Σε ποια περιοχή μένετε και πόσο ευχαριστημένοι είστε;

mariafd

Νεοφερμένος

Η mariafd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλημέρα,
την επόμενη εβδομάδα πρόκειται να κατέβω Αθήνα για εγκατάσταση χεχε!!!
Βρήκα δουλειά στο Μαρούσι και θα θελα να μου προτείνετε κάποιες περιοχές για να ψάξω για σπίτι..
Δεν έχω ιδέα από Αθήνα αλλά θα θελα κάπου κέντρο απόκεντρο... να μη φοβάμαι να κυκλοφορίσω αλλά να μην πληρώνω και πολλά σε ενοίκια... τι προτείνετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το Μαρούσι είναι όμως πολύ μακριά από το κέντρο και δε νομίζω να σε βολέψει.
Στη θέση σου θα έψαχνα στο Ηράκλειο.

Είναι κοντά στον ΗΣΑΠ Αμαρουσίου η δουλειά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γενικως μην κανεις το λαθος να διαλεξεις περιοχη πολυ μακρια απ'τη δουλεια σου γιατι θα τρως τις ωρες σου στους δρομους.
Ειδικως το Μαρουσι ειναι καλη περιοχη, και μπορεις να βρεις σπιτια και με "καλο" νοικι. Επειδη εχει και τρενο, θα μπορουσες να ψαξεις και σε περιοχες με κοντινες στασεις αν η δουλεια σου ειναι κοντα σε σταθμο (https://www.isap.gr/index.asp), πχ Νεα Ιωνια/Ηρακλειο ξερω οτι μπορεις να βρεις σπιτια με λογικο νοικι, η και Κηφισια(γι'αυτην επιφυλασσομαι για το υψος των ενοικιων, δεν ετυχε κανεις γνωστος να παει κατα κει..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariafd

Νεοφερμένος

Η mariafd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
είναι κοντά ναι οπότε βολεύει..
το θέμα είναι οτι δ μπορω να δωσω πάνω από 300-350 για ενοίκιο κ προς τα κει ξεφεύγουν κατά πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σε οποιαδηποτε περιοχη με μετρο/ησαπ, πανω κατω στα 300-400 παιζουν. Εδω ξυπνησανε και στο Αιγαλεω και δε βρισκεις σπιτι κατω απο 350!
Θελει πολυ ψαξιμο για να βρεις κατι καλο με προσιτο νοικι, αλλα μην απογοητευεσαι, θα βρεθει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Και στην περιοχή του Αμαρουσίου...
Και στην περιοχή του Ηρακλείου...
Και στην περιοχή της Πεύκης...που είναι δίπλα στο Μαρούσι
Και στην περιοχή των Μελισίων/Βριλισίων...

...μπορείς να βρεις σπίτια με 300-400euro...

Φυσικά μιλάμε για σπίτια περίπου στα 50 τετραγωνικά και ίσως σε παλιότερες πολυκατοικίες ή μονοκατοικίες αλλά σίγουρα υπάρχουν...

Εγώ π.χ. νοικιάζω σπίτι 60τετραγωνικά στο Μαρούσι με 350euro... (είμαι ο ιδιοκτήτης και το νοικιάζω σε ένα ζευγάρι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariafd

Νεοφερμένος

Η mariafd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κοιτα 60 τμ με 350 είναι σουπερ... έχω μείνει και σε σπίτι 25τμ δε με νοιάζει αυτό... :) αλλά άρχισα να ψάχνομαι και αγχώνομαι γιατι δεν έχω και πολύ χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ π.χ. νοικιάζω σπίτι 60τετραγωνικά στο Μαρούσι με 350euro... (είμαι ο ιδιοκτήτης και το νοικιάζω σε ένα ζευγάρι...)

Τωρα πλακα με κανεις?!:worry:
Εχουν σκοπο να φυγουν αμεσα?!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariafd

Νεοφερμένος

Η mariafd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εεεεεπ προηγούμαι χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τωρα πλακα με κανεις?!:worry:
Εχουν σκοπο να φυγουν μεσα αμεσα?!:whistle:

Όχι δεν κάνω πλάκα. Νοικιάζω και ένα 80τετραγωνικά με 400euro στη μονοκατοικία που μένω...
Μπορεί οι τιμές να φαίνονται χαμηλές ... αλλά σκοπός δεν είναι μόνο τα χρήματα ... :redface:
Δυστυχώς δεν νομίζω να φύγουν σύντομα...

Εγώ θα φύγω ... :redface: ... κατεβαίνω όροφο ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όχι δεν κάνω πλάκα. Νοικιάζω και ένα 80τετραγωνικά με 400euro στη μονοκατοικία που μένω...
Μπορεί οι τιμές να φαίνονται χαμηλές ... αλλά σκοπός δεν είναι μόνο τα χρήματα ... :redface:
Δυστυχώς δεν νομίζω να φύγουν σύντομα...

Εγώ θα φύγω ... :redface: ... κατεβαίνω όροφο ... :redface:

Ε τωρα θα φαω τις κοτσιδες μου....εγω πληρωνω 400 και ειναι και πυκνοκατοικημενη η περιοχη...χαλια δλδ για μενα...
Κοιτα, ειναι οντως χαμηλες, ειδικα για βορεια...τραστ μι...
Και οπως βλεπω εσυ ανηκεις στις εξαιρεσεις που για αλλη μια φορα υπαρχουν για να επιβεβαιωνουν τον κανονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Επειδή πέρασα αυτή τη φάση πριν από 6 μήνες, να σου πω πως τα ενοίκια στο μαρούσι για 40τμ περίπου είναι απλησίαστα κ αγγίζουν μέχρι κ τα 500? για να μη πω κ παραπάνω (εκτός κ αν είσαι τυχερή!). Εγώ μένω όρια αμαρουσίου-πεύκης σε 40 τμ κ πληρώνω 420? το οποίο ήταν από τις ευκαιρίες.
Πιο οικονομικά πάντως να ξέρεις είναι στο Ηράκλειο κ στη Ν. Ιωνία, που απέχουν μόνο 2-3 στάσεις με τον ηλεκτρικό από Μαρούσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ειστε ευχαριστημένοι εκεί που μένετε και αν όχι που θα θέλατε να ζείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Στην Ελευσίνα. Καλά είναι, αλλά θα προτιμούσα να μένω σε μεγαλύτερη πόλη επειδή έχω μεγαλώσει στο κέντρο και έχω συνηθίσει την φασαρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Σε ένα χωριό κοντά στην Αμαλιάδα....Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη θα ήθελα να ζήσω κάπου χωρίς εκκλησία και με περισσότερες εγκαταστάσεις...Δεν ζητάω πολλά απλά κάποιο γήπεδο βόλεϋ :P και κανένα μαγαζί παραπάνω :( για είδη σουπερμάρκετ κτλ....αυτά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κανονικά στον Άλιμο, αλλά προσωρινά μένουμε στον Άγιο Δημήτριο (έχουμε νοικιάσει) κοντά στο μετρο-μολ . Σ' αυτή τη φάση ανακαινίζουμε το σπίτι στον Άλιμο, γιατί θα παντρευτεί η μικρή μου αδερφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Σε ένα χωριό κοντά στην Αμαλιάδα....Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη θα ήθελα να ζήσω κάπου χωρίς εκκλησία και με περισσότερες εγκαταστάσεις...Δεν ζητάω πολλά απλά κάποιο γήπεδο βόλεϋ :P και κανένα μαγαζί παραπάνω :( για είδη σουπερμάρκετ κτλ....αυτά :hehe:

Σε ποιο χωριο της Αμαλιαδας? εγω ειμαι μεσα απο την Αμαλιαδα και παω παρα πολυ συχνα :D

εγω μενω Ζωγραφου και μαρεσει παρα πολυ η περιοχη :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μενω οπου επιτασουν οι τρεχουσες συνθικες καθε φορα. Το τελευταιο τριμινο εχω αλλαξει 3 πολεις και 5 στεγες, και στις επομενες 20 μερες θα αλλαξω αλλες τρεις πολεις, και πιος ξερει ποσες στεγες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Μενω οπου επιτασουν οι τρεχουσες συνθικες καθε φορα. Το τελευταιο τριμινο εχω αλλαξει 3 πολεις και 5 στεγες, και στις επομενες 20 μερες θα αλλαξω αλλες τρεις πολεις, και πιος ξερει ποσες στεγες...
οπου γης και πατρις:smoke::beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην Ελευσίνα. Καλά είναι, αλλά θα προτιμούσα να μένω σε μεγαλύτερη πόλη επειδή έχω μεγαλώσει στο κέντρο και έχω συνηθίσει την φασαρία.


Έλα ρε κοντοχωριανοί είμαστε :P

Εγώ Μέγαρα μένω προς τα σύνορα της πόλης και είμαι ευχαριστημένος γιατί έχει ησυχία και καθαρό αέρα :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top