Ωραίες περιοχές στην Αττική για περίπατο

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Θέλω να μου προτείνετε γραφικά αλσάκια κοντά στο Πειραιά.

Επίσης αν ξέρει κάποιος να μου πει αν λειτουργεί κάποια κατάληψη στο λόφο Στρέφη.:)




(Σόρρυ για το λίγο ακυρο θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Θέλω να βρω όμορφες περιοχές, που αξίζει να πας για περπάτημα, να έχει λίγο πράσινο, θάλασσα, να κάνεις μια ωραία βόλτα στην Αθήνα.

Ρομαντικά δηλαδή και όχι μόνο.:D

Είχα βρει τον βοτανικό κήπο που δεν έχω καταλάβει που ακριβώς είναι..Πετρούπολη, Χαϊδάρη, κάπου αλλού..:P
Ζάππειο, Φάληρο..

Μια βόλτα κάπου αλλά να δεις και κάτι.. :hmm:

Και κυρίως να είναι και εύκολο στις συγκοινωνίες, από Πειραιά μεριά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Ωραίες περιοχές στην Αθήνα;Αυτά τα 2 δε πάνε μαζί.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ωραίες περιοχές στην Αθήνα;Αυτά τα 2 δε πάνε μαζί.:|

Εεε...κάτι έχουμε και εμείς. Μη μας βλέπεις έτσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αν νομίζεις ότι η Αθήνα δεν έχει ωραία μέρη, τότε απλά δεν έχεις ζήσει ποτέ στην αθήνα.


Εθνικός Κήπος
Πάρκο Τρίτση
Φλοίσβος
Αναφιώτικα
Γενικά στη πλάκα τα στενάκια όλα είναι ωραία για βόλτα
Λυκαβηττό
τα τελείως κλασσικά που μου' ρθαν.

Μου' ρχονται στο μυαλό κι άλλα μέρη, αλλά θα βόλευε μόνο με αμάξι λόγω απόστασης.
Τώρα με ΜΜΜ μη περιμένεις να' σαι εκεί που θες σε 10 λέπτα, αλλά οκ, βόλτα είναι, τι να κάνεις.:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Θέλω να βρω όμορφες περιοχές, που αξίζει να πας για περπάτημα, να έχει λίγο πράσινο, θάλασσα, να κάνεις μια ωραία βόλτα στην Αθήνα.

Ρομαντικά δηλαδή και όχι μόνο.:D

Είχα βρει τον βοτανικό κήπο που δεν έχω καταλάβει που ακριβώς είναι..Πετρούπολη, Χαϊδάρι, κάπου αλλού..:P
Ζάππειο, Φάληρο..

Μια βόλτα κάπου αλλά να δεις και κάτι.. :hmm:

Και κυρίως να είναι και εύκολο στις συγκοινωνίες, από Πειραιά μεριά. :redface:
Εθνικός Κήπος. Ακριβώς δίπλα στη Βουλή. Προφανώς αυτό εννοείς με το "Βοτανικός Κήπος".
Ζάππειο, Στύλοι Ολυμπίου Διός.
Κήποι Προεδρικού Μεγάρου.
Σύνταγμα.
Λυκαβηττός.
Μοναστηράκι, Πλάκα, Θησείο, Ψυρρή.
Πεζόδρομος Διονυσίου Αρεοπαγίτου.
Ακρόπολη.
3ης Σεπτεμβρίου, 28ης Οκτωβρίου, Αθηνάς, περίξ Ομόνοιας.
Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο και τα περίξ.
Πεδίον Άρεως.
Γκάζι.
Φάληρο, Βάρη, Βουλιαγμένη, Γλυφάδα κτλ. Ήτοι τη διαδρομή που κάνει το τραμ.
Πειραιάς.
Κηφισιά, Παλαιό Ψυχικό κτλ.

Αυτά τα ολίγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Φάληρο, Βάρη, Βουλιαγμένη, Γλυφάδα κτλ. Ήτοι τη διαδρομή που κάνει το τραμ.

Αυτη ειναι πολυ καλη διαδρομη με θαλασσα

επισης απο βορεια προαστια ειναι τα βασιλικα κτιματα οπου παει πολυς κοσμος με δασος και διαφορα βασιλικα κτισματα να ξεγελασουν το ματι,οπως επισης και το δασος τριγυρω για πιο εξερευνητικες διαθεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Εθνικός Κήπος. Ακριβώς δίπλα στη Βουλή. Προφανώς αυτό εννοείς με το "Βοτανικός Κήπος"

Αυτό είναι το Ζάππειο, πιο δίπλα από τη Βουλή.

Ο Βοτανικός είναι εδώ.
Απλά σε κάποια sites, λένε για Πετρούπολη, σε άλλη Χαϊδάρη.


Πάρκο Τρίτση. :eek:
Πολύ ωραίο!

Όλα που είπατε πολύ ωραίες προτάσεις, ψάχνω τώρα τις συγκοινωνίες για κάποια μέρη, από αυτά, που δεν ξέρω.

Σας ευχαριστώ!! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αυτό είναι το Ζάππειο, πιο δίπλα από τη Βουλή.

Μπερδεύτηκες. Είναι Βουλή, Εθνικός Κήπος, Ζάππειο. Με αυτή τη σειρά. ;)

Τα περισσότερα από τα μέρη που πρότεινα δε θέλουν ΜΜΜ.

Καλές βόλτες. :)

Υγ. Υπάρχει κι άλλη μία ωραία διαδρομή, άλλα δε συνίσταται για ρομαντικούς περιπάτους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Υγ. Υπάρχει κι άλλη μία ωραία διαδρομή, άλλα δε συνίσταται για ρομαντικούς περιπάτους. :P

ποια;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ωραιες περιοχες στην αθηνα

νοτ

θα επρεπε αυτη η πολη να ειχε θαφτεί στα ερείπιά της εδώ και δύο χιλιετίες
εάν ήταν να επιζήσει σαν Ιδέα
και όχι ως θορυβος και ρύπανση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ωραίες περιοχές στην Αθήνα;Αυτά τα 2 δε πάνε μαζί.:|
A όλα κι όλα. Έχει αρκετά καλά η Αθήνα.

Και το πιο καλό από όλα εντοπίζεται στο ότι είναι σχετικά λίγες οι πιθανότητες να πετύχεις άτομα που δεν θέλεις να δείς ούτε ζωγραφιστά. :happy: -εκτός αν είσαι ολίγον γκαντέμης-

Μου άρεσαν οι προτάσεις και της Λάουρας και του venividivici43946.
Θα τιμήσω κάποιες τώρα που μπαίνει και η άνοιξη. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εεε...κάτι έχουμε και εμείς. Μη μας βλέπεις έτσι. :P

Πλακα με κανεις;εδω λετε το σουβλακι καλαμακι..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εδώ στην Ελευσίνα έχει έναν ωραίο πεζόδρομο που από τη μια μεριά έχει καφετέριες και από την άλλη αρχαία. Καταλήγει στην παραλία που έχει πλατύ πλακόστρωτο (διαμορφωμένο με παρτέρια/αγάλματα/μνημεία/διακοσμητικα). Αν έχει καλό καιρό, είναι τέλεια για βόλτα. Από Πειραιά έρχεσαι με το 845 που περνάει κάθε 15', έχει στάσεις σε όλα τα κεντρικά σημεία και κάνει δρομολόγια μέχρι τα μεσάνυχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
1. Και το πιο καλό από όλα εντοπίζεται στο ότι είναι σχετικά λίγες οι πιθανότητες να πετύχεις άτομα που δεν θέλεις να δείς ούτε ζωγραφιστά. :happy: -εκτός αν είσαι ολίγον γκαντέμης-

2. Μου άρεσαν οι προτάσεις και της Λάουρας και του venividivici43946.
Θα τιμήσω κάποιες τώρα που μπαίνει και η άνοιξη. ^^

1. Χοχο, καλό αστείο. Ένα μικρό χωριό είναι η Αθήνα.
2. Όλες να τις τιμήσεις. Αξίζουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
1. Χοχο, καλό αστείο.
2. Όλες να τις τιμήσεις. Αξίζουν. ;)
1. Μη μου λές τέτοια. :redface: :P
2. Ι will. Εξαιρετικές προτάσεις. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
1. Μη μου λές τέτοια. :redface: :P
2. Ι will. Εξαιρετικές προτάσεις. ^^
1. Κι όμως. Έχω βαρεθεί να βλέπω γνωστούς. Κατά τα λοιπά, μεγάλη, απρόσωπη πόλη. :P
2. Υπάρχουν κι άλλα μέρη, αλλά τα κρατάω για την αφεντιά μου. :P

Όλα που είπατε πολύ ωραίες προτάσεις, ψάχνω τώρα τις συγκοινωνίες για κάποια μέρη, από αυτά, που δεν ξέρω.
Ρώτα εδώ κι όποιος ξέρει, θα σου προτείνει διαδρομές.

eternal love και τα σχετικα
Θα μπορούσες να το πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Α΄ Κοιμητήριο Αθηνών.
Πάντως πέρα από την πλάκα, εκεί βρίσκονται θαμμένες μεγάλες προσωπικότητες.
Θα είχε ενδιαφέρον μια βόλτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top