Survivor Ελλάδα - Τουρκία

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
H Tουρκική survivor υπερπαραγωγή Ελλάδα vs Tουρκία μετά από πολλά χρόνια επιστρέφει αυτή την φορά στην συχνότητα του skai. Oποιος θυμάται στο ποροηγούμενο είχε νίκησει η Τουρκιά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Θα χάνουμε 10-0 από το κάθε ματς και θα το παρει ο Ερντογαν :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Oποιος θυμάται στο ποροηγούμενο είχε νίκησει η Τουρκιά.
Ο νικητής του Survivor κάποια χρόνια μετά πέθανε σε δυστύχημα με τη μηχανή του. Το είδα σε τουρκική εφημερίδα, δεν ξέρω αν το έγραψαν εδώ.

Α να, το βρήκα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο νικητής του Survivor κάποια χρόνια μετά πέθανε σε δυστύχημα με τη μηχανή του. Το είδα σε τουρκική εφημερίδα, δεν ξέρω αν το έγραψαν εδώ.

Α να, το βρήκα.:/:
Ναι πέθανε με την μηχανή που πήρε με τα χρήματα που κέρδισε από το παιχνίδι. Ήταν παλαίμαχος ποδοσφαιριστής και έχασε στον τελικό από τον Έλληνα μαχητή στο τελικό και ένα από τα τρια αγωνίσματα του τελικού ήταν πεναλτάκια.

Για την ώρα άρχισε πολύ ωραία αφού βάλανε τον Κύπριο να λέει για την πράσινη γραμμή και τον πενταδάκτυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Συγνώμη η ψηφοφορία πως θα είναι.Αν είναι στο τελικό πχ ένας Έλληνας και ένας Τούρκος δεν θα είναι τρελό να υπάρχει ψηφοφορία αφού η Ελλάδα είναι 11 εκατομμύρια ενώ η Τουρκία 80;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγνώμη η ψηφοφορία πως θα είναι.Αν είναι στο τελικό πχ ένας Έλληνας και ένας Τούρκος δεν θα είναι τρελό να υπάρχει ψηφοφορία αφού η Ελλάδα είναι 11 εκατομμύρια ενώ η Τουρκία 80;

Θα στείλουμε Κύπριο στον τελικό και θα τους φάμε λάχανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Συγνώμη η ψηφοφορία πως θα είναι.Αν είναι στο τελικό πχ ένας Έλληνας και ένας Τούρκος δεν θα είναι τρελό να υπάρχει ψηφοφορία αφού η Ελλάδα είναι 11 εκατομμύρια ενώ η Τουρκία 80;


γιατί ως γνωστόν 80 εκ Τούρκοι θα βλέπουν Survivor
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συγνώμη η ψηφοφορία πως θα είναι.Αν είναι στο τελικό πχ ένας Έλληνας και ένας Τούρκος δεν θα είναι τρελό να υπάρχει ψηφοφορία αφού η Ελλάδα είναι 11 εκατομμύρια ενώ η Τουρκία 80;


Θαρρώ πως θα είναι με επικά αγωνίσματα ο τελικός και δε θα κρυθεί σε ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
γιατί ως γνωστόν 80 εκ Τούρκοι θα βλέπουν Survivor


Νομίζω ότι κατάλαβες τι θέλω να πω.

Έστω ότι βλέπουν 9 εκατομμύρια και οι Έλληνες 2 εκατομμύρια πάλι δεν βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θα στείλουμε Κύπριο στον τελικό και θα τους φάμε λάχανο...

Η Τουρκια θα νικησει και η Ελλάδα θα το παλέψει παρόλα αυτά πρέπει να τους δέιξουμε τι σημαίνει Ελληνική και Κυπριακή ψυχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Νομίζω ότι κατάλαβες τι θέλω να πω.

Έστω ότι βλέπουν 9 εκατομμύρια και οι Έλληνες 2 εκατομμύρια πάλι δεν βγαίνει.


Αγόρι μου η Τούρκικη φτωχική ενδοχώρα δεν έχει ούτε τηλεόραση ούτε τηλέφωνο πολλά σπίτια.
Τι νομίζεις ότι είναι η Τουρκία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Αγόρι μου η Τούρκικη φτωχική ενδοχώρα δεν έχει ούτε τηλεόραση ούτε τηλέφωνο πολλά σπίτια.
Τι νομίζεις ότι είναι η Τουρκία


Καλά εντάξει μόνο 18 εκατομμύρια είναι στην πόλη συν κάτι εκατομμύρια στα παραλία εντάξει.

Ότι και να πούμε η Τουρκία έχει πολύ πληθυσμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλά εντάξει μόνο 18 εκατομμύρια είναι στην πόλη συν κάτι εκατομμύρια στα παραλία εντάξει.

Ότι και να πούμε η Τουρκία έχει πολύ πληθυσμό.


18 εκατομμύρια και το 12,7% είναι Κούρδοι, άρα με εμάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
18 εκατομμύρια και το 12,7% είναι Κούρδοι, άρα με εμάς


Καλά εντάξει περίμενε άν γίνει ψηφοφορία να νικήσει Έλληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σύμφωνα με την εμπειρία μου παιδιά η ψηφοφορία θα είναι αρχικά ξεχωριστή για τους Ελληνες και τους Τούρκους. Δηλαδή αν σε μια βδομάδα υποψήφιοι είναι οι Ελληνες θα ψηφίζουν μόνο Ελληνες τηλεθεατές και αντίστοιχα στους Τούρκους οι Τούρκοι μόνο.

