Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με αφορμή μια πρόσφατη συζήτηση με μια φίλη, προβληματίστηκα για το πόσο διαφορετικά κριτήρια μπορεί να έχουμε οι άνθρωποι για το τι αποτελεί ικανή και τι αναγκαία συνθήκη ώστε να συμπαθήσουμε κάποιον. Όχι απαραίτητα να τον κάνουμε φίλο μας, απλά να τον συμπαθήσουμε. Προσοχή: Το να μας είναι κάποιος απλά ουδέτερος (δηλ. να μην τον αντιπαθούμε), δεν σημαίνει ότι τον συμπαθούμε κιόλας.

Για μένα αρκεί να είναι καλόψυχος. Ωστόσο, δεν χαρακτηρίζω εύκολα κάποιον καλόψυχο, επί παραδείγματι, δεν πρόκειται να χαρακτηρίσω ποτέ ως καλόψυχα άτομα τα οποία:

  • Είναι ομοφοβικά, φαλλοκράτες ή ρατσιστές γενικότερα, όσο αγνοί και αθώοι άνθρωποι και να φαίνονται κατά τα άλλα.
  • Διακρίνονται από μια έμφυτη τάση να ψάχνουν από τι να πιαστούν για να κατακρίνουν τους άλλους. Δυστυχώς αυτά τα άτομα είναι πολύ περισσότερα απ'οτι νομίζουμε, μιας και έχουμε την τάση να μην καταχωρούμε ως αρνητική κριτική οτιδήποτε θα κατακρίναμε και εμείς.
  • Χρησιμοποιούν πονηριά για να πετύχουν τους σκοπούς τους με πλάγιους τρόπους, όταν μπορούν να το κάνουν και ευθέως απλά λίγο πιο δύσκολα.
Επίσης δεν πρόκειται ποτέ να συμπαθήσω άτομα που ξέρω ότι με αντιπαθούν :P

Τι ισχύει για εσάς; Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
H θετικότητα, η δοτικότητα, απλότητα και το χιούμορ του. Δεν θα συμπαθούσα ένα άνθρωπο μυστικοπαθή, κλειστό, καχύποπτο που ψάχνει συνεχώς να μου βρεί λάθη και αρνητικά σημεία. Δεν θα συμπαθούσα επίσης ένα άνθρωπο που ρυθμίζει τη συμπεριφορά του, που έχει αυτή την ικανότητα, ένα άνθρωπο πονηρό που ξέρει να χρησιμοποιεί στη ζωή του δόλο.

Δεν θα τον αντιπαθούσα όμως. Απλά όπως ερμηνεύω εγώ τη "συμπάθεια" στον εσωτερικό μου κόσμο δεν θα ήθελα μαζί του πάρε δώσε, θα προτιμούσα να μην τον έχω στην καθημερινότητα μου, θα κρατούσα πισινές. Θα ήμουν τυπική, διεκπεραιωτική και θα αδιαφορούσα, εάν με ανάγκαζαν οι περιστάσεις να έχω επαφή μαζί με ένα άνθρωπο που δεν συμπαθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μου αρκεί ένα πραγματικό γεμάτο χαμόγελο και μια ζεστή χειραψία για να συμπαθήσω κάποιον από τη στιγμή που θα συστηθούμε.

Αν είναι να πρέπει να έχω βιογραφικό του ολόκληρο για να δω αν θα τον συμπαθήσω, το χάσαμε το παιχνίδι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
εμενα με κανει να συμπαθησω καποιον κυριως το εξυπνο χιουμορ.μου δειχνει οτι εχω να κανω με εξυπνους ανθρωπους ακομπλαριστους θετικους και τις περισσοτερες φορες αρκετα ευαισθητους.
και επισης αντιπαθω εντελως τα τυπακια που ειναι "τυπικα" ,δηλαδη ιδιαιτερα ευγενικα και που ακολουθουν παντα τους τυπους κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δρω κυρίως ενστικτωδώς στο θέμα συμπάθειας!
Οι προθέσεις και τα συναισθήματα συναφή προς τους άλλους είναι αυτά που μαντεύω και σύμφωνα με αυτά κρίνω.
Οι πράξεις μπορούν να λένε ψέματα, τα συναισθήματα ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Έχω συμπαθήσει ανθρώπους τελείως διαφορετικούς από μένα, ανθρώπους με τους οποίους δεν έχω σχεδόν τίποτα κοινό, μόνο και μόνο επειδή όταν μιλούσαμε και χαμογελούσαν, το χαμόγελο ήταν ειλικρινές. (η τουλάχιστον μου φάνηκε εμένα.)
Ένα κριτήριο λοιπόν, που με κάνει να συμπαθώ ένα άτομο είναι το ειλικρινές χαμόγελο σεκονταρισμένο από έξυπνο χιούμορ. Κάπως έτσι ξεκινά και η διαδικασία επιλογής φίλων…
Γενικά, οι εκφράσεις προσώπου(αν σε κοιτάζει στα μάτια, αν σου χαμογελα, κλπ)
νομίζω ότι παίζουν σημαντικό ρόλο στο να συμπαθείς κάποιον.
(Αυτό στο τι αφορά τη πρώτη γνωριμία).


Μάλλον έχω την τάση να συμπαθώ ενστικτωδώς ανθρώπους που νιώθω ότι το «εγώ» τους δεν είναι το κέντρο του σύμπαντος τους…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;


Το ύψος των τραπεζικών του καταθέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouel

Νεοφερμένος

Η manouel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Συμπαθώ τους ζεστούς και αυθόρμητους ανθρώπους που έχουν τρέλα και πάθος για την ζωή και που αντιμετωπίζουν τα πάντα με θετικό τρόπο..
Φυσικά δεν ανέχομαι τους πονηρούς και αυτούς που νομίζουν ότι η μαμά φύση τους προίκισε με την ικανότητα να εκμεταλλεύονται τους άλλους γύρω τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Το ύψος των τραπεζικών του καταθέσεων.

Βάζω στοίχημα ότι μισείς θανάσιμα τους πλούσιους…:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μισείς θανάσιμα
Μπα, δεν ξοδεύω κάτι τόσο πολύτιμο σε κάτι τόσο ανόητο όπως τα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θα ξεκινησω καπως αναποδα αναφεροντας τι μπορει να με κανει να αντιπαθησω καποιον. Συνηθως πολυ σπανια τυγχανει να πρεπει να υποστω αυτο το αρνητικο συναισθημα, οταν το εχω απεναντι σε καποιους ανθρωπους, διοτι φροντιζω να μην τους συναναστρεφομαι.
Βεβαια πολυ δυσκολα αντιπαθω καποιον, διοτι εαν δεν αισθανθω συμπαθεια για εκεινον, τις περισσοτερες φορες μου ειναι απλως αδιαφορος.
Για να αντιπαθησω καποιον θα πρεπει να τον γνωρισω λιγο καλυτερα και θα πρεπει να εχει καποια στοιχεια πολυ ασχημα σε μεγαλο βαθμο οπως π.χ. αυτα που ανεφερε και η Μισελ:

  • Είναι ομοφοβικά, φαλλοκράτες ή ρατσιστές γενικότερα, όσο αγνοί και αθώοι άνθρωποι και να φαίνονται κατά τα άλλα.
  • Διακρίνονται από μια έμφυτη τάση να ψάχνουν από τι να πιαστούν για να κατακρίνουν τους άλλους.
  • Χρησιμοποιούν πονηριά για να πετύχουν τους σκοπούς τους με πλάγιους τρόπους, όταν μπορούν να το κάνουν και ευθέως απλά λίγο πιο δύσκολα.
Συνηθως συμπαθω τους καλοπροαιρετους ανθρωπους, αυτους που δε βγαζουν κακιες, αρνητικη ενεργεια, μιζερια και αλαζονεια.
Να σημειωσω οτι πολυ σημαντικο ρολο για μενα παιζει το βλεμμα του αλλου. Να ειναι καθαρο...Εαν επανειλημμενα αισθανθω οτι δεν ειναι, δημιουργειται μεσα μου κατι πολυ αρνητικο. Γινομαι καχυποπτη, επιφυλακτικη, κατι που δε μου αρεσει καθολου να βιωνω και απλως απομακρυνομαι.


Θα ελεγα οτι ευκολα συμπαθω καποιον ή αδιαφορω για εκεινον, αλλα δυσκολα τον αντιπαθω ή τον κανω φιλο μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WildCherry

Νεοφερμένος

Η WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Θα ελεγα οτι ευκολα συμπαθω καποιον ή αδιαφορω για εκεινον, αλλα δυσκολα τον αντιπαθω ή τον κανω φιλο μου.:)
Συμφωνώ απόλυτα ως προς αυτό.......εγώ παλι συμπαθώ αυτούς που έχουν πολλά ενδιαφέροντα και ξέρουν να "πίνουν" την ζωή μέχρι την τελευτάια της σταγόνα....αλλά πάνω από όλα αυτούς που εκπέμπουν μία ζεστασιά, που δύσκολα μπορεί να βρει κανείς στις ημέρες μας......και το χαμόγελό τους,όπως και η ματιά τους, που προσωπικά θεωρώ ότι είναι καθρέφτης της ψυχής μας.......είναι ευγενική και καθαρή.......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μου αρκεί ένα πραγματικό γεμάτο χαμόγελο και μια ζεστή χειραψία για να συμπαθήσω κάποιον από τη στιγμή που θα συστηθούμε.

Αυτά ακριβώς! Πολύ σημαντικό ρόλο, για εμένα, παίζει και η αύρα που βγάζει ο καθένας! Τις περισσότερες φορές, με το που δω τον άλλον, καταλαβαίνω αν θα μου είναι συμπαθής, αντιπαθής ή αδιάφορος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θέλω να νιώθω ότι είναι καλοπροαίρετος, ακομπλεξάριστος και τείνω να προτιμώ τους δημιουργικούς.
Τα άλλα έρχονται μετά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αυτά ακριβώς! Πολύ σημαντικό ρόλο, για εμένα, παίζει και η αύρα που βγάζει ο καθένας! Τις περισσότερες φορές, με το που δω τον άλλον, καταλαβαίνω αν θα μου είναι συμπαθής, αντιπαθής ή αδιάφορος!

Kαι μετά φυσικά αφού το γνωρίσεις αλλάζεις άποψη ή δρώντας αντιδραστικά εμμένεις στην ίδια μιας και ήταν η πρώτη σου εντύπωση.


Έχω πάψει να πιστεύω στις πρώτες εντυπώσεις από αύρες, ενέργειες, κάρματα, ο άνθρωπος είναι πολύ περίπλοκο ον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Καλά με το κάρμα του το Adharma του να μην βλέπεις γιατί δεν πρόκειται να συμπαθήσεις κανένα ανθρώπινο ων…Ανεβήκαμε στην κορυφή τις τροφικής αλυσίδας επειδή ήμασταν επιθετικοί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Κάποια πρώτα σημάδια που με κάνουν να θέλω να συζητήσω περισσότερο και να γνωρίσω ορισμένα άτομα :

1.Δυνατή χειραψία και χαμόγελο. Ας είναι και σκέτη υποκρισία, δεν με νοιάζει. Καλύτερα είναι όταν ο άλλος σου αφήνει το μπαγιάτικο χέλι-χέρι του στο δικό σου και κοιτάει τα παπούτσια του ενώ σου λέει βαρισετημένα "Χάρηκα"(=χέσ#$κα) ;
2.Τα σημάδια "μη συμπάθειας" με την κολλητή τα λέμε "καμπανάκια". Ένα καμπανάκι είναι να μου αραδιάσουν άτομα που γνωρίζω ελάχιστα τα προσωπικά τους (και δει τα σεξουαλικά) στη φόρα. Αη ντοντ κεαρ ντουντ. Το καμπανάκι γίνεται καμπανάρα όταν μου λένε κουτσομπολιά. Και μετά στραβώνουν που βλέπουν ότι στραβώνω.

3.Συμπαθώ άτομα που δείχουν αδιαφορία σε κουτσομπολιά του στυλ : "Ο Λάκης με την Σούλα, ο Τάκης με την Βούλα, η Μαρίκα όμως..." και που γενικότερα ξέρουν πότε να μιλήσουν και για ποιο πράγμα. Όταν μου λένε για άλλα άτομα στραβώνω τη μούρη λες και μύρισα κακά ελέφαντα. Αν ήθελα , θα πήγαινα να ρωτήσω "Βούλα, πηδ$%#σαι με τον Τάκη;"

4.Συμπαθώ εύκολα άτομα με τους στοιχειώδεις ευγενικούς τρόπους. Αν και γελάω με χοντροειδή αστεία, οι πρώτες γνωριμίες μου με άλλα άτομα είναι κάπως φορμολιωμένες.

5.Αντιπαθώ άτομα που με θέλουν για πασατέμπο ή γλαστρόνι για να τριγυρνάνε σε στέκια που μπανίζουν γκόμενους. Επίσης, δεν συμπαθώ άτομα που με θέλουν για προσωπικό αναλυτή -άκου-τα-προβλήματά-μου-και-δώσε-λύση.

6.Τέλος. Συμπαθώ άτομα που δεν πέφτουν με τα μούτρα σε μια νέα γνωριμία. Είτε αυτή θα εξελιχθεί σε σχέση είτε σε φιλία. Και κάτι χαζό : τείνω να συμπαθώ περισσότερο "ήσυχα" άτομα. Οι φωνακλάδες party animals και δημοσιοσχετίστες δεν μου κάνουν καμία εντύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Προσωπικά δυσκολεύομαι να συμπαθήσω κάποιον. Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που βρίσκω ότι κάποιος έχει θετικά στοιχεία, πιθανώς πολλά, όμως τον βρίσκω αδιάφορο. Δύσκολα κάποιος θα μου κάνει πραγματικά καλή εντύπωση, πέρα από το ''καλό παιδί μωρέ''. Και δεν με τιμά αυτό, το ξέρω, αλλά έτσι λειτουργώ.

Κάποια πράγματα που με προδιαθέτουν θετικά είναι η ευχάριστη διάθεση, η καλή προαίρεση, η δημιουργία και το ψάξιμο. Εκτός από αυτά, μου αρέσουν οι ευπροσάρμοστοι άνθρωποι κι αυτοί που είναι ανοιχτοί κι ευκολοπλησίαστοι. Επίσης, μου αρέσει να βλέπω δραστήρια άτομα και δεν μπορώ τους πολύ νωχελικούς, τους πολύ ζώα μου τα αργά.

Στην συνέχεια βέβαια, το συμπαθές άτομο παίζει να κάνει κάτι που θα γκρεμίσει την καλή εικόνα, αλλά εντάξει. Και εννοείται πώς από την άλλη είναι πιθανό κάποιο άτομο που απέχει από τα ''στάνταρ'' που ανέφερα να αποδειχτεί όχι μόνο συμπαθητικό, αλλά και φίλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τα παράξενα ευγενικά αλόκοτα και ντροπαλά πλάσματα που κρύβουν μέσα τους μικρούς ή μεγάλους δαίμονες (aka κρυφές πληγές) που συμπαθούν τα παράξενα ευγενικά αλόκοτα και ντροπαλά πλάσματα που κρύβουν επίσης μέσα τους μικρούς ή μεγάλους δαίμονες :D, τα αναρχικά τω πνεύματι και ευγενή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν είμαι βουδίστρια αλλά γενικά πιστεύω όντως στις θετικές ενέργειες.
Αν κάνεις μια "καλή πράξη" αυτό δημιουργεί θετική ενέργει στο περιβάλλον σου και αυτή μπορεί να εξαπλωθεί (μπορεί και όχι βεβαίως βεβαίως).

Έχω πάψει να πιστεύω στις πρώτες εντυπώσεις από αύρες, ενέργειες, κάρματα, ο άνθρωπος είναι πολύ περίπλοκο ον

:P

(Το θυμάμαι γιατί όντως μου είχε κάνει εντύπωση η πρώτη απάντησή σου που παρέθεσα. Ήταν κάτι που δεν περίμενα να διαβάσω από σένα :P)

Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον fandago και τη roumana. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η χειραψία και το χαμόγελο και μάλλον έχει να κάνει με την ειλικρίνεια που βγάζει ή που θέλει να βγάλει.
Μου χει τύχει όχι να αντιπαθήσω με την πρώτη ματιά, αλλά να μου χουν κάτσει στραβά άτομα, με τα οποία έχω ανταλλάξει ελάχιστες κουβέντες μόνο κ μόνο επειδή δε χαμογελάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top