Αν σας έβριζαν συγγενικό πρόσωπο μέσω Internet...

dark

Νεοφερμένος

Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αν σας έβριζαν μέσω του internet κάποιο συγγενικό σας πρόσωπο πως θα αντιδρούσατε;
Στο msn μου έχω βάλει αρκετές επαφές απο τις οποίες μερικά άτομα τα ξέρω μόνο με το μικρό τους όνομα.Ένα απο αυτά τα άτομα σήμερα το πρωί μου έβρισε συγγενικό πρόσωπο πρώτου βαθμού(χωρίς να έχουν γνωριμία)και στην συνέχεια βγήκε εκτός σύνδεσης.Με τον συγκεκριμένο δεν έχουμε κάποια ιδιαίτερη προστριβή απλά δεν νομίζω οτι με συμπαθεί.Υπάρχει περίπτωση να κάνεις μήνυση για εξύβριση σε κάποιον που ξέρεις μόνο το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φαντάζομαι θα υπάρχει, αλλά δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Block, delete και τέλος. Ειδικά αν μιλάμε για κάποιον που ξέρεις ελάχιστα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark

Νεοφερμένος

Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Επειδή δεν θέλω να αφήνω τον καθένα που έχει ψυχολογικά προβλήματα έτσι ανεξέλεγκτο ωστε να το κάνει και σε άλλους θα ήθελα να το κυνηγήσω το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν έχεις άδικο σ'αυτό που λες αλλά για να κάνεις κατι τέτοιο πρέπει να μάθεις τουλάχιστον όνομα και επίθετο και δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να μάθει κανείς τέτοια στοιχεία μέσω διαδυκτύου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δλδ ; Να κανεις μηνυση σε ατομο με ψυχολογικα προβληματα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αν αγαπητέ μου αρχίσεις να κυνηγάς όλους όσους έχουν ψυχολογικά προβλήματα και τα ξεσπούν στους άλλους, δεν θα σου μείνει χρόνος για ο,τιδήποτε άλλο στη ζωή σου. Δείξε ανεκτικότητα και ανωτερότητα, γράψε τον τύπο εκεί όπου δεν πιάνει μελάνι και τέλος. Άλλωστε αυτή νομίζω ότι είναι η χειρότερη τιμωρία για τέτοιους τύπους: Να μην ασχολείσαι μαζί τους!!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark

Νεοφερμένος

Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δλδ ; Να κανεις μηνυση σε ατομο με ψυχολογικα προβληματα ;
Όχι μήνυση αλλά αν του γινόταν μερικές συστάσεις νομίζω οτι θα συμμορφωνόταν κάπως.
Δεν σημαίνει οτι όποιος έχει ψυχολογικά προβλήματα θα τα ξεσπάει πάνω μου και εγώ θα τα αποδέχομαι.

Δλδ ; Να κανεις μηνυση σε ατομο με ψυχολογικα προβληματα ;

Αν αγαπητέ μου αρχίσεις να κυνηγάς όλους όσους έχουν ψυχολογικά προβλήματα και τα ξεσπούν στους άλλους, δεν θα σου μείνει χρόνος για ο,τιδήποτε άλλο στη ζωή σου. Δείξε ανεκτικότητα και ανωτερότητα, γράψε τον τύπο εκεί όπου δεν πιάνει μελάνι και τέλος. Άλλωστε αυτή νομίζω ότι είναι η χειρότερη τιμωρία για τέτοιους τύπους: Να μην ασχολείσαι μαζί τους!!!:devil:
Είναι και η εύκολη λύση αυτή όμως.
Έχω σκοπό να κυνηγάω όσους ενοχλούν εμένα,όχι όλους όσους έχουν ψυχολογικά.Η ανεκτικότητα πολλές φορές εκλαμβάνεται απο τον ψυχοπαθή και ώς αδυναμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Συμφορουμίτη Dark,
καταρχήν καλωσήρθες, κ κατά δεύτερον, μην ασχολείσαι δεν αξίζει... Ξέρεις πόσοι "τρελοί" κ κακόβουλοι άνθρωποι κυκλοφορούν εκεί έξω? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Και εγώ δεν πιστεύω οτι θα καταφέρεις κάτι με αυτό :)! Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χαλάσεις την διαθεσή σου! Αν όντως θες να το κυνηγήσεις καλη επιτυχία :)!!!

Υ.Γ. Καλωσόρισες :)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sarah_Fest

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Φίλε μου, αν κάθε φορά που μας έβριζε κάποιος υπό τη μάσκα της "ανωνυμίας" που προσφέρει το διαδίκτυο καταφεύγαμε σε μηνύσεις, θα ήμασταν συνεχώς στα δικαστήρια! Δικαιολογημένος ο εκνευρισμός σου, ειδικά εφόσον δεν μπορείς να δώσεις την κατάλληλη "απάντηση", αλλά πίστεψέ με, δεν αξίζει τον κόπο! Τέτοια άτομα πολλές φορές "τρέφονται" από τους καυγάδες που προκαλούν με τις προκλήσεις τους! Το να μην τους δώσεις σημασία είναι η χειρότερη τιμωρία τους! Διαγραφή λοιπόν και τέλος! Προσπάθησε να παραμείνεις ψύχραιμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Δεν ξέρω πόσο πρόθυμη θα είναι η υπηρεσία δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος να ασχοληθεί με κάτι τέτοιο.
(αυτή δεν είναι αρμόδια εφόσον το "έγκλημα" έγινε μέσω ιντερνετ?)
Από το email μπορείς να βρεις τα στοιχεία του άλλου μόνο αν τα δώσει η εταιρία στην οποία έχει το email. Αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο να γίνει, άσε που είναι πιθανό να μη έχει βάλει αληθινό ονοματεπώνυμο.
Μου φαίνεται πολύ μάταια όλη η υπόθεση...:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εστω οτι βρησκεις τα στοιχια του, εστω οτι του κανεις μηνυση, τι θα πετυχεις; Πως θα αποδειξεις οτι ειπε οτι ειπε; Και εστω οτι το αποδεικνεις (πραγμα αδυνατων, αφου και τα logs να εχεις κρατισει, θεωριτε παρανομο οποτε δεν μπορεις να τα εμφανισεις στο δικαστιριο, και επιπλεων δεν νομιζω να τα δεχετε το δικαστιριο αφου θα μπορουσες ανετα να τα φτιαξεις και μονος σου) και τελικα πια θα ειναι η τιμωρια του; Ισα-ισα θα βαλεις λευτα και κοπο για να φυγει αυτος κυριος και να σε κοροΐδευει κιολας απο πανω....
Αστον να βρει κανεναν αλλων ομιο του να αλληλοβριζονται και βρες εσυ αλλους, καλητερου επιπεδου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συγγνώμη για όσα θα πω αλλά....
πως μπορεί να σε προσβάλει ό,τι βρισιά και να σου πει κάποιος που δεν γνωρίζεις?
Δλδ στο δρόμο στην κίνηση δεν σου έχει πει ποτέ κανένας τίποτα για τη μάνα σου, για την αδερφή σου κλπ?
Προσωπικά όσες φορές έχει συμβεί στο παρελθόν να "βρίσουν" αγαπημένα μου πρόσωπα, άτομα τα οποία δεν γνωρίζω και δεν πρόκειται και να γνωρίσω.... απλά γελάω μέχρι δακρύων μιας που έχω έτοιμες κάποιες τσιτάτες ατάκες

Στην βρισιά "σου **** τη μάνα" η απάντηση είναι...
Χαράς στο κουράγιο σου βρε παλικάρι μου! Την έχεις δει τη μάνα μου βρε πως είναι?! άντε κάντο...
(κι όταν το λέει... σάμπως θα το κάνει μωρέ? απλά ξέρει ότι σε τσιτώνει γιατί όλοι τσιτώνουμε όταν πουν κάτι κακό για τη μάνα μας)


Στη βρισιά "άντε και ******* ρε! " η απάντηση είναι...
Μωρέ εγώ το κάνω... γιαυτό και δεν έχω νεύρα... μήπως να το έκανες κι εσύ? Θα ηρεμούσες...

κι άλλα τέτοια τέλος πάντων συνοδευόμενα πάντα με ένα χαμόγελο... είτε πραγματικό είτε εικονικό :)

Δε μπορεί να με προσβάλει/θίξει κανένας άγνωστος άνθρωπος... κανένας ξένος δεν έχει τέτοια δύναμη πάνω μου γιατί δεν του επιτρέπω να έχει τέτοια ισχύ!
Με θίγουν και με προσβάλουν μόνο λόγια που προέρχονται από αγαπημένους μου ανθρώπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μπορείς να του στείλεις ένα e-mail και να τον κάνεις block για να ησυχάσεις :P

Από νομικής πλευράς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα χωρίς ατράνταχτα στοιχεία, ονοματεπώνυμα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έστω ότι γίνεται. Πώς θα το αποδείξεις; Με log? Αυτό μπορεί να το έχεις γράψει και εσύ (δεν λέω οτι εσύ το έγραψες, απλά σε δικαστήριο το κάθετι πρέπει να αποδεικνύεται πέραν πάσης αμφιβολίας).
Κατ'εμε το δύσκολο στην υπόθεση δεν είναι να βρεις τα στοιχεία του (αυτό γίνεται αν κινηθούν νομικές διαδικασίες), το δύσκολο είναι να αποδείξεις ότι όντως συνέβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark

Νεοφερμένος

Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Απ'ότι κατάλαβα με αυτήν την ιστορία δεν βγαίνει άκρη και δυστηχώς απο χτές που του είπα να μην παίζει μαζί μου γιατί θα κινηθώ νομικά(και μπορώ να το κάνω εύκολα)μου έδωσε τα στοιχεία του και απο πάνω τα οποία διαπίστωσα μέσω ΟΤΕ οτι είναι αληθινά και μου λέει οτι περιμένει να το κάνω αλλιώς θα είμαι κότα.Ολα αυτά μέσω e-mail αφού πλέον τον έχω αποκλείσει και διαγράψει.
Το θέμα είναι οτι γνωριζόμαστε φατσικά και την επόμενη φορά που θα τον δώ δεν ξέρω πως θα αντιδράσω παρόλο που είμαι άνθρωπος με αυτοπειθαρχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συγγνώμη, γιατί ξεσυνερίζεσαι έναν άγνωστο βλάκα? Καλε άκου γιατί χαλιέσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ρε παιδιά.... η μύνηση για εξύβριση δεν έχει καταργηθεί?
Κάτι τέτοιο έχω ακούσει, θα μας ενημερώσει κάποιος που ξέρει νομικά
Dark, και να του κάνεις μύνηση έχει την διάθεση να τραβιέσαι σε δικαστήρια και πότε θα δικαστεί και αν θα πάρει αναβολη και αν και άν και άν και να τα σκάς σε δικηγόρους για όλο αυτό το διάστημα?
Άσε που με τον τρόπο που δουλέυουν τα δικαστήρια μπορεί να εκδικαστεί η υπόθεση σε 2 χρόνια, αξίζει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φυσικα ειναι να σου τα δωσει και να το παιξει υπερανω, αφου ξερει οτι δεν μπορεις να του κανεις τπτ... Παρα τα τον και παψε να ασχολισε... Οκ, σου εβρισε την μανα/τον πατερα/τον αδερφο/οπιονδηποτε.... Και τι εγινε; Ο Πρωτος ειναι η ο τελευτεος;....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top