Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του ανθρώπου;

Ποιό είναι το χειρότερο ελάττωμα που κάποιος μπορεί να έχει ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 70)
  • Τσιγκουνιά-φιλαργυρία

    Ψήφοι: 17 24.3%
  • Εγωισμός

    Ψήφοι: 25 35.7%
  • Απληστία

    Ψήφοι: 17 24.3%
  • Πονηριά

    Ψήφοι: 22 31.4%
  • Παρορμητικότητα

    Ψήφοι: 3 4.3%
  • Να παριστάνει ότι τα ξέρει όλα

    Ψήφοι: 12 17.1%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Λοιπόν τι λέτε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Εύκολη απάντηση: Ανειλικρίνεια!
Δεν υπάρχει χειρότερο. Εγώ προσωπικά είμαι ερωτευμένη με την αλήθεια και την ειλικρίνεια. Ακόμα και αν πληγώνουν μερικές φορές. Την αληθινή στάση και συμπεριφορά τη θεωρώ ύψιστη αρετή , γι' αυτό και την εντάσσω πάντα στη ζωή μου.
Be Honest mi amigos!






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως το χειρότερο απ' όλα είναι η τσιγκουνιά. Έχω τσιγκούνη παππού και πίστεψέ με αποφεύγω να πηγαίνω σπίτι του ακριβώς γι' αυτό το λόγο (για να μην τον ακούω να μουρμουρίζει για το ρεύμα όταν ανοίγω την τηλεόραση ή τον Η/Υ.Και μου είναι αρκετά δύσκολο να βλέπω όλους τους συμμαθητές μου να παίρνουν 50ευρα κάθε μήνα απ' τους παππούδες τους και να τους πληρώνουν και όλες τις εκδρομές-ακόμα και τις πολυήμερες- και ο δικός μου να μη δίνει ΤΙΠΟΤΑ. Και να πω ότι δεν έχει ή ότι έχει έξοδα! Το ακριβώς αντίθετο μάλιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Α, ρε Παναγιώτη! Με έκανες και γέλασα με το σχόλιό σου! Πάντως από την πλευρά σου δίκιο έχεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
η αδιαφορία... η αδιαφορία ως προς τους άλλους, την κοινωνία, τη φύση, τα ζώα...

*Προφυλαχτείτε απ’ αυτόν που τα βρίσκει όλα άσχημα, απ’ αυτόν που τα βρίσκει όλα καλά και, προπαντός, από αυτόν που είναι αδιάφορος για όλα.
Johann Kaspar Lavater
*Η αδιαφορία σε σκοτώνει με μικρά χτυπήματα.
Gilbert Bécaud
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως το χειρότερο απ' όλα είναι η τσιγκουνιά. Έχω τσιγκούνη παππού και πίστεψέ με αποφεύγω να πηγαίνω σπίτι του ακριβώς γι' αυτό το λόγο (για να μην τον ακούω να μουρμουρίζει για το ρεύμα όταν ανοίγω την τηλεόραση ή τον Η/Υ.Και μου είναι αρκετά δύσκολο να βλέπω όλους τους συμμαθητές μου να παίρνουν 50ευρα κάθε μήνα απ' τους παππούδες τους και να τους πληρώνουν και όλες τις εκδρομές-ακόμα και τις πολυήμερες- και ο δικός μου να μη δίνει ΤΙΠΟΤΑ. Και να πω ότι δεν έχει ή ότι έχει έξοδα! Το ακριβώς αντίθετο μάλιστα!

αυτο με τη τσιγκουνια δεν το εχω καταλαβει...μερικοι ανθρωποι τα μαζευουν, τα μαζευουν, δεν αναβουν τηλεοραση, δεν αναβουν θερμανση και ενω εχουν συνεχιζουν να τα μαζευουν ...καποιος πρεπει να τους πει οτι μαζι σου δεν τα παιρνεις, οποτε δεν εχει νοημα να τα κανεις μασουρι σε ολη σου τη ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πολυ πολυ υποκειμενικο το θεμα. Ασε δε, που την παρορμητικοτητα δεν την εχω ως ελαττωμα, αντιθετως τη θεωρω καλη.

Ας πούμε εγώ βγάζω καντήλες με την πονηριά, την ψευτιά/υποκρισία, την κακομοιριά/τσιγκουνιά και την φτήνια γενικώς, την αναξιοπρέπεια. Αηδιάζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μιζέρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

ψήφισε ανατροπή στο κατεστημένο: ΣΥΡΙΖΑ...:P


αηδιάζω με την κατ' επίφαση ηθικοφάνεια ανθρώπων που εκπέμπουν ανηθικότητα μέσω των πράξεών τους! (δεν αναφέρομαι σε πολιτικούς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αν δεν έχει κατανόηση, ανθρωπιά...αγάπη για τους γύρους του.
Αν υπάρχει αγάπη, τότε συνήθως τα περισσότερα πραγματικά ελαττώματα βρίσκονται σε μικρό βαθμό.

(Δεν δηλώνω πιστός Χριστιανός! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
αυτο με τη τσιγκουνια δεν το εχω καταλαβει...μερικοι ανθρωποι τα μαζευουν, τα μαζευουν, δεν αναβουν τηλεοραση, δεν αναβουν θερμανση και ενω εχουν συνεχιζουν να τα μαζευουν ...καποιος πρεπει να τους πει οτι μαζι σου δεν τα παιρνεις, οποτε δεν εχει νοημα να τα κανεις μασουρι σε ολη σου τη ζωη

Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να του πω: <<Τι σε νοιάζει μορέ για το ρεύμα, λες και μαζί σου θα το πάρεις; Αφού θα ψοφήσεις σε λίγα χρόνια, χούφταλο ε χούφταλο!>> αλλά προς το παρόν το λέω μόνο από μέσα μου...τεσπα, αφού θα το καταλάβει μόνος του σε λίγα χρόνια, γιατί να γίνω εγώ ο κακός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να του πω: <<Τι σε νοιάζει μορέ για το ρεύμα, λες και μαζί σου θα το πάρεις; Αφού θα ψοφήσεις σε λίγα χρόνια, χούφταλο ε χούφταλο!>> αλλά προς το παρόν το λέω μόνο από μέσα μου...τεσπα, αφού θα το καταλάβει μόνος του σε λίγα χρόνια, γιατί να γίνω εγώ ο κακός...

Δεν τρέφεις και ιδιαίτερη συμπάθεια για τον παππού σου... έτσι;:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Λοιπόν τι λέτε;:hmm:
Το τι λέμε δεν έχει σημασία αλλά το τι κάνουμε, ναι. Με βάση λοιπόν αυτό το σκεπτικό θεωρώ, για να είναι ειλικρινής, ως χειρότερο ελάττωμα, την ειλικρίνεια...λόγου των οπαδών της αλήθειας! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Το τι λέμε δεν έχει σημασία αλλά το τι κάνουμε, ναι. Με βάση λοιπόν αυτό το σκεπτικό θεωρώ, για να είναι ειλικρινής, ως χειρότερο ελάττωμα, την ειλικρίνεια...λόγου των οπαδών της αλήθειας! :laugh:

Κάνε ένα explain αν δε σου κάνει κόπο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Κάνε ένα explain αν δε σου κάνει κόπο:)
Δε νομίζεις πως όταν ανοίγει κανείς τα χαρτιά του, ειδικά εκ πεποιθήσεως, βρίσκεται από χέρι σε μειονεκτική θέση σε μια κοινωνία ψευτών;
Αν αυτό δεν είναι το χειρότερο ελάττωμα, τότε ποιό είναι... :eek:

Ευτυχώς όμως, διορθώνεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να του πω: <<Τι σε νοιάζει μορέ για το ρεύμα, λες και μαζί σου θα το πάρεις; Αφού θα ψοφήσεις σε λίγα χρόνια, χούφταλο ε χούφταλο!>> αλλά προς το παρόν το λέω μόνο από μέσα μου...τεσπα, αφού θα το καταλάβει μόνος του σε λίγα χρόνια, γιατί να γίνω εγώ ο κακός...

χαχα πιστευω τετοια κουσουρια δεν αλλαζουν στον ανθρωπο οσα χρονια κ αν περασουν...και δυστυχως τους συγγενεις δεν τους διαλεγουμε...οτι κατσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χμμμ... Απεχθάνομαι το να μην είναι κάποιος ειλικρινής απέναντι μου.. Επίσης μισώ την αχαριστία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απρόσεχτος

Νεοφερμένος

Ο Απρόσεχτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Η εθελο-δουλεία, που μας διακατέχει τελευταία, έστω και αν γίνεται κάτω απο την άγνοια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Το χειρότερο απ'όλα είναι ο εγωισμός , γκρεμίζει τα πάντα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ειδικά όταν ο άλλος/η δεν το καταλαβαίνει εκεί να δεις. Και να μην μιλήσουμε για απωθημένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top