[Άνδρες] Στυλιστικές συμβουλές!

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
μιας και θα αρχισουμε σε λιγο καιρο τα ψωνια, θα ηθελα να ενημερωθω για το τι ειναι φετος στη μοδα. Αν θελετε μπορειτε να βαλετε διαφορο υλικο και να εκθεσετε τις αποψεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μιας και θα αρχισουμε σε λιγο καιρο τα ψωνια, θα ηθελα να ενημερωθω για το τι ειναι φετος στη μοδα. Αν θελετε μπορειτε να βαλετε διαφορο υλικο και να εκθεσετε τις αποψεις σας.


χμ... για τον χειμώνα του 2010 και την άνοιξη του 2011, στην ανδρική μόδα θα φορεθεί πολύ...


...το μαύρο φούτερ με το κομψό χαρακτηριστικό Α έμπροσθεν, συνοδευόμενο από σκουρόχρωμη μπαντάνα κατεβασμένη στο πρόσωπο είδει μουσουλμανικής μαντίλας, και στα κάτω μέλη ενα διακριτικό μπλου τζην. Το σετ συμπληρώνει το απαραίτητο σκουφάκι/κράνος και οι μπότες με μεταλλική πτέρνα. Το όλο συνολάκι ενδείκνυται για τις απογευματινές ώρες
και απαραιτήτως εντός αστικού τοπίου. Μια καλαίσθητη προσθήκη αποτελεί το σακκίδιο πλάτης, πλήρες με όλα όσα ο σύγχρονος άνδρας μπορεί να βρεί χρήσιμα σε μια βραδυνή Αθηναϊκή έξοδο:
Σιδηρογροθιά, λεπίδα, λεμόνι για τις στιγμές που επιφέρουν δάκρυα, μα και απαραιτήτως μπουκάλι, στουπί και βενζίνη, ώστε να μπορεί να προσφέρει ένα Κοκτέηλ Μολότωφ όταν αυτό απαιτηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρεμπ σε βρίσκω πλήρως ενημερωμένο σε σχέση με τα fashion themes.
Οφείλω να παρουσιάσω και μερικά οτ κουτίρ συνολάκια για:
τη δουλειά
για την έξοδο
τον ύπνο/σπίτι
για τις ώρες στα Μ.Μ.Ε.

Περισσότερα μόλις διαβάσω το άλλο τεύχος του Κοσμομπόη και του Μενς Χελθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ουστ Ρεμάλια, Ρεμπεσκέδες, καφροσέξουαλ και λοιποί συγγενείς!! :hehe:

Αφήστε ρε τον κόσμο να ενημερωθεί για τη μόδα, το ρίξατε στην πλάκα ακόμη δεν ξεκίνησε το θέμα!! :mad: :lol:

Κανένας που να ξέρει τίποτις από μόδα, δεν υπάρχει ρε παιδιά;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κανένας που να ξέρει τίποτις από μόδα, δεν υπάρχει ρε παιδιά;:worry:
α ρε τα σερνικα που καταντησαμε...:worry:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως είναι κατάντια Άγγελε, όσο κι αν εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι καθόλου με τη μόδα. Στον 21ο αιώνα ζούμε, όχι σε σπήλαια της παλαιολιθικής εποχής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στον 21ο αιώνα ζούμε, όχι σε σπήλαια της παλαιολιθικής εποχής...

μην το λες..;)
Ουγκ..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και κατι που ειναι σε πιο νεανικο στυλ για εμας τα αγορακια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λοιπόν Νίκο, απ' ότι βλέπω είσαι έφηβος, οπότε ο καλύτερος τρόπος να ενημερωθείς για τη μόδα είναι ρωτώντας άλλους εφήβους:)

Λοιπόν, για φέτος (και για του χρόνου μάλλον), ή ζακέτα είναι must στο ντύσιμο, προτίμησε τις σκουρόχρωμες ή έστω ανοιχτόχρωμες με σχέδια. Τη ζακέτα θα τη φοράς πάντα ανοιχτή, ώστε να φαίνεται η μπλούζα που θα έχει και αυτή σχέδια και θα είναι γκρί ή μαύρη ή αν θέλεις καφέ ή πρασινη (και όλες τις αποχρώσεις των χρωμάτων αυτών).

Πάμε στο παντελόνι. Επέλεξε ένα σκουρόχρωμο τζιν ή αν θέλεις, καφέ παντελόνι που να έχει σχέδια(:P) Σου προτείνω τζιν, ανεπιφύλακτα:)

Τώρα για τα παπούτσια, μπορείς να φορέσεις ότι θέλεις, φτάνει να ταιριάζει με το υπόλοιπο ντύσιμο.

Γενικά, προσπάθησε να συνδυάζεις τα ρούχα σου, να βάζεις π.χ. άσπρη μπλούζα, τζιν και άσπρα παπούτσια ή ελαφρώς ανοιχτόχρωμη μπλούζα (για παράδειγμα πράσινη), με σκούρο μπλέ παντελόνι ή τζιν, με μαύρη ζακέτα και ασπρόμαυρα παπούτσια.

Ψάξε και στο internet, ειδικά σε ιστοσελίδες γραμμένες στα αγγλικά.

Ελπίζω να βοήθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειναι λογικο να τρομαζω οταν βλεπω ενα παιδι 13 χρονων να εχει τετια εξιδικευσει σε οτι αφορα την μοδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Για ποιο λόγο σε ξενίζει φίλε Κρόνε κάτι τέτοιο; Πού ακριβώς βρίσκεις το τρομακτικό εδώ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για ποιο λόγο σε ξενίζει φίλε Κρόνε κάτι τέτοιο; Πού ακριβώς βρίσκεις το τρομακτικό εδώ;:hmm:


Στο οτι ηδη απο τα 13 του ενα παιδι εχει μπει τοσο χοντρα στο "παιχνδι" της μοδας... Αν στα 13 ανυσιχεις τοσο για το ντυσιμο σου, τι θα κανεις στα 20 και στα 30;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παρεξήγηση, δεν ανησυχώ τόσο πολύ για τη μόδα, απλά έδωσα τις συμβουλές που δε δώσατε εσείς. Ξέρω να βάζω προτεραιότητες παντού. Τώρα, δε θα ενδιαφερθώ για τη μόδα, άλλα για τα μαθήματά μου. Το καλοκαίρι και τις γιορτές, θα δώσω περισσότερη έμφαση στα ρούχα που θα φορέσω.

Όλα αυτά που είπα στο προηγούμενό μου μήνυμα, είναι απλές συμβουλές, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Δεν χρειάζεται να βάζεις ακριβά ρούχα, μπορείς να φανείς μοδάτος, ακόμη και με φθηνά και όχι "από μάρκα" ρούχα, φτάνει να κάνεις τους σωστούς συνδυασμούς.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας,

Νίκο σε βοήθησαν οι συμβουλές μου;:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παρεξήγηση, δεν ανησυχώ τόσο πολύ για τη μόδα, απλά έδωσα τις συμβουλές που δε δώσατε εσείς. Ξέρω να βάζω προτεραιότητες παντού. Τώρα, δε θα ενδιαφερθώ για τη μόδα, άλλα για τα μαθήματά μου. Το καλοκαίρι και τις γιορτές, θα δώσω περισσότερη έμφαση στα ρούχα που θα φορέσω.

Ειναι σιγουρα καλητερο το να ξερεις αλλα να μην σε καιει να εφαρμωσεις (εστω και για ενα μερος του χρονου), αλλα και παλι, το οτι σε απασχολει το καλοκαιρι και τις γιορτες, και το οτι ειχεις ασχολιθει προκειμενου να ξερεις τι ειναι τις μοδας δεν παυει να ειναι ανησυχιτικο για εμενα. Δικαιομα σου φυσικα, και αμα γουσταρεις καλα κανεις και ασχολισε!


Όλα αυτά που είπα στο προηγούμενό μου μήνυμα, είναι απλές συμβουλές, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Δεν χρειάζεται να βάζεις ακριβά ρούχα, μπορείς να φανείς μοδάτος, ακόμη και με φθηνά και όχι "από μάρκα" ρούχα, φτάνει να κάνεις τους σωστούς συνδυασμούς.

Εφωσων βρησκεσε σε θεση να δωσεις συμβουλες, παει να πει οτι εχεις ασχολιθει και ξερεις ενα-δυο πραγματα, οποτε δεν αναιρουνται οι ανυσιχιες μου. Το να ακουω ενα παιδι στην ηλικια σου να μου μιλαει για συνδιασμους και για κοστος ντυσιματος με κανει να απορω που πηγε η ανεμελια και η αδιαφορια, και ποσο βαθια εχουν εισχωρισει τα κοινωνικα πρεπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ειναι λογικο να τρομαζω οταν βλεπω ενα παιδι 13 χρονων να εχει τετια εξιδικευσει σε οτι αφορα την μοδα;
μπα,οχι..απλα οπισθοδρομικος.:P
ή στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε..
ή και τα δυο..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Παρεξήγηση, δεν ανησυχώ τόσο πολύ για τη μόδα, απλά έδωσα τις συμβουλές που δε δώσατε εσείς. Ξέρω να βάζω προτεραιότητες παντού. Τώρα, δε θα ενδιαφερθώ για τη μόδα, άλλα για τα μαθήματά μου. Το καλοκαίρι και τις γιορτές, θα δώσω περισσότερη έμφαση στα ρούχα που θα φορέσω.

Όλα αυτά που είπα στο προηγούμενό μου μήνυμα, είναι απλές συμβουλές, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Δεν χρειάζεται να βάζεις ακριβά ρούχα, μπορείς να φανείς μοδάτος, ακόμη και με φθηνά και όχι "από μάρκα" ρούχα, φτάνει να κάνεις τους σωστούς συνδυασμούς.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας,

Νίκο σε βοήθησαν οι συμβουλές μου;:D:D:D
να σου πω την αληθεια οχι :P αλλα ευχαριστω για τη βοηθεια.
Εγω ψαχνω κατι για σαββατο που παμε σε κλαμπς κτλπ γι' αυτο ντυνομαι το σαββατο και πιο επισημα, δηλ. το στυλ μου δεν μπορω να πω οτι ειναι εφηβικο. Λοιπον το τζιν μου το ζακετακι και το παπουτσακι τα φοραω στο σχολειο γιατι οπως και να το κανουμε ειναι καζουαλ ρουχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενταξει βρε αγορια δεν εχουν αλλαξει οι καιροι. Θυμαμαι οταν πηαγινα σχολειο ειχαμε αγορια που ασχολουνταν πολυ με το ντυσιμο τους, κι αλλους που φοραγαν το ιδιο σωβρακο 4 μερες, αλλους που πηγαιναν για κουρεμα μετα κοπων και βασανων στον κουρεα της γειτονιας κι αλλους που εκαναν ανταυγειες. Δε νομιζω ειναι θεμα εποχης, ειναι θεμα ανθρωπου, γουστου, αισθητικης, οπτικοακουστικων ερεθισματων κλπκλπ. Το ιδιο ισχυει και για τις γυναικες απλως η γυναικα ''χαλαει γρηγοροτερα'', ενστικτωδως το δουλευει μεσα της, οποτε κατ επεκταση ασχολειται με τη μουρη της περισσοτερο κι απο πιο νωρις:D
Και για να μαι στο θεμα, γυναικες επιτρεπονται να δινουν συμβουλες η τρωμε πορτα? :P

edit: καλα πριν τη φαω θα σας πω εγω τη γνωμη μου.:D Να ντυνεστε καθημερινα οσο πιο απλα γινεται κι οσο γινεται κοντα στην προσωπικοτητα σας, οταν βγαινετε να ντυνεστε πιο καλα και παλι συμφωνα με το στυλ σας. Το στυλ το προσωπικο διαμορφωνεται μεχρι τα 20 θεωρω, μετα απλως παιζουν παραλλαγες. Kαι προς Θεου, μη μιμειστε τους φιλους σας!!! Αλλο στυλ ο ενας, αλλο ο αλλος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ενταξει βρε αγορια δεν εχουν αλλαξει οι καιροι. Θυμαμαι οταν πηαγινα σχολειο ειχαμε αγορια που ασχολουνταν πολυ με το ντυσιμο τους, κι αλλους που φοραγαν το ιδιο σωβρακο 4 μερες, αλλους που πηγαιναν για κουρεμα μετα κοπων και βασανων στον κουρεα της γειτονιας κι αλλους που εκαναν ανταυγειες.
παντα υπηρχαν ολα..
αλλα στην εποχη που ζουμε αλλαξε η αναλογια.

τελοσπαντων..

για το ντυσιμο..το τζιν δεν ειναι καλο υφασμα,,δεν αναπνεει και ειναι σκληρο και ακουνητο;)εγω οταν εβαζα τζιν σχετικα στενα ιδρωνα ασχημα και γινοταν μπλε το σωβρακο μου,,απο το τζιν..:P μια ασφυξια ρε παιδι μου,,στο περιεχομενο του παντελονιου..

τα καλυτερα παντελονια ειναι υφασματινα,αλλα οχι τζιν..

ουτε ο στρατος καν φοραει τζιν,,κατι ξερει..για θεμα υγιεινης και ελευθεριας κινησης. δεν ειναι καλα..

εγω φοραω απο αλλα υφασματα με τσεπες στα ποδια,,και πανω...πρακτικα και αναπνεοντα,,και δεν θελουν και σιδερωμα βασικα..σαν τα στρατιωτικα βασικα,αλλα οχι παραλλαγης χρωμα..συνηθως σκουρο μπλε ή μαυρο.. και απο πανω γιλεκο σαν στρατιωτικο κυνηγετικο με πολλεες..τσεπες..εκαταμμυρια χωρανε εκει μεσα..βεβαια πουκαμισο προτιμω ενα μαυρο τζιν λεπτο,απο τα κλασσικα λεπτα..λογω ανθεκτικοτητας και ιδρωτα

ξεκολληστε ανδρες και γυναικες απο τη μοδα του τζιν ειδικα παντελονιου,,τοσα χρονια πριν δεν τα φοραγαν οι Ελληνες,,μετα μας τα εμαθαν οι αμερικανοι γελαδαρηδες..

και το χειροτερο απο πλευρας υγιεινης ειναι τα στενα τζιν για τον ανδρα και τη γυναικα,αφου συμφωνα με τις ερευνες βλαπτουν τα γεννητικα οργανα..


αντε σας ειπα και γω κατι για το ντύσιμο,,παρολο που ειμαι βαρβαρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Θυμαμαι οταν πηαγινα σχολειο ειχαμε αγορια που ασχολουνταν πολυ με το ντυσιμο τους, κι αλλους που φοραγαν το ιδιο σωβρακο 4 μερες,

Πονηρούλα! Τίποτα δε σου ξέφευγε! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμένα που λέτε, μου αρέσει να φοράω τζιν. Τα υπόλοιπα είδη παντελονιών μου φαίνονται κάπως....... γεροντίστικα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top