Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,062 μηνύματα σε 78,923 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 159 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές (ή και μεγαλύτερες) σπατάλες που μας ευχαριστούν!

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,744 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 22:48, 24-09-13:

books n' cigarettes.
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 10:14, 25-09-13:

Στο μόνο στο οποίο δεν λυπάμαι ποτέ τα λεφτά μου, είναι τα βιβλία . Δεν είμαι γενικά ο τύπος της γυναίκας που χαλάει πολλά λεφτά σε ρούχα και αξεσουάρ, γενικά δεν τρελαίνομαι για ψώνια .

6
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 10:15, 25-09-13:

Κι εγώ ντρέπομαινα το παραδεχτώ, αλλά δίνω αρκετά χρήματα σε ακριβά ρούχα.
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε: στις 12:49, 25-09-13:

Εμένα μου αρέσει να αγοράζω πράγματα για το σπίτι, να αλλάζω τη διακόσμηση κλπ. Κάνω συλλογή από αυτά:

Iittala Kivi candle holders, all colours

Επίσης, λατρεύω τα Moomin mugs:

Arabia, all Moomin mugs

4
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 18:39, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Στο μόνο στο οποίο δεν λυπάμαι ποτέ τα λεφτά μου, είναι τα βιβλία . Δεν είμαι γενικά ο τύπος της γυναίκας που χαλάει πολλά λεφτά σε ρούχα και αξεσουάρ, γενικά δεν τρελαίνομαι για ψώνια .

Eh, και γω κάποτε έτσι ήμουν, μόνο που τώρα τα διαβάζω όλα online

Το δικό μου guilty pleasure είναι τα φουλάρια και τα αρωματικά κεράκια.
1
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 20:33, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Eh, και γω κάποτε έτσι ήμουν, μόνο που τώρα τα διαβάζω όλα online
Άλλη η αξία του βιβλίου όμως, κι άλλο τo να τα διαβάζεις online . Mε το να έχεις το βιβλίο στα χέρια σου, έρχεσαι σε επαφή μαζί του, και είναι ανεκτίμητο συναίσθημα για μενα . Γι'αυτό δεν προτιμώ να διαβάζω online, και τις οικονομίες μου (όσο κι αν γκρινιάζει η μαμά ) τις επενδύω σε βιβλία .
5
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 22:07, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Άλλη η αξία του βιβλίου όμως, κι άλλο τo να τα διαβάζεις online . Mε το να έχεις το βιβλίο στα χέρια σου, έρχεσαι σε επαφή μαζί του, και είναι ανεκτίμητο συναίσθημα για μενα . Γι'αυτό δεν προτιμώ να διαβάζω online, και τις οικονομίες μου (όσο κι αν γκρινιάζει η μαμά ) τις επενδύω σε βιβλία .
Μονο αυτο; Εχεις προσεξει οτι καθε βιβλιο εχει δικη του μυρωδια; εγω προσεχω τη ποιοτητα του εξωφυλλου, τη ποιοτητα των σελιδων, το χρωμα των σελιδων, τη μυρωδια, τη βιβλιοδεσια...καθε ενα ειναι ξεχωριστο και ανεκτιμητο
2
Παράθεση

Annabelle (Anna)

Νεοφερμένος

H Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Annabelle έγραψε: στις 17:22, 30-09-13:

Τα περισσότερα χρήματα που ξοδεύω για την ευχαρίστηση μου είναι στην ιππασία.
Το ξέρω ότι σε λίγο καιρό θα κοπανάω το κεφάλι μου (γιατί αν βάλω κάτω δίδακτρα και βενζίνες δύο φορές την εβδομάδα για να πηγαίνω εκτός πόλης, βγαίνει πιο ακριβά και από το ενοίκιο μου), αλλά δεν μπορώ και ούτε θέλω να σταματήσω
1
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε: στις 17:35, 30-09-13:

Γενικα δεν σπαταλαω πολλα σε πραγματα αλλα προτιμω να δωσω λεφτα για να εχω 2 καλα καθημερινα παπουτσια παρα να παρω 5 φθηνα ζευγαρια και να μην τα φοραω ή να μου χαλασουν στο 2μηνο.
Παράθεση

Agria Indiana

Νεοφερμένος

H Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Agria Indiana Θέλω να μπορώ να ονειρευτώ..!! έγραψε: στις 16:58, 06-10-13:

Σε φαγητό και ρούχα! αλλά για ρούχα δεν έχουμε τώρα ούτε για πλάκα γ' αυτό μόνο σε φαγητό!
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 22:15, 30-11-14:

Να πω ότι πλέον μια ευχάριστη καθημερινή σπατάλη ..έτσι όπως μας κατάντησαν είναι το κουλούρι Θεσσαλονίκης ;

Και τα χρωματιστά φουλάρια...αλλά σπανίως πλέον βρίσκω σε μαγαζιά ωραία φουλάρια και πασμίνες...
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 20:55, 09-12-14:

Νομίζω πως είναι τα μόνα πράγματα που τα αγοράζεις και σε κάνουν πλουσιότερο! Τα βιβλία σε ταξιδεύουν με τον νου, σε χαλαρώνουν, πηγαίνεις σε μέρη που ίσως να μην πας ποτέ, καλλιεργούν την ευαισθησία σου, τον εσωτερικό σου κόσμο, εμπλουτίζουν το λεξιλόγιο σου, δομούν τον λόγο σου! Από την άλλη τα ταξίδια σου προσφέρουν εμπειρίες, βλέπεις τοπία που πραγματικά είναι μοναδικά, γεύεσαι πράγματα που είναι επίσης μοναδικά, ακούς τους ήχους μιας πόλης, μιας χώρας, ενός χωριού... Βλέπεις τον τρόπο σκέψης του κάθε λαού, της κάθε ομάδας ανθρώπων μέσα από την καθημερινή ζωή και τις παραδόσεις του τι καλύτερο;
2
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,327 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 01:23, 10-12-14:

Τα ρούχα πάρα πολύ αλλά το τρελό μου κόλλημα είναι οι όζες.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 11:09, 10-12-14:

Εγω εχω κόλλημα με τετράδια, στύλους, μολύβια... Αν και εχω ήδη αρκετά, οταν δω κατι περιεργο η όμορφο, δεν θα αντισταθώ. Τα βιβλιοπωλεία ειναι ο παράδεισος μου Και ρούχα μ'αρεσει να ψωνίζω αλλα εκει δεν θεωρω οτι κανω σπατάλες. Στα τετράδια και στα μολύβια όμως...
4
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 11:36, 10-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Εγω εχω κόλλημα με τετράδια, στύλους, μολύβια... Αν και εχω ήδη αρκετά, οταν δω κατι περιεργο η όμορφο, δεν θα αντισταθώ. Τα βιβλιοπωλεία ειναι ο παράδεισος μου Και ρούχα μ'αρεσει να ψωνίζω αλλα εκει δεν θεωρω οτι κανω σπατάλες. Στα τετράδια και στα μολύβια όμως...
Συμπάσχω. Εγώ μερικές φορές δεν τα χρησιμοποιώ καν για να μην τα "χαλάσω"! Ή τα χρησιμοποιώ μετά από πολύυ καιρό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Felid : 10-12-14 στις 11:39.
1
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 11:53, 10-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Συμπάσχω. Εγώ μερικές φορές δεν τα χρησιμοποιώ καν για να μην τα "χαλάσω"! Ή τα χρησιμοποιώ μετά από πολύυ καιρό.
Kαι εγώ το ίδιο κάνω!! Έχω τοοοσα τετράδια που δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καν, για να μην τα "χαλάσω"
1
Παράθεση

niek

Δραστήριο Μέλος

H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε: στις 01:39, 11-12-14:

Κι εγώ έχω γύρω στα 20 τετράδια που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ. Όμως περισσότερο μου αρέσουν τα μηχανικά μολύβια και οι γόμες, που επίσης έχω πάρα πολλά.
1
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Alireza έγραψε: στις 15:53, 11-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από niek
Κι εγώ έχω γύρω στα 20 τετράδια που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ. Όμως περισσότερο μου αρέσουν τα μηχανικά μολύβια και οι γόμες, που επίσης έχω πάρα πολλά.
Πραγματικά, παίζει να έχω 5 μπιμπικομόλυβα εδώ και άλλα τόσα στο άλλο σπίτι.
Γενικότερα θα σπαταλήσω τα λεφτά μου στα κεριά γιατί έχω μία μικρή μανία με τα αρωματικά ιδιαίτερα. Άσχετο ότι δεν τα ανάβω συχνά για να μη μου τελιεώσουν
Παράθεση

Bethany

Νεοφερμένος

H Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Bethany έγραψε: στις 11:18, 12-12-14:

στα καλλυντικα...παιρνω πανω απο 6 την βδομαδα
1
Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H laurentides έγραψε: στις 08:08, 13-12-14:

Πολυτέλεια για μένα είναι να πληρώνω μόνη μου τα ΔΕΚΟ μου αλλά αν προκύψει και κανένα μικροποσάκι ελεύθερο σίγουρα θα το δώσω σε δώρα , σε κανένα καλλυντικό και σε χαρτικά/σχολικά είδη Μερικά χρόνια πριν βέβαια όταν ήταν παχιές οι αγελάδες επένδυα αρκετά και σε gagdets,κινητά κ.ο.κ. Πλέον μόνο σε ό,τι προανέφερα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια