Κύβος του Ρούμπικ

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εχετε δοκιμασει να τομ λυσετε???? και αν ναι εχετε κανα κολπακι:D:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Eχω χασει τη μιση ζωη μου πανω απ'τον κυβο του ρουμπικ κι ακομα τιποτα.
Η μονη φορα που τον ειδα λυμενο ηταν οταν του βαζα τα αυτοκολλητακια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ενας φιλος μ τον λυνει σε 46 δευτερολεπτα... εγω δν ξερω καν απο που να αρχισω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχ όταν ήμουν μικρή τον έλυνα :P
τώρα το έχω ξεχάσει αλλά ναι, έχει μια κίνηση (μάλλον μια σειρά κινήσεων) που τον λύνεις με δεμένα μάτια
δυστυχώς δεν θυμάμαι όμως να στο πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
αχ όταν ήμουν μικρή τον έλυνα :P
τώρα το έχω ξεχάσει αλλά ναι, έχει μια κίνηση (μάλλον μια σειρά κινήσεων) που τον λύνεις με δεμένα μάτια
δυστυχώς δεν θυμάμαι όμως να στο πω :P
Να σου δώσουν έναν κύβο χωρίς να τον έχεις δει και εσύ να τον λύσεις, δεν παίζει να το κάνεις με δεμένα μάτια. Αν όμως ξέρεις πως γίνεται ένα τέτοιο θαύμα, θα ήθελα πολύ να μου το πεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:P

επειδή είμαι καλός άνθρωπος :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Εύκολο...απ' ότι θυμάμαι κάνεις πολύ στάνταρ κινήσεις...
νομίζω 3 δεξιά, 3 οριζόντια και μετα τα διαγώνια είναι ίδια και μετά κάτι κάνεις και τα φέρνεις όλα μπροστά!!! Άχ δεν θυμάμαι...:redface:...μέχρι πριν 2-3 χρόνια το έλυνα χαλαρά, τώρα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
:P

επειδή είμαι καλός άνθρωπος :P
Με αυτό το βίντεο εγώ δεν πείστηκα ότι το λύνεις με δεμένα μάτια. Εσύ; :worry:
Εύκολο...απ' ότι θυμάμαι κάνεις πολύ στάνταρ κινήσεις...
νομίζω 3 δεξιά, 3 οριζόντια και μετα τα διαγώνια είναι ίδια και μετά κάτι κάνεις και τα φέρνεις όλα μπροστά!!! Άχ δεν θυμάμαι...:redface:...μέχρι πριν 2-3 χρόνια το έλυνα χαλαρά, τώρα...:whistle:
Και να τα φέρεις όλα μπροστά, φτιάχνεις την μία επιφάνεια από τις 6. Το θέμα είναι να το λύνεις χωρίς να σου έχουν μάθει τις στάνταρ κινήσεις :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πω πω λεπτολόγος βρε πουλάκι μου που είσαι :P
με κλειστά μάτια είναι σχήμα λόγου :P
ΑΝ ΚΑΙ... σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που το λύνουν με κλειστά μάτια


να το ψάξω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παρα είμαι καλός άνθρωπος τελικά :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Σου εξηγώ που κόλλησα βασικά:
τώρα το έχω ξεχάσει αλλά ναι, έχει μια κίνηση (μάλλον μια σειρά κινήσεων) που τον λύνεις με δεμένα μάτια
Να σου δώσουν έναν κύβο χωρίς να τον έχεις δει και εσύ να τον λύσεις, δεν παίζει να το κάνεις με δεμένα μάτια. Αν όμως ξέρεις πως γίνεται ένα τέτοιο θαύμα, θα ήθελα πολύ να μου το πεις :D
παρα είμαι καλός άνθρωπος τελικά :P
Όπως βλέπεις ο τύπος πρώτα βλέπει τον κύβο τον απομνημονεύει και μετά τον λύνει με κλειστά μάτια. ΔΕΝ υπάρχει δηλαδή οποιοσδήποτε τρόπος, με μια σειρά κινήσεων, να το λύσεις αν δεν τον δεις πρώτα. Δεν είναι αυτοματοποιημένο τόσο δηλαδή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
5 Steps:


Δυστυχώς δεν έχω πλεον κύβο, για να το δοκιμάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σου εξηγώ που κόλλησα βασικά:



Όπως βλέπεις ο τύπος πρώτα βλέπει τον κύβο τον απομνημονεύει και μετά τον λύνει με κλειστά μάτια. ΔΕΝ υπάρχει δηλαδή οποιοσδήποτε τρόπος, με μια σειρά κινήσεων, να το λύσεις αν δεν τον δεις πρώτα. Δεν είναι αυτοματοποιημένο τόσο δηλαδή. ;)

:P εννοείται ρε συ ότι δεν μπορεί να τον λύσει κάποιος χωρίς να τον δει
-για μένα δλδ εννοείται :redface:-
μαθηματική αλληλουχία είναι, δεν είναι ταχυδακτυλουργικό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xatziscr

Νεοφερμένος

Ο xatziscr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν παιδιά επειδή είδα τη συζήτησή σας, έχω να πω κάτι στον φίλο που είπε ότι θέλει να λύσει τον κύβο χωρίς συγκεκριμένες κινήσεις ότι κάποιος που προσπάθησε να το κάνει χωρίς να γνωρίζει τις κινήσεις τον έλυσε μετά από 7 χρόνια (τυχαία)... οπότε αρκέσου τώρα σε αυτά που σε διευκολύνουν και αν μπορέσεις έτσι λύστον και χωρίς τις κινήσεις!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
2x2x2 λυνω περιπου σε μισο λεπτακι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ρε παιδιά έλεος αυτό το πάλιοπραγμα δεν λύνεται. Ειδικά αν στην αρχή ένας κακόβουλος άνθρωπος στο μπερδέψει όσο δεν πάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ειδικά αν στην αρχή ένας κακόβουλος άνθρωπος στο μπερδέψει όσο δεν πάει...
βασικα, αυτος ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να τον λυσεις!
να τον μπερδεψεις πρωτα οσο δεν παει αλλο...
για να μην τον λυνεις συμφωνα με τις κινησεις που εκανες για να τον μπερδεψεις (δλδ να κανεις τις αντιθετες)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
βασικα, αυτος ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να τον λυσεις!
να τον μπερδεψεις πρωτα οσο δεν παει αλλο...
για να μην τον λυνεις συμφωνα με τις κινησεις που εκανες για να τον μπερδεψεις (δλδ να κανεις τις αντιθετες)...
Εννοώ να στον μπερδέψει κάποιος άλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εννοώ να στον μπερδέψει κάποιος άλλος...
το ιδιο πραγμα ειναι... δλδ να ναι εντελως μπερδεμενος , οσο δεν παει αλλο..
8, εγώ γρηγορότερα.
το ρεκορ ειναι 0,96 δευτερολεπτα, δεν υπαρχει αυτο το πραγμα, πως το κανουν? καλα αυτο ειναι εντελως απομνημονευση κινησεων γιατι δεν μπορεις να σκεφτεις καμια 50αρια κινησεις σε 1 δευτερολεπτο, αλλα ακομη και ετσι ειναι πραγματικα εξωπραγματικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top