Πώς θα αντιδρούσατε εάν...

Τι θα κάνατε εάν σας αποκαλούσε κάποιος δημόσια ομοφυλόφιλο/λη;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
  • Θα τον ευχαριστούσα δημοσίως

    Ψήφοι: 5 10.9%
  • Τίποτα απολύτως

    Ψήφοι: 35 76.1%
  • Θα του έκανα μύνηση

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Θα του έκανα μύνηση και αγωγή

    Ψήφοι: 5 10.9%
  • Θα τον ξυλοκοπούσα

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Θα τον δολοφονούσα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Υποθέστε ότι είστε ένα δημόσιο πολύ αναγνωρίσιμο πρόσωπο στην Ελληνική κοινωνία. Πώς θα αντιδρούσατε εαν κάποιο άτομο σας αποκαλούσε ομοφυλόφιλο/λη και δεν ήσασταν? Θα σας πείραζε πολύ, λίγο ή καθόλου? Παρακαλώ αν θέλετε, αιτιολογήστε την απάντησή σας πέρα της ψήφου σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ααααα μου συμβαίνει καθημερινά!!! Καθώς πολύ famous, όλοι με ζηλεύουν και θέλουν λίγο από την δημοσιότητά μου!!!
Σε αυτές τις περιπτώσεις λοιπόν δεν διαψεύδω τίποτα! Γιατί πρέπει να με συμπαθεί όλος ο κόσμος! Οι μεν και οι δε! Και τι έγινε που θα με αποκαλέσει έτσι κάποιος? Το πολύ πολύ καμιά φίλη του να με θεωρήσει ακίνδυνο και τσούπ να σκοράρουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τίποτα απολύτως. Σημασία έχει το τι είμαι εγώ και το τι πιστεύουν οι γύρω μου. Δεν με νοιάζουν οι ταμπέλες γιατί όσο εύκολα σου τις βάζουν, άλλο τόσο εύκολα διαψεύδονται από τη συμπεριφορά σου. Εξάλλου και τι έγινε; Είναι σαν να βγαίνει και να λέει:
- Tου αρέσει το μπάσκετ.
- Ε και; Τραβάς κανά ζόρι τι κάνω εγώ στον ελεύθερό μου χρόνο;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Θα του απανταγα με καποια καταλληλη ατακα, ωστε να τον αποστομωσω....;) (Σε αυτο ειμαι καλος, γιατι να μην το πω και να το παρω κι εγω λιγο πανω μου;:P )
Αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει η επιλογη "θα του απαντουσα καταλληλως" ή " θα τον αποστομωνα" ή κι εγω δεν ξερω τι, ψηφισα πως δεν θα του εκανα τιποτα.
Ομως....εαν ηταν καμια εφημεριδα-περιοδικο κι εγω οπως λες διασημος χαλαρα θα του εκανα μηνυση για να βγαλω κανα φραγκο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν το έλεγε κάποιος για μενα τωρα θα γέλαγα... αν όμως ήμουν δημόσιο προσωπο και ξαφνικά έβγαιναν σε διάφορα παράθυρα συκοφαντικές δυσφημίσεις μάλλον θα έβαζα μπροστα τα νομιμα μέσα (μηνυσεις κλπ) γιατί είναι εντελώς διαφορετικό το σκεπτικό και εντελως διαφορετικές και οι επιπτώσεις που έχουν στο προφιλ κάποιου δημοσιου προσωπου οι συκοφαντιες από το μη δημόσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εγω προσωπικα δεν θα εκανα τιποτα αστον να λεει θα εβαζα κανα καλο παιδι της μαφιας να του ριξει ενα χερι ξυλο χωρις να φανω εγω χεχεχεχεχεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εξαρταται τι είδους δημοσιο προσωπο εννοείς.Αν είχα καποιο λειτουργημα φυσικά και θα ήταν δυσφημιστικό οποτε θα ακολουθούσα την νομική οδό.
Αν όμως είχα αναγνωρισιμότητα λόγω ενασχολίας με σοου μπιζνες τότε θα το αφηνα να δουλέψει για μένα.Στην περίπτωση αυτή ακόμη και η αρνητική διαφήμιση είναι διαφήμιση και θα παρετεινε τα 15 λεπτα δημοσιότητας που μου αντιστοιχούν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Τίποτα,αλλά δεν καταλαβαίνω τι δουλειά έχει ο άλλος στα προσωπικά μου και στο τι κάνω στο κρεβάτι μου:whistle:(λέμε τώρα αν ήμουν ομοφυλόφιλος)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Θα του έλεγα ναι μωρό μου θες να σου κάνω μια (επιτρέπεται να το πω?) σιγά μην κάθομαι να ασχολούμαι με κάθε βλαμένο που με βρίζει σημασία έχει ότι ξέρω τι είμαι, οι γύρω μου ας πιστεύουν ότι θέλουν για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Σε εσάς που λέτε ότι δε θα σας ένοιαζε καθόλου, επιτρέψατέ μου να σας υπενθυμίσω ότι υποτίθεται θα ήσασταν ΔΗΜΟΣΙΟ πρόσωπο και πολύ εύκολα αναγνωρίσιμο. Δε ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι έχετε παραμερίσει ή ξεχάσει, (Φυσικά ακούσια) αυτό το παράγονα. Ένα δημόσιο πρόσωπο δουλεύει διαφορετικά, όπως επίσης το βάρος της κοινής γνώμης παίζει διαφορετικό ρόλο στη ζωή του γενικότερα. Μήπως, (Λέω μήπως και συγχωρέστε με που σας κάνω αυτή την ερώτηση - Δεν έχω σκοπό να παίξω το παντογνώστη) πρέπει να το ξανασκεφτείτε?

Υ.Γ. Μου φαίνεται περίεργο και επιτρέψτε μου να πώ εκτός πραγματικότητας, ότι αν ήσασταν δημόσιο πρόσωπο θα αδιαφορούσατε για τη γνώμη του κόσμου... ;) Σαφώς και δε λέω ότι έίναι καλύτερο κάποιο δημόσιο πρόσωπο να καταντήσει υποχείριο του κόσμου, αλλά στην Ελλάδα ζούμε και το θέμα με την ομοφυλοφιλία είναι δυνατό να ''στιγματίσει'' κάποιον - ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μην το λες crow γιατι στην αρχη δεν διευκρινιζεις πολλα πραγματα.;)

Τι δημοσιο προσωπο;
Αθλητης; (τ΄ακουνε καθε μερα απο οπαδους αλλων αμοδων)
Πολιτικο προσωπο;
Ηθοποιος;
τραγουδιστης;
κτλ κτλ
Σε καθε μια κατηγορια ειναι διαφορετικο το "βαρος".

Και περαν αυτο δεν εξηγεις και ΠΟΙΟΣ μας "βριζει";Μια αλλη διασημοτητα;
Ενα παιδακι;
Ενας τυχαιος;
κτλ κτλ

Μετα ειναι το ΠΟΥ και με ποιον τροπο το κανει αυτο "δημοσια"!
Μεσω καναλιου;
Μεσω του τυπου;
Στο δρομο ξακερφωτα;
κτλ κτλ

Οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι πολλοι οι παραγοντες που παιζουν ρολο και οχι μονο ενας, οτι αντε ειμαστε διασιμοι μας ειπε καποιος gay και του εκανα μηνυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Όταν λέω δημόσιο πρόσωπο, εννοώ ένα οποιοδήποτε από αυτά που ανέφερες και όχι μόνο. Μιλούσα γενικά γι αυτό δε διευκρύνισα τί είδους δημόσιο πρόσωπο. Σαφώς και καθένα έχει διαφορετικό βάρος όπως σωστά ανέφερες, αλλά όλα έχουν ένα κοινό παρονομαστή. Ότι άσχετα τί είδους δημόσιο πρόσωπο είσαι ''στιγματίζεσαι'' στο μυαλό της μεγάλης πλειοψηφίας, της - κακά τα ψέμματα, συντηρητικής Ελληνικής κοινωνίας. Άσχετα τί είσαι (Πολιτικός, ηθοποιός, τραγουδιστής, κ.α.) θα καταντήσεις δακτυλοδεικτούμενος. Τώρα αν οι ''λεκκέδες'' από το κοινωνικό βάρος του άλλου, είναι λιγότεροι ή περισσότεροι, το γεγονός είναι ότι ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΛΕΚΚΕΔΕΣ. ;)

Όταν λέω κάποιος να σε αποκαλέσει έτσι δημόσια, εννοώ ότι άσχετα το πώς θα το κάνει, (Μέσω τηλεόρασης, ραδφιοφώνου, εφημερίδας, κ.α) αυτό θα πάρει μεγάλες διαστάσεις και θα γίνει αργά ή γρήγορα ευρέως γνωστό σε όλη την κοινωνία, μέσω διαφόρων τρόπων αναπαραγωγής του γεγονότος.

Έχεις δίκιο όσον αφορά το ποιός θα το κάνει. Αυτό ήταν παράλλειψή μου και το διευκρυνίζω τώρα. Δεν εννοώ κάποιον τυχαίο και άγνωστο (Άσχετα εαν και απο έναν τέτοιο μπορείς να πάθεις ζημιά) Εννοώ κάποιον άλλο επίσης δημόσιο πρόσωπο και ευρέως γνωστό, άσχετα με το τί επαγγέλεται. Στην Ελλάδα αν είσαι δημόσιο πρόσωπο - άσχετα τί είδους, (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) η γνώμη σου έχει <<ειδικό βάρος>>. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aκου τοτε, εαν το κανει με καποιο μεσω μαζικης ενημερωσης (τυπο,τηλεοραση,ραδιοφωνο) τοτε σιγουρα θα κανω αγωγη.Ποσο μαλιστα εαν και ο αλλος ειναι ενα δημοσιο προσωπο.:warn:
Απλως εγω στην αρχη το ελαβα οτι ειμαι διασημος, με βλεπει καποιος απο το απεναντι πεζοδρομιο και μου λεει "εισαι gay" "εισαι αδερφη" ( κια υτο δημοσια ειναι) κτλ κτλ.Νταξ' εκει σιγα μην ασχοληθω.Γι' αυτο ειπα οτι θα του απανταγα ετσι ωστε να το αποστομωσω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Υποθέστε ότι είστε ένα δημόσιο πολύ αναγνωρίσιμο πρόσωπο στην Ελληνική κοινωνία. Πώς θα αντιδρούσατε εαν κάποιο άτομο σας αποκαλούσε ομοφυλόφιλο/λη και δεν ήσασταν?

Θα παντρευόμουν. :P

άντρα, ε? :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
any publicity is good publicity.. :D

σόρι για το αγγλικό..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα με ενοχλούσε επειδή δεν ισχύει, όπως θα με ενοχλούσε να έλεγε κάποιος οτι πχ μου αρέσει το αρνί ενώ το σιχαίνομαι. Γενικά σιχαίνομαι τα ψεύδη και ακόμα κι εγώ έχω έρθει πολλές φορές σε δύσκολη θέση γιατί μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να πω ψέματα (μόνο στους γονείς μου δεν έχω πρόβλημα - κατάλοιπο της εφηβικής ηλικίας; :P).
Θα έλεγα με τρόπο την αλήθεια, και απο κει και πέρα, όποιος δεν με πίστευε κακό του κεφαλιού του. Στην τελική, δεν με είπαν και καμπούρη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
τίποτα δεν θα έκανα, σιγά που θα κάτσω να σκάσω επειδή ένας βλάκας με είπε ομοφυλόφιλη άνετα αποδυκνείω το αντίθετο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
θα του ελεγα...''γιε μου? εσυ εισαι?'' :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
καλό καλό:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:

ευχαριστω ευχαριστω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top