Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,062 μηνύματα σε 78,923 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 159 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παρίσι: Αναλυτικός Οδηγός

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 04:22, 28-01-12:

Moulin Rouge δεν έχει;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 10:16, 28-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από pop corn
Ρε συ Dream ,
ωραία και καλά όλα αυτά αλλά 4 φορές Παρίσι, απ' το Σιτέ πέρασες να δεις το σκοτεινό πρόσωπο της πόλης του ... Φωτός ;
αυτό που μένει πάντα στην αφάνεια κι έξω απ' τους τουριστικούς οδηγούς, χρωματισμένο με ιστορίες περίπου 5 εκατομμυρίων ανθρώπων αποκλεισμένων από τις κοινωνικές παροχές και την κοινωνική ζωή της πόλης;

Εκεί να δεις το Παρίσι «του διαφωτισμού και των δικαιωμάτων του ανθρώπου» που με τόση δεξιοτεχνία πλασάρει προς τα έξω!

ε συγγνώμη που σου χαλάω το θέμα, αλλά μιας και είναι Αναλυτικός Οδηγός, εγώ την επόμενη φορά που θα πας περιμένω φώτοζ από τα προάστεια για να συμπληρώσω την ΑΛΗΘΙΝΗ εικόνα.

δεν χαλας το θεμα, αντιθετα το συμπληρωνεις γιστι το ειδες αλλιως?
Ολοκληρο παρισι θα ειχε μονο μια πλευρα?
Απο την αλλη σορρυ κιολας, αλλα στο παρισι εχει 1000 πραγματα να πεις το ενα καλυτερο απο το αλλο,
εγω εβαλα τα βασικα και νομιζω συμφωνεις.

Θες πχ να προσθεσω το παζαρι της porte de Clignancourt? βολτες στο Barbes?
οκ μπορω να γραφω αρκετα, ωστοσο αν καποιος παει πρωτη φορα δεν νομιζω να αρχιζει να κοβει βολτες κατα κει,
οχι βεβαια οτι δεν πρεπει να λεγονται αλλα ηδη εγραφα αρκετη ωρα χθες.

Περιμενω λοιπον την βοηθεια σου....
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 10:21, 28-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Εεεε νομίζω υπερβάλλεις χα;
Υποτίθεται είναι οδηγός για να πάει κάποιος στο Παρίσι, να τη θαυμάσει και να περάσει καλά.
Είναι σα να λέμε σε έναν Σουηδό που έρχεται στην Αθήνα να μη πάει μόνο στην Ακρόπολη και στη Πλάκα αλλά και στην Ομόνοια για να δει άστεγους και ναρκομανείς στους δρόμους.
Δε βγάζει νόημα.
ακριβως ετσι!
και δεν λεω οτι δεν υπαρχει το αλλο παρισι και φυσικα εχει καποιο νοημα να το δεις αν ειναι μεσα στα ενδιαφεροντα σου....
αλλα οποιος παει στο παρισι πρωτη φορα δεν την κοβει για τα προαστεια να θαυμασει που γυριστηκε το μισος,
αλλα σε καποιες κεντρικες επιλογες....
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 10:22, 28-01-12:

το εχω αναφερει καπου....
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 20:57, 12-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από DreamStealer
cien η σηκουανα ειναι το ποταμι που περναει σε ολο το παρισι. (σε μερικα σημεια βρωμαει κιολας )
Αρκετα προσεγμενο γενικα, προς το κεντρο μπορει να παρετε μικρο φερυ μπωτ με 10 ευρω που κανει μια μονοωρη βαρκαδα.... με λιγο παραπανω κανετε και κατι πιο ρομαντικο με δειπνο....
La Seine είναι το σωστό
1
Παράθεση

Fanula.

Νεοφερμένος

H Fanula. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Fanula. έγραψε: στις 21:04, 16-07-14:

Εμεις οι φοιτητες εχουμε καμια εκπτωση στο Παρισι σε μουσεια/μετρο κτλ;
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 07:25, 17-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Fanula.
Εμεις οι φοιτητες εχουμε καμια εκπτωση στο Παρισι σε μουσεια/μετρο κτλ;
Αν σπουδάζεις στο Παρίσι τότε ναι,νομίζω πως έχεις.(καλού κακού τσέκαρέ το)
Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H laurentides έγραψε: στις 12:23, 17-07-14:

Οι νέοι γενικά μέχρι 25 ετών έχουν εκπτώσεις σε διάφορα μουσεία
Παράθεση

Fanula.

Νεοφερμένος

H Fanula. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Fanula. έγραψε: στις 12:32, 17-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Αν σπουδάζεις στο Παρίσι τότε ναι,νομίζω πως έχεις.(καλού κακού τσέκαρέ το)
Δε σπουδαζω στο Παρισι Ελλαδα σπουδαζω και θα παω για μια εβδομαδα το φθινοπωρο με μια φιλη.. Γενικα το ελληνικο πασο ειναι αρκετο για τις οποιες φοιτητικες εκπτωσεις ή χρειαζεται να βγαλουμε καποια αλλη καρτα;
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O panagiotists13 έγραψε: στις 20:12, 17-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Fanula.
Δε σπουδαζω στο Παρισι Ελλαδα σπουδαζω και θα παω για μια εβδομαδα το φθινοπωρο με μια φιλη.. Γενικα το ελληνικο πασο ειναι αρκετο για τις οποιες φοιτητικες εκπτωσεις ή χρειαζεται να βγαλουμε καποια αλλη καρτα;
Ναι,θα χρειαστεί!!!http://www.europeanyouthcard.gr/inde...article&id=98&
Στο σάιτ μπορείς να δεις και σε ποια μαγαζιά θα έχεις έκπτωση!
Παράθεση

sunflower_

Νεοφερμένος

H sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H sunflower_ έγραψε: στις 23:22, 06-09-14:

Le Marais επίσης αξίζει, πανέμορφη περιοχή
Η αγαπημένη μου περιοχή στο Παρίσι βέβαια είναι το Trocadero και τα Ηλύσια Πεδία
Τέλειο είναι να ανέβεις στον Πύργο του Άιφελ αλλά και στο Pompidou, απίστευτη θέα

Πανέμορφη πόλη αλλά πανάκριβη, έχω πάει πολλές φορές και κάθε φορά όση οικονομία κι αν προσπαθώ να κάνω φεύγω ταπί και ψύχραιμη (μα 5Ε η κόκα κόλα και 2.5Ε το νεράκι; )
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αιματοκύλησαν το Παρίσι - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 232 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-12-18 στις 19:52.
    • Disneyland Παρίσι - Από dooo
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-12-05 στις 16:00.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα