Eurovision 2016

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ακούσατε τι τραγούδι θα στείλουμε στην Eurovision?!
Δεν ξέρω γιατί τόσο hate, εμένα μου άρεσε...



Και η Κύπρος με ένα πολύ δυνατό κομμάτι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.

Εμένα δεν μου άρεσε. Από αδιάφορο ως σαχλό το βρήκα. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι δεν θα πιάσει μια καλή θέση στο διαγωνισμό, που ίσως μας ψηφίσουν για άλλους λόγους που δεν έχουν να κάνουν με την ποιότητα του τραγουδιού (μπορεί κι εκεί να στοχεύουν οι εμπευστές του).
Επίσης κάπου λέει "Join with us" ενώ το σωστότερο στη αγγλική γλώσσα είναι "join us"/ή μήπως κάνω λάθος?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Όχι καλα τα λες, το σωστό ειναι join us. Εγώ το βρήκα εντελώς χάλια. Το ρεφρέν ιιισως να μπορούσε να σταθεί αν ηταν αλλιως το υπόλοιπο τραγουδι αλλα τι χιπ-χοπ/ραπ ειναι αυτο; Καλύτερα να μην πηγαίναμε καθολου. Η ΕΡΤ βρίσκει όποιον να'ναι και αποφασίζει να τους στείλει στον διαγωνισμό; Τι φάση. Της Κύπρου ειναι προφανώς καλύτερο αλλα δεν μ'αρεσει η φωνή του τραγουδιστή. Πολυ ροκ για τα γούστα μου μαλλον,αν και γενικα ακούω alternative rock κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
να εύχεστε να κοπούμε στον ημιτελικό και να γλιτώσουμε το μεγάλο ρεζιλίκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εμένα με άγγιξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Επίσης κάπου λέει "Join with us" ενώ το σωστότερο στη αγγλική γλώσσα είναι "join us"/ή μήπως κάνω λάθος?:hmm:

Τα συντακτικά/γλωσσικά λάθη σε τραγούδια γίνονται πάντα επίτηδες για να ταιριάζει με το ρυθμό.
Το τραγούδι ψιλοαδιάφορο αλλά ταιριάζει με το μουντ της ελλάδας, αν είχε άλλη γυναικεία φωνή ίσως ήταν πιο πιασάρικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως είναι εμπνευσμένο από το "Να σταθώ στα πόδια μου" του Μπαλάφα https://www.youtube.com/watch?v=AufQINNTbNc . Είδαν πως έκανε επιτυχία στην Ελλάδα και σου λέει ας του βάλουμε και λιγάκι hip hop/ραπ όπως λέει και η methexys να το κάνουμε κομματάκι ευρωπαικό...
Της Κύπρου δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ slow και φλούφλικο για τα γούστα μου, μόνο το γάου μου άρεσε... :P
Στην τελική θα συμφωνήσω με την meetmeinmontauk. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το βιντεοκλίπ μπορεί κάλλιστα να θεωρηθεί και ως αντιγραφή από Woodkid

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Το βιντεοκλίπ μπορεί κάλλιστα να θεωρηθεί και ως αντιγραφή από Woodkid

Σωστό κι αυτό, δεν είχε τύχει να το δω γι' αυτό δεν το ήξερα. Τώρα που το πόσταρες συμφωνώ απόλυτα. :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολυ ροκ για τα γούστα μου μαλλον,αν και γενικα ακούω alternative rock κομμάτια.

To κομμάτι δεν είναι rock πάντως. Εurovisioniko pop..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Λυπάμαι που μερικοί δεν μπορείτε να εκτιμήσετε την αξία του τραγουδιού.

Αλλά για να αντιληφθείς την ομορφιά πρέπει να είσαι και ο ίδιος όμορφος, ώστε η εξωτερική ομορφιά να συντονιστεί με την ομορφιά της ψυχής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
To κομμάτι δεν είναι rock πάντως. Εurovisioniko pop..

Θα το χαρακτήριζα ως "φολκλορική" hip-hop. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα το χαρακτήριζα ως "φολκλορική" hip-hop. :rolleyes:

Για το κυπριακό τραγούδι το έγραψα. Για το ελληνικό είσαι spot on.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Για το κυπριακό τραγούδι το έγραψα. Για το ελληνικό είσαι spot on.
Και ασφαλώς το ελληνικό εννοούσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δεν μπορώ να το καταλάβω :D

Εμένα πολύ μου άρεσε, τι να πω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δεν μπορώ να το καταλάβω :D

Εμένα πολύ μου άρεσε, τι να πω :D

Εσένα σου άρεσε και μπράβο σου, καθώς και σε πολλούς άλλους επίσης θα αρέσει :D
Αυτό μας έλειπε να..απολογείται καθένας για τη γνώμη που εκφράζει. :P Στα γούστα δεν υπάρχει σωστό και λάθος,
όλες οι απόψεις είναι εξίσου σεβαστές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι στους περισσότερους δεν άρεσε και το κράζουν, μην πω σχεδόν σε όλους...
Πολλά άτομα το λένε και δεν μπορώ να το καταλάβω, τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
πιστεύω ότι θα περάσουμε στον τελικό και θα πάμε πολύ πίσω στις θέσεις μπορεί και τελευταίοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Mε όσα συμβαίνουν γύρω μας,ακόμα και μία καλή θέση στο διαγωνισμό δε θα γλύκαινε ούτε στο ελάχιστο την πίκρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι στους περισσότερους δεν άρεσε και το κράζουν, μην πω σχεδόν σε όλους...
Πολλά άτομα το λένε και δεν μπορώ να το καταλάβω, τέλος πάντων...
Ναι αυτά τα wanna be ποντιακά ρε ραπ κομμάτι έπρεπε να μας ξετρελάνουν. Ξεφτίλα της ποντιακής γλώσσας είναι αυτό το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top