Διακοπές + Ερωτικός σύντροφος =(;) Χωρισμός

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λένε πως ότι τα περισσότερα ζευγάρια που πηγαίνουν μαζί διακοπές αντί να τους γέρουν πιο κοντά τους κάνουν να έχουν συνεχεια καυγάδες με αποτέλεσμα τον χωρισμό.
Ποιά η γνώμη σας γι'αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
καποια στιγμη θα χωριζαν τα συγγεκριμενα ζευγαρια καλυτερα στις διακοπες παρα στην συμβιωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπράβο βρε bunny σήμερα φεύγω διακοπες με το αγόρι μου και βρήκες να ανοίξεις θέμα! :P
Σοβαρά τώρα, συφωνώ με την gilie.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν δεν έχεις τον καλό σου η την καλή σου δίπλα σου στις διακοπές για να περάσεις καλά ποιον θα έχεις? Η gillie έχει δίκιο (πάλι!) Σε ένα ζευγάρι μόνο καλό μπόρούν να κάνουν οι κοινές διακοπές καθώς βλέπεις τον άλλο όλη μέρα χαλαρό χωρίς την καθημερινή πιέση και μπορείτε να περάσετε καλύτερα μαζί. Michelle καλές διακοπές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απόψη μου είναι ότι αν ένα ζευγάρι δεν μπορεί να είναι μαζί στις διακόπες που δεν υπάρχει πίεση και πόλλες υποχρεώσεις τότε κάλλιτερα να χώρισει γιατί να αν πότε αποφασεί να συζήσει τότε μάλλον τα πράγματα θα είναι τραγικά και για τους δύο...... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω ότι οι διακοπές μαζί οδηγούν σε χωρισμό. Πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα για να έρθουν πιο κοντά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αντίθετα εγώ θα στηρίξω την bunny χωρίς όμως ταυτόχρονα να πέσω στην παγίδα της γενίκευσης. Πιστεύω όντως ότι κάποια ζευγάρια που ενδεχομένως να μην έχουν συμβιώσει ποτέ, να απογοητευτούν πολύ και να ξενερώσουν είτε γιατί αλλιώς τα φαντάζονταν είτε γιατί εν τέλει αυτά που φαντάζονταν δεν είναι και τόσο όμορφα κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Όλοι καλά τα λέτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Αντίθετα εγώ θα στηρίξω την bunny χωρίς όμως ταυτόχρονα να πέσω στην παγίδα της γενίκευσης. Πιστεύω όντως ότι κάποια ζευγάρια που ενδεχομένως να μην έχουν συμβιώσει ποτέ, να απογοητευτούν πολύ και να ξενερώσουν είτε γιατί αλλιώς τα φαντάζονταν είτε γιατί εν τέλει αυτά που φαντάζονταν δεν είναι και τόσο όμορφα κλπ...

Για να μην παρεξηγούμαστε δεν το λέω εγώ αυτό,το λένε στισ ειδήσεις σύμφφωνα με έρευνες που έχουν γίνει.
Πάντως είμαι περίπου στο ενδιάμεσο με αυτό που απάντησες και με τα υπόλοιπα που είπαν οι άλλοι οτι πρέπει απο πριν να υπήρχαν κάποια προβληματάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
εγω καλα περνουσα στις διακοπες και να τι επαθα,.....
καλα μη κρινετε απο μενα...
αλλα καμια φορα οταν εισαι με τον αλλο συνεχεια μαζι για πρωτη φορα παθαινεις μια τρελα ειδικα αμα εχεις μαθει μονος σου να ζεις..συμφωνω...αμα τελικα δεις πως σε χαλαρες φασεις δε κολλας και ολο στην ενταση εισαι αστο καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν είναι να είσαι στην ένταση με την σύντροφο σου, δεν πας διακοπές μαζί της, αν όμως περνάς καλά στην καθημερινότητα μαζί της τότε στις διακοπές θα είναι πολύ καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χωρισμος οχι απαραιτητα, αλλα τσακωμος ΣΤΑΝΤΑΡΡΡΡ ! (παραδοση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Προσωπικά μου έχουν συμβεί όλα στις διακοπές. Και έχω τσακωθεί, και έχω χωρίσει, αλλά και έχω γυρίσει πιο ερωτευμένη απ'ότι έφυγα (με το ίδιο άτομο, εννοείται :P)
Πιστεύω ότι δεν μπορούμε να βάλουμε κανόνες. Εξαρτάται από τα άτομα, από το πόσο καιρό γνωρίζονται, από τις περιστάσεις κ.λ.π.

