Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,520 μηνύματα σε 78,942 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 233 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρώτη περίοδος και μπάνιο στην θάλασσα

Bitch im a donu

Νεοφερμένος

H Bitch im a donu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Bitch im a donu έγραψε: στις 12:55, 27-05-19:

κοριτσια έχω πρόβλημα φέτος θα είναι το πρώτο μου καλοκαίρι με περίοδο και με έχουν συμβουλέψει να μην κάνω μπάνια αλλά θέλω τόσο πολύ.επιτά ξέρω πως υπάρχει και η λύση του ταμπον αλλά φοβάμαι να βάλω (όχι βέβαια για τις βλακείες που λένε ότι θα χάσεις την παρθενιά σου) αλλά γιατί φοβάμαι ότι θα πονέσω,τι να κάνω?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,538 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 13:48, 27-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Bitch im a donu
κοριτσια έχω πρόβλημα φέτος θα είναι το πρώτο μου καλοκαίρι με περίοδο και με έχουν συμβουλέψει να μην κάνω μπάνια αλλά θέλω τόσο πολύ.επιτά ξέρω πως υπάρχει και η λύση του ταμπον αλλά φοβάμαι να βάλω (όχι βέβαια για τις βλακείες που λένε ότι θα χάσεις την παρθενιά σου) αλλά γιατί φοβάμαι ότι θα πονέσω,τι να κάνω?

Συγνώμη αυτό ποιος σου το είπε;Στο μάθημα της βιολογίας είχαν πει ότι οι κοπέλες μπορούν να κάνουν κανονικά μπάνιο αφού δεν θα έχουν έμμηνο ρύση.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,339 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 16:38, 27-05-19:

Φαντάζομαι ότι σε είπαν να μη κάνεις μπάνιο τις μέρες που έχεις περίοδο όχι τις υπόλοιπες.
1
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,538 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:07, 27-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Φαντάζομαι ότι σε είπαν να μη κάνεις μπάνιο τις μέρες που έχεις περίοδο όχι τις υπόλοιπες.

Μάλλον αυτό της είπαν,γιατί δεν βγάζει νόημα αυτό που λέει.
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 17:34, 27-05-19:

Βαλε ταμπον, εχει απο τα μικρα και δεν θα πονεσεις.
Παράθεση

Bitch im a donu

Νεοφερμένος

H Bitch im a donu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Bitch im a donu έγραψε: στις 19:10, 27-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Συγνώμη αυτό ποιος σου το είπε;Στο μάθημα της βιολογίας είχαν πει ότι οι κοπέλες μπορούν να κάνουν κανονικά μπάνιο αφού δεν θα έχουν έμμηνο ρύση.
Εγώ μιλάω για όταν έχω

Ναι μπορεί εγώ να μην το διευκρίνισα
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:12, 27-05-19:

Εγώ μιλάω για όταν έχω

Ε τότε αλλάζει.Περιμενε μερικές μέρες δεν χάνεις και τίποτα 3 μήνες είναι το καλοκαίρι.
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 19:15, 27-05-19:

Απλά τις ημέρες της περιόδου μην κάνεις μπάνιο στη θάλασσα. Λίγες μέρες είναι. Παλεύεται.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,339 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 19:46, 27-05-19:

Εντάξει τις 5-7 μέρες που έχεις περίοδο δεν μπαίνεις στη θάλασσα δεν είναι τόσο τραγικό. Αλλά ναι μπορείς να βάλεις ταμπόν αν θες ντε και καλά να πας. Αλλά καλά είναι να μη μείνεις με αυτό και να αλλάξεις αφού βγεις. Έτσι νομίζω τουλάχιστον γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gate4 : 27-05-19 στις 19:50.
Παράθεση

QueenMab

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H QueenMab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H QueenMab Beauty is always an illusion έγραψε: στις 19:53, 27-05-19:

Πραγματικά ζηλεύω τέτοια προβλήματα xD
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:54, 27-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από QueenMab
Πραγματικά ζηλεύω τέτοια προβλήματα xD

Γιατί;
Παράθεση

QueenMab

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H QueenMab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H QueenMab Beauty is always an illusion έγραψε: στις 19:59, 27-05-19:

Γιατί δεν τα θεωρώ σοβαρά...λύσεις υπάρχουν (με όλη την καλή διάθεση το λέω)
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:02, 27-05-19:

Α καλά και εγώ αυτό λέω!
1
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 06:23, 28-05-19:

Εντάξει τις 5-7 μέρες που έχεις περίοδο δεν μπαίνεις στη θάλασσα δεν είναι τόσο τραγικό. Αλλά ναι μπορείς να βάλεις ταμπόν αν θες ντε και καλά να πας. Αλλά καλά είναι να μη μείνεις με αυτό και να αλλάξεις αφού βγεις. Έτσι νομίζω τουλάχιστον γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
Υπαρχει και το cup, το οποιο το θεωρω απειρες φορες καλυτερο απο το ταμπον, ειδικα για κολυμπι. Υπαρχουν πιο μικρα cups για μικρα κοριτσια, αλλα ισως ειναι too much για καποια που δεν εχει εξοικιωθει πολυ με την περιοδο.
1
Παράθεση

Bitch im a donu

Νεοφερμένος

H Bitch im a donu έγραψε: στις 10:02, 28-05-19:

Ναι όμως δεν είμαι δα και 20 χρονών δεν μου είναι τόσο εύκολο να βάλω ένα πράγμα από βαμβάκι και να μην ξέρω αν Πρέπει να το βγάλω η αν θα κολλήσει μέσα η αν θα πάθω ενδομητριωση υπάρχουν τόσα προβλήματα με το να φοράς ταμπον αν αναφέρεσαι σε αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 10:03, 28-05-19:

Ναι όμως δεν είμαι δα και 20 χρονών δεν μου είναι τόσο εύκολο να βάλω ένα πράγμα από βαμβάκι και να μην ξέρω αν Πρέπει να το βγάλω η αν θα κολλήσει μέσα η αν θα πάθω ενδομητριωση υπάρχουν τόσα προβλήματα με το να φοράς ταμπον αν αναφέρεσαι σε αυτό

Απλά δεν κανείς μπάνιο αυτές τις μέρες τι πιο απλό;
Παράθεση

Bitch im a donu

Νεοφερμένος

H Bitch im a donu έγραψε: στις 10:03, 28-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Υπαρχει και το cup, το οποιο το θεωρω απειρες φορες καλυτερο απο το ταμπον, ειδικα για κολυμπι. Υπαρχουν πιο μικρα cups για μικρα κοριτσια, αλλα ισως ειναι too much για καποια που δεν εχει εξοικιωθει πολυ με την περιοδο.
Θα χρησιμοποιούσα menstrual cup αλλά δεν ξέρω αν κυκλοφορούν στην Ελλάδα
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 11:36, 28-05-19:

Θα χρησιμοποιούσα menstrual cup αλλά δεν ξέρω αν κυκλοφορούν στην Ελλάδα
Μπορείς να το παραγγείλεις μέσω internet. Έχω ακούσει πολλές που τις έχει βολεψει και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κι εγώ να το δοκιμάσω (συμφέρει και οικονομικά και είναι πιο eco friendly) .
Το να στερηθεις τά μπάνια σου στη θάλασσα λόγω περιόδου προσωπικά το θεωρώ βλακεία αλλά η καθεμία έχει διαφορετικό κύκλο (πόνους, ροή κλπ) οπότε εδώ η καθεμία μιλάει απο τη δική της σκοπια.
Και όχι Φώτη όταν χτυπάει 40ρι και βλέπεις τους φίλους σου στη θάλασσα κι εσύ νά ψήνεσαι στον ήλιο πίστεψε με μόνο ευχάριστο δεν είναι ...
Παράθεση

Bitch im a donu

Νεοφερμένος

H Bitch im a donu έγραψε: στις 12:21, 28-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Εχέμυθη
Μπορείς να το παραγγείλεις μέσω internet. Έχω ακούσει πολλές που τις έχει βολεψει και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κι εγώ να το δοκιμάσω (συμφέρει και οικονομικά και είναι πιο eco friendly) .
Το να στερηθεις τά μπάνια σου στη θάλασσα λόγω περιόδου προσωπικά το θεωρώ βλακεία αλλά η καθεμία έχει διαφορετικό κύκλο (πόνους, ροή κλπ) οπότε εδώ η καθεμία μιλάει απο τη δική της σκοπια.
Και όχι Φώτη όταν χτυπάει 40ρι και βλέπεις τους φίλους σου στη θάλασσα κι εσύ νά ψήνεσαι στον ήλιο πίστεψε με μόνο ευχάριστο δεν είναι ...
Ευχαριστώ για την συμβουλή είσαι η μόνη που δεν θεωρεί ότι το πρόβλημα μου είναι χαζό και για όσους είπαν να αντέξω αυτές τις μέρες ελάτε μαζί με τον ξάδερφο μου στην θάλασσα που σε ρωτάει κάθε λίγο γιατί δεν μπαίνεις μέσα και σε κοροϊδεύει και μετά μιλήστε στο μεταξύ θα δοκιμάσω να το παραγγείλω διαδικτυακά όπως λες αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θα με αφήσουν να κάνω κάτι τέτοιο γιατί δεν εμπιστεύονται τις διαδικτυακές αγορές αλλά θα προσπαθήσω
Παράθεση

QueenMab

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H QueenMab Beauty is always an illusion έγραψε: στις 12:46, 28-05-19:

Νομίζω το να μην κάνεις μπάνιο για 3 4 μέρες είναι το καλύτερο,όσο σου κρατάει τέλος πάντων...δεν χάθηκε και ο κόσμος
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια