Μερικά είναι ό,τι κι ότι, μερικά ό,τι πρέπει...

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μερικά είναι ό,τι κι ότι, μερικά ό,τι πρέπει...
Έχεις σκεφτεί τελικά αν είστε οπαδός ή λάτρης του ό,τι κι ότι ή του ότι πρέπει;
Ο,τι να είναι.... όπως έρθει η ζωή...δεν βαριέσαι...ας το δεχτώ κι αυτό...

Ακριβώς ό,τι είναι ωφέλιμο ή χρήσιμο, ακριβώς ό,τι χρειάζεσαι...;)
Ο,τι αξίζει...ό,τι αρμόζει στη ζωή, στη διάθεση, στην τόλμη.... στην πορεία.....


Όταν βρίσκεσαι σε δίλημμα να κάνω αυτό ή εκείνο τι νικά τελικά; Το ότι κι ότι ή ότι πρέπει...
Μεγαλώνοντας αλλάζουν τα δεδομένα και οι καταστάσεις κι ενώ στην αρχή είσαι της λογικής ή μάλλον της παρόρμησης ότι βρω...άρα κατακτώ με κόπο ...γιατί για να βρεις σημαίνει πως ψάχνεις...μήπως τελικά καταλήγεις στο ότι κι ότι ή απλά σε αυτό που σου πρέπει;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ο,τι να ναι
ο,τι κι ο,τι
αυτα κυριαρχουν στη ζωη μου μεχρι τωρα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νΑίφος

Δραστήριο μέλος

Η νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 676 μηνύματα.
όσο μπορώ ότι πρέπει..
αν και κάποιες φορές το δικό μου ότι πρέπει στους άλλους μοιάζει ότι κι ότι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει. Το "ότι κι ότι" είναι όταν αφηνόμαστε και έρχονται τα πράγματα μόνα τους?
Το "ότι πρέπει" είναι το σωστό??
Αυτό που θέλουμε, άσχετα από το αν είναι καλό ή όχι, πως λέγεται???

Γιατί εγώ τις περισσότερες φορές κάνω αυτό που θέλω, χωρίς να είναι αυτό που μου κάνει καλό, και χωρίς να δέχομαι αυτά που φέρνει η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νΑίφος

Δραστήριο μέλος

Η νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει. Το "ότι κι ότι" είναι όταν αφηνόμαστε και έρχονται τα πράγματα μόνα τους?
Το "ότι πρέπει" είναι το σωστό??
Αυτό που θέλουμε, άσχετα από το αν είναι καλό ή όχι, πως λέγεται???

Γιατί εγώ τις περισσότερες φορές κάνω αυτό που θέλω, χωρίς να είναι αυτό που μου κάνει καλό, και χωρίς να δέχομαι αυτά που φέρνει η ζωή.


εγώ κατάλαβα πως το "ότι πρέπει" είναι "ότι πρέπει" για 'μένα, ότι δηλαδή είναι αυτό που με ικανοποιεί και με κάνει να νιώθω καλά και πρέπει να παλέψω για να το πετύχω ενώ το "ότι κι ότι" είναι ότι δεν ασχολούμαι με πράγματα που θα ήθελα έτσι ώστε να τα οδηγήσω με τον τρόπο που θέλω και τα αφήνω στην μοίρα τους σαν να ήταν ασήμαντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τότε γενικά κάνω ότι πρέπει..
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top