Είσαι το ταίρι μου

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Είσαι το ταίρι μου

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια



Είσαι Το Ταίρι Μου είναι ο τίτλος Ελληνικής κωμικής σειρας με δραματικά στοιχεία που προβλήθηκε σε 30 επεισόδια την περίοδο 2001-2002 από το Mega Channel.
Το σενάριο ήταν του Λευτέρη Παπαπέτρου (Ντόλτσε Βίτα , Εγκλήματα) και η σκηνοθεσία του Αντώνη Αγγελόπουλου (Στο Παρά 5).
Η μουσική και τα τραγούδια της σειράς ήταν από τον Στέφανο Κορκολή σε στίχο και ερμηνεία του Πασχάλη. Τα σκηνικά ήταν της Έλενας Χριστούλη

Σενάριο

Στην Αυστραλία γνωρίζονται η Στέλλα (Βίκυ Σταυροπούλου) και η Βίκυ (Κατερίνα Λέχου), Ελληνίδες της διασποράς. Η μία έχει μεγάλο πρόβλημα με την εμφάνισή της και προσπαθεί απεγνωσμένα να βρει άντρα. Η δεύτερη έχει όσα θα ήθελε μια γυναίκα, αλλά θα ήθελε πολύ ένας άντρας να την αγαπήσει γι' αυτό που είναι και όχι για την εξωτερική εμφάνιση και το σώμα της.
Και οι δύο ερωτεύονται τον Νίκο (Αλέκος Συσσοβίτης), γόνο πλούσιας Ελληνικής οικογένειας. Την καρδιά του όμως την κερδίζει η Βίκυ ενώ η Στέλλα κρατάει τα συναισθήματά της κρυφά. Παράλληλα όμως η τελευταία φλερτάρει διαδικτυακά με τον Γρηγόρη (Βασίλης Χαραλαμπόπουλος), έναν νεαρό από την Αθήνα.
Όλα όμως ανατρέπονται όταν οι δύο φίλες ταξιδεύουν μαζί στην Ελλάδα, η μεν Βίκυ για να γνωρίσει τα μελλοντικά πεθερικά της και να κάνει τις ετοιμασίες για τον γάμο, η δε Στέλλα για να γνωρίσει από κοντά τον Γρηγόρη. Πάνω στο αεροπλάνο, η Βίκυ σκαρώνει ένα σχέδιο. Θα αλλάξει θέσεις με τη Στέλλα. Δηλαδή, θα αλλαξει κρυφά τις ταυτότητες και τις αποσκευές τους και η αληθινή Στέλλα θα εμφανιστεί στους γονείς του Νίκου ως η μελλοντική νύφη τους και εκείνη θα γνωρίσει τον Γρηγόρη ως Στέλλα. Όταν φτάνουν στην Ελλάδα, η Βίκυ θέτει το σχέδιό της σε εφαρμογή.
Η Βίκυ συναντά τον Γρηγόρη ο οποίος θα την ερωτευτεί τρελά ως Στέλλα. Η Στέλλα πάλι παρά τη θέλησή της, αλλά χωρίς να μπορεί να κάνει αλλιώς, μένει με τα πεθερικά της Βίκυς που την φιλοξενούν στη βίλα τους. Εκεί όμως μερικά μέλη της οικογένειας θα δυσανασχετίσουν με το γούστο του Νίκου, αφού όσα άκουγαν για τη νύφη τους δεν έχουν προφανώς καμία σχέση με την πραγματικότητα. Παράλληλα όμως, εκεί, η Στέλλα αναπτύσσει σχέση μίσους και αγάπης με τον επαναστάτη μικρότερο αδελφό του Νίκου, τον Σωτήρη (Αλέξης Γεωργούλης).

Παίζουν

Αλέκος Συσσοβίτης Νίκος Μπεζεντάκος
Κατερίνα Λέχου Βίκυ Σεϊτανίδη
Βασίλης Χαραλαμπόπουλος Γρηγόρης Καπερνάρος
Βίκυ Σταυροπούλου Στέλλα Παπαλημναίου
Αλέξης Γεωργούλης Σωτήρης Μπεζεντάκος
Υβόννη Μαλτέζου Βέρα Μπεζεντάκου
Δημήτρης Καμπερίδης Λυκούργος Μπεζεντάκος
Γεράσιμος Γεννατάς Παναγιώτης Ζύγουρας
Άρης Σερβετάλης Λάζαρος Καραγεωργόπουλος
Δάφνη Λαμπρογιάννη Αννέτα Μπεζεντάκου - Ζύγουρα
Βίκυ Βανίτα Θεία Αιμιλία
Βασίλης Ανδρεόπουλος Παππούς Νίκος
Σοφία Βογιατζάκη Τούλα (έκτακτες συμμετοχές)

Είναι μία από τις αγαπημένες μου σειρές. Θεωρώ οτι οι ηθοποιοί είναι ένας κι ένας, με ρόλους που έχουν μείνει αξέχαστοι. Βασίζεται στις ατάκες αλλά και στο ταλέντο των ηθοποιών. Οι ατάκες μου έχουν μείνει αξέχαστες και όσες φορές κι αν το δω δεν το βαριέμαι.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Κορυφαια σειρα,μια απο τις αγαπημενες μου.
Πραγματικα πολυ καλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Λάζαρος for ever :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
παρεπιμπτόντως , να πω ότι κάποτε είχα ακούσει ότι όταν βλέπει κάποιος τον <<δικηγόρο του διαβόλου>> δυσκολεύεται να πιστέψει ότι ο αλ πατσίνο υποδύεται τον διάολο αλλά μοιάζει πιο ρεαλιστικό ο διάολος να υποδύεται τον αλ πατσίνο

τηρουμένων των αναλογιών , πιστεύω ότι ο λάζαρος-άρης σερβετάλης διέπρεψε στον ρόλο του με τόσο πειστικό τρόπο

(βασικά δεν υπάρχει καμιά αναλογία , αλλά ήθελα να εντυπωσιάσω με την έκφραση την νεράιδα)

επίσης , ήτο η μοναδική σειρά που με συγκίνησε ποτέ (εκτός βέβαια από το περηφάνεια και προκατάληψη και τον μπομπ τον σφουγγαράκη στο επεισόδιο που χάνει τον γκάρυ)

με συγκίνησε

1.στο ξενοδοχείο όταν η βίκυ και ο χαραλαμπό θέλουν να το κάνουν χωρίς μικροαστικές ενοχές αλλά τους πάνε όλα στραβά
2.σε αυτό :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


Το ύφος όλων είναι θεϊκό!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παρα πολυ καλη σειρα, την εχω δει κι αυτη ισα με 250 φορες!
Μπερδευομουν στα προτυπα, αλλοτε μου βγαζε κατι ο Σερβεταλης, αλλοτε ο Συσσοβιτης...
Τελικα τους παραταγα και τους δυο και εμενα στον Γεωργουλη.:P

(ρε χιμ, ταινιομανια σε χει πιασει?:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


- Τσιριγκούνης: 4 χρόνια τό 'χα ξανθό σαντρέ
- Αννέτα: Συναπτά;
-Τσιριγκούνης: Όχι, το ξαθό το σαντρέ.:P

-Αννέτα: Με συγχωρείτε για την ενόχληση.
-Τσιριγκούνης: Μην το ξαναπείς, η ενόχληση δικιά μου.:wacko:

Θεά η Αννέτα παιδιά, μου αρέσει πιο πολύ κι από το Λάζαρο.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


Αννέτα: Ο Παναγιώτης είναι Φθιώτης...
Ο γκόμενός της (δε θυμάμαι όνομα): Όχι ρε γαμώτη... Και δε γιατρεύεται;



Γκόμενος: Πώς τον λένε το γιο σου;
Αννέτα: Μιλτιάδη.
Γκόμενος: Του πατέρα σου;
Αννέτα: Από το στρατηγό στο Μαραθώνα.
Γκόμενος: Πεθερός σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


Ο Γρηγόρης δοκιμάζει τρόπους για να ρίξει γκόμενα...

Τον Χαραλαμπόπουλο τον θεωρώ τον καλύτερο κωμικό ηθοποιό της γενιάς του.:)

"Επικίνδυνο χόμπυ το σαφάρι δε λέω... αλλά τι να κάνω; Να μαζεύω τηλεκάρτες;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


Ο Λάζαρος δίνει συμβουλές στο Γρηγόρη για το πώς θα ρίξει γκόμενες.

"Μήπως κατά λάθος έχεις ανοίξει το κουτάκι με τις μαλακίες;":clapup:

Λάζαρος: Τις προάλλες ο Μίμης είπε μια ατάκα σε μια γκόμενα και σε 10 λεπτά ήταν σπίτι του!
Γρηγόρης: Τι της είπε;
Λάζαρος: Έχω συνδρομητική τηλεόραση!
Γργόρης: Μα εμείς δεν έχουμε συνδρομητική τηλεόραση!
Λάζαρος: Ρε πας καλά; Ο Μίμης δεν έχει καν τηλεόραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


Ο Λάζαρος προσπαθεί να αποτρέψει το Γρηγόρη να πάει στην Αυστραλία οπότε του εξηγεί πώς να πάει πεζός...

"Πιο πολύ με τρομάζει το Πειραιάς-Χίος.":clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Tι ωραιο σιριαλ???Το εχω δει απειρες φορες και συνεχιζω να το βλεπω!!! Δεν υπαρχουν δυστυχως τετοια σιριαλ τωρα πια....:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
πολύ ωραίο σήριαλ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
απο τα αγαπημενα μου σιριαλ(και απο τα ελαχιστα επιτυχημενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.


Ο Λάζαρος προσπαθεί να αποτρέψει το Γρηγόρη να πάει στην Αυστραλία οπότε του εξηγεί πώς να πάει πεζός...

"Πιο πολύ με τρομάζει το Πειραιάς-Χίος.":clapup:

"Σε 6 μήνες είσαι Μελβούρνη (και μετράει 7 δάκτυλα)"
"Σε τι κατάσταση;"
"Με μια ψιλοχολέρα, μια ψιλοπανούκλα, λίγο τραυματισμένος, λίγο βιασμένος, αλλά σημασία έχει ότι θα'χεις φτάσει.. Λοιπόν, τι λες;"
"Καλά, θα περιμένω καμιά βδομάδα μπας και πάρει τηλέφωνο".

Δυστυχώς τέτοια σήριαλ δεν ξαναγίνονται.. :/: Ο Λάζαρος τα σπάει άγρια.. :clapup::clapup:



Εγώ ράβω για κοντές.. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
χαχα! Λάζαρος ftw!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top