Είναι τελικά η ταυτότητα επίσημο έγγραφο;;;

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
…Λοιπον , σε καποια υπηρεσια, επρεπε να παρουσιασω φορολογικες δηλωσεις των γονιων μου. Στην φορολογικη δηλωση της μητερας μου, αναγραφεται το πατρωνυμο της .Το προβλημα είναι ότι ΔΕΝ δεχονται την ταυτοτητα μου για να ποιστοποιησουν ότι π.χ η κα Αναγνωστοπουλου , είναι η μητερα μου και θελουν χαρτι από Κοινοταρχη/ Δημαρχο. Τωρα εγω ειμαι η παραλογη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ενταξει μωρε γραφειοκρατια τι να κανεις....στην ελλαδα ζεις δεν το μαθες ακομη το συστημα κοπελα μου;
πανε κι εσυ στο δημαρχειο που ειναι εγγεγραμμενη η μαμα σου παρε ενα χαρτι και τελειωσε εκει το θεμα...μη ψανχεις να βρεις ακρη...
με τη γραφειοκρατια ακομη κι εγω εχω φριξει...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
η κάθε δημόσια υπηρεσία ζητάει ότι της καπνίσει. πήγαινε ότι σου ζητάνε και μην το ψάχνεις. πάντως στην περίπτωση σου νομίζω ότι εξάντλησαν όλο το κόλλημα που έχουν στον εγκέφαλό τους. θα μπορούσαν να δεχθούν επικυρωμένο αντίγραφο της αστυνομικής σου ταυτότητας και να λήξει εκεί το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Λογικά θέλουν το πιστοποιητικό μερίδας της μητέρας σου από το δήμο!
Και εμένα με είχαν ταλαιπωρήσει, οπότε πήγα έβγαλα τα απαραίτητα χαρτιά, εβγαλά κάμποσες φωτοτυπίες τους που επικυρωσε ως γνήσιες ένας φίλος δικηγόρος και έκτοτε έχω και χρησιμοποιώ.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Chica_Loca: στις παλιές ταυτότητες πολλές φορές δεν αναγράφεται το πεδίο που αναφέρεται στο "γένος" δηλαδή στο επίθετο της μητέρας, επομένως για τυπικούς λόγους ζητάνε το εν λόγω Πιστοποιητικό από τον αντίστοιχο Δήμο/Κοινότητα. Και δεν είναι πιστοποιητικό μερίδας, αυτό το παίρνει κανείς από το Υποθ/κείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top