Laptop Vs Netbook

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω , τώρα στις γιορτές, ένα φορητό υπολογιστή, αλλά είμαι σε δίλημμα. Εσείς τι μου προτείνετε ?? Laptop ή Netbook ??














(σορι αν υπάρχει ήδη θέμα )​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δε συγκρίνονται αυτά τα δυο, είναι για τελείως διαφορετική χρήση. Για τι πράγμα το θες εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αν είσαι ανάμεσα στα δύο, μπορείς να κοιτάξεις και τα subnotebooks. Έχουν μέγεθος σαν laptop (13.3", 15") είναι αρκετά πιο ισχυρά απο τα netbooks όσον αφορά επεξεργαστή (όχι τόσο ισχυρά όσο τα «κανονικά» λαπτοπ όμως) αλλα συνήθως η αυτονομία τους πλησιάζει αυτήν ενός netbook.

Προσωπική μου γνώμη πάντως είναι, καλύτερα μην πάρεις netbook αν δεν έχεις ήδη «κανονικό» μηχάνημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Είναι και πόσα διαθέτεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Έχω ήδη ένα ''κανονικό μηχάνημα'' , και επειδή μετακινούμαι συχνά χρειαζομαι ένα δευτερεύων φορητό υπολογιστή, απλό, οικονομικό, εύκολο στη μεταφορά, και οικονομικό !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δηλαδή κάτι σε netbook....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Έχω ήδη ένα ''κανονικό μηχάνημα'' , και επειδή μετακινούμαι συχνά χρειαζομαι ένα δευτερεύων φορητό υπολογιστή, απλό, οικονομικό, εύκολο στη μεταφορά, και οικονομικό !!

Αν το μόνο που θες θα ναι να έχεις internet και να βλέπεις καμιά SD ταινία, τότε το netbook βολεύει κατά τη γνώμη μου, διαφορετικά κοίτα μήπως σε βολεύει κάποιο subnotebook (είναι και αυτά αρκετά φθηνά - φθηνότερα συνήθως απο ένα κανονικό laptop).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top