Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,825 μέλη και 2,472,508 μηνύματα σε 78,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 648 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γόνιμες μέρες και αντισύλληψη

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 14:17, 24-04-06:

καλυτερα βαλτε ενα προφυλακτικο να εχετε το κεφαλι σας ησυχο κ αφηστε τους πειραματισμους για φανταστειτε να το κανετε ελευθερα κ να πεσετε στην αλλαγη του κυκλου τοτε τι γινετε?????
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 13:02, 26-04-06:

Η ρώσικη ρουλέττα του μετρήματος, κάποιες γυναίκες δεν γίνεται να έχουν σταθερό κύκλο, και στις περισσότερες είναι δυνατό να καθυστερίση η να έρθει μια μέρα πρίν σε κάποιες περιπτώσεις, ασθένεια, φαρμακευτική αγωγή κτλ. Το κοινό "τράβηγμα" έχει 25% πιθανότητες αποτυχίας το προφυλακτικό 2,5-3% και το χάπι 0,5-1%, κρίνεις μόνη σου πιό είναι το πιό ασφαλές.
Το θέμα της αντισύλληψης δεν είναι κάτι όμως που μένει στην τύχη φαντάσου ότι μια έκτροση ισοδυναμεί με 10 γέννες και πέρα απο το σωματικό και το ψυχολογικό σοκ της γυναίκας είναι σοβαρό. Δεν παίζουμε με αυτά τα θέματα οι συνέπειες είναι ιδιαίετερα σοβαρές
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,673 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 10:46, 27-04-06:

καλυτερα βαλτε ενα προφυλακτικο να εχετε το κεφαλι σας ησυχο κ αφηστε τους πειραματισμους για φανταστειτε να το κανετε ελευθερα κ να πεσετε στην αλλαγη του κυκλου τοτε τι γινετε?????
ναι, αλλα παλι ο ανθρωπος που εφτιαξε τα προφυλακτικα πρεπει να σιχαινοταν το σεξ
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 10:51, 27-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Το κοινό "τράβηγμα" έχει 25% πιθανότητες αποτυχίας το προφυλακτικό 2,5-3% και το χάπι 0,5-1%, κρίνεις μόνη σου πιό είναι το πιό ασφαλές.
το προφυλακτικό έχει τόσο μεγάλα ποσοστά αποτυχίας? Πίστευα ότι είναι καλύτερα!

Αρχική Δημοσίευση από epote
ναι, αλλα παλι ο ανθρωπος που εφτιαξε τα προφυλακτικα πρεπει να σιχαινοταν το σεξ
όντως....
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 10:51, 27-04-06:

δεν ξερω αλλα μαλλον το εκανε για τον προστατευση απο τις ασθενειες γιατι αλλιως οι μισοι απο εμας κ παραπανω μην πω θα ειχαν κολλησει αφροδισια νοσσηματα κ τον γνωστο ιο
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 13:14, 27-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από ladycat
δεν ξερω αλλα μαλλον το εκανε για τον προστατευση απο τις ασθενειες γιατι αλλιως οι μισοι απο εμας κ παραπανω μην πω θα ειχαν κολλησει αφροδισια νοσσηματα κ τον γνωστο ιο
Απο Σ.Μ.Ν (Σεξουαλικά Μεταδιδόμενα Νοσίματα) άλλο τίποτα, παρτε μερικά για να έχεται :
Λοίμωξη απο Χλαμύδια
Έρπης των γεννητικών οργάνων
Οξυτενές Κονδυλώμα
Γονορροία
Ηπατίτιδα Β
Σύφιλη κτλ

παέι το σεξ για όποιον διάβασε το ποστ μου!

Γενικά θέλει προσοχή και με την υποψία φαγούρας, κοκκινήλας, τσουξίματος η οτιδήποτε δεν φαίνετε ύποπτο ή περίεργο καλό είναι μια επίσκεψη σε δερμοτολόγο-αφροδησιλόγο.
Δυστηχώς αρκετά σύνηθες είναι η κοπέλα που παίρνει χάπι να εμφανίζει μύκητες και να κολάει και τον σύντροφο με αποτέλεσμα κοκκινήλες και φαγούρα!
(απο τις παρενέργειες που δεν λένε ποτέ)
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε: στις 13:30, 27-04-06:

δεδομενου οτι το προφυλακτικο απο λατεξ πρωτοεμφανιστικε το 1930, οχι, μαλλον το εκανε γιατι ειχαν αρχισει να τον ενοχλουν τα κουτσουβελα.

και οχι δεν θα ειχαμε κωλησει οι μισοι AIDS θα μπορουσαμε καλιστα να μην π*****τε σαν κουνελιο με οποιοδηποτε τυχει να μας ανοιξει τα ποδια του...

