Το πρώτο σας φιλί

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πότε δώσατε το πρώτο σας φιλί (κανονικό, εε! Τα πεταχτά στο νηπιαγωγείο δεν πιάνονται! :P )
Πως ήταν; Πως προέκυψε; Τι νιώθατε τότε για τον άλλον/η;

Επικεντρωθείτε περισσότερο στο όλο κλίμα, τι έγινε, πως ήρθε το φιλί παρά στην ηλικία (για αυτή απογυμνωμένη έχουμε άλλο θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Στα 17 μου. Πάμε με την κοπελιά στο σπίτι μου μεσημεριάτικα, καθόμαστε στο κρεβάτι μου και λέμε τα άσχετα. Ε σκέφτομαι "να έχω το απίστευτο κομμάτι απέναντί μου και να κάνω τον πελεκάνο, δε λέει", οπότε κολλάω δίπλα της, την αγκαλιάζω και πρίν προλάβω να κάνω οτιδήποτε, η μικρή χιμάει και μου σκάει ενα γλωσσόφιλο ολκής.:clapup:

Ααααχ τι με κάνατε και θυμήθηκα....:redface:

Φυσικά ήμουν πολύ ερωτευμένος μαζί της!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόν ήμουν 17 αρχές τρίτης Λυκειου και παιζόταν κάτι με ενα παιδί ένα χρόνο μικρότερο μου αλλα δεν του φαινόταν ήταν ανεπτυγμένος(τώρα που το θυμήθηκα να του στείλω να δω τί κάνει):) και είμασταν για καφέ εγώ αυτός και ένας φίλος του και έδιωξε τον φίλο του με βούτηξε και με φίλησε ήμουν ερωτευμένη μαζί του μετά τα είχαμε για 7 μήνες, ήταν η πρώτη μου σχέση:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αχ βρε Michelle μου να 'ξερές τι μου θύμησες....με γύρισες χρόοοοονια πίσω....
Το πρώτο μου φιλί ήρθε στα 15 μου....και ήταν πολύ πολύ όμορφα....τότε ήμουν ερωτευμένη με έναν παίδαρο 19 χρονών (με τον οποίο πλέον είμαστε πολύ καλοί φίλοι)....ο τρόπος με τον οποίο με φίλησε νομίζω πως ήταν πολύ ρομαντικός..βγαίναμε για 3 μήνες περίππου και δεν τον άφηνα να με φιλήσει γιατί φοβόμουν πολύ την εμπειρία..πηγαίναμε τότε σε ένα καφέ απέναντι από το σπίτι μου....τότε πίναμε πολύ το snaps με γεύση ροδάκινο....οπότε σε κάποια φάση πίνει και μου λέει πως θα ήθελε να δοκιμάσω την γεύση των χειλίων του....και το έκανα....έπειτα ξαναήπιε και μου ζήτησε να δοκιμάσω την γεύση της γλώσσας του και το έκανα!
Ήταν τέλεια και ήρθε εντελώς βατά και αυθόρμητα....μου έχει μείνει το πρώτο μου φιλί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τι ωραίος τρόπος!!!!!


@Κρόνε διάβαζε να παίρνεις ιδέες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμ...στα 15 μου....είχαμε κάνει κοπάνα με μια φίλη μου τότε για να πάει σε άλλο γυμνάσιο να δει τον δικό της...Ε...δεν ήθελα και πολύ να την ακολουθήσω αντί να κάνω μάθημα :P Εκεί ήταν και αυτός...ένα παιδί 3 χρόνια μεγαλύτερος μου (γυμνάσιο - λύκειο ήταν μαζί) με ένα κορμί άψογο (έπαιζε volley), κούκλος που ένα καλοκαίρι που κάναμε παρέα εγώ έλιωνααααααααααααα αλλά τσακωνόμασταν λόγω αντίθετων απόψεων! Άσε που αυτός μπορούσε να έχει όποια ήθελε...εμένα θα κοίταγε; :confused: Κι όμως...αφήσαμε την φίλη μου με το αγόρι της να τα πούνε κι εμείς πήγαμε μια βόλτα πιο κάτω στο παρκάκι...Εκεί που μιλούσαμε με πέρνει μια αγκαλιά και με φιλάει...Μετά δώσαμε σε πολλές στάσεις φιλιά....:P Τον ήθελα τρελά αλλά τα "χαλάσαμε" 7 μήνες μετά...That guy wasn't for me!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Αχ βρε Michelle μου να 'ξερές τι μου θύμησες....με γύρισες χρόοοοονια πίσω....
Το πρώτο μου φιλί ήρθε στα 15 μου....και ήταν πολύ πολύ όμορφα....τότε ήμουν ερωτευμένη με έναν παίδαρο 19 χρονών (με τον οποίο πλέον είμαστε πολύ καλοί φίλοι)....ο τρόπος με τον οποίο με φίλησε νομίζω πως ήταν πολύ ρομαντικός..βγαίναμε για 3 μήνες περίππου και δεν τον άφηνα να με φιλήσει γιατί φοβόμουν πολύ την εμπειρία..πηγαίναμε τότε σε ένα καφέ απέναντι από το σπίτι μου....τότε πίναμε πολύ το snaps με γεύση ροδάκινο....οπότε σε κάποια φάση πίνει και μου λέει πως θα ήθελε να δοκιμάσω την γεύση των χειλίων του....και το έκανα....έπειτα ξαναήπιε και μου ζήτησε να δοκιμάσω την γεύση της γλώσσας του και το έκανα!
Ήταν τέλεια και ήρθε εντελώς βατά και αυθόρμητα....μου έχει μείνει το πρώτο μου φιλί!
ποιος μου κλεβει τις ιδεες ρε παιδια?:worry: ...και εγω στα 15 μου εδωσα το πρωτο φιλι(και οχι μονο ..αλλα ας μη ξεφευγουμε απο το θεμα).στο ξενοδοχειο φιλου μου στη χαλκιδικη που πηγαινα για διακοπες ειχαμε γνωρισει κατι γερμανιδες ιδια ηλικια με μας(πανεμορφες:P) καναμε μπανιο μαζι στην πισινα επεφταν κατι hot tet a tet :D.. και τελικα που λετε ειχαμε παει βραδακι στην παραλια και επεσαν τα φιλακια εκειι...αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ε σκέφτομαι "να έχω το απίστευτο κομμάτι απέναντί μου και να κάνω τον πελεκάνο, δε λέει",


:rofl: :rofl: :rofl: :worship:


Τι μου θυμίσατε.. νομίζω το καλοκαίρι για α’ λυκείου.
Ήμουν διακοπές και γνώρισα ένα Γάλλο 2 χρόνια μεγαλύτερος μου. Φιληθήκαμε μια φορά . βράδυ στην παραλία..
Μπορώ να πω ήταν άκρως ρομαντικά- βοηθούσε και το περιβάλλον πολύ πρέπει να πω- αλλά για μένα ήταν περισσότερο κάτι σαν πείραμα ή η ικανοποίηση της περιέργειάς μου αν θέλετε.. :hmm:

Το πρώτο πραγματικό φιλί που το ένιωσα στην ψυχή μου ήταν 2 χρόνια αργότερα με τον μεγάλο έρωτα των εφηβικών μου χρόνων..:redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ημουν γυμνασιο, νομιζω γυρω στα 14, και τα χα φτιαξει με τον γοη του σχολειου(μμμμ!). Ειχαμε παει σινεμα με την υπολοιπη παρεα και γυρνωντας κατσαμε στην εισοδο μιας πολυκατοικιας και αρχισε να με πλησιαζει εχοντας κλειστα τα ματια και τη γλωσσα εξω απ'το ενα μετρο. Φρικτη εμπειρια, δεν ηξερα απο που να φυγω(μεχρι τοτε ημουν κι αθωο-λεγε με ηλιθιο- και δεν ειχα ιδεα οτι η γλωσσα χρησιμευει στα φιλια:p). Μετα φοβομουν με καθε νεα "σχεση" μην εχουμε τα ιδια, γιατι εννοειται οτι μ'αυτον "χωρισαμε" την επομενη μερα (ναι, ειχε το θρασος και με χωρισε κιολας:p).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Κατερίνα!!!! έλιωσα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κουε να κανω αυτο που εκανε και το αγορι της Κατερινας;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι, ναι, και μετα θα κανουμε συλλογο ελληνιδων κακοφιλημενων και γλωσσοφοβων, ΟΕΟ!? (μην τολμησεις και το ριξεις σε τετοιο κομπλεξ το κοριτσακι :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι, ναι, και μετα θα κανουμε συλλογο ελληνιδων κακοφιλημενων και γλωσσοφοβων, ΟΕΟ!? (μην τολμησεις και το ριξεις σε τετοιο κομπλεξ το κοριτσακι :p)

Και θα εχετε φωτογραφια μου και θα ριξνετε βελακια; Γουσταρω!!! (σιγα μην το κανω... δεν θελω να φαω ενα χαστουκι απο το πουθενα και να χασω και καθε ελπιδα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εμένα το πρώτο μου φιλί δεν ήταν και η καλύτερη εμπειρία, αν και ούτε άσχημη θα την έλεγα. Είχαμε γνωριστεί με ένα παιδί, φίλο μιας φίλης μου επειδή του είχε στείλει sms απο το κινητό μου μια φορά, αυτός νόμιζε ότι ήταν το δικό της, της έστειλε και ξεκινήσαμε επικοινωνία. Μετά ειδωθήκαμε και απο κοντά, βράδυ στο κλαμπάκι της περιοχής (ζούσα τότε επαρχία και έβγαινα και συχνότερα), του άρεσα πολύ, μου άρεσε αρκετά. Την επόμενη φορα που ειδωθήκαμε εκεί χορέψαμε, πήγε να με φιλήσει αλλά τραβήχτηκα. Τη μεθεπόμενη δεν τραβήχτηκα :P
Απλά το θέμα είναι οτι δεν ένιωθα ερωτευμένη μαζί του, υπήρξα ακόμα και σε πιο μικρή ηλικία πολύ πιο ερωτευμένη με άλλα άτομα, απλά με είχε κολακεύσει πολύ το ενδιαφέρον που μου έδειχνε (δεν είχα σχεδόν καθόλου επιτυχία στα αγόρια τότε). Την επόμενη μέρα τον χώρισα κιόλας γιατί δεν ένιωθα ερωτευμένη και είχα πανικοβληθεί. :P
Τρίτη γυμνασίου πήγαινα τότε, πρέπει να μουν γύρω στα 14-15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrvs_cocker

Νεοφερμένος

Ο jrvs_cocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πρώτο μου posting, εκαιρία να ντροπιαστώ :)

Ήταν, θαρρώ, απρίλης, α' γυμνασίου. Ενώ τα είχαμε με την Α πάνω από 1 μήνα, ποτέ δεν της είχα ξαναμιλήσει μετά το πρώτο "ναι" επειδή ήμουν ντροπαλός νέος :redface:
Ένα μεσημέρι μετά το σχολείο, μια κοινή μας φίλη κανονίζει να συναντηθούμε στο local παρκάκι. Μας τοποθετεί τα κορμιά αντίκρι αλλά εγώ τπτ.. η Α απελπίζεται και με αρπάζει να με φιλήσει, αλλά εγώ έκανα το κεφάλι μου δεξιά-αριστερά με αποτέλεσμα η επαφή να γίνεται στα μάγουλα. Τελικά, απελπίζεται και η κοινή μας φίλη και ακινητοποιεί το κεφάλι μου με τα χέρια της.. ταράαααα το πρώτο μου φιλί στο στόμα :clapup: :clapup: :clapup:

Χρειάστηκαν μόνο 3 άνθρωποι για να έρθει σε πέρας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πρώτο μου posting, εκαιρία να ντροπιαστώ :)

Ήταν, θαρρώ, απρίλης, α' γυμνασίου. Ενώ τα είχαμε με την Α πάνω από 1 μήνα, ποτέ δεν της είχα ξαναμιλήσει μετά το πρώτο "ναι" επειδή ήμουν ντροπαλός νέος :redface:
Ένα μεσημέρι μετά το σχολείο, μια κοινή μας φίλη κανονίζει να συναντηθούμε στο local παρκάκι. Μας τοποθετεί τα κορμιά αντίκρι αλλά εγώ τπτ.. η Α απελπίζεται και με αρπάζει να με φιλήσει, αλλά εγώ έκανα το κεφάλι μου δεξιά-αριστερά με αποτέλεσμα η επαφή να γίνεται στα μάγουλα. Τελικά, απελπίζεται και η κοινή μας φίλη και ακινητοποιεί το κεφάλι μου με τα χέρια της.. ταράαααα το πρώτο μου φιλί στο στόμα :clapup: :clapup: :clapup:

Χρειάστηκαν μόνο 3 άνθρωποι για να έρθει σε πέρας :P



:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

επί τη ευκαιρία... καλώς ήρθες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
χμμμμ πριν ΠΟΛΛΑ χρονια λεμε, πρεπει να ημουν ακομα δημοτικο.......καναμε κοντρες μεταξυ μας κατι φιλοι στα ποσα λεπτα μπορουσαμε να φιλισουμε κοριτσια χωρις ανασα........

ημυν και ντροπαλο παιδι ......:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ηταν Ιούνιος του 1996 ημουν μόλις 12 χρονών. Δούλευα τότε τα καλοκαίρια. Είχα κάνει στέκι μια πλατεία που βρισκότανε εκέι που άλλαζα λεοφορείο για να πάω στη δουλειά.Εκεί γνωρησα τον Η. έναν ελληνο\ιταλό.Ενα κουκλί 19 χρονών ψηλό καστανόξανθο πρασινομάτη!Εγώ λόγω ανάπτυξης έμοιαζα πολύ μεγλύτερη. Του είπα πως ήμουν 14,5χρ. Τα φτιάξαμε. Μετά από 1-2 ραντεβού που μου'δινε φιλάκια αλλά στα πεταχτά, μια μέρα με αγκάλιασε σφιχτά και με φίλησε με τέτοιο πάθος που ένιωσα να ζαλίζομαι!Για πότε έιχε μπερδευτεί η γλώσσα του με την δικιά μου δεν πρόλαβα να καταλάβω! Πάντως ήταν τέλειο!:jumpy: :jumpy: :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Το πρώτο φιλί..
Ήμουν γυμνάσιο. Καλοκαίρι μετά από 1η ή 2α γυμνασίου. Πάω με μία κοπέλα σε έναν βράχο που έχει πάνω σε έναν λόφο έξω απο το χωριό -τί μπορεί να χει δει αυτός ο βράχος-. Δεν θυμάμαι πως κατέληξα με την συγκεκριμένη κοπέλα εκεί. Δεν είχαμε κάτι. Ούτε πώς έγινε θυμάμαι, απλά θυμάμαι πως ήταν το πρώτο μου φιλί και μετά ήθελα να τα φτιάξω με την κοπέλα αλλά αυτή οχι. :redface: :redface: Για να ήθελα να τα φτιάξω μαζί της μάλλον μου χε αρέσει αλλά δεν παίρνω κ όρκο!!!
Αυτά :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top