Ερωτική πράξη = σαρκική απόλαυση;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για σας έσας το σεξ είναι απλώς μια σαρκική απόλαυση ή μήπως κάτι παραπάνω; Μήπως εκεινή την στιγμή για εσας δεν μετράει μόνο η υλική διάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Νομιζω οτι σε μενα τουλαχιστον παιζει ρολο και ποιον εχεις διπλα σου εκεινη τη στιγμη...Ναι, το ομολογω. Εχει στιγμη να το κανω χωρις να νιωσω τιποτα για την κοπελα. Μονο και μονο για να ικανοποιησω την αναγκη μου/της. Τελειως σωματικο.

Με τη πρωην ηταν διαφορετικα. Το συναισθημα κυριαρχουσε. Ηταν κυριως εγκεφαλικη η ελξη και η αναγκη να το κανουμε. Υπηρχε ενα "δεσιμο". Με καταλαβαινετε ολοι φανταζομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Για σας έσας το σεξ είναι απλώς μια σαρκική απόλαυση ή μήπως κάτι παραπάνω; Μήπως εκεινή την στιγμή για εσας δεν μετράει μόνο η υλική διάσταση;
Δεν έχω κάνει ποτέ sex, αλλά θα απαντήσω :)
Το sex δεν είναι μόνο σαρκική απόλαυση -ικανοποίηση, αλλά και ψυχική. Όταν λέμε ότι το ''sex είναι υγεία'' δεν αναφερόμαστε μόνο στη σωματική υγεία αλλά και στη ψυχική.
Κάπου έχω διαβάσει-ακούσει ότι το sex μειώνει το stress η κάτι τέτοιο.. :hmm:

Πάντως για μένα, ειδικά όταν υπάρχει συναίσθημα [θα] είναι σίγουρα κάτι παραπάνω από σαρκική απόλαυση και δε θα μετράει μόνο η υλική διάσταση [ :inlove: ].
Επίσης μετά το sex ο άνθρωπος αισθάνεται πιο χαλαρός και πιο ξε-φόρτιστος από νεύρα και πιέσεις.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Επίσης μετά το sex ο άνθρωπος αισθάνεται πιο χαλαρός και πιο ξε-φόρτιστος από νεύρα και πιέσεις.
Μετα απο αρκετη ωρα sex , μετα νανι!!!:yawn::sleep:

Αυτο να σημειωσω πως ισχυει για μενα οταν το sex ειναι μονο σωματικο/ρουτινα/αγγαρεια:mpliaks:

Αλλιως αν υπαρχει και το συναισθημα, μετα απο αρκετη ωρα sex κανα διλεπτο.. :huglove:και μετα νανι!!!:yawn::sleep:
Εχουμε και δουλειες το πρωι!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πιστεύω πως αν είσαι με κάποιον άνθρωπο τον οποίον αγαπάς και νοιάζεσαι νιώθει πολλά περισσότερα απο την σαρκική απόλαυση!!
Σε εμένα προσωπικά αυτό συμβαίνει, τον αγαπάω πολύ όπως και αυτός και όταν βρισκομαστε σε τέτοιες στιγμές ενώνομαι μαζί του και ψυχικά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λοιπον...
Εχω κανει sex χωρις συναισθημα...να σας πω την αληθεια;
Μετα ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!:|
Αντε για μερικα "ατομακια" να μενει το "ρεκορ"...
Τυπου "πηγα με τοσες"...
Προσωπικα μην με ρωτησετε γιατι το εκανα...σιγουρα οχι γι'αυτο τον λογο μιας και δεν ξερει κανεις ουτε με ποιες ουτε με ποσες εχω ολοκληρωσει.
Το εκανα,για να "ξεφυγω" να "ξεδωσω",για "επιβαιβεωση"(οχι του ανδρισμου μου.Γενικοτερα του "οτι αρεσω").
Υποψην οτι οσες φορες μου ετυχε απλη σεξουαλικη σχεση ΠΟ-ΤΕ δεν ηταν δικια μου επιλογη-ιδεα ωστε να αφησω την κοπελα μετα στα κρυα του λουτρου.;)
Ναι παντα "ακολουθουσα"...

Απο εκει και περα,για εμενα η "ερωτικη πραξη" ΔΕΝ ειναι μονο σαρκικη απολαυση!
Δεν μπορω να δωσω την εξηγηση που εχω στο μυαλο μου για το τι ειναι για εμενα "ερωτικη πραξη" μιας και δεν μπορω ουτεε να βρω τοσες ομορφες λεξεις ουτε να χαλιναγωγησω τις σκεψεις μου...
Απλως εχω να σας πω οτι σαν ενα καραμπαμπα-ερωτευμενο ατομο (γιατι να το κρυψω αλλωστε; :P :clapup: ) που ειμαι το να κανω ερωτα με την κοπελα μου ειναι κατι μαγικο...:redface: :)
Εκεινη την στιγμη δεν γινονται ενα μονο τα κορμια αλλα και οι ψυχες!
Ειναι μια ψυχοσωματικοπνευματικοεγκεφαλικη πανδεσια (ετσι γραφεται; )συναισθηματωνπου πραγματικα σε κανει να νομιζεις οτι εισαι στον παραδεισσο!
Για να μην μακρυγορω, για μενα ολα αυτα και ακομα περισσοτερα ειναι η ερωτικη πραξη,προυποθεση ομως (4me τουλαχιστον) να ισχυσουν τα παραπανω ειναι στην αγκαλια μου να εχω μια κοπελα που να με ολοκληρωνει...να ξερω οτι πλεον η καρδια μου χτυπαει μεσα στα στηθια της και οχι στα δικα μου.;)
Γι' αυτο και ξεχωριζω το "κανω sex" με το "κανω ερωτα".;)


Σε καμια περιπτωση δεν κατακρινω ή μειωνω την "σεξουλικη πραξη" ε!
Απλως για εμενα αναμεσα σε αυτην και την "ερωτικη" υπαρχει μια μικρη διαχωριστικη γραμμη.
Ετσι κι αλλιως δεν γινεται να υαρχει η δευτερη (ερωτικη πραξη) χωρις το πρωτο(σεξ).
Δεν ισχυει ομως και το αντιθετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Λοιπον...
Εχω κανει sex χωρις συναισθημα...να σας πω την αληθεια;
Μετα ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!:|
Αντε για μερικα "ατομακια" να μενει το "ρεκορ"...
Τυπου "πηγα με τοσες"...
Προσωπικα μην με ρωτησετε γιατι το εκανα...σιγουρα οχι γι'αυτο τον λογο μιας και δεν ξερει κανεις ουτε με ποιες ουτε με ποσες εχω ολοκληρωσει.
Το εκανα,για να "ξεφυγω" να "ξεδωσω",για "επιβαιβεωση"(οχι του ανδρισμου μου.Γενικοτερα του "οτι αρεσω").
Υποψην οτι οσες φορες μου ετυχε απλη σεξουαλικη σχεση ΠΟ-ΤΕ δεν ηταν δικια μου επιλογη-ιδεα ωστε να αφησω την κοπελα μετα στα κρυα του λουτρου.;)
Ναι παντα "ακολουθουσα"...

Απο εκει και περα,για εμενα η "ερωτικη πραξη" ΔΕΝ ειναι μονο σαρκικη απολαυση!
Δεν μπορω να δωσω την εξηγηση που εχω στο μυαλο μου για το τι ειναι για εμενα "ερωτικη πραξη" μιας και δεν μπορω ουτεε να βρω τοσες ομορφες λεξεις ουτε να χαλιναγωγησω τις σκεψεις μου...
Απλως εχω να σας πω οτι σαν ενα καραμπαμπα-ερωτευμενο ατομο (γιατι να το κρυψω αλλωστε; :P :clapup: ) που ειμαι το να κανω ερωτα με την κοπελα μου ειναι κατι μαγικο...:redface: :)
Εκεινη την στιγμη δεν γινονται ενα μονο τα κορμια αλλα και οι ψυχες!
Ειναι μια ψυχοσωματικοπνευματικοεγκεφαλικη πανδεσια (ετσι γραφεται; )συναισθηματωνπου πραγματικα σε κανει να νομιζεις οτι εισαι στον παραδεισσο!
Για να μην μακρυγορω, για μενα ολα αυτα και ακομα περισσοτερα ειναι η ερωτικη πραξη,προυποθεση ομως (4me τουλαχιστον) να ισχυσουν τα παραπανω ειναι στην αγκαλια μου να εχω μια κοπελα που να με ολοκληρωνει...να ξερω οτι πλεον η καρδια μου χτυπαει μεσα στα στηθια της και οχι στα δικα μου.;)
Γι' αυτο και ξεχωριζω το "κανω sex" με το "κανω ερωτα".;)


Σε καμια περιπτωση δεν κατακρινω ή μειωνω την "σεξουλικη πραξη" ε!
Απλως για εμενα αναμεσα σε αυτην και την "ερωτικη" υπαρχει μια μικρη διαχωριστικη γραμμη.
Ετσι κι αλλιως δεν γινεται να υαρχει η δευτερη (ερωτικη πραξη) χωρις το πρωτο(σεξ).
Δεν ισχυει ομως και το αντιθετο...


:worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Προσωπικά για μένα το σεξ έχει διάφορα στάδια.
Μπορεί να ξεκινήσει άκρως ερωτικά, με πόθο, λαγνεία κ.λ.π. κατά τη διάρκεια να μετατραπεί σε ζωώδες και μετά πάλι να γλυκάνει κ.λ.π. - κ.λ.π. Οπότε στην ερώτηση απαντάω και ναι και όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
και ναι και όχι!
έτσι έπινε τον Ελληνικο ο παππούς μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Προσωπικά για μένα το σεξ έχει διάφορα στάδια.
Μπορεί να ξεκινήσει άκρως ερωτικά, με πόθο, λαγνεία κ.λ.π. κατά τη διάρκεια να μετατραπεί σε ζωώδες και μετά πάλι να γλυκάνει κ.λ.π. - κ.λ.π.

Oσον αφορα τα σταδια του Sex μεσα στην ερωτικη μου συνευρεση με το αλλο μου μισο...ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Η σεξουαλική διέγερση είναι και εγκεφαλική επομένως η πράξη δεν είναι μόνο σαρκική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Η σεξουαλική διέγερση είναι και εγκεφαλική επομένως η πράξη δεν είναι μόνο σαρκική.

έεετσι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ενταξει βρε παιδια ειναι γεγονος οτι ειναι και εγκεφαλικο το ολο θεμα, απλως στην ερωτηση του ο exposed το εννοουσε εαν μας γενα καποιο βαθυτερο συναισθημα.
Εαν μας αφηνει κατι μετα.
Γι' αυτο ισως ηταν καλλιτερο να μπει σε ".... " το σαρκικη απολαυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Βαθύτερο συναίσθημα...????:hmm::hmm::hmm:


όχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μια φίλη μου μιλούσε για έναν άνθρωπο τον οποίο γνώρισε πρόσφατα, δεν είναι ερωτευμένη μαζί του, αλλά είναι μαζί κυρίως για το σεξ, απ'ο,τι κατάλαβα. Μου είπε οτι δε συγκρίνεται το σεξ με κάποιον τον οποίο δεν είσαι ερωτευμένος απ'οτι με κάποιον που αγαπάς ή είσαι ερωτευμένος/η μαζί του/της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Μια φίλη μου μιλούσε για έναν άνθρωπο τον οποίο γνώρισε πρόσφατα, δεν είναι ερωτευμένη μαζί του, αλλά είναι μαζί κυρίως για το σεξ, απ'ο,τι κατάλαβα. Μου είπε οτι δε συγκρίνεται το σεξ με κάποιον τον οποίο δεν είσαι ερωτευμένος απ'οτι με κάποιον που αγαπάς ή είσαι ερωτευμένος/η μαζί του/της.
Αυτό δε χρειάζεται να το κάνεις στη πράξη για να το καταλάβεις... αρκεί να το φανταστείς [:inlove: :inlove: :inlove: ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ζεκς can be mental. Ντατς??? :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Σαν πολλές φορές δεν έχεις δει το demolition man? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
επισης να προσθεσω οτι εγκεφαλικη ειναι και η αισθηση που καταλαβαινουμε οταν κανουμε ερωτα χωρις προφυλακτικο..(πιστευω)

παντως ερωτας με το αλλο σου μισο ειναι το κατι αλλο..αν και δεν εχω δοκιμασει να κανω σεξ και με μια οποιαδηποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ε στο προφυλακτικό δεν θα συμφωνησω υπάρχει διαφορά στην αίσθηση:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top