ενταξι, το προφυλακτικο ειναι σημαντικο πραγμα, οντως εχει σωσει ζωες και ειδικα στον δυτικο κοσμο εχει περιορισει πολυ τις STD αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σαν να πη****ς με τηλεχηριστηριο:p

it sucks αυτη ειναι η πικρη αληθεια. Απαραιτητο μεν, σιχαμενο δε
Δυστηχώς αρκετά σύνηθες είναι η κοπέλα που παίρνει χάπι να εμφανίζει μύκητες και να κολάει και τον σύντροφο με αποτέλεσμα κοκκινήλες και φαγούρα!
(απο τις παρενέργειες που δεν λένε ποτέ)
δεν μπορεσα να βρω ουτε ενα λογο για αυτο και καμια μελετη που να το υποστηριζει, γιατι το λες? Σε ποιου ειδους χαπια αναφερεσαι, εστραδιολης/προγεστερονης η μονο προγεστερονης?

εχω την εντυποση πως θα φταιει μαλλον το γεγονος οτι σταματανε να χρησημοποιουν προφυλακτικο παρα οτιδηποτε αλλο

edited by Γιάννης : Μήν βάζεται βρισιές χωρίς ****
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιάννης : 27-04-06 στις 13:46.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 13:48, 27-04-06:

δεν μπορεσα να βρω ουτε ενα λογο για αυτο και καμια μελετη που να το υποστηριζει, γιατι το λες? Σε ποιου ειδους χαπια αναφερεσαι, εστραδιολης/προγεστερονης η μονο προγεστερονης?

εχω την εντυποση πως θα φταιει μαλλον το γεγονος οτι σταματανε να χρησημοποιουν προφυλακτικο παρα οτιδηποτε αλλο
Γενικότερα για τα αντισυλληπτικά μιλάω και το έχω ζήσει τουλάχιστον 1 φορά και το έχω ακούσει απο άλλα 2 άτομα. Πάντως θα κοιτάξω να το βρώ στο internet και θα σου δώσω link!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 15:01, 27-04-06:

δεδομενου οτι το προφυλακτικο απο λατεξ πρωτοεμφανιστικε το 1930, οχι, μαλλον το εκανε γιατι ειχαν αρχισει να τον ενοχλουν τα κουτσουβελα.

και οχι δεν θα ειχαμε κωλησει οι μισοι AIDS θα μπορουσαμε καλιστα να μην π*****τε σαν κουνελιο με οποιοδηποτε τυχει να μας ανοιξει τα ποδια του...

ενταξι, το προφυλακτικο ειναι σημαντικο πραγμα, οντως εχει σωσει ζωες και ειδικα στον δυτικο κοσμο εχει περιορισει πολυ τις STD αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σαν να πη****ς με τηλεχηριστηριο:p

it sucks αυτη ειναι η πικρη αληθεια. Απαραιτητο μεν, σιχαμενο δε
Aν δεν γουστάρεις να το φοράς μη το φοράς!αλλά μην το δείχνεις σαν τη σωστή απόφαση!Και σκασίλα μου που χάνω την αίσθηση του γυμνού αλλά έχω την αίσθηση της ασφάλειας μου!

Επιπλέον γνωρίζω πάρα πολλές κοπέλες που πάσχουν απο κονδυλώμματα τα οποία τα κόλλησαν από μόνιμη σχέση και δεν πη....τουσαν όπως λες από δω και άπο εκεί!Όποιος έχει κολλήσει ΣΜΝ συνήθως είναι από μόνιμες σχέσεις και όχι εφήμερες!

Και η μόνη σίγουρη 100% μέθοδος για να μην μείνει κάποια έγγυος είναι η αποχή!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 17:44, 27-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Aν δεν γουστάρεις να το φοράς μη το φοράς!αλλά μην το δείχνεις σαν τη σωστή απόφαση!Και σκασίλα μου που χάνω την αίσθηση του γυμνού αλλά έχω την αίσθηση της ασφάλειας μου!

Επιπλέον γνωρίζω πάρα πολλές κοπέλες που πάσχουν απο κονδυλώμματα τα οποία τα κόλλησαν από μόνιμη σχέση και δεν πη....τουσαν όπως λες από δω και άπο εκεί!Όποιος έχει κολλήσει ΣΜΝ συνήθως είναι από μόνιμες σχέσεις και όχι εφήμερες!

Βρε Βικάκι μην ταπειρο-κρανιάζεσαι, η απόφαση του καθενός είναιο σεβαστή ακόμα και αν διαφωνούμε. Άλλωστε είναι τελείως διαφορετική αίσθηση για έναν άντρα και μια γυναίκα η χρήση του προφυλακτικού. ΄
Όλα τα αισθητήρια όργανα του "οργάνου" καλύπτονται και το μόνο που νιώθεις έιναι την ηδονή της παλυδρόμηνσης και την οπτική επαφή. Σίγουρα το προφυλακτικό αφαιρεί πολλά απο την απόλαυση και δεν είναι και μόνιμη λύση. Χάπι και ανα 6μηνο προληπτικά επίσκεψη στον γυναικολόγο είναι ότι πρέπει για ζευγάρι με σταθερή σχέση.
Όσο αφορά την αποχή, δεν το συζητάω καν μετά θα αναγκαστούμε να πάρουμε τηλεόραση για τα βράδυα!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 18:33, 27-04-06:

μπα...ούτε εγώ είμαι υπερ της αποχής....Εδώ λόγω απόστασης κι είμαι στην αποχή και τα έχω ψιλοπάρει οκ το ομολογώ ήμουν απότομη.....Απλά άσχημες εμπειρίες του παρελθόντος....Γι'αυτό τα παίρνω όταν δεν χρησιμοποιείται προφυλαχτικό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε: στις 19:55, 27-04-06:

αλλά μην το δείχνεις σαν τη σωστή απόφαση!
wtf? δεν ειδες τι εγραφα λιγο πιο πανω? let me elaborate

Απαραιτητο μεν, σιχαμενο δε
Απλά άσχημες εμπειρίες του παρελθόντος....Γι'αυτό τα παίρνω όταν δεν χρησιμοποιείται προφυλαχτικό
προσεχεις τι βαζεις και που τοτε...

απο την φυσιολογικη συνουσια migh i add, εκει δεν παθαινεις και κονδυλοματα

ελεος
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 20:34, 27-04-06:

απο την φυσιολογικη συνουσια migh i add, εκει δεν παθαινεις και κονδυλοματα

ελεος
Eίπα πιο πάνω ότι ήμουν απότομη γιατί έχω πάθει κι έχω μάθει οκζ; 8)

Αυτό για την αποχή εννοείται δεν το συνιστώ γιατί είναι χαζό....Αλλά το αντιπαράθεσα στα ποσοστά που έδωσε ο Γιάννης....Και αυτή η ατάκα/απόδειξη υπάρχει! Αν ήμουν κατά του σεξ 'η του προ****αίου απλά θα το έλεγα...Έλεος

Και πως παθαίνεις κονδυλώματα my dear;

P/s: Προσέχω πάρα πολύ που βάζω και τι νιιιιιιιιιιιιιιιι; Γι'αυτό και είμαι υγιέστατη νιιιιιιιιιιι; μάκια
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:04, 27-04-06:

Vkey και epote λιγακι ηρεμια ... δεν ειναι αναγκη να τσακωνεσται ...
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 01:34, 28-04-06:

χμμμμμμμ αποσυρομαι απο το θεμα απλα εξεφρασα μια αποψη που μαλλον δεν αρεσε
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 10:51, 28-04-06:

χμμμμμμμ αποσυρομαι απο το θεμα απλα εξεφρασα μια αποψη που μαλλον δεν αρεσε
Δεν νομίζω βρε ladycat ότι κάποιος σου έκανε κάποια επίθεση, εκτός και άν διαβάζω λάθος. Ποιά άποψη σου δεν άρεσε και γιατί το λές αυτό?
Ο epote με την Βίκυ ανέβασαν λίγο τους τόνους μεταξύ τους αλλα απο ότι κατάλαβα τελειωσε το θέμα. Αν σου είναι εύκολο γίνε λίγο πιο αναλυτική
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 14:59, 28-04-06:

απλα εγω ξεκινησα να λεω για τα προφυλακτικα κ τα διαφορα νοσηματα κ νομιζω οτι εξαιτιας μου τσακωνονται!!!!!!!!!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 15:08, 28-04-06:

απλα εγω ξεκινησα να λεω για τα προφυλακτικα κ τα διαφορα νοσηματα κ νομιζω οτι εξαιτιας μου τσακωνονται!!!!!!!!!
Όχι βρε Καβγάδες πάντα γίνονται άσχετοι με το θέμα που γράφουν μέσα. Μην στεναχωριέσαι
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 15:14, 28-04-06:

Βρε κοπέλα μου μην λες χαζομάρες....Αυτά συμβαίνουν...κι όχι δεν φταίς....εγώ π.χ. φταίω που απάντησα τόσο απότομα και μες την τσατίλα 8)
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 15:19, 28-04-06:

α οκ ειπα κ εγω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ExoticAura

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • 9 μέρες πίσω απ'τα οδοφράγματα - Από Mr. Crowley
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-02-13 στις 15:52.
    • Αξιοσημείωτες Μέρες Απεργίας - Από diotima
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-01-13 στις 18:47.
    • Η ανομία στις μέρες μας - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-12 στις 15:08.
    • Μέρες που να μην διαβάσατε τίποτα; - Από Michaelgr2009
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-03-11 στις 00:35.
    • Ηθική στις μέρες μας - Από Luis
      Το θέμα έχει λάβει 87 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-07-09 στις 19:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα