Βοήθεια για αγορά επίπλων

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παιδια βοηθειααααα
Ψαχνω για μια κουκετα χωρις κρεβατι απο κατω ετσι ωστε να τοποθετησω καναπε απο κατω(εξοικονομηση χωρου) και εχω βρει μια στο ΙΚΕΑ ινοξ η οποια καλη ειναι αλλα δεν ειναι τοσο σταθερη...Ξερει κανεις τιποτα???βοηθειααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα κρεβάτι και σαν καναπέ με ένα καλό σκέπασμα και μεγάλα μαξιλάρια (ένας φίλος το έχει κάνει), ή να χρησιμοποιήσεις το κάτω κρεβάτι ως καναπέ αν βολεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ναι αυτη που εδειξες εννοω...αν και δεν ξερω διαστασεις..παντως το πλατος αυτης που μου αρεσει ειναι 1.40 γιατι το 90 μου πεφτει λιγο μικρο...
Βασικα ολες αυτες τις κουκετες απο το ΙΚΕΑ δεν τις εχω ξαναδει...νομιζω οτι 1-2 υπαρχουν...
Βρηκα αυτη γιατι μου αρεσει που δεν εχει κρεβατι απο κατω...εχω βρει και ενα ωραιο καναπε-κρεβατι και θα το βολεψω πιστευω...απλα ρωτησα μηπως βρω κατι πιο σταθερο...Λεω αν παρω αυτη στην τελικη να την στερεωσω καπως στον τοιχο...δεν ξερω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εννοείς στο ίδιο το υποκατάστημα; Τι να πω, αποκλείεται να μην έχουν μία ξύλινη!!

1.40 επί 90 πρέπει να 'ναι το παιδικό. Ψάξε για 90 επί 200 εκ. περίπου...
Και αν δεις στον online κατάλογο, έχουν κουκέτα ξύπινη. Σελίδα 196-197.
Αλλά γιατί κουκέτα; Γιατί όχι καναπεδοκρέβατο (πχ με φουτόν) και ενδεχομένως ένα πουφ στην άκρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εννοείς στο ίδιο το υποκατάστημα; Τι να πω, αποκλείεται να μην έχουν μία ξύλινη!!

1.40 επί 90 πρέπει να 'ναι το παιδικό. Ψάξε για 90 επί 200 εκ. περίπου...
Και αν δεις στον online κατάλογο, έχουν κουκέτα ξύπινη. Σελίδα 196-197.
Αλλά γιατί κουκέτα; Γιατί όχι καναπεδοκρέβατο (πχ με φουτόν) και ενδεχομένως ένα πουφ στην άκρη;


εχουν μια που ειναι 90 επι 2 μετρα...μικρη για μενα στο πλατος...
αυτη η ινοξ που εχω δει ειναι 1,40 επι 2 μετρα...
Απλα μου αρεσει πολυ η αισθηση του κρεβατιου με υψος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αααα νόμιζα 140 επί 90...
Και θέλεις τόσο ύψος ε... Δύσκολο να βρεις διπλή κουκέτα! Το πολύ ημίδιπλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
καλα και το 1.40 μια χαρα ειναι...και το τωρινο κρεβατι μου τετοιου μεγεθους ειναι...απλα με ανυσηχει το κουνημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχεις τσεκάρει το κούνημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
δυστυχως οχι...μονο εκει που την εχουν στημενη εχω δοκιμασει το κουνημα της κουνωντας τα ποδια της...δεν εχω ανεβει να δω πως ειναι ....εχουν καλυμενες τις σκαλες για λογους ασφαλειας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κατά καιρούς το Ικέα παρουσιάζει και διάφορες βοηθητικές λύσεις (όπως πχ εάν στο διπλό κρεβάτι έχεις δύο μονά στρώματα, μπορούσες παλιά να αγοράσεις μία λωρίδα που έμπαινε ανάμεσα και εξαφάνιζε τη "ράγα" στη μέση).
Ίσως να έχουν κάτι για έξτρα σταθερότητα. Ή, στη χειρότερη και αν όντως θέλεις μόνο από το Ικέα κάτι, απευθύνεσαι σε μάστορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κατά καιρούς το Ικέα παρουσιάζει και διάφορες βοηθητικές λύσεις (όπως πχ εάν στο διπλό κρεβάτι έχεις δύο μονά στρώματα, μπορούσες παλιά να αγοράσεις μία λωρίδα που έμπαινε ανάμεσα και εξαφάνιζε τη "ράγα" στη μέση).
Ίσως να έχουν κάτι για έξτρα σταθερότητα. Ή, στη χειρότερη και αν όντως θέλεις μόνο από το Ικέα κάτι, απευθύνεσαι σε μάστορα...


δικιο εχεις...θα ψαξω να βρω μηπως προσφερει τιποτα το ΙΚΕΑ για την περιπτωση αυτη...:)
αλλιως σκεφτηκα να το κανω οπως το εχουν και στο ΙΚΕΑ στερεωμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως αρκετοί από εσάς θα ασχολείστε με το σπίτι σας και την διακόσμηση του...
Σκέφτηκα πως εδώ θα μπορούσα να βρω ιδεές για το που θα μπορούσα να βρω ένα φθηνό κρεβάτι μαζί με στρώμα!

Δεν θέλω κάτι μεταχειρισμένο, απλά χρειάζομαι τις ιδέες σας για φθηνά και καλά μαγαζιά!!
Περιμένω γνώμες!!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αντικερί στη Θεσσαλονίκη; Ή e-shops; Μια φίλη ψάχνει μαροκέν τραπεζάκι στο στυλ της φωτογραφίας ή και κάτι πιο ethnic-πολύχρωμο. Μέχρι στιγμής οι έρευνες στο διαδίκτυο δεν έχουν καρποφορήσει!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Μπορείς να δοκιμάσεις στην ομάδα ΡΕΤΟ. Ίσως να έχουν κάποιο τέτοιο έπιπλο. Στην Θεσσαλονίκη, μπορείς να τους βρεις σίγουρα εδώ (ίσως και σε άλλα σημεία σην πόλη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ! Θα το κοιτάξω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top