Οι χειρότερες διαφημίσεις

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ας μιλήσουμε για τις χειρότερες, κατα την γνώμη σας, διαφημίσεις....


Έγω δεν αντέχω αυτές με τον γερμανό τον τελευταίο καιρό μόλις τις βλέπω μου έρχεται να ξεράσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αυτές με τα γιαούρτια ρε φίλε... "Δοκίμασε το 'ΧΧΧΧΧ', εμένα όμως έχει κρεμώδη υφή... ΜμμΜμΜμ τέλειο.."

ΑΙΣΧΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Οι περισσότερες διαφημίσεις είναι ελεεινές..

Χειρότερες είναι όλες των αλυσίδων φαστ φουντ, των cd, του ΚονΕξ και της Unicef..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Του ConnX είναι σχετικά καλές οι διαφημήσεις... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Πέρα από την αναφορά στο Matrix που καταλήγει παρωδία έχει κωμικές ατάκες όπως "Αδύνατο. Με το ΚονΕξ είναι online 24 ώρες το 24ωρο με ταχύτητα 384κ.".
Βέβαια, δεν αναφέρει πουθενά ότι ποτέ δεν πιάνεις 330 πόσο μάλλον 384, υπάρχουν μέρες που σέρνεται, δεν δουλεύουν οι γραμμές, αρνούνται να σου δώσουν IP κάτι ώρες κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Πέρα από την αναφορά στο Matrix που καταλήγει παρωδία έχει κωμικές ατάκες όπως "Αδύνατο. Με το ΚονΕξ είναι online 24 ώρες το 24ωρο με ταχύτητα 384κ.".
Βέβαια, δεν αναφέρει πουθενά ότι ποτέ δεν πιάνεις 330 πόσο μάλλον 384, υπάρχουν μέρες που σέρνεται, δεν δουλεύουν οι γραμμές, αρνούνται να σου δώσουν IP κάτι ώρες κτλ.
Κάλα όλες οι διαφημίσεις δεν δείχνουν τα αρνητίκα .... Πάντως εμένα οι διαφημίσεις του Conex και ειδίκα η πρώτη μου άρεσε :/ :/ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Κάλα όλες οι διαφημίσεις δεν δείχνουν τα αρνητίκα .... Πάντως εμένα οι διαφημίσεις του Conex και ειδίκα η πρώτη μου άρεσε :/ :/ :/

Τι λες βρε Παναγιώτη??? ʼθλιες εντελώς οι διαφημίσεις του ConnX ακόμη κι αν παραβλέψουμε το γεγονός που ανέφερε ο Porcelain περι της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
τι κανει ομως μια διαφημηση κακή? Το θεμα ειναι οχι αν μας αρεσει αλλα αν θυμομαστε το προιον που διαφημιζει και απο οτι βλεπω ολοι θυμομαστε το connX

οσο γαι τον γερμανο? αν δεν ειχε κανει εκεινη την πολυ καλη αρχη ο Καφετζοπουλος δεν ξερω κατα ποσο θα μας ειχαν μεινει στο μυαλο οι καινουργιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ο Γερμανός είχε μια ωραία διαφήμηση παλιά. Μια που ήταν το κεφάλι του Καφετζόπουλου σε σώμα ενός χαρακτήρα από το Tekken και έλεγε "ΩΩΩΩωΩωΩωΩωωω, τι έκανα ο γάτος;". Τρελό Respect όμως.

ʼλλες ελεεινές διαφήμησεις είναι όσες αφορούν δίκτυα κινητής/σταθερής τηλεφωνίας. Τώρα πια τις έχουν κάνει μάλιστα τελείως cult, χωρίς καθόλου εφέ. Η νεα της cosmote π.χ. που είναι η άλλη και μαδάει τη μπλούζα...

ΕΛΕΟΣ :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η χειρότερη διαφήμιση ever είναι αυτή για το απορρυπαντικό,νομίζω το Persil Express ή κάπως έτσι γύρω στα 8 χρόνια πριν.Γιος πανύψηλος υποτιθέμενος μπασκετμπολίστας λερώνει τη φανέλα του και τρέχει στην,μετά βίας 1,50,μάμα του να του την καθαρίσει :lol:.Ήθελα να ξερα πόσα παίρνουν οι κειμενογράφοι για αυτές τις αηδίες...Γενικά οι ελληνικές διαφημίσεις αν δεν ξεφύγουν απο το στυλ ελληνίδα νοικοκυρά,ημίγυμνο μοντέλο κ.τ.λ.δεν θα προσφέρουν κάτι αξιόλογο.Μοναδική εξαίρεση οι παλιές διαφημίσεις του Neskafe εκείνες με το ηλιοβασίλεμα :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
NEScafe... Καλές παραγωγές, αλλά σα σκεπτικό αίσχος επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν φταίνε οι διαφημιστές αλλα οι πελάτες τους που δεν θέλουν να ρισκάρουν και επειμένουν πάντα στην περπατημένη. Στα έντυπα υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία αλλα όσο αφορά την τηλεόραση το ρίσκο είναι 0. Φταίει βασικά ότι υπάρχει χαμηλό επίπεδο τηλεθέασης. Αν κάποιος έχει πετύχει ξένη διαφήμιση στην τηλεόραση θα καταλάβει την διαφορά αυτό φαίνετε συνήθως στις μεγάλες ξένες εταιρείες που δεν κολάνε να ρισκάρουν (βλέπε εταιρείες κινητής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
NEScafe... Καλές παραγωγές, αλλά σα σκεπτικό αίσχος επίσης.
Nαι εντάξει δεν είχαν και κάνα σπουδαίο σενάριο,απλώς ήταν κάπως "ρομαντικές",χειμώνας,βουνά,καταφύγια,ηλιοβασίλεμα,σου ξυπνούσαν την διάθεση για χουζούρι και καφέ.Οι τελευταίες τους βέβαια είναι αίσχος(με τα καλαμάκια και τις παραλίες).
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Δεν φταίνε οι διαφημιστές αλλα οι πελάτες τους που δεν θέλουν να ρισκάρουν και επειμένουν πάντα στην περπατημένη. Στα έντυπα υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία αλλα όσο αφορά την τηλεόραση το ρίσκο είναι 0. Φταίει βασικά ότι υπάρχει χαμηλό επίπεδο τηλεθέασης. Αν κάποιος έχει πετύχει ξένη διαφήμιση στην τηλεόραση θα καταλάβει την διαφορά αυτό φαίνετε συνήθως στις μεγάλες ξένες εταιρείες που δεν κολάνε να ρισκάρουν (βλέπε εταιρείες κινητής)
Στο εξωτερικό άντιμετωπίζουν την παραγωγή διαφήμισης σοβαρότερα.Διαθέτουν περισσότερα χρήματα,καλύτερη σκηνοθεσία,κάτι σαν ταινία μικρού μήκους.Σε πολλές χωρες έχουν θεσπίσει βραβεία,μια χρονιά έγινε κι εδώ(γιατί άραγε;)Στην Ελλάδα δυστυχώς λειτουργεί η ατάκα.Φτηνή,γρήγορη κι "έξυπνη"υποτίθεται διαφήμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Σε ορισμένες χώρες γίνονται κεντρικές παραγωγές που μετά διανέμονται απλά σαν αναπαραγωγή στις υπόλοιπες χώρες. Βραβεία διαφήμισης γίνονται κάθε χρόνο και όχι μόνο σε τηλεοπτική βάση αλλα και σε έντυπο κτλ. Δεν υπάρχει φτηνή διαφήμισης γιατί ένα 15 σποτ για μία προβολή σε μια καλη prime time ζώνη μπορεί να στηχίσει και 15.000 - 20.000 €. Σίγουρα όμως θα συμφωνίσω ότι η Ελληνική αγορά ακόμα ψάχνετε να βγάλει καλές παραγωγές. Η διαφήμιση του Yaris με το διαστημόπλοιο ήταν Ελληνική και μάλιστα το 2ο μέρος την προβλήθηκε και σε αρκετές ευρωπαικές χώρες. Και για να είμαι εντός topic δεν υπάρχουν χειρότερες διαφημίσεις απο τα aggelos top hair (περούκες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Σε ορισμένες χώρες γίνονται κεντρικές παραγωγές που μετά διανέμονται απλά σαν αναπαραγωγή στις υπόλοιπες χώρες. Βραβεία διαφήμισης γίνονται κάθε χρόνο και όχι μόνο σε τηλεοπτική βάση αλλα και σε έντυπο κτλ. Δεν υπάρχει φτηνή διαφήμισης γιατί ένα 15 σποτ για μία προβολή σε μια καλη prime time ζώνη μπορεί να στηχίσει και 15.000 - 20.000 €. Σίγουρα όμως θα συμφωνίσω ότι η Ελληνική αγορά ακόμα ψάχνετε να βγάλει καλές παραγωγές. Η διαφήμιση του Yaris με το διαστημόπλοιο ήταν Ελληνική και μάλιστα το 2ο μέρος την προβλήθηκε και σε αρκετές ευρωπαικές χώρες. Και για να είμαι εντός topic δεν υπάρχουν χειρότερες διαφημίσεις απο τα aggelos top hair (περούκες)
Όταν λέω φτηνή αναφέρομαι στο κόστος παραγωγής της κι όχι στο κόστος προβολής,το ξέρω ότι είναι πολύ ακριβό και ποικίλει ανάλογα με το πότε θα παιχτεί πχ.σποτάκια στο τελικό του Champions League αγγίζουν αστρονομικά ποσά το δευτερόλεπτο.Ότι δίνονται κάθε χρόνο βραβεία στη χώρα μας δεν το γνώριζα,μια χρονιά μόνο είχα ακούσει σχετικά και μάλιστα ως καλύτερη είχε ψηφιστεί αυτή με τον Παπαδόπουλο που έλεγε "Γιατί τόσος ντόρος με τη Heineken;"(η ατάκα που λέγαμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κι εγώ γαι την διαφήμηση του ConnX δεν μου αρέσιε καθόλου,όπως επίσης δεν θυμάμαι ποιό προιόν κατά της κυτταρίτιδασ είναι που και καλά βγάζει το δέρμα με την κυτταρίτιδα λες και είανι καλτσον ,μου προκαλεί αηδία,αυτές με τα απορρυπαντικά πλέον έχουν γίνει βαρετές που είναι και καλά όλοι έξω απο κάποιο σουπερ μαρκετ και παίρνουν τυχαία καποιον τον λερώνουν και μετά ΩΩΩΩ είανι υπέροχο απο εδώ και περα θα Ψωνίζω μόνο το ΧΧΧΧΧ απορυπαντικό,πραγματικά έμεινα έκπληκτη μπλιαξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Θα συμφωνήσω κι εγώ γαι την διαφήμηση του ConnX δεν μου αρέσιε καθόλου,όπως επίσης δεν θυμάμαι ποιό προιόν κατά της κυτταρίτιδασ είναι που και καλά βγάζει το δέρμα με την κυτταρίτιδα λες και είανι καλτσον ,μου προκαλεί αηδία,αυτές με τα απορρυπαντικά πλέον έχουν γίνει βαρετές που είναι και καλά όλοι έξω απο κάποιο σουπερ μαρκετ και παίρνουν τυχαία καποιον τον λερώνουν και μετά ΩΩΩΩ είανι υπέροχο απο εδώ και περα θα Ψωνίζω μόνο το ΧΧΧΧΧ απορυπαντικό,πραγματικά έμεινα έκπληκτη μπλιαξ

Εγώ θα ήθελα κάποια κοπέλα την ώρα που βγαίνω απο το σούπερ μαρκετ να μου πετάξει λάδι για να μου αποδείξει πόσο καλό είναι το απορυπαντικό, φυσικη θα είναι η αντιδραση μου να γελάσω γιατί το βρήκα καλόγουστο και να μην την κάνω να φάει την συσκευασία με το προιόν. Αυτό που λές με την κυτταρίτιδα είναι όντως χάλια αλλα χειρότερα είναι αυτή που βγένει με την αλοιφή και τάζει λαγούς με πετραχήλια. Πως την λένε που είχε και την Ιωαννίδου τον στόκο στην διαφήμιση. Παίζουν τα νευρα μου όταν λέει, να είσται σύντομοι γιατί έχουμε πολλές γραμμές και αν μιλάει να επιμένετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Εγώ θα ήθελα κάποια κοπέλα την ώρα που βγαίνω απο το σούπερ μαρκετ να μου πετάξει λάδι για να μου αποδείξει πόσο καλό είναι το απορυπαντικό, φυσικη θα είναι η αντιδραση μου να γελάσω γιατί το βρήκα καλόγουστο και να μην την κάνω να φάει την συσκευασία με το προιόν. Αυτό που λές με την κυτταρίτιδα είναι όντως χάλια αλλα χειρότερα είναι αυτή που βγένει με την αλοιφή και τάζει λαγούς με πετραχήλια. Πως την λένε που είχε και την Ιωαννίδου τον στόκο στην διαφήμιση. Παίζουν τα νευρα μου όταν λέει, να είσται σύντομοι γιατί έχουμε πολλές γραμμές και αν μιλάει να επιμένετε

Α ναι άλλη και αυτή,πωω σπάζομαικαι εκνευρίζομαι παρα παρα πολύ,τι γελλοιοι όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
ʼλλη αισχρή διαφήμιση (τώρα που είπες 'στόκο' yiannis)... Εκείνη η γνωστή της ΤΙΜ:

Μπορώ να ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ και να κάνω ΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ?

ΑΙΣΧΟΣ! ΓΕΛΟΙΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Νομιζω οτι θα βγαλω καντηλες αν ξανακουσω "ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΙΚΙΝΙ? TEΛΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!".. yiak!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top