Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,053 μηνύματα σε 78,923 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 470 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Άλλα κοινωνικά δίκτυα

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 16:50, 01-12-15:

Εγω πριν το facebook ειχα το msn και το hi5!! Περασμενα μεγαλεια!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε: στις 21:09, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Εγω πριν το facebook ειχα το msn και το hi5!! Περασμενα μεγαλεια!!!
Το hi5 ειναι παντα μεγαλο δικτυο με καπου 80 εκατομ. κοσμο και επιτυχια κυριως σε Κεντρικη Αμερική και Ασια. Βεβαια εχει πεσει πολυ μετα το 2008 λογω Facebook (οπως και το Myspace).
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 21:20, 01-12-15:

Που το θυμηθηκατε το hi5!!! Ειχα και εκει προφιλ
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,183 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 21:32, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Εμενα μου κανει εντυπωση που παραπονιεστε για τα tags, για το chat σε ακαταλληλες στιγμες και για την εκμεταλλευση του περιεχομενου απο τριτους. Αν σας κανουν tag χωρις να το θελετε, αλλαξτε φιλους. Εμενα ποτε δεν με κανουν tag (πολλες φορες δεν ανεβαζουν ουτε την φωτο) αν τους το ζητησω. Αλλα ακομα και αν με κανουν, εχω επιλεξει να μου ερχεται προειδοποιηση να το εγκρινω. Αν εχω προβλημα το αφαιρω και αν με ενοχλει η φωτο θα πω πρωτα στο ατομο που την ανεβασε να την κατεβασει και αν δεν την κατεβασει θα την κανω report. Δεν εχει τυχει να φτασω σε τετοιο σημειο βεβαια. Οσον αφορα το chat, η λυση ειναι απλη. Δεν το κρατας ανοιχτο σε ακαταλληλες στιγμες ή το κρατας ανοιχτο μονο στα ατομα που επιθυμεις να μιλησεις. Αν φοβασαι για την εκμεταλλευση του περιεχομενου σου, τοτε αλλαξε τα privacy settings σου και φροντιζε να προσεχεις τι ανεβαζεις.

Αν με ενοχλει κατι στο fb, ειναι το μισος. Θα κανει καποιος καποια μλκια ή κατι μη επιθυμητο και θα πεσουν ενα σωρο αγνωστοι σαν τα κορακια να τον φανε. Βλεπεις απειρο bullying απο ενηλικους δυστυχως.
Έχεις δίκαιο. Βρήκα επιλογή για τα tags στο privacy policy. Για το τελευταίο έχεις δίκαιο με πρόσφατο θύμα το Θηβαίο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 01-12-15 στις 21:38.
1
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε: στις 21:32, 01-12-15:

@Nelliel
Μηπως ειχες και στο 43things, που ηταν για goal achieving και τετοια; Δυστυχως το ανακάλυψα αργα κι εχει πια κλεισει. Αυτο θα ηταν ο,τι πρεπει για μενα που εχω κόλημμα με προσωπικη αναπτυξη και τα σχετικα.
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,555 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 21:33, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Εμενα μου κανει εντυπωση που παραπονιεστε για τα tags, για το chat σε ακαταλληλες στιγμες και για την εκμεταλλευση του περιεχομενου απο τριτους. Αν σας κανουν tag χωρις να το θελετε, αλλαξτε φιλους. Εμενα ποτε δεν με κανουν tag (πολλες φορες δεν ανεβαζουν ουτε την φωτο) αν τους το ζητησω. Αλλα ακομα και αν με κανουν, εχω επιλεξει να μου ερχεται προειδοποιηση να το εγκρινω. Αν εχω προβλημα το αφαιρω και αν με ενοχλει η φωτο θα πω πρωτα στο ατομο που την ανεβασε να την κατεβασει και αν δεν την κατεβασει θα την κανω report. Δεν εχει τυχει να φτασω σε τετοιο σημειο βεβαια. Οσον αφορα το chat, η λυση ειναι απλη. Δεν το κρατας ανοιχτο σε ακαταλληλες στιγμες ή το κρατας ανοιχτο μονο στα ατομα που επιθυμεις να μιλησεις. Αν φοβασαι για την εκμεταλλευση του περιεχομενου σου, τοτε αλλαξε τα privacy settings σου και φροντιζε να προσεχεις τι ανεβαζεις.

Αν με ενοχλει κατι στο fb, ειναι το μισος. Θα κανει καποιος καποια μλκια ή κατι μη επιθυμητο και θα πεσουν ενα σωρο αγνωστοι σαν τα κορακια να τον φανε. Βλεπεις απειρο bullying απο ενηλικους δυστυχως.
Αυτό το έχω κάνει και εγώ μόνο στα γενέθλια μου και 6 Αυγούστου τους είναι ελεύθερα
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 07:08, 02-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από libre
@Nelliel
Μηπως ειχες και στο 43things, που ηταν για goal achieving και τετοια; Δυστυχως το ανακάλυψα αργα κι εχει πια κλεισει. Αυτο θα ηταν ο,τι πρεπει για μενα που εχω κόλημμα με προσωπικη αναπτυξη και τα σχετικα.
Αυτο ομολογω πως δεν το γνωριζω! Καποτε γραφομουν παντου, ουτε που θυμαμαι σε πολλα αλλα ειμαι γραμμενη! Θυμαμαι και κατι υπηρεσιες chat τυπου mirc, paltalk, icq. Που καταντησαμε... απο 5-6 chat clients, στο ενα και αυτο να το ανοιγω μια στις τοσες!

Για goal achieving κλπ δεν γνωριζω δυστυχως κανενα περα απο το linkedin που το χρησιμοποιεις για να δυκτιωνεσαι και για ευρεση εργασιας, το οποιο παρεπιπτοντως δεν το βρισκω χρησιμο (ισως επειδη εδω δεν χρησιμοποιειται ευρεως).

Α, ενα ακομα που θυμηθηκα και χρησιμοποιω τακτικα ειναι το stocktwits.
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε: στις 13:36, 02-12-15:

Σημειωθηκε. Ευχαριστώ.
ΥΓ Και μια και διευρυνθηκε το θεμα, ισως θα ηταν καλο ενας μοντ, να το ενωσει με το «Αλλα κοινωνικα δικτυα»
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=162571
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια