Κινηματογραφικές σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Περιγράψτε (ή απλά αναφέρετε) μερικές αγαπημένες σκηνές που σας συγκίνησαν ή σας έκαναν να κλάψετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Requiem for a dream, στο τελος της ταινιας ημουν σαν να χα φαει γροθια στο στομαχι, δεν ηταν συγκινηση, ηταν τρομος.
Green mile, οταν σκοτωνουν τον μεγαλο.
Donnie Darko, το τραγουδακι στο τελος σκοτωνει.
Πολιτικη κουζινα, δε θυμαμαι σκηνες αλλα μου χαλασε τη διαθεση για μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κλαμα; Τι ειναι αυτο; Τρωγετε;
Περα απο την πλακα, τελευτεα φορα που εκλαψα χαρη σε τηλεωραση (γιατι με ταινια η θεατρο δεν εκλαψα ποτε) ητανε οταν ειμουν 4 η 5 χρονων και ειχε παει ενας γνωστος του πατερα μου σε ενα τηλεπαιχνιδι και εχασε, η μονη φορα που εκλαψα απο την τηλεωραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μπορώ να σας πω μερικά απ τα έργα που έχω πλαντάξει :P
Δε θα πω σκηνές γιατί... αν καποιος δεν εχει δει την ταινια θα του την χαλάσω :worry:


Πράσινο Μίλι :'(
Η πολη των αγγέλων:'(:'(:'(:'(:'(:'(
Message in a botle :'(:'(:'(:'(

και πολλά άλλα... σε κάθε ταινία που ειναι συγκινητική κλαιω και δεν το βρισκω και κακό... όπως δεν ειναι κακό να γελάω με τις κωμωδίες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Πράσινο Μίλι :'(

Πολυ ωραια και συγκινιτικη ταινια αλλα τα ζουμια γιατι σε πειρανε; Αν δεν θες να πεις για να μην το χαλασεις σε καπιους στειλε μου πμ. Δεν μπορω να καταλαβω, η εγω ειμαι αναιστιτος η οι τρυγιρο μου ειναι υπερευαιστιτοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Πολυ ωραια και συγκινιτικη ταινια αλλα τα ζουμια γιατι σε πειρανε; Αν δεν θες να πεις για να μην το χαλασεις σε καπιους στειλε μου πμ. Δεν μπορω να καταλαβω, η εγω ειμαι αναιστιτος η οι τρυγιρο μου ειναι υπερευαιστιτοι....


κοίτα... εγώ είμαι πολύ ευαίσθητη απο μόνη μου αλλά....
ακολουθεί spoiler :P
στις σκηνές που τον ψήνει επιτηδες λάθος και τον κάνει να υποφέρει.... η σκηνή που τελικά πεθαίνει ο μεγαλος... η σκηνη που κανει καλα τους άλλους... είναι ένα σωρό σκηνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
κοίτα... εγώ είμαι πολύ ευαίσθητη απο μόνη μου αλλά....
ακολουθεί spoiler :P
στις σκηνές που τον ψήνει επιτηδες λάθος και τον κάνει να υποφέρει.... η σκηνή που τελικά πεθαίνει ο μεγαλος... η σκηνη που κανει καλα τους άλλους... είναι ένα σωρό σκηνες...

Απο την αρχη μεχρι το τελος τις ταινιας δλδ... Στην πρωτη σκηνη που λες εγω καθε αλλο παρα συγκινηση ενιωσα, ενα μισως αιστανθικα... Η αλλες που λες ενταξει, ειναι καπος πιο μελο αλλα νταξει δεν αξιζει και κλαμα πια... Εγω στο μονο σειμιο που ψιλοεχασα την ροΐ ητανε οταν του ελεγε πως μπηκε μεσα, δεν ξερω αν εγω παρερμινευσα αλλα αν καταλαβα καλα
αυτος απλα προσπαθισε να σωστει το/τα (δεν θυμαμε αν ητανε ενα η δυο) κοριτσι/κοριτσακια και τον επιασαν αδικα και φυσικα ολα οσα επακωλουθισαν ητανε τελιως αδικα
εκει λιγισα αρκετα αλλα ουτε ενα τοσο δα δακρυ δεν κιλισε... τι να πω, ισως να ειμαι αναιστιτος τελικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σωστά κατάλαβες πάντως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αυτές που θυμάμαι αυτή τη στιγμή:

E.T. (The Extraterrestrial)

Moulin Rouge

Sweet November
εκεί που της δίνει τα δώρα...και καλά στο τέλος...τι να λέμε..sniff

Message in a Bottle (tnx KOYE που μου το θύμησες)
You are my true North! και I will forget you everyday...και κλάαααμα η κυρία.

The Return of the King
My friends you bow to no-one! Και υποκλίθηκε μπροστά τους!!! Και εκεί που τους προέτρεψε να προχωρήσουν (ο Aragorn όλα αυτά) For Frodo. Και ΤΟ κλαμα στο Βουνό του Χαμού με το Sam που λέει I can't carry it for you, but I can carry you Mr. Frodo!
Εδώ που τα λέμε σε όλη την ταινία έκλαιγα από συγκίνηση που έβλεπα το αγαπημένο μου παραμύθι στην μεγάλη οθόνη!!!

Philadelphia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Υπάρχει μια ταινία που επισης ειχα ριξει απιστευτο κλαμμα αλλά δε θυμαμαι τιτλο (καλα, τωρα εδω που τα λεμε εγω στο 98% των ταινιών σπαράζω :P)

Θα γραψω την υποθεση λιγο χωρις spoiler και λιγο με spoiler....

Δώσαν ραντεβού μια μέρα να βρεθουν πάνω στον ουρανοξύστη του εμπαιαρ στειτ...
Εγινε όμως ενα ατυχημα και αυτη δεν κατάφερε να παει ποτε
ειχε μίνει ανάπηρη απ τα ποδια και κάτω και για αυτο δεν ήθελε να παει να τον βρει μεχρι που την επισαν και πηγε και σκηνοθέτησε ολοκληρη ιστορια ωστε αυτος να μην καταλάβει ότι αυτη εχει μεινει αναπηρη και απλά να τον διωξει απ την ζωή της
Την ξέρει κανεις? ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ κλαμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ταινια που οποτε την βλεπω το δακρυ παει κορομηλο...SWEET NOVEMBER...:(
Απιστευτη η Charlize (μιλαμε για ερωτα με την κοπελα οχι αστεια!) στον ρολο της και καθε φορα που επεφτε το τραγουδι only time απο enya....μιλαμε γινομουν κομματια...:/:
Εργαρα παντως και ειδικα για ολους εμας που ειμαστε ευσυγκινητοι και δεν ντρεπομαστε να το δειξουμε!
Ειδικα η σκηνη οπου εμαθε ο keanu οτι εμαθε, οπου πονουσε αυτη αλλα και η τελευταια...:'(
Ειναι κι αλλες...Θα επανελθω οταν τις θυμηθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Πράσινο Μίλι :(
Είναι και κάποιες άλλες αλλά δεν τις θυμάμαι τώρα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δε θυμάμαι να έχω κλάψει ποτέ παρακουλουθόντας ταινία :hmm: .
Πάντως και μένα με συγκινούν οι ταινίες με μεγάλους έρωτες που έχουν τραγική κατάληξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
καλά, εγώ κλαίω στις μισές ταινίες :P αλλά όσκαρ διεκδικώ στο forrest gump... ειδικά τη δεύτερη φορά που την είδα, έκλαιγα με αναφιλητά μέχρι και κάνα τέταρτο αφού τέλειωσε η ταινία :(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Και ε΄γω δε θυμάμαι να έχω κλάψει,
αλλά σίγουρα έχω συγκινιθεί πολύ....
μια ταινία που με συγκίνισε πολύ είναι το lilia4ever!!
Πραγματικά απίστευτη ταινία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Leon (τι τέλος!!!)
και όταν πεθαίνει ο Κόμης Δράκουλας στο έργο του Κόπολα... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Leon (τι τέλος!!!)
:thumbup: το είχα ξεχάσει εντελώς τούτο! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και γω στην κατηγορία όσων συγκινούνται χωρίς να δακρύζουν (μεταξύ μας αυτό είναι και λίγο χειρότερο γιατί δεν ξεσπάς).
Πέρα απο αυτά που ήδη γράψατε:
Μία ταινία που με συγκινεί πολύ είναι τα "Καλυτερα μας χρόνια" νομίζω "The way we were" ο αγγλικός τίτλος. Όταν η Στρέιζαντ συναντά τυχαία στον δρόμο τον μεγάλο της έρωτα με την σύζυγο του.Με συγκλονίζουν οι ανεκπλήρωτοι έρωτες ειδικά όταν είναι εμφανές πως κανένας ποτέ δεν ξεπέρασε τον άλλον απλά έπρεπε να συνεχίσουν χώρια:/:
"Σχέσεις στοργής" Η σκηνή όπου η μάνα φωνάζει να φέρουν το φάρμακο στην κόρη της που σφαδάζει απο τους πόνους:(
"Εις το όνομα του πατρός" Δεν είναι σκηνή, είναι η ηθική ικανοποίηση απο τον τρόπο που αποδείχτηκε η αθωότητα τους ενώ ήδη ο ένας είχε πεθάνει στην φυλακή.
"Καζαμπλάνκα"Η σκληρή απόφαση της Μπέργκμαν και ο αποχαιρετισμός "Θα έχουμε πάντα το Παρίσι"(μην γελάτε σας είπα μου αρέσουν οι ανεκπλήρωτοι έρωτες).
Είναι σίγουρα κι άλλες, αυτές θυμάμαι πιο έντονα.


Υ.Γ.ΚΟΥΕ δεν ξέρω την ταινία που περιγράφεις αλλά καταλαβαίνω απο που εμπνεύστηκε ο Παπακαλιάτης το στόρυ του "Δυο μέρες μόνο":D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Η φωλιά του κούκου είναι συγκλονιστική ταινία.Ειδικά στο τέλος είναι πολύ δύσκολο να μη λυγίσεις...
Θα θυμηθώ κι άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν αναφέρει τον Άγγλο ασθενή.:hmm:
Όλη η ταινία είναι είναι συγκλονιστική κατά τη γνώμη μου. Βλέπεις έναν άνθρωπο όλο ζωή να μένει καθηλωμένος σε ένα κρεβάτι ανύμπορος για οτιδήποτε. Είναι η μόνη ταινία που με συγκίνησε και το θυμάμαι, γιατί είναι και άλλες τις οποίες τις έχω ξεχάσει τελείως.
Εκεί που πραγματικά ανατρίχιασα και δεν πιστεύω να ξανανοιώσω έτσι σε ταινία, είναι όταν αφήνει την αγαπημένη του στην σπηλιά με τον σπασμένο αστράγαλο και πάει να φέρει βοήθεια. Όλη η ιστορία από την στιγμή που την αφήνει εκεί, μέχρι να παέι και να την βρει νεκρή, και η αφήγηση που γίνεται με ό,τι του έχει γράψει αυτή όσο είναι στην σπηλιά, είναι το λιγότερο συγκινητική.
Βέβαια δεν έκλαψα, αλλά συμφωνώ με αυτό που έγραψε κάποιος παραπάνω πως δεν ξεσπάς αν δεν κλάψεις. Η αλήθεια έιναι ότι βούρκωσα όμως..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top