιο.. όόόχι.. δυσκολα...δεν με τραβάει..
απ'τα καλύτερα ελληνικά θά'λεγα ενα πολύύύύ καλό της εταιρείας εδραση.πολύ καλό.
για όσους μενουν Θεσσαλονίκη, μπορεί να ξέρουν τα video club Spectrum. επίσης μ'αρέσει κι'αυτό το λογότυπο.
της cosmote το καινούριο, δεννν.... της Q καλύτερο είναι πιστεύω..
από ελληνικά ελληνικά άλλα.. κόλησα τώρα...
από ξένα.. ναι Sony Ericsson, του ΧΒΟΧ το λογότυπο μ'αρέσει πολύ.
της ΑΤΙ, του energy drink Shark, της εταιρίας Dark Horse....
τέσπα είναι παάάάάρα πολλά..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SAMURAi : 07-09-06 στις 08:35.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:22, 19-08-07:

Της Forthnet πλέον είναι ωραίο, αν και τους πήρε πολλά χρόνια να το αλλάξουν. Μου θυμίζει πολύ firefox, αλλά anyway...

Για το (πρώτο) λογότυπο της WIND τι έχετε να πείτε; (οκ, δεν είναι Ελληνική, αλλά nevermind )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 09-08-12 στις 15:09.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:26, 19-08-07:

Προτιμώ το ελληνικό λογότυπο της wind
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:33, 19-08-07:

Το επισύναψα και αυτό πιο πάνω, τελικά. Αυτό εννοούσες;

Πάντως θυμίζει λίγο... αέρα (και λίγο θάλασσα και λίγο κρασί )
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:37, 19-08-07:

Ναι αυτό εννοούσα. Μπορεί στην ελλάδα για αυτούς τους λόγους να ήρθε σε αυτά τα χρώματα.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 04:00, 19-08-07:

Λογικά ήρθε σε αυτά τα χρώματα για να θυμίζει την διαφημιστική καμπάνια με τα "Θέλω" που ήταν σε μπλε-κόκκινο. Διότι το να θυμίζει ..αέρα κοπανιστό, μόνο καλό δεν μου ακούγεται
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 07:10, 19-08-07:

Πάντως το ελληνικό φαίνεται και πιο καλοσχεδιασμένο, με καλύτερη τυπογραφία κλπ.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 09:59, 19-08-07:

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε: στις 15:51, 23-09-07:

πως και δεν εχει αναφερει κανεις το λογοτυπο του playstation???Παρα πολυ καλο και κλασσικο πλεον!!!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 16:23, 23-09-07:

Το λογότυπο του playstation είναι ελληνικο καλέ?
Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε: στις 16:29, 23-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Το λογότυπο του playstation είναι ελληνικο καλέ?
Γιατι ειναι της coca cola???
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια