Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,285 μηνύματα σε 78,934 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 175 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φορολογικές δηλώσεις: Απορίες

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,188 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 22:40, 28-05-18:

Έκανα αυτο το θέμα για να αλληλοβοηθηθούμε.

Αρχιζω εγώ:
Λοιπόν. Έχω στη κατοχή ένα αυτοκίνητο 1595cc του 1998. Στη περσινή μου δήλωση o λογιστής μου έβαλε τεκμήριο που αντιστοιχεί στα 1600cc.

Το σωστο είναι
6400*0.5(λογω παλαιότητας) = 3200 ευρώ (αντιστοιχεί στα 1600cc)
ή
5800*0.5 = 2900 (αντιστοιχεί στα 1500cc);
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 28-05-18 στις 22:49.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

grtt

Δραστήριο Μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O grtt έγραψε: στις 22:58, 28-05-18:

Σύμφωνα με αυτή τη σελίδα: https://www.isologismo.gr/tekmiria.php είναι στα 3200. Όμως μπες μόνος σου και δες, εκεί θα πρέπει να προστεθούν και άλλα τεκμήρια διαβίωσης.
Τα τεκμήρια υπολογίζονται αυτόματα από το σύστημα του υπουργείου Οικονομικών και όχι από το λογιστή σου..
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,188 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:07, 28-05-18:

Σωστά. Επιβεβαίωσα και εγώ αυτο που λες από τη παρακάτω σημείωση:
Αν ο κυβισμός του αυτοκινήτου δεν καταλήγει σε πλήρη εκατοντάδα (π.χ. 1240, 1290 κ.ε.) τότε θα γίνεται στρογγυλοποίηση προς την πλησιέστερη εκατοντάδα (μέχρι 50 κ.ε. προς την αμέσως προηγούμενη και πάνω από 50 κ.ε. προς την αμέσως επόμενη).
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια