Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,164 μέλη και 2,484,295 μηνύματα σε 79,235 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 704 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μέχρι που θα φτάνατε για την αγάπη;

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε: στις 02:31, 17-01-11:

Θα έκανα πολλά αλλά όχι αυτό!Θα ένιωθα προδομένη!Και θα ζητούσα διαζύγιο....
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 03:40, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
Θα έκανα τα πάντα......θα πέθαινα αν μου το ζήταγε.....
Για ένα συγκεκριμένο ρωτάει το θέμα όμως
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 58 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 12:35, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Γενικός τίτλος για όχι και τόσο γενικό θέμα.
Είδα σήμερα το πρωί την ταινία Normal και απο εκεί μου ήρθε η ιδέα να κάνω το παρακάτω θέμα.
Έστω οτι είσασταν happily married επι 25 συναπτά έτη με τον έρωτα της ζωής σας τον οποίο υπεραγαπούσατε και είχατε και δύο παιδάκια, το ένα στην εφηβεία και το άλλο στη μετεφηβεία. Και ξαφνικά ο σύντροφος σας σας ανακοινώνει οτι απο μικρός νιώθει οτι γεννήθηκε σε λάθος σώμα και οτι μέσα του νιώθει γυναίκα (αν είναι άντρας)/άντρας (αν είναι γυναίκα) αλλά του αρέσουν οι γυναίκες/άντρες και νιώθει ακόμη ερωτευμένος μαζί σας και οτι θέλει να κάνει εγχείριση αλλαγής φύλου.
Θα το αποδεχόσασταν; Θα χωρίζατε; Θα μπορούσατε να δείτε εντελώς πέρα απο την εμφάνιση και να συνεχίσετε να είστε μαζί του; Θα μπορούσατε να κάνετε σεξ μαζί του μετά απο την εγχείριση;
Το μήνυμα αυτο γράφτηκε πριν απο 4 χρονια και πιθανόν αυτος που το έγραψε στο μεταξύ να έχει καταλάβει οτι δεν θα ηταν δυνατον βέβαια να κάνει σέξ με το σύντροφο μετά την εγχείρηση !!!
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 19:41, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Το μήνυμα αυτο γράφτηκε πριν απο 4 χρονια και πιθανόν αυτος που το έγραψε στο μεταξύ να έχει καταλάβει οτι δεν θα ηταν δυνατον βέβαια να κάνει σέξ με το σύντροφο μετά την εγχείρηση !!!
Μπα, δεν έχει αλλάξει η άποψη μου.
Είχα πει ότι θα το προσπαθούσα και εξακολουθώ να πιστεύω το ίδιο.
Δεν είπα ποτέ ότι η εν λόγω προσπάθεια θα πετύχαινε.
1
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 58 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 23:58, 17-01-11:

Μπα, δεν έχει αλλάξει η άποψη μου.
Είχα πει ότι θα το προσπαθούσα και εξακολουθώ να πιστεύω το ίδιο.
Δεν είπα ποτέ ότι η εν λόγω προσπάθεια θα πετύχαινε.
Δηλαδή κάτσε να δώ άν κατάλαβα καλά. Αν εσυ ήσουν με κάποιον και αυτός τα έκοβε γιατί ήθελε να ειναι γυναίκα, μετά θα γινότανε γκευ γυναίκα για να κανετε μαζί σέξ;! Και βέβαια για να γίνει αυτό θα έπρεπε μετα να γίνεις και εσυ γκευ, ομως αυτό μάλλον θα ήταν το εύκολο μέρος του όλου εγχειρήματος.

Ε αυτο ναι, θα μπορούσε να είναι το παγκόσμια πιο ακραίο του "ως που θα έφτανα για την αγάπη".
1
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε: στις 00:20, 18-01-11:

http://www.youtube.com/watch?v=ruz4D0Ci6Gs
2
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 04:12, 18-01-11:

Δηλαδή κάτσε να δώ άν κατάλαβα καλά. Αν εσυ ήσουν με κάποιον και αυτός τα έκοβε γιατί ήθελε να ειναι γυναίκα, μετά θα γινότανε γκευ γυναίκα για να κανετε μαζί σέξ;! Και βέβαια για να γίνει αυτό θα έπρεπε μετα να γίνεις και εσυ γκευ, ομως αυτό μάλλον θα ήταν το εύκολο μέρος του όλου εγχειρήματος.

Ε αυτο ναι, θα μπορούσε να είναι το παγκόσμια πιο ακραίο του "ως που θα έφτανα για την αγάπη".
Η ερώτηση του θέματος προϋποθέτει ότι ο άλλος εξακολουθεί να ενδιαφέρεται για γυναίκες.
Οπότε ναι, τουλάχιστον θα έκανα μια προσπάθεια να δω πώς μου φαίνεται στην πράξη, αλλά αφού λες ότι θα ήταν το εύκολο μέρος του όλου εγχειρήματος...
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 08:01, 18-01-11:

Η ερώτηση του θέματος προϋποθέτει ότι ο άλλος εξακολουθεί να ενδιαφέρεται για γυναίκες.
Οπότε ναι, τουλάχιστον θα έκανα μια προσπάθεια να δω πώς μου φαίνεται στην πράξη, αλλά αφού λες ότι θα ήταν το εύκολο μέρος του όλου εγχειρήματος...
Μπροστά στο να γίνει ενας άντρας γυναίκα και μετά απο γυναίκα λεσβία, προκειμενου να πετύχει το εγχείρημα της εν τέλει σεξουαλικής επαφής του εκ νέου μαζί οσυ, σαν γυναίκα όμως αυτή τη φορά (μιλάμε δεν είναι; όχι πείτε μου δεν είναι; ) ε ναι, το βρίσκω το εύκολο μέρος.

Και στην τελική, αφού θα καταλήξει ύστερα απο χίλιες μετατροπές να το ξανακάνει μαζί σου, γιατί δεν αφήνει το πουλάκι του στη θέση του και να το κάνει χωρίς αλλα προβλήματα σα στρέιτ; Πω πώ είπα την απαγορευμένη λέξη τώρα...
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 08:55, 18-01-11:

Μπροστά στο να γίνει ενας άντρας γυναίκα και μετά απο γυναίκα λεσβία, προκειμενου να πετύχει το εγχείρημα της εν τέλει σεξουαλικής επαφής του εκ νέου μαζί οσυ, σαν γυναίκα όμως αυτή τη φορά (μιλάμε δεν είναι; όχι πείτε μου δεν είναι; ) ε ναι, το βρίσκω το εύκολο μέρος.

Και στην τελική, αφού θα καταλήξει ύστερα απο χίλιες μετατροπές να το ξανακάνει μαζί σου, γιατί δεν αφήνει το πουλάκι του στη θέση του και να το κάνει χωρίς αλλα προβλήματα σα στρέιτ; Πω πώ είπα την απαγορευμένη λέξη τώρα...
Το τι φύλο αισθάνεται κανείς δεν έχει πάντα να κάνει με το τι φύλο γουστάρει σεξουαλικά, είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβεις;
Μπορεί μια γυναίκα να αισθάνεται άντρας αλλά να ποθεί άντρες ή ένας άντρας να νιώθει γυναίκα αλλά να ποθεί γυναίκες.
Δεν είναι ο,τι πιο συνηθισμένο, αλλά συμβαίνει. Άλλωστε η ερώτηση του θέματος είναι υποθετική.
1
1
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 09:45, 18-01-11:

Το τι φύλο αισθάνεται κανείς δεν έχει πάντα να κάνει με το τι φύλο γουστάρει σεξουαλικά, είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβεις;
Αν αισθάνομαι άντρας , κάνω στο σέξ πράγματα που θα έκανε ένας άντρας, αν αισθάνομαι γυναίκα κάτω αντίστοιχα γυναικεία. Αισθάνομαι λίγα απο το ένα λίγα απο το άλλο; Κάνω λίγα απο το ένα λίγα απο το άλλο. Αλλά να αισθάνομαι το ένα και να κάνω το άλλο ε ναι, δεν μπορώ να το καταλάβω. Γιατί να το κάνω;

Μπορεί μια γυναίκα να αισθάνεται άντρας αλλά να ποθεί άντρες ή ένας άντρας να νιώθει γυναίκα αλλά να ποθεί γυναίκες. Δεν είναι ο,τι πιο συνηθισμένο, αλλά συμβαίνει.
Ευχαριστώ το Θεό που παρόλα όσα μου συνέβησαν, τουλάχιστον δεν είμαι τοσο μπερδεμένος
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 09:47, 18-01-11:

Αν αισθάνομαι άντρας , κάνω στο σέξ πράγματα που θα έκανε ένας άντρας, αν αισθάνομαι γυναίκα κάτω αντίστοιχα γυναικεία. Αισθάνομαι λίγα απο το ένα λίγα απο το άλλο; Κάνω λίγα απο το ένα λίγα απο το άλλο. Αλλά να αισθάνομαι το ένα και να κάνω το άλλο ε ναι, δεν μπορώ να το καταλάβω. Γιατί να το κάνω;
Το τι φύλο αισθάνεται κανείς δεν έχει να κάνει μόνο με το σεξ.
Και τι θα πει ανδρικά και γυναικεία πράγματα στο σεξ; Doing! Δηλαδή οι ομοφυλόφιλοι τι κάνουν; Αντρικά ή γυναικεία πράγματα;
1
2
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 09:55, 18-01-11:

Δηλαδή οι ομοφυλόφιλοι τι κάνουν; Αντρικά ή γυναικεία πράγματα;
Εξαρτάται απο τους ομοφυλόφιλους
Παράθεση

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O fanclubsandwich έγραψε: στις 11:44, 18-01-11:

Ευχαριστώ το Θεό που παρόλα όσα μου συνέβησαν, τουλάχιστον δεν είμαι τοσο μπερδεμένος
τι σου συνέβη ;
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε: στις 12:35, 18-01-11:

Το τι φύλο αισθάνεται κανείς δεν έχει να κάνει μόνο με το σεξ.
Με τι άλλο έχει να κάνει;
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε: στις 16:01, 18-01-11:

Το τι φύλο αισθάνεται κανείς .......
Συμπεραίνει κανείς οτι αρχικά κάποιος αισθάνεται , θα έλεγα νομίζει.

Θα πρέπει αυτό που νομίζει οτι είναι και εμπειρικά να το βιώσει, για να ταυτιστεί με το φύλο του.

Σε κάθε άλλη περίπτωση, είναι φανερό οτι υπάρχει σύγχυση.

Αλλά ένας άνθρωπος δικός μας, είναι μοιραίο να έχει μερίδιο της αγάπης μας. Ως ποιο σημείο μπορούμε να φτάσουμε, εξαρτάται καθαρά απο εμάς και απο κανένα άλλο πρόσωπο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Η αγάπη τα συγχωρεί όλα; - Από Νάγια Τ.
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-14 στις 01:40.
    • Επιλέγω αγάπη - Tι σημαίνει για σας "αγάπη" ; - Από vita
      Το θέμα έχει λάβει 55 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-04-13 στις 13:35.
    • Σκέψεις για την αγάπη - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-04-10 στις 17:36.
    • Απάτη Vs αγάπη για τα ζώα!!! - Από mania
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-06-08 στις 10:21.
    • Εφιάλτες και Αγάπη - Από neraidoula
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-02-08 στις 02:14.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα