Μπες και συ σε ένα reality μπορείς.....

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τα τλτ χρόνια ξεπηδούν καινούργιες φάτσες στην τηλεόραση σαν κομήτες,απασχολούν τον κίτρινο τύπο για 1-2 μήνες,κάνουν βαρυσήμαντες δηλώσεις στην κάμερα και αμπελοφιλοσοφίες πάνω σε καναπέδες,ενίοτε ρίχνουν και κάνα κλάμα "γιατί είναι άνθρωποι πάνω απο όλα"(κι έλεγα τι μου θυμίζουν;τι μου θυμίζουν;) και αφού τελειώσουν τα 15 λεπτά δημοσιότητας (κατά τον Ουέλς) εντάσσονται μετά βαίων και κλαδων στο χώρο της σοουμπιζ(κάποιοι λιγότερο πονηροί απλά γυρνάνε σπίτι τους).
Πριν αρχίσετε να τους κρίνετε διαβάστε:
Αν υποθέσουμε ότι διμιουργείτε ένα ριάλιτι πάνω στο αντικείμενο που σας αρέσει,που σπουδάζετε ή που είναι το μεράκι σας, που μπορεί να μην έχει καμμία σχέση με το τραγούδι ή την υποκριτική (ένα ριάλιτι ας πούμε για τους αρχιτέκτονες,ή τους μηχανικούς,ή τους παιδαγωγούς,ή τους προγραμματιστές ή ο,τι τελος πάντων σας ενδιαφέρει)στο οποίο κάθε εβδομάδα θα σας δινόταν ένα project που θα παρουσιάζατε την Κυριακή στο λάιβ. Και σας δινόταν η ευκαιρία απο κει που θα ξεκινούσατε απο το μηδέν να γίνετε ξαφνικά γνωστοί στο χώρο και να συνεργαστείτε με μεγάλες εταιρείες,να δείξετε το ταλέντο σας, την προσωπικότητα σας άντε και κάποια στοιχεία απο την κατίνα που κρύβετε μέσα σας για χάρη θεαματικότητας.
Θα δεχόσασταν να συμμετέχετε με αντάλλαγμα να κλειστείτε για 3 μήνες σε ένα σπίτι όπου οι κάμερες για 23 ώρες την ημέρα θα κατέγραφαν ακόμη και την αναπνοή σας;(με το αζημίωτο φυσικά αφού πληρώνονται 30 ευρώ την ημέρα οι παίχτες).


Υ.Γ.Δεν συζητάμε το αν παρακολουθείτε ή όχι αυτές τις εκπομπες, αυτό έχει συζητηθεί σε άλλο θρεντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Εαν είχα την προσωπική μου τουαλέτα με όλες τις ανέσεις και μπανιέρα τότε ναι θα έμπαινα σε ριάλιτι άνετα. Σοβαρολογώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με τιποτα ομως! Αν δεν βγω εξω θα σκασω, οχι να κλειστω σ'ενα σπιτι μ'αλλους 10+ βαρεμενους, και να τρωγομαι για να χαιρεται η τατιανα! Απορω κιολας μ'αυτους που το αντεχουν :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κοιτα ... γενικά σε reality δεν θελω να μπω ... ομως εσυ στην υποθεση προσθετης μια νεα μεταβλητη ... Αν το θεμα του reality ηταν το μερακι μου! Φανταζεστε ενα reality για προγραμματιστες PHP :P ; Οσο αρνητικος και αν ειμαι σιγουρα θα το σκεφτομουνα εστω και μια φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Κοιτα ... γενικά σε reality δεν θελω να μπω ... ομως εσυ στην υποθεση προσθετης μια νεα μεταβλητη ... Αν το θεμα του reality ηταν το μερακι μου! Φανταζεστε ενα reality για προγραμματιστες PHP :P ; Οσο αρνητικος και αν ειμαι σιγουρα θα το σκεφτομουνα εστω και μια φορα

That's my point!Το ριάλιτι να είναι ακριβώς αυτο που γουστάρεις είτε το σπουδάζεις είτε σου είναι απωθημένο και ξαφνικά να μπορείς όχι μόνο να ασχοληθείς με αυτό αλλά να δουν την δουλειά σου χιλιάδες μάτια και να γίνεις περιζήτητος στο χώρο.
Απο την μια στιγμή στην άλλη,χωρίς τρέξιμο,χωρίς ψάξιμο,χωρίς άπειρες ώρες σε άσχετα επαγγέλματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μπορεί να έμπαινα στον πειρασμό, αλλά νομίζω ότι η ντροπή και η έλλειψη των δικών μου ανθρώπων, θα λειτουργούσε ανασταλτικά και θα με απέτρεπε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ.. Γενικα με την ιδεα των reality δεν τα παω καλα. Αλλα ενα reality για πιλοτους (οπου στο τελος της εβδομαδας τι θακανουν; Διαγωνισμο σε stunt; )Ισως θα μου αρεσε. Ομως υπαρχουν πολυ λογοι που θα με εμποδιζαν να μπω. Καταρχην, να με βλεπουν 23 ωρς το 24ωρο; Δεν μου φεναιτε και τοσο ωραια...Δευτερων εχω μια περιεργη ψυχωση με τις βολτες. Απο μικρος καθε μερα βαζω τον πατερα μου στην λουμπα με κανει βολτες με το αμαξι η την μηχανι. Βεβαια πιο μικρος, πριν αρχισω σχολειο, ολο και για καπιες δουλιες πηγενοερχοτανε καπιος απο την οικογενια (πατερας, παπους, θειος, θεια κλπ) και με πηγενα και εγω μαζι. Χωρι βολτες για τρεις ολοκλιρους μηνες; Δεν με βλεπω να αντεχω. Ακομη, Μεσα σε ενα σπιτι τι θα κανω συνεχια; Μονο εξασκηση για τα stund της Κυριακης (που θα θελουν βεβαια πολυ δουλεια).θα αποχωριστω το pc μου, πραγμα καθολου ευκολο. Θα χασω επαφη (εστω και για ενα μικρο χρονικο διαστιμα) με τους συγκενεις μου. Ακομη δεν ξερω αν θα μπορουσα να παρω μια τετια αποφαση στην ζωη μου, γιατι η δημοσιοτιτα ειναι μεγαλο θεμα, και βγαινοντας απο εκει θα ητανε τελιως αλλιως η ζωη μου. Το να γινω γνωστος σιγα-σιγα με το να ειμαι σε ενα συγκροτιμα το οπιο προχωραει στα δικα του ποδια(πχ) ναι, ομως το να γινω γνωστος και να μην το χρειαζομαι μετα, οχι, δεν νομιζω πως θα το τολμουσα. Ισως το τολμουσα για κατι στο στυλ του fame story, να μπω δλδ απλα και μονο για να γινω γνωστος μπας και πουλισει το cd μου/του συγκροτιματος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εμένα δεν θα με πείραζε να πήγαινα. Αλλά γιατί να πάω όμως να αφήσω τη δουλειά μου και την κατάσταση μου?

Αυτοί που πάνε reality, είναι είτε τρελοί (ξέρω έναν που πήγε :whistle:) είτε ψώνια/αργόσχολοι είτε άτομα που θέλουν να κάνουν καριέρα στη showbiz και επειδή δεν είχαν κάποιον άλλο τρόπο να μπουν μέσα επέλεξαν αυτό. Τους τελευταίους τους αποδέχομαι σαν κάτι θετικό μια και βγαίνουν στον κόσμο να τους κρίνει ο κόσμος, οι υπόλοιποι είναι όοοοοοοοοοοοοτι ναναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Andrew19:
Εμένα δεν θα με πείραζε να πήγαινα. Αλλά γιατί να πάω όμως να αφήσω τη δουλειά μου και την κατάσταση μου?

Αυτοί που πάνε reality, είναι είτε τρελοί (ξέρω έναν που πήγε :whistle:) είτε ψώνια/αργόσχολοι είτε άτομα που θέλουν να κάνουν καριέρα στη showbiz και επειδή δεν είχαν κάποιον άλλο τρόπο να μπουν μέσα επέλεξαν αυτό. Τους τελευταίους τους αποδέχομαι σαν κάτι θετικό μια και βγαίνουν στον κόσμο να τους κρίνει ο κόσμος, οι υπόλοιποι είναι όοοοοοοοοοοοοτι ναναι.

Για να αποκλείσω αυτό το γεγονός έχω θέσει ως προυπόθεση ότι το ριάλιτι θα ήταν σε ένα θέμα άσχετο με την σόουμπιζ αλλά πάνω σε κάτι που θα σας ενδιαφέρει τόσο ώστε να μπείτε στο δίλημμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Για να αποκλείσω αυτό το γεγονός έχω θέσει ως προυπόθεση ότι το ριάλιτι θα ήταν σε ένα θέμα άσχετο με την σόουμπιζ αλλά πάνω σε κάτι που θα σας ενδιαφέρει τόσο ώστε να μπείτε στο δίλημμα.:)

Eχμ ναι...
Αλλά γιατί ένας καλός μηχανικός να αφήσει τη δουλειά του και να πάει σε reality?
Λέγαμε σαν ιδέα να πάμε πολλοί μαζί σε ένα reality και να παίζουμε D&D όλη μέρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Reality για designers??? Γουσταρωωωωω!! :alljumpy:
Θα πήγαινα αρκεί να είχα προσωπικό υπολογιστή (δλδ μόνο για μένα) με σύνδεση στο ιντερνετ τουλάχιστον ADSL και να έχω το δικαίωμα να κάθομαι όσο θέλω στο πισι και να κοιμάμαι όσο θέλω. :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
....με τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Andrew19:
Eχμ ναι...
Αλλά γιατί ένας καλός μηχανικός να αφήσει τη δουλειά του και να πάει σε reality?
Λέγαμε σαν ιδέα να πάμε πολλοί μαζί σε ένα reality και να παίζουμε D&D όλη μέρα :D

Βρε παιδί εντάξει εσύ το εξασκείς αυτό που σου αρέσει.Εγώ αναφέρομαι σε αυτούς που κάνουν τα πρώτα τους βήματα ή που ασχολούνται με κάτι άλλο απο αυτό που πραγματικά θέλουν να κάνουν.Κάποιος καταξιωμένος φυσικά και δεν θα είχε λόγο να πάει,είναι σαν να λέμε ότι η Αλεξίου θα πήγαινε στο φειμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Βρε παιδί εντάξει εσύ το εξασκείς αυτό που σου αρέσει.Εγώ αναφέρομαι σε αυτούς που κάνουν τα πρώτα τους βήματα ή που ασχολούνται με κάτι άλλο απο αυτό που πραγματικά θέλουν να κάνουν.Κάποιος καταξιωμένος φυσικά και δεν θα είχε λόγο να πάει,είναι σαν να λέμε ότι η Αλεξίου θα πήγαινε στο φειμ.

Κοίτα,

Σαν εργασία θα μου άρεσε περισσότερο να κάνω κάτι άλλο. Το οικονομικό είναι όμως το θέμα! Οι δουλειές που έχουν σχέση με τη δημοσιότητα είναι περιορισμένες. Τώρα ένα reality για δικηγόρους π.χ. μπορεί να σε κάνει γνωστό αλλά οι δικαστές μετά θα σε τσακίσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Andrew19:
Κοίτα,

Σαν εργασία θα μου άρεσε περισσότερο να κάνω κάτι άλλο. Το οικονομικό είναι όμως το θέμα! Οι δουλειές που έχουν σχέση με τη δημοσιότητα είναι περιορισμένες. Τώρα ένα reality για δικηγόρους π.χ. μπορεί να σε κάνει γνωστό αλλά οι δικαστές μετά θα σε τσακίσουν...

Καλέ μου υποθετικά είναι όσα γράφω.Κι εφόσον είναι υποθετικά δεν υπάρχουν περιορισμοί.Κοινως δεν θα υπάρχει άσχημο αντίκτυπο σε ότι κι αν θες να κανεις.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Καλέ μου υποθετικά είναι όσα γράφω.Κι εφόσον είναι υποθετικά δεν υπάρχουν περιορισμοί.Κοινως δεν θα υπάρχει άσχημο αντίκτυπο σε ότι κι αν θες να κανεις.:D

Υποθετικά ωραία, θα πάω σε ένα reality που θα γίνεις πορνοστάρ :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Με τίποτα... Αν είμαι πραγματικά καλός στον τομέα μου δεν χρειάζομαι reality για να φανώ και να δείξω τη δουλειά μου. Φαίνεται εκ των αποτελεσμάτων της... Απλά και ξεκάθαρα!

Γενικά δεν θα έμπαινα σε ριάλιτι, αλλά εάν, για κάποιο μυστήριο λόγο θα ήθελα να μπω, αυτός θα ήταν η εμπειρία και μόνο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το ριάλιτι μόνο κακό μπορεί να κάνει. Οπότε, γιατί να χαραμίσει κάποιος τη ζωή του ή τη καριέρα του, ακόμα και αν θα κάνει αυτό που του αρέσει? Υποτίθεται ότι προγραμματίζεις για τα επόμενα 30+ πλας χρόνια διαλέγοντας επάγγελμα, όχι για τους επόμενους 3 μήνες...
θα γράφατε ποτέ στο βιογραφικό ότι έχετε εργασιακή εμπειρία από ένα ριάλιτι? Moi, non.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Andrew19:
Υποθετικά ωραία, θα πάω σε ένα reality που θα γίνεις πορνοστάρ :D:D:D


Τώρα αυτήν την απάντηση πως να την εκλάβω:ότι α)δεν πρόσεξες ότι αναφέρω σε "κάτι που θα σας αρέσει και θέλετε να ασχοληθείτε με αυτό" ή β) ότι το πρόσεξες και τώρα υποννοείς κάτι για μένα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Τώρα αυτήν την απάντηση πως να την εκλάβω:ότι α)δεν πρόσεξες ότι αναφέρω σε "κάτι που θα σας αρέσει και θέλετε να ασχοληθείτε με αυτό" ή β) ότι το πρόσεξες και τώρα υποννοείς κάτι για μένα;:hmm:

Γιατί δηλαδή κακό είναι να μου αρέσει το sex? :P
Οχι δεν υποννοώ κάτι. Λες να παίξουμε στο ίδιο reality? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top