Michelle να περάσεις τέλεια και πτοείσαι! Ένα θεματάκι να περάσει η ώρα ανοίξαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τα πάντα είναι σχετικά βρε παιδιά!
Το σίγουρο είναι ότι όταν πας πρώτη φορά διακοπές με κάποιον τον ζεις από πιο κοντά -ειδικά αν στον τόπο διαμονής δε μένετε μαζί- και μπορεί να γίνουν ψιλοκαβγαδάκια.
Όμως εξαρτάται από το επίπεδο στο οποίο βρίσκεται η σχέση το πως θα γυρίσετε!
Εγώ φέτος πήγα με το αγόρι μου στην Ύδρα και ήταν μαγευτικά.. :inlove:
Γυρίσαμε μια χαρά και πολύ πολύ ερωτευμένοι και ανανεωμένοι! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εγώ πήγα φέτος πρώτη φορά διακοπές με το "έτερον ήμισυ" τελειώς μόνοι μας. Ήταν υπέροχα. Πιστεύω ότι το πως θα περάσεις στις διακοπές σημαίνει πολλά για μια σχέση. Στην συμβίωση ακόμα και στην χαλαρή περίπτωση των διακοπών μαθαίνεις πολύ καλύτερα τον άλλον, έρχεσαι πολύ πιο κοντά και βλέπεις κάποιες παραξενιές του που δεν θα είχες προσέξει διαφορετικά. Τα ζευγαράκια πάντως που χωρίζουν στις διακοπές δεν νομίζω ότι θα είχαν και πολύ μέλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λένε πως ότι τα περισσότερα ζευγάρια που πηγαίνουν μαζί διακοπές αντί να τους γέρουν πιο κοντά τους κάνουν να έχουν συνεχεια καυγάδες με αποτέλεσμα τον χωρισμό.
Ποιά η γνώμη σας γι'αυτο?

Οταν γίνει αυτό, γίνετε γιατί κάποιος απο τους δύο έχει μάθει την ελευθερία του και μαζί με την σύντροφο νοιώθει πιεσμένος, άρα πρίν ακόμα πάνε διακοπές υπάρχει το πρόβλημα, όχι μόνο την στιγμή εκέινη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λένε πως ότι τα περισσότερα ζευγάρια που πηγαίνουν μαζί διακοπές αντί να τους γέρουν πιο κοντά τους κάνουν να έχουν συνεχεια καυγάδες με αποτέλεσμα τον χωρισμό.
Ποιά η γνώμη σας γι'αυτο?

Εγώ πάλι έχει τύχει να μείνω με κάποιον, ενώ δεν έπρεπε, ακριβώς επειδή πηγαμε διακοπές, περάσαμε καλά και θεώρησα βλακωδώς πως ξαφνικά όλα μας τα προβληματα εξαφανίστηκαν και μόλις γυρίσουμε πίσω θα είμαστε όπως στις διακοπές.. κι έφαγα μια σούπα όλη δική μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ετσι λένε??!!:hmm:
και γω που ειμαι και δεν το ξερω?!:confused:
anyway..... δεν εχει τυχει να τσακωθω 12 χρονια τωρα στις διακοπες..διαφωνιες ναι οκ..αλλα κατι πιο σημαντικο..τσου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πρέπει να είμαι πολύ καλόβουλο πλάσμα τελικά 'η τα μπλέκω με καλόβουλους:P
Σε διακοπές με αμόρε ούτε καν έχω διαφωνήσει, πόσο μάλλον τσακωθεί...
Συνήθως γυρνάμε και οι δύο ανανεωμένοι και ερωτευμένοι :)
Το ότι ένα ζευγάρι χωρίζει στις διακοπές δεν νομίζω ότι φταίνε οι διακοπές αλλά η σχέση του ζευγαριού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Συμφωνώ με ΒιΚέι!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top