Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,124 μηνύματα σε 78,965 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 431 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tα πάντα για τη Γαλλία!

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 02:43, 14-07-14:

Ωραιο θεμα!
Αγαπω κι εγω τον γαλλικο πολιτισμο και την γλωσσα. Απο τις πολεις που εχω επισκεφτει, εχω ξεχωρισει τις Καννες.
Το Παρισι ομως ειναι ασυγκριτο.
Δες κι ενα θεμα που ειχα ανεβασει καποτε για την κουζινα της

https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=68190
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 14-07-14 στις 02:46.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 21:27, 12-09-14:

Vive la France!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  loi-Duflot-Perpignan-candidat-à-la-défiscalisation.jpg
Εμφανίσεις:  195
Μέγεθος:  164,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  lyon2.jpg
Εμφανίσεις:  135
Μέγεθος:  198,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Tours_-_château.jpg
Εμφανίσεις:  99
Μέγεθος:  1,46 MB  

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  rouen-en-terrasse-philippe-deneufve-jpg.jpg
Εμφανίσεις:  206
Μέγεθος:  287,4 KB  
1
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 01:35, 13-09-14:

Τι ωραίες φωτογραφίες...
1
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε: στις 03:39, 09-08-15:

https://www.e-steki.gr/album.php?albumid=1404
1
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:07, 14-08-15:

Λείπει όμως η μαγευτική Βρετάνη. Rennes, Nantes, Brest... τόσα πανέμορφα μέρη.
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε: στις 21:33, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Λείπει όμως η μαγευτική Βρετάνη. Rennes, Nantes, Brest... τόσα πανέμορφα μέρη.
Ειναι μόνο για τη Μεσογειακή Γαλλία (οπως λέει και ο τιτλος του αλμπουμ) για να γνωρισετε την περιοχή μου και οποιοι θελουν να κανουν ενα ταξιδακι προς τα εδω να εχουν υποψη τους και πεντε αξιοθεατα. Ισως επρεπε να βαλω και το Μονακο (αλλά δεν ειναι Γαλλια). Ωραια ειναι και η Κορσική, αλλα ειναι καπως μακρυα και δεν βγαινει στο ιδιο ταξιδι.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:40, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από libre
Ειναι μόνο για τη Μεσογειακή Γαλλία (οπως λέει και ο τιτλος του αλμπουμ) για να γνωρισετε την περιοχή μου και οποιοι θελουν να κανουν ενα ταξιδακι προς τα εδω να εχουν υποψη τους και πεντε αξιοθεατα. Ισως επρεπε να βαλω και το Μονακο (αλλά δεν ειναι Γαλλια). Ωραια ειναι και η Κορσική, αλλα ειναι καπως μακρυα και δεν βγαινει στο ιδιο ταξιδι.
Α ναι, δεν είδα τον τίτλο του άλμπουμ. Τότε να ανεβάζεις περισσότερες φωτογραφίες. Το κοντινότερο που έφτασα στη Μεσογειακή Γαλλία ήταν έξω από το Annecy πριν ενάμιση μήνα, κατά το roadtrip μου από την Ελβετία στην Βρετάνη. Μου έχει κάνει εντύπωση η αμεσότητα και η φιλικότητα του κόσμου εδώ πέρα. Είναι έτσι και στα νότια;
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε: στις 11:33, 15-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το κοντινότερο που έφτασα στη Μεσογειακή Γαλλία ήταν έξω από το Annecy πριν ενάμιση μήνα, κατά το roadtrip μου από την Ελβετία στην Βρετάνη. Μου έχει κάνει εντύπωση η αμεσότητα και η φιλικότητα του κόσμου εδώ πέρα. Είναι έτσι και στα νότια;
Το Annecy δεν το ξερω καλα για να κανω συγκρισεις. Τωρα για το Νότο, ο κόσμος ειναι φιλικός και προσχαρος σε γενικές γραμμες. Καποιες ιδιαιτεροτητες θα δεις στην Κυανη Ακτη (δεξια της Μασσαλιας) οπου υπαρχει μεν επαγγελματισμος στους τροπους λογω τουρισμού, αλλά τα ηθη εχουν φθαρει απο το χρημα. Στη Μασσαλια ειναι multiculti και δεν βγαζεις ακρη, παντως λιγη παλαβωμαρα επικρατει, το βλεπεις απο τον τροπο που οδηγουν. Αριστερα της Μασσαλιας ειναι μια περιοχη που λεγεται Camargue και θυμιζει κατι μεταξυ traditional και far west. Ειναι ωραια για περιπετεια ή ακομα και για εγκατασταση, ο κοσμος γενικά καλος, αν και θα συναντησεις και λιγη χωριατιλα. Ακομα πιο αριστερα (Κολπος του Λεοντος) ειναι παραδεισος, ισως η καλυτερη περιοχη της Γαλλιας αν κρινουμε απο την εσωτερική μεταναστευση. Αν και ειναι πολύ τουριστική δεν εχει το χάλι της αλλοτριωμενης Κυανης Ακτης. Προσχαρος κοσμος, σεβασμος στο περιβαλλον, ποιοτικη ζωη, κοσμοπολιτισμος. Τωρα στην υπολοιπη ενδοχωρα του Νοτου εχει καλό κοσμο γενικά. Η Κορσική ειναι μονο για τουρισμο, αμα πεις να εγκατασταθεις θα ανακαλυψεις οτι βασιλευει η μαφια και υπαρχει ομερτά.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια