• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν θα σας πω κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος....
(αν δεν είναι, pls admins αλλάξτε του θέση :redface: )


ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ!!! :|

Οι λόγοι.... καταρχάς η υγεία μου (που προς το παρόν είναι ΑΚΟΜΑ μια χαρά αλλά για πόσο άραγε ακόμα? :( )
κατά δεύτερον.... θέλω σύντομα να κάνω και ένα παιδί.... εγκυμοσύνη και τσιγάρο.... δεν λέει... με τίποτα! όχι για μένα τέλος πάντων....
τρίτον και τελευταίο... βαρέθηκα ρε αδερφέ να πληρώνω κερατιάτικα μια κατοστή ευρώ το μήνα (και θα ανέβει κι άλλο) για ένα ****εθισμό μου....

έχω ακούσει για κάτι αυτοκόλλητα νικοτίνης.... ξέρει κάποιος κάτι να μου πει με σιγουριά? λειτουργούν? τα έχει δοκιμάσει κάποιος από εμάς ή κάποιο πολύ οικίο πρόσωπο σε εμάς?

tks :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μπράβο κουέ μου, σωστή η απόφασή σου.. και κουράγιο :clapup::clapup:

Τώρα για τους τρόπους να το κόψεις, αυτό εξαρτάται αποκλειστικά από σένα και από το πόσο σταθερή θα είσαι στην απόφασή σου. Όλα δουλεύουν, ακόμα και οι τσίχλες νικοτίνης (εκτός και αν έχεις μασέλα, οπότε δε λέει:P). Μην ξανααγοράσεις πακέτο. Ζήτα υποστήριξη από οικεία και φιλικά πρόσωπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Λοιπόν θα σας πω κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος....
(αν δεν είναι, pls admins αλλάξτε του θέση :redface: )


ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ!!! :|

Οι λόγοι.... καταρχάς η υγεία μου (που προς το παρόν είναι ΑΚΟΜΑ μια χαρά αλλά για πόσο άραγε ακόμα? :( )
κατά δεύτερον.... θέλω σύντομα να κάνω και ένα παιδί.... εγκυμοσύνη και τσιγάρο.... δεν λέει... με τίποτα! όχι για μένα τέλος πάντων....
τρίτον και τελευταίο... βαρέθηκα ρε αδερφέ να πληρώνω κερατιάτικα μια κατοστή ευρώ το μήνα (και θα ανέβει κι άλλο) για ένα ****εθισμό μου....

έχω ακούσει για κάτι αυτοκόλλητα νικοτίνης.... ξέρει κάποιος κάτι να μου πει με σιγουριά? λειτουργούν? τα έχει δοκιμάσει κάποιος από εμάς ή κάποιο πολύ οικίο πρόσωπο σε εμάς?

tks :redface:

Καλή μου Κουέ..... Το τσιγάρο δυστυχώς ή ευτυχώς κόβεται μόνο μαχαίρι. Τα αυτοκόλλητα, οι τσιχλίτσες και γενικά όλα αυτά τα σκευάσματα δεν έχουν αποτέλεσμα αν δεν βάλεις την θέλησή σου και το μυαλό σου να φανούν δυνατότερα από την "ανάγκη" σου για τσιγάρο. Περισσότερο θα σου λείπει το τσιγάρο σαν κίνηση, παρά σαν γεύση. Γνώμη μου, προμηθεύσου κομπολογάκι και μπεγλέρι!

Καλή επιτυχία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Καλή μου Κουέ..... Το τσιγάρο δυστυχώς ή ευτυχώς κόβεται μόνο μαχαίρι. Τα αυτοκόλλητα, οι τσιχλίτσες και γενικά όλα αυτά τα σκευάσματα δεν έχουν αποτέλεσμα αν δεν βάλεις την θέλησή σου και το μυαλό σου να φανούν δυνατότερα από την "ανάγκη" σου για τσιγάρο.

Γιατί είσαι τόσο απόλυτη; προσπάθησες να δοκιμάσεις κάποια απο τους παραