Τι προτιμάτε: Καρτοκινητό ή Συμβόλαιο;

Τι προτιμάτε: Καρτοκινητό ή Συμβόλαιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Καρτοκινητό

    Ψήφοι: 35 64.8%
  • Συμβόλαιο

    Ψήφοι: 19 35.2%
  • Καρτοσυμβόλαιο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.Τί προτιμάτε?Κινητό τηλέφωνο με κάρτα ή με σύνδεση και γιατί?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σύνδεση, γιατί μιλάω πολυ....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Σύνδεση και μάλιστα σε πακέτο με δωρεάν χρόνο!!!
Βαριέμαι αφάνταστα να γράψω μήνυμα, οπότε με συμφέρει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Να σου πω την πικρή αλήθεια, τα καρτοκινητά δεν τα εμπιστεύομαι διότι αν και ενίοτε έχουν μεγαλύτερες προσφορές απ τα συμβόλαια, πολλές φορές σε αφήνουν "μπουκάλα", δηλαδή σου τελειώνει η κάρτα εν ριπή οφθαλμού, οι χρεώσεις είναι ακριβότερες στην ομιλία (άσχετα αν είναι φθηνότερα τα μηνύματα),κλπ.

Προτιμώ τα συμβόλαια διότι ανα πάσα στιγμή μπορείς να τηλεφωνήσεις κάπου για όσο θέλεις (καλά όσο σου επιτρέπει η τσέπη σου εννοείται!:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Να σου πω την πικρή αλήθεια, τα καρτοκινητά δεν τα εμπιστεύομαι διότι αν και ενίοτε έχουν μεγαλύτερες προσφορές απ τα συμβόλαια, πολλές φορές σε αφήνουν "μπουκάλα", δηλαδή σου τελειώνει η κάρτα εν ριπή οφθαλμού, οι χρεώσεις είναι ακριβότερες στην ομιλία (άσχετα αν είναι φθηνότερα τα μηνύματα),κλπ.

Προτιμώ τα συμβόλαια διότι ανα πάσα στιγμή μπορείς να τηλεφωνήσεις κάπου για όσο θέλεις (καλά όσο σου επιτρέπει η τσέπη σου εννοείται!:P )

Και εγώ με το ίδιο σκεπτικό έκαν το καρτοκινητό σύνδεση.Βασικά και για να πάρω το κινητό μου αλλά μόλις συμπληρώσω χρόνο θα το γυρίσω σε αιτερικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Προσωπικα, δεν χρησιμοποιω συνδεση γιατι οι αναγκες μου δεν ειναι αυξημενες και επισης το οτι δεν εχω την οικονομικη ευχερεια αλλα και την οικονομικη ανεξαρτησια για να κανω κατι τετοιο. Αργοτερα ισως αντιστραφουν τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ αναγκαστήκα έχω σύνδεση γιατι χρειάζομαι internet over GPRS και εκτός απο αυτό θέλω ανα πάσα στιγμή να μπορώ να κάνω ένα τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κάρτα εδώ και πολλά χρόνια.., δεν μπορώ τα συμβόλαια και τις δεσμεύσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Το συμβόλαιο το κόβεις όποτε θες ε αν δεν έχεις κάνει σύμβαση για δωρεάν κινητό.Αυτές τις μέρες πήρε το αυτί μου ότι η Q Telecom δημιούργησε το πρώτο συμβόλαιιο χωρίς πάγιο και δεσμεύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τουλάχιστον με την σύνδεση "έχεις" λίγο τον έλεγχο στο τι σου χρεώνουν ενώ στα καρτοκινητά φέξε μου και γλύστρησα. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει ένας κοινός φορέας να ασχολείτε ακόμα και με τα παράπονα των συνδρομητών. Μόνο με τους ίδιους μπορείς να βγάλεις άκρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Χωρίς συζήτηση ΣΥΝΔΕΣΗ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ κάρτα γιατί την σύνδεση δεν ορώ να την ελέγχω.
Θα μιλάω με τις ώρες, είχα σύνδεση και κάρτα και την είχα ξεκάνει την σύνδεση με τους λογαριασμούς.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Με κάρτα γιατί δε μιλάω πολύ στο τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Με κάρτα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Και εγώ με κάρτα, καθώς μιλάω πολύ σπάνια στο κινητό, ενώ αντιθέτως στέλνω πολλά μηνύματα. Επίσης προτημώ τη κάρτα καθώς θέλω να ξέρω τι πληρώνω και για να έχω και κάποιο όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
και στο συμβόλαιο ξέρεις τι πληρώνεις... αναλυτικό λογαριασμό σου έρχεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Εγώ δεν βάζω σύνδεση γιατί φοβάμαι ότι θα ξεφύγω από τα όρια και θα μου έρθει λογαριασμός στα ύψη:redface: ;) (όπως έγινε και με το σταθερό:redface: ) Το μόνο πρόβλημα με την κάρτα είναι ότι τελειώνει γρήγορα και πρέπει να βάζεις ξανά και ξανά και ξανά:sleep:.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
και στο συμβόλαιο ξέρεις τι πληρώνεις... αναλυτικό λογαριασμό σου έρχεται :)
Ακριβώς.Σύνδεση ψήφισα κι εγώ.Η ομιλία είναι αρκετά φτηνότερη αλλά είναι αλήθεια ότι θέλει και λίγο αυτοσυγκράτηση.Και αυτό το μαθαίνει κανείς αφού πρώτα πάθει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για της δικες μου αναγκες συνδεση, με καπια λεπτα που ομως δεν χρηαζετε να ειναι και παραπολλα μια και δεν το δουλευω και τοσο πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Επισης, σιγα σιγα οι εταιριες βγαζουν ειδικες καρτες με χρεωσεις συμβολαιου, οποτε θα συμφερει το ιδιο με καρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top