Ρούχα για επίσημες περιστάσεις

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αν θέλετε το πάτε στις κριτικές για ρούχα και παπούτσια ή στο γυναικείο σαλόνι, αλλά νομίζω καλύτερα να υπάρχει ξεχωριστό θέμα και να είναι μαζεμένα.

Θα βαφτίσω ένα αγοράκι με τον boyfriend σε δύο μήνες περίπου και ψάχνω ιδέες για φόρεμα που να ταιριάζει στην περίσταση. Οσες εχετε βαφτίσει μπορείτε να προτείνετε και μαγαζιά που ξέρετε με κατάλληλα φορέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Χμμμμμμμ...
Λοιπόν, να μας πεις πως το χεις φανταστεί, για να σου απαντήσουμε.
Θες κάτι πολύ επίσημο????

Πιστεύω πως το στυλ που χρειάζεσαι είναι το μοντέρνο - νεανικό - σικ.
Αναλογα και με τα χρήματα που διαθέτει κανείς βέβαια..
Στο BSB είχα δει κάτι όμορφα, εκεί που έχουν τα πιο καλά ρούχα, όχι τα καθημερινά, που ήταν φινετσάτα, τόσο-όσο.
Και καθόλου δεν έδειχναν ότι ήταν από το BSB.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λοιπόν, έχω σωματότυπο τύπου "άντρας", πράγμα που σημαίνει ελάχιστο βυζι, σχεδόν καθόλου μέση και τα παιρνω όλα στην κοιλιά (μπάκα και σωσίβιο). Εχω όμως ωραίες γάμπες (τώρα έχω μια ωραία γάμπα, αλλά τέλος πάντων). Οπότε θέλουμε φόρεμα που να είναι σε μήκος μέχρι το γόνατο ή και πιό κοντό (όχι τελείως μίνι όμως) και να δημιουργεί την ψευδαίσθηση ότι έχω βυζι ή/και μέση. Θα μου πείτε φόρεμα ψάχνεις ή πλαστική/μαγικό ξόρκι? Αλλά, ναι, υπάρχουν τέτοια φορέματα και δεν έχουν συγκεκριμενο κόψιμο (βέβαια συνήθως τα στράπλες είναι ο,τι χειρότερο για αυτή τη χρήση αλλά κι εκεί υπάρχουν εξαιρέσεις). Α, και δεν το θέλω μάυρο γιατί είναι βάφτιση αλλά ούτε καφέ γιατί σιχαίνομαι το χρωμα.
Σας μπέρδεψα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
https://www.cinemaclothing.com/SPRING__SUMMER_2011_AD_CAMPAIGN.html#11

Κάτι σαν αυτό θα σου άρεσε? Δινει την αίσθηση του στήθους, δηλαδή αν φορέσεις το σωστό σουτιέν δημιουργεί ψευδαίσθηση, δεν φαίνεται καθόλου η έλλειψη μέσης γιατί είναι σε λίγο στυλ αμπίρ (σε κάνει να φαίνεσαι να χεις μεσούλα) και κολακεύει πολύ τα πόδια. Το χρώμα είναι καθαρά προσωπικό, το παίρνεις στο χρώμα που σ αρέσει.

https://www.cinemaclothing.com/SPRING__SUMMER_2011_AD_CAMPAIGN.html#12

Η΄αυτό..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λοιπόν, έχω σωματότυπο τύπου "άντρας", πράγμα που σημαίνει ελάχιστο βυζι, σχεδόν καθόλου μέση και τα παιρνω όλα στην κοιλιά (μπάκα και σωσίβιο). Εχω όμως ωραίες γάμπες (τώρα έχω μια ωραία γάμπα, αλλά τέλος πάντων). Οπότε θέλουμε φόρεμα που να είναι σε μήκος μέχρι το γόνατο ή και πιό κοντό (όχι τελείως μίνι όμως) και να δημιουργεί την ψευδαίσθηση ότι έχω βυζι ή/και μέση. Θα μου πείτε φόρεμα ψάχνεις ή πλαστική/μαγικό ξόρκι? Αλλά, ναι, υπάρχουν τέτοια φορέματα και δεν έχουν συγκεκριμενο κόψιμο (βέβαια συνήθως τα στράπλες είναι ο,τι χειρότερο για αυτή τη χρήση αλλά κι εκεί υπάρχουν εξαιρέσεις). Α, και δεν το θέλω μάυρο γιατί είναι βάφτιση αλλά ούτε καφέ γιατί σιχαίνομαι το χρωμα.
Σας μπέρδεψα?

Πιστεύω ότι πρέπει να το συνδυάσεις και με την ηλικία σου, δηλαδή διαφορετικό φόρεμα θα βάλει η 25χρονη νονά και άλλο η 30άρα, δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά ας πω κάποιες ιδέες..
Όταν βάπτισα πέρσι Σεπτέμβριο μήνα όπως και εσύ (αν κατάλαβα καλά δηλαδή) πρώτα φαντάστηκα πως θα είναι το χτένισμα μου και μετά διάλεξα φόρεμα, ήθελα πλεξούδες αριστερά και δεξιά του κεφαλιού και όλα τα μαλλιά μαζεμένα ανακατωμένα επάνω με κάποιες σπαστές τούφες να ρίχνονται γύρω-γύρω, έτσι επέλεξα ένα φόρεμα κάπως "μπομπονιέρα" στο χρώμα του σάπιου μήλου για να είναι ρομαντικό, ήταν στράπλες με κορδέλες να δένουν γύρω από το λαιμό, το μπούστο ήταν κολλητό και είχε κάτι λεπτομέρειες σαν τριανταφυλάκια τα οποία έβαλα τη γιαγιά μου να τα προσθέσει με κλωστή στο χρώμα σομόν γιατί ένιωθα ότι ήταν κάπως άδειο... Το τελείωμα ήταν κάπως φουσκωτό σαν μπαλούν με "γυαλιστερό" ύφασμα και από πάνω έπεφτε τούλι... Το αγάπησα πολύ αυτό το φόρεμα και ιδικά την πινελιά της γιαγιάς μου γιατί το έκανε τέλειο, το συνδύασα και με γοβούλες μαύρες γυαλιστερές που είχαν άνοιγμα μπροστά και φαινόταν το δαχτυλάκι μου :P
Να έχεις στο νου σου ότι σε μικρά στήθη πάνε τα πολύ ανοιχτά ντεκολτέ, αν έχεις δει κάτι μπλούζες που καλύπτουν τα δύο στήθη αλλά ανάμεσα τους είναι ανοιχτό μέχρι βαθιά κάτω θα καταλάβεις τι εννοώ...Τέτοια ανοίγματα πιστεύω ότι πάνε σε μικρά στήθη γιατί στα μεγάλα χαλάει το σχέδιο της μπλούζας/φορέματος και προκαλούν άσχημα (εγώ το θεωρώ αντιαισθητικό αλλά τεσπα!)
Επειδή είναι Σεπτέμβριο η βάπτιση σε παίρνει να βάλεις και κάτι σε πολύ στενή γραμμή που φτάνει μέχρι το γόνατο,και να έχει κάποιο εντυπωσιακό άνοιγμα στη πλάτη,ώστε να καλύψεις ότι δεν σου αρέσει και να αφήσεις ανοιχτή θέα για τις γάμπες που είναι ωραίες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κάτι σαν το πρώτο είναι το στιλ που φοράω συνηθως και κατά εκεί με βλέπω να καταλήγω.
Τα ανοίγματα στην πλάτη τα αποφεύγω γιατί πρέπει οπωσδηποτε να βάλω σουτιέν που να κλεινει εκεί. Εχω και "ειδικά" σουτιέν για εξώπλατα αλλά δεν μου κάθονται καλά, κουνιούνται όλη την ώρα και φεύγουν απο τη θεση τους. Ουτε σκίσιμο ντεκολτε θέλω γιατι θα φαίνεται το σουτιεν και αν κραταω και τον μπεμπη αγκαλιά ποιός ξέρει τι ατύχημα μπορεί να έχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κάτι σαν το πρώτο είναι το στιλ που φοράω συνηθως και κατά εκεί με βλέπω να καταλήγω.

Είδες? Σε καταλαβα.. Λοιπόν αυτο ήταν Cinema, είναι κάπως ακριβά.
Παρόμοια, έχει στο Fullah Sugah, και σε όμορφα χρώματα.

Επίσης στο Rococo είδα φέτος κάτι πανέμορφα.
Αν είχα κάπου να πάω θα τα χα αγοράσει.
Αλλά εγώ είμαι και γριά κοτα, άλλα τα δικά μου τα γούστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν είδα καν να εχει τιμες, ελεγε να τηλεφωνησουμε για διαθεσιμοτητα και τιμες. Δηλαδή σου λένε μια τιμη και αμα πιάσει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
λοιπον αφου λες οτι δεν εχεις πολυ στηθος και λιγο κοιλιτσα δεν σου προτεινω σε καμια περιπτωση να βαλεις κανενα κολλητο φορεμα η κανενα σταρπλες..σου δειχνω ενδεικτικα 2 φορεματα της bsb που ειναι πιο ''αερατα'' και ριχτα :P και εγω τετοια προτιμω..για να δεις απλα το κοψιμο,οχι σχεδιο και χρωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • bsb-tolis00105-copyjpg-enlarge.jpg
    bsb-tolis00105-copyjpg-enlarge.jpg
    36.4 KB · Εμφανίσεις: 2,431
  • _j4f4994-copy-normal.jpg
    _j4f4994-copy-normal.jpg
    17.8 KB · Εμφανίσεις: 275

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Maxi που να δενει στο λαιμο θα σου αρεσε;

ps. Τα δυο ακριβως απο πανω τα θεωρω πολυ κοντα για βαφτιση, ειδικα αν εισαι νονα.
Το κόψιμο στο λαιμό είναι καλό όμως.

Θα μου αρεσε γενικώς κατι σοβαρο/σχετικά μακρύ δηλ. μίντι ή μάξι (γιατί είσαι μέσα σε εκκλησία), θηλυκο(γιατί είσαι), άνετο(γιατί θα έχεις δουλειές), επίσημο(γιατί είναι βάφτιση και εισαι η νονά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.


Αυτό φαντάστηκα για σένα. :)

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Γεια σας.:redface:
Μου άρεσε πολύ από αυτά που βάλατε ως τώρα αυτό: https://www.phillyshop.gr/lacey-dress-cream.html
Έχω κάτι εγκαίνια στις 19 Σεπτεμβρίου, βοήθεια γενικότερη;:P

Καλή μου prinCess εσύ έχεις γούστο και το ξέρω οπότε μη με αφήσεις έτσι αν και θέλω την βοήθεια σου σε κάτι άλλο, πάλι με ρούχα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ!

Άνεση όμως μιλάμε. :|

Τέσπα, κάτι μη απρεπές. Από κει και πέρα με ότι βολεύεσαι.
Δεν είπαμε να πας και με τη φόρμα του μπογιατζή, αλλά όχι λες και βγήκες με την τσάκιση στο σακάκι από το εργοστάσιο. Απλό ντύσιμο, σιγά....
:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γεια σας.:redface:
Μου άρεσε πολύ από αυτά που βάλατε ως τώρα αυτό: https://www.phillyshop.gr/lacey-dress-cream.html
Έχω κάτι εγκαίνια στις 19 Σεπτεμβρίου, βοήθεια γενικότερη;:P

Καλή μου prinCess εσύ έχεις γούστο και το ξέρω οπότε μη με αφήσεις έτσι αν και θέλω την βοήθεια σου σε κάτι άλλο, πάλι με ρούχα. :P

Ααααα σόρρυ τώρα το είδα, δε δίνεις κι εσύ ένα λινκ να το δω. :mad:
Λοιπόν, είναι πρωί ή βράδυ;

  • Μπορείς να βάλεις ένα απλό φορεματάκι, ανάλογα το στυλ σου. :redface:



  • Ή μπορείς να βάλεις φούστα μπλούζα. Τέτοιο στύλ




  • Μπορείς να βάλεις και παντελόνι σκίνι με μια καλή μπλούζα και ωραίο παπουτσάκι.



Δε ξέρω τι εγκαίνια είναι και πόσο επίσημα είναι και πόσο θες να είσαι κι εσύ, οπότε απλά φλασιές μου ήρθαν.:redface:

Ps. είναι απλά ιδέες, μη με ρωτήσεις για μάρκες, γιατί το 90% από αυτά είναι από εξωτερικό. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ή μπορείς να βάλεις φούστα μπλούζα. Τέτοιο στύλ





Όμαγκαντ. Η μπλούζα είναι τέλεια. :eek:
Ίσως να προτιμούσα ψιλόμεσο σόρτς. :hmm: Πάντως κι έτσι είναι πολύ πολύ καλό! Και το πέδιλο υπέροχο. Damn me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Όμαγκαντ. Η μπλούζα είναι τέλεια. :eek:
Ίσως να προτιμούσα ψιλόμεσο σόρτς. :hmm: Πάντως κι έτσι είναι πολύ πολύ καλό! Και το πέδιλο υπέροχο. Damn me.

Κορίτσια εγω εχω βρει την τελεια λυση οταν προκειται για ρουχα!!
Σου προτείνω να δεις ενα σχεδιο που σου αρεσει και να το φτιαξεις σε μοδιστρα!!:P

Και μεχρι τα μεσα Σεπτεμβρη θα είναι έτοιμο και θα ειναι κομμένο και ραμμένο πάνω σου!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ τελικά πήρα αυτό που κρύβει και τα πατσά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κορίτσια για πείτε καμιά μάρκα ή κανένα κατάστημα που γνωρίζετε για επίσημα γυναικεία ρούχα, γιατί ιδέα δεν έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πόσο επίσημα και πόσο ακριβά;
Raxevsky για πιο συντηρητικά αλλά ασφαλή, από στυλιστική άποψη
Karen Millen αλλά νομίζω δε στέλνουν/έχουν στην Ελλάδα

Αλλά προσωπικά θα κοιτούσα σίγουρα στα Zara
Και τα Mango, για cocktail και μάξι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top