[Γενική συζήτηση] Σχέδιο, ζωγραφική, γραφιστική

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ανοιγω λοιπον και αυτο το θεμα για οσους γουσταρουν..οπως εγω(πχ) το σχεδιο τη ζωγραφικη κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
πολλα σκιτσακια και εργα ανονυμων καλλιτεχνων μπορειτε να δειτε στο https://elfwood.lysator.liu.se/elfwood.pike
το παρακολουθω κανα χρονο και δεν εχω καταφερει να δω τα σχεδια ολων...

αν βρισκατε κατι παρομοιο ή εχετε κατι υποψην σας θα με ενδιεφερε (ευχαριστω προκαταβοληκα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Δες www.deviantart.com , για καλών τεχνών/αρχιτεκτονική/γραφιστική πας, ή απλά σου αρέσει το σχέδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
μου αρεσει το σχεδιο και θα ειμαι φοιτητρια απο το επομενο εξαμηνο στη γραφιστικη!!!:clapup: και εβελπιστω καποια στιγμη να μπω και στη καλων τεχνων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αντε με το καλό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τυχερή lila, διάλεξες μια πολύ δημιουργική και ευχάριστη δουλειά!! Μπράβο!! :clapup:
Να δούμε εγώ πως θα καταφέρω απο ηλεκτρολόγος να γινώ web designer μετά τη σχολή... Ασε που όλοι πιστευουν οτι θα αλλάξω γνώμη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ολοι οι αλλοι δεν ειναι εσυ..και εσυ δεν ειναι ολοι οι αλλοι...
(δες το οπως βλεπω εγω καποιο πραγματα..να τους λες "εγω ειμαι εγω και ολοι οι αλλοι ειναι η μαζα"<--λιγο ψωνιστικο και εγωκεντρικο αλλα πολλεσ φωρες σε κανει να απομονονεις τον εαυτο σου απο το θελιμα των αλλων)
κι εμενα ολοι μοθ ελεγαν να διλωσω και αλλες σχολες γιατι ποτε δε ξερεις...κοιταμε τωρα!
κανε οτι λεει ο εαυτο σου και αν δε σου αρεσει μετα τουλαχιστον θα εχεις προσπαθισει και δε θα σου μεινει αποθιμενο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα αυτό έχω σκοπό να κάνω ;) Θεωρώ οτι πάντα πρέπει να κυνηγάς τα όνειρα σου!
Βέβαια δεν θα παρατήσω τη σχολή, μια τέτοια σχολή είναι αφενός μεν πολύ δυνατό χαρτι για το βιογραφικό, αφετέρου θέλω να την τελειώσω και για προσωπικούς λόγους. Άλλωστε "μάθε τέχνη κι αστηνε κι αν πεινάσεις πιάστηνε" :P
Καλά έκανες και δεν έβαλες άλλες είναι κρίμα να έτρωγες τη θέση κάποιου που μπορεί να το θέλει πραγματικά αν δεν σου άρεσε η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Btw γιαυτό το πράγμα Michelle καλά είναι να πήγενες κάποια στιγμή σε κάποια σχολή να μάθεις και σχέδιο (εκτός αν ξέρεις ήδη) , να φτιάχνεις και εικόνες για τις σελίδες σου.(ίσως και να έχει στη σχολή σου καμια λέσχη για σχεδιο,οπως φωτογραφίας πχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι το έχω σκεφτει οτι πρέπει να μάθω και σχέδιο, έστω λίγο...
Όχι, δεν ξέρω ηδή αν και απο μικρή μου λένε οτι έχω "ταλέντο" στο σχέδιο, δεν το αξιοποίησα ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι το έχω σκεφτει οτι πρέπει να μάθω και σχέδιο, έστω λίγο...
Όχι, δεν ξέρω ηδή αν και απο μικρή μου λένε οτι έχω "ταλέντο" στο σχέδιο, δεν το αξιοποίησα ποτε.

Δεν ξέρεις σχέδιο;;;; :blink::blink:
Καλά και όοοοολα αυτά που σου έμαθε ο Παπαμητούκας τι είναι; :D :P

Σχετικά με αυτό που έγραψε η plain για λέσχη, το ΑΠΘ έχει φωτογραφικό εργαστίρι... Λεπτομέρειες δεν ξέρω, αλλά μπορώ να μάθω αν θες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agent_provocateur

Νεοφερμένος

Ο agent_provocateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εκανα κατι ζογραφιες πολυ καλες μπορω να τις ανεβασζω εδω η θα μου τις σβηνετε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
γιατι να μη φταχτει ενας χορος οπου θα μπορουμε να ανευαζουμε σχεδιαμας??
(απευθινομαι κυριως σε ιδιμονες επι του θεματος..)

παντως agent_ ενδιαφερομαι να τις δω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα μπορείς να ανεβάσεις σχέδια σου στη Gallery, είτε στο προσωπικό σου άλμπουμ είτε στην κατηγορία Τέχνη, ή Wallpapers (αν είναι wallpaper) ή ακόμα και e-steki Artwork (αν αφορούν το e-steki)(χαχα, το τελευταίο ήταν ανέκδοτο, θά θελα :hehe: ).
Φυσικά μετά μπορεί όποιος θέλει να σχολιάσει.
Επίσης σκέφτομαι να αλλάξω τον τίτλο της κατηγορίας "Φωτογραφία" ώστε να αφορά και τέτοια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η Φωτογραφία έγινε "Εικαστικές Τέχνες" οπότε το παρόν θέμα μεταφέρθηκε στο νέο subforum!
lila μαθαίνω photoshop αυτό τον καιρό! Βέβαια είμαι ακόμα στην αρχή αλλά θα ήθελα τη γνώμη σου για τα γραφικούλια που έφτιαξα για το e-steki και ειδικά για τα 2 wallpapers! Link θα βρεις στην υπογραφή μου ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α ξέχασα να αναφέρω οτι ανακάλυψα ένα ωραιότατο διμηνιαίο περιοδικό γραφιστικής και Web design που ονομάζεται "ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ + WEB DESIGN". Κοστίζει 6 ευρώ και η ετήσια συνδρομή 30 ευρώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
By the way, δοκίμασε να "παίξεις" και με το PaintShop Pro εκτός απο το PhotoShop, έχει άπειρες φορές ευκολότερο GUI και αν εξαιρέσεις μερικά φωτογραφικά φίλτρα του PhotoShop δεν υστερεί σε τίποτα, άσε που τρώει και λιγότερη μνήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπααα, τώρα που έχω αρχίσει να το μαθαίνω μωρε θα αλλάξω? Photoshop rulez βρε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
lila, στο τει αθηνας εισαι?

προτασεις για χαζεμα : www.joshuadavis.com (εχει τα απιστευτα πραγματα μεσα..), www.raku-gaki.com (flashoειδές κ χαριτωμενο!)

αρκετα καλυτερο απ'το 'γραφιστας κ webdesign' μου φαινεται το 'δ+d' (design/δημιουργια)..αν πεσει στα χερια σου ριξτου μια ματια ;) πολυ ενδιαφερον ειναι και το περιοδικο της adobe κ καποια συγκεκριμενη εκδοση του photoshop (που δεν θυμαμαι πως ακριβως λεγεται, αλλα με μια ματια στον παπασωτηριου θα το βρεις σιγουρα!)..εχει παντα πολυ καλα dvd με φιλτρακια, κολπα κ ενα σωρο ωραια πραγματακια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ναι στα τει αθηνας περασα!

στο περιοδικο δ+d εμαι ηδη συνδρομιτρια(παρεπιπτοντςσ εχει αλλαξει σε "+design")

περιοδικα του adobe ειχα διαβασει περισι αλλα μου ειπαν πως μπορω να τα προμηθευτω απο το τει δωρεαν ... απο τοτε δεν ασχολιθικα περισσοτερο.. ισως απο το β'εκσαμηνο...

αλλα ενδιαφομα να δρω το περιοδικο τεχνης GAP ειναι των εκδωσεων FUTURA του Μιχαλη Παπαρουνη και αποτι αναφερει το +design,το βρισκουμε σε αρκετα βιβλιοπωλια του κεντρου..μηπως εχει υποψην του καποιος απο σας που ακριβως μπορω να το προμηθευτω???


θα τις ψαξω τις διευθυνσειwαλλα δες και αυτες:

www.posterpage.ch
www.nostarch.com
www.poster.com.pl
www.phaidon.com
www.artmuseum.harvard.edu
www.posteritati.com
www.SaveAs.biz
www.VisualPhotos.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top