Υλικό για την Gallery μας

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
υπάρχουν αποθηκευμένα στο σκληρό μου περίπου 1.800 έργα, 270 (περίπου) διάσημων και μη, ζωγράφων σε μορφή .jpg
επειδή όμως είναι αδύνατον να τα ανεβάσω όλα αυτά....
αν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ζωγράφος που σας ενδιαφέρει... γράψτε το εδώ και ότι έχω (αν έχω) θα το ανεβάσω στις φωτογραφίες περί τέχνης :)


(άντε να δω τι άλλο θα κάνω για σας :P )

edit
ξέχασα να αναφέρω κάτι πολύ σημαντικό....
οι καλλιτέχνες που έχω είναι όλοι ξένοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πολύ καλή ιδέα , εγώ εχώ ενά πολύ μεγάλο μέρος απο έργα το brom θα προσπαθήσω να τις ανεβάσω. Το ερώτημα είναι αν θα τις θα βάλουμε σε κατηγόρια ανακαλυτέχνη ή έτσι χύμα, προτιμώ ωστόσο αν είναι ένα αξιόλογος ο αριθμός των εργών του καλητέχνη να φτιάχνουμε μια νέα κατηγορία ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πολύ καλή ιδέα , εγώ εχώ ενά πολύ μεγάλο μέρος απο έργα το brom θα προσπαθήσω να τις ανεβάσω. Το ερώτημα είναι αν θα τις θα βάλουμε σε κατηγόρια ανακαλυτέχνη ή έτσι χύμα, προτιμώ ωστόσο αν είναι ένα αξιόλογος ο αριθμός των εργών του καλητέχνη να φτιάχνουμε μια νέα κατηγορία ... :)

το σκέφτηκα και γω αυτό το ανά καλλιτέχνη....
υπάρχουν κάποιοι (κυρίως οι πολύ γνωστοί) που έχω αξιόλογο αριθμό και άλλοι που μπορεί να έχω μόνο ένα έργο τους...
θα το δούμε ανάλογα τη ζήτηση ίσως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ βασικά προτείνω έτσι και έχουμε πάνω από 10 φωτογραφίες από κάποιον καλητέχνη να τις βάζουμε σε κατηγορίες, διαφορετικά χύμα. Μιας και πιστεύω αν μπούν χύμα θα γίνει χαμός. Ωστόσο θα ρωτήσω και την michelle μήπως έχει καμια καλλίτερη ιδέα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ αν είναι τουλάχιστον 15 συμφωνώ για χωριστή κατηγορία. :)
Εγώ πάντως λεω Νταλι και Πικάσο να ανεβάσεις αρχικα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν...
θα ετοιμάσω μια λίστα με ποιούς απ τους πολύ γνωστούς έχω και με πόσους τον καθένα και θα σου τα δώσω ώστε αν είναι να ετοιμάσεις ανάλογες τοποθεσίες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Botticelli, Sandro = 6
Caravaggio, Michelangelo Merisi da = 15
Cezanne, Paul = 111 :redface:
Degas, (Hilaire-Germain-) Edgar = 22
Delacroix, Eugene = 19
Gogh, Vincent van = 65
Goya (y Lucientes), Francisco (Jose) de = 8
Greco, El = 19
Kandinsky, Wassily = 19
Leonardo da Vinci = 14
Matisse, Henri (-Emile-Benoit) = 17
Michelangelo = 7
Modigliani, Amedeo = 15
Monet, Claude = 54
Morisot, Berthe = 22
Raphael = 8
Rembrandt = 45
Renoir, Pierre-Auguste = 84
Rubens, Peter Paul = 44
Toulouse-Lautrec, Henri de = 9
Velαzquez (or Velαsquez), Diego = 20


και ναι.. όσο περίεργο κι αν είναι δεν έχω Νταλί ή... Πικάσσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μήπως να κάναμε μια νέα κατηγορία "Διάσημοι Ζωγράφοι" και μέσα εκει να μπουν αυτές οι υποκατηγορίες? Οπότε αν δεν έχουμε αρκετές για υποκατηγορία θα μπαίνουν απλά χύμα μέσα στο "Διάσημοι Ζωγράφοι" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μήπως να κάναμε μια νέα κατηγορία "Διάσημοι Ζωγράφοι" και μέσα εκει να μπουν αυτές οι υποκατηγορίες? Οπότε αν δεν έχουμε αρκετές για υποκατηγορία θα μπαίνουν απλά χύμα μέσα στο "Διάσημοι Ζωγράφοι" ;)

Κάντο σκέτο "ζωγράφοι" ώστε κάποια στιγμή να μπορούμε να βάλουμε και τους όχι και τόσο γνωστούς
Είναι κρίμα γιατί κάποιοι έχουν κάποια καταπληκτικά έργα και καλό θα ήταν να μπορούμε να βλέπουμε και τους κάπως πιο άσημους και όχι μόνο συνεχώς τους διάσημους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μμμμμ κάποιο καλύτερο τίτλο? Το σκέτο "Ζωγράφοι" δεν μου κάθεται κ πολύ καλα! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
sure!

  • Διάσημοι και Άσημοι Ζωγράφοι :P
  • Ζωγράφοι, διάσημοι και μή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλοοοο! Κρατάμε το τελευταίο!
Ας το κάνει ο exp γιατί σε λίγο θα πάω για ύπνο...δεν άντέχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Botticelli, Sandro = 6
Caravaggio, Michelangelo Merisi da = 15
Cezanne, Paul = 111 :redface:
Degas, (Hilaire-Germain-) Edgar = 22
Delacroix, Eugene = 19
Gogh, Vincent van = 65
Goya (y Lucientes), Francisco (Jose) de = 8
Greco, El = 19
Kandinsky, Wassily = 19
Leonardo da Vinci = 14
Matisse, Henri (-Emile-Benoit) = 17
Michelangelo = 7
Modigliani, Amedeo = 15
Monet, Claude = 54
Morisot, Berthe = 22
Raphael = 8
Rembrandt = 45
Renoir, Pierre-Auguste = 84
Rubens, Peter Paul = 44
Toulouse-Lautrec, Henri de = 9
Velαzquez (or Velαsquez), Diego = 20


και ναι.. όσο περίεργο κι αν είναι δεν έχω Νταλί ή... Πικάσσο!

YOU RULE !!!

Σε τί διαστάσεις είναι τα έργα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
YOU RULE !!!

Σε τί διαστάσεις είναι τα έργα???

ένα που κοίταξα τώρα τυχαία είναι 1013 χ 822 (Irises, Gogh, Vincent van)
όλα παίζουν πάνω κάτω εκεί ... λίγο πιο πάνω λίγο πιο κάτω ανάλογα και με τις πραγματικές διαστάσεις του κάθε έργου


edit
σε σύνολο έχω γύρω στα 213 ΜΒ (Γγνωστοί και άγνωστοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Καλοοοο! Κρατάμε το τελευταίο!
Ας το κάνει ο exp γιατί σε λίγο θα πάω για ύπνο...δεν άντέχω...
έγινε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Botticelli, Sandro = 6
Caravaggio, Michelangelo Merisi da = 15
Cezanne, Paul = 111 :redface:
Degas, (Hilaire-Germain-) Edgar = 22
Delacroix, Eugene = 19
Gogh, Vincent van = 65
Goya (y Lucientes), Francisco (Jose) de = 8
Greco, El = 19
Kandinsky, Wassily = 19
Leonardo da Vinci = 14
Matisse, Henri (-Emile-Benoit) = 17
Michelangelo = 7
Modigliani, Amedeo = 15
Monet, Claude = 54
Morisot, Berthe = 22
Raphael = 8
Rembrandt = 45
Renoir, Pierre-Auguste = 84
Rubens, Peter Paul = 44
Toulouse-Lautrec, Henri de = 9
Velαzquez (or Velαsquez), Diego = 20


και ναι.. όσο περίεργο κι αν είναι δεν έχω Νταλί ή... Πικάσσο!


Είσαι φοβερή!!!!!!!!!

Αν αρχίσεις να τις ανεβάζεις να ζητήσω να ανεβάσεις καταρχήν κάποιους από τους παρακάτω?
Gogh, Vincent van
Matisse, Henri
Modigliani, Amedeo
Monet, Claude
Toulouse-Lautrec, Henri de


Πως και έχεις τόσες φώτο από έργα? Χομπι ή κάτι σχετικό με την δουλεια σου?

ps: έχεις καθόλου από Κlimpt? (κάπως έτσι νομίζω γράφεται, δεν είμαι και σίγουρη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
εγώ έχω 711 φώτο της laetitia casta. τις θέλετε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
εγώ έχω 711 φώτο της laetitia casta. τις θέλετε? :P
Εννοείται! Να φτιαχτεί άμεσα κατηγορία στη Gallery!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
αυτό λέω κι εγώ. τόσο καιρό τις διάλεγα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv:
Είσαι φοβερή!!!!!!!!!

Αν αρχίσεις να τις ανεβάζεις να ζητήσω να ανεβάσεις καταρχήν κάποιους από τους παρακάτω?
Gogh, Vincent van
Matisse, Henri
Modigliani, Amedeo
Monet, Claude
Toulouse-Lautrec, Henri de


Πως και έχεις τόσες φώτο από έργα? Χομπι ή κάτι σχετικό με την δουλεια σου?

ps: έχεις καθόλου από Κlimpt? (κάπως έτσι νομίζω γράφεται, δεν είμαι και σίγουρη...)


χε χε χε.... κάτι από χόμπυ... κάτι από ενδιαφέρον για τις τέχνες... κάτι λίγο ελάχιστο σε σχέση με τη δουλειά....
λοιπόν... ναι από Gogh έχω σκοπό να ξεκινήσω... ο αγαπημένος μου ;)
όσο για τον Klimt, Gustav.... 18 έργα του ;)



παιδιά σόρρυ που δεν έχω ξεκινήσει ακόμα αλλά έχω ένα πανικό με τη δουλειά και δεν πρόλαβα καθόλου χτες.. ελπίζω σήμερα να βρω λίγο χρόνο να ξεκινήσω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top