Ακόμα και μαζί να ψηφίσουν οι τηλεθεατές δε θα επηρεάσει την εξέλιξη αφού στην αρχή θα βγαίνουν είτε 2 Ελληνες είτε 2 Τούρκοι δε θα υπάρχει μάχη άμεση μεταξύ Τούρκων και Ελληνών μέχρι που να γίνει η ένωση.'

Όμως με αφορμή τον Κύπριο που έδειξε στην αρχή που ελεγε για την πράσινη γραμμή και τον Πενταδάκτυλο και σκεπότμενος ότι και στην Τουρκια θα παρουσίασαν κάτι αντίστοιχο. Οι Τούκροι τηλεθεατές θα ψηφίζους τους δυνατούς έλληνες ώστε να φύγουν και να γίνει το έργο των Τούρκων μαχητών πιο εύκολο. Για αυτό το λόγο θεωρώ πως η ψηφοφορία θα εινα ανεξάρτητη κάθε φορά και θα είναι ανάλογη με την εθνικότητα των παιχτών.


Επίσης εμπειρικά και θυμούμενος το προηγούμενο Ελλάδα Τουρκία είμαι σίγουρος ότι θα νικήσει Τούρκος στο τέλος.

Παρόλα αυτά δεν μας νοιάζει σε αυτά τα παιχνδίια ο νικητής αλλά η διαδρομή.

Καλή αρχή λοιπόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο νικητής του Survivor κάποια χρόνια μετά πέθανε σε δυστύχημα με τη μηχανή του. Το είδα σε τουρκική εφημερίδα, δεν ξέρω αν το έγραψαν εδώ.

Α να, το βρήκα.:/:

Ο αντιπαθητικός γέρος που συμπαθούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Συγνώμη η ψηφοφορία πως θα είναι.Αν είναι στο τελικό πχ ένας Έλληνας και ένας Τούρκος δεν θα είναι τρελό να υπάρχει ψηφοφορία αφού η Ελλάδα είναι 11 εκατομμύρια ενώ η Τουρκία 80;


Φώτη μου , από το λίγο που είδα χθες , μάλλον πιο πιθανό είναι στο τελικό να είναι τούρκος με τούρκος...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Το φετινό survivor δεν με τρελαίνει και πολύ τουλάχιστον από το πρώτο επεισόδιο. Προτιμώ το survivor το περσινό και το προπέρσινο με τους μαχητές και τους διάσημους καθώς θεωρώ ότι είχε πολύ περισσότερο ενδιαφέρον και αγωνιστικά και έξω -αγωνιστικά.

Δεν μπορώ να περιμένω πολλά από την φετινή ομάδα δυστυχώς την μόνη που ξεχώρισα είναι η Σκαφίδα, αλλά είναι ο πρώτος αγώνας και πάλι οπότε δεν μπορώ να βγάλω βέβαια συμπεράσματα. Αλλά είδα ότι στο run φτάνουμε όντως μαζί με τους αντιπάλους απλά το χάνουμε στις βολές, αλλά αυτό θα δείξει και στην πορεία που θα αρχίσει και πιο καλά το παιχνίδι.
Όσο για την ψηφοφορία δεν ξέρω εάν οι Έλληνες θα ψηφίζουν τους Έλληνες, ή πχ και Τούρκους προς αποχώρηση, γιατί ίσως να παίζει ρόλο και η διαφορά ώρας μεταξύ των 2 χωρών αλλά αυτό θα το μάθουμε προσεχώς. :give_rose: Χθες τραυματίστηκε ο δεσμοφύλακας από την ομάδα μας με διάστρεμμα και σήμερα έχουμε επίσης από τη δική μας μία κοπέλα τραυματία νομίζω εκείνη που έχει μπουτίκ στην Μύκονο. Αλλά το σημερινό αγώνισμα είναι δύσκολο. Εγώ λέω ότι εάν χάσουμε θα έχουμε σίγουρους υποψήφιους προς αποχώρηση την Ιουλιέτα, τον Νίκο ((που έχανε χθες τις βολές στην αρχή στο ομαδικό αγώνισμα που έπεσε πρώτος) και τον δεσμοφύλακα, αλλά θα δείξει!! Λογικά μετά θα έχουμε και αγωνίσματα ατομικής ασυλίας ( ;;; )

Όσο για τους ποιους θα έχουμε στο τέλος, εάν και είναι στημένο πιστεύω πως κατά πάσα πιθανότητα να το πάρουν Τούρκοι και άντε να έχουμε 2-3 άτομα από την Ελλάδα είτε από αυτούς που έχουμε τώρα είτε αν μπουν και νέοι παίχτες στην πορεία!!
Αλλά η Σκαφίδα θα φτάσει μακριά (ελπίζω).

Και κάτι που μου άρεσε και γέλαγα μόνη μου :P

και
αυτό:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Χαμηλή τηλεθέαση στην πρεμιέρα του survivor έκανε 29.9% όταν στην πρεμιέρα το survivor 1 είχε κάνει 36.9% και το survivor 2 45.9%.
Δηλαδή 16 μονάδες κάτω.

Συν ότι τις καθημερινές με απέναντι του:Τατουάζ ,master chef που κάνουν 20-25% το καθένα θα κάνει νέα βουτιά η τηλεθέαση λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Όπως αναμενόταν το survivor κατέρρευσε.χθες είχαμε

Your face sounds familiar:24%
Survivor 3:19.9% (-10 μονάδες σε μια μέρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top