Μπορεί να κλαίει ένας άντρας;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι το κλάμα προσβάλει την εικόνα του άντρα;
Παλίοτερα επικρατούσε η αντιλήψη ότι κάτι τέτοιο είναι απαράδεκτο, τώρα πιστεύεται ότι έχει αλλάξει αυτό;
Εγώ πιστεύω ότι αν δεν έχει αλλάξει πρέπει να αλλάξει γιατί όπως και το κάνουμε οι άντρες δεν ειναί και robot :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι ισχύει ακόμα αυτή η προκατάληψη.Εγώ πάντως δεν ντρέπομαι να παραδεχθώ ότι έχω κλάψει.Όπως σωστά λες bone,δεν είμαστε και ρομπότ!Και φυσικά όταν λέμε για κλάμα δεν αναφέρεσαι μόνο σε δυσάρεστα γεγονότα,έτσι?Εγω π.χ. τελευταία φορά που έκλαψα ήταν από βαθιά συγκίνηση όταν πήραμε το Euro!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Δεν νομίζω ότι ισχύει ακόμα αυτή η προκατάληψη.
Από την στιγμή που υπάρχουν αυτοί που νιάζονται για το τι θα πει ο κόσμος , ναι υπάρχει αυτή η προκατάληψη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Γιατί να μην μπορεί να κλαίει ένας άντρας; Robot της Sony είναι; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Γιατί να μην μπορεί να κλαίει ένας άντρας; Robot της Sony είναι; :S
εμμ αυτό πιστεύω και εγώ αλλά ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αν υπάρχει αυτή η προκατάληψη είναι πολυ λυπηρό...Γιάτι εγώ προσωπικά όταν έχω δει άντρες να κλαίνε(και σας πληροφορώ τους πιο μάγκες φαινομενικά)το εκτίμησα δεόντως για πολλούς λόγουσ..Δείχνει ότι έχουν αισθήματα,ανθρωπιά και πάνω απ'ολα εκείνη την στιγμη γινονται πραγματικοί μάγκες γιατι δεν φοβούνται να το δείξουν και να εκφράσουν τα αρνητικά συναισθήματα τους όποια κ αν είναι αυτα..Δεν καθόλου υποτιμητικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Δείχνει ότι έχουν αισθήματα,ανθρωπιά και πάνω απ'ολα εκείνη την στιγμη γινονται πραγματικοί μάγκες γιατι δεν φοβούνται να το δείξουν και να εκφράσουν τα αρνητικά συναισθήματα τους όποια κ αν είναι αυτα..Δεν καθόλου υποτιμητικό
εγώ τουλάχιστον όσες φορές έχω κλάψει είναι επειδή ένιωθα συναισθήματα που δεν έχω μάθει ακόμη να τα κρατάω μέσα μου :/: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ο μ ι τ ζ ι

μη με δείτε να βλέπω σπαραξικάρδια ταινία μόνο :P. είμαι λίιιγο κλαψιάρης :'( :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι κλαψιάρης αλλά κάποιες στιγμές δεν μπορώ να συγκρατιθώ...
ειναι μερικές φορές που φορτίζεσε τόσο πολυ συναισθηματικά και νιώθεις τόσο ανύμπορος να αντιδράσεις που σου βγένει το δάκρυ... έτσι απλά! Οταν το παθένω αυτό δεν μ' αρέσει καθόλου, να φένομαι "αδύναμος", δεν μπορείς ομως να το ελένξεις........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Εγώ δεν είμαι κλαψιάρης αλλά κάποιες στιγμές δεν μπορώ να συγκρατιθώ...
ειναι μερικές φορές που φορτίζεσε τόσο πολυ συναισθηματικά και νιώθεις τόσο ανύμπορος να αντιδράσεις που σου βγένει το δάκρυ... έτσι απλά! Οταν το παθένω αυτό δεν μ' αρέσει καθόλου, να φένομαι "αδύναμος", δεν μπορείς ομως να το ελένξεις........
Αυτό ακριβώς είναι που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι..Ότι δεν είναι δείγμα αδυναμίας αλλα ακριβώς το αντίθετο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Αυτό ακριβώς είναι που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι..Ότι δεν είναι δείγμα αδυναμίας αλλα ακριβώς το αντίθετο..
Τουλάχιστον εγώ όσες φόρες εκλάψα (λίγες είναι σχετικά) ένιωθα πάντα πολύ αδύναμος :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Το κλάμα είναι μια φσυιολογική συγκινιασιακή αντίδραση επομένως αυτός που κλαίει (κάτω απ τα ανάλογα ερεθίσματα) ένα είναι σίγουρο...ότι είναι απόλυτα φυσιολογικός.Αυτός που πνίγει ή θάβει το κλάμα του να είστε σίγουροι οτι διακατέχεται απο τέτοιες δεσμεύσεις που αργά ή γρήγορα τον οδηγούν σε κομπλεξισμούς και μη νορμάλ συμπεριφορές.Άρα αν πρέπει να απαντήσω για μένα...νομίζω οτι ως προς αυτό το ζήτημα ανήκω μάλλον στους φυσιολογικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
.Αυτός που πνίγει ή θάβει το κλάμα του να είστε σίγουροι οτι διακατέχεται απο τέτοιες δεσμεύσεις που αργά ή γρήγορα τον οδηγούν σε κομπλεξισμούς και μη νορμάλ συμπεριφορές.
Ακόμη και αν αυτά που πνίγει το κάνει για να γλύτωσει μια χειρότερη κατάσταση ή απλώς δεν τα θεωρεί σημαντικά έτσι ώστε να "αξίζουν" το κλάμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Το κλάμα είναι μια φσυιολογική συγκινιασιακή αντίδραση επομένως αυτός που κλαίει (κάτω απ τα ανάλογα ερεθίσματα) ένα είναι σίγουρο...ότι είναι απόλυτα φυσιολογικός.Αυτός που πνίγει ή θάβει το κλάμα του να είστε σίγουροι οτι διακατέχεται απο τέτοιες δεσμεύσεις που αργά ή γρήγορα τον οδηγούν σε κομπλεξισμούς και μη νορμάλ συμπεριφορές.Άρα αν πρέπει να απαντήσω για μένα...νομίζω οτι ως προς αυτό το ζήτημα ανήκω μάλλον στους φυσιολογικούς.

Πες τα χρυσόστομε!!!Δυστυχώς είσαι από τους λίγους που σκέφτονται έτσι..:clapping: :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
ο μ ι τ ζ ι

μη με δείτε να βλέπω σπαραξικάρδια ταινία μόνο :P. είμαι λίιιγο κλαψιάρης :'( :redface:.


Μια απ τα ίδια κι εδω! :redface:

Πάντως εγω θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό για εναν άντρα να κλαίει. Σιγά και τι έγινε; Αρκεί να αξίζει να κλαίς γιατί αν δεν αξίζει δεν είσαι ευαίσθητος αλλά μ@λ@κας με περικεφαλαία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι σαν να λέμε... μπορεί ένας άντρας να γελάει???
ποτέ δεν κατάλαβα αυτόν τον διαχωρισμό συναισθημάτων και εκφάνσεων τους...
όπως το γέλιο είναι η έκφραση της χαράς έτσι το κλάμμα είναι η έκφραση της λύπης...
είναι σαν να ζητάμε από τον άντρα να μην εκφράζει ποτέ τη λύπη του... αυτό από μόνο του είναι αρρωστημένο κατά την ταπεινή μου άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Η εικόνα ενός άντρα που κλαίει, πιστεύω ότι είναι ότι πιο τρυφερό, όμορφο και αληθινό έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Εύγε σε όλιυς αυτούς που επιτρέπουν στον εαυτό τους να είναι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Η εικόνα ενός άντρα που κλαίει, πιστεύω ότι είναι ότι πιο τρυφερό, όμορφο και αληθινό έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Εύγε σε όλιυς αυτούς που επιτρέπουν στον εαυτό τους να είναι άνθρωποι.
:thumbsup: :clapup: :thumbup:
Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Εύγε σε όλους αυτούς που επιτρέπουν στον εαυτό τους να είναι άνθρωποι.

φχαριστούμε, να σαι καλά :) :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anjelinio

Νεοφερμένος

Ο anjelinio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
... μάλλον θα έπρεπε ν'ανησυχείτε για τη στιγμή που θα θέλετε να κλαψετε και δε θα μπορείτε αγαπητοί. Κάπου εκεί αρχίζεις να σκέφτεσαι αν το "έκαψες" το σπαραξικάρδιο μέρος του εαυτού σου, και δεν είναι καθόλου ωραίο feeling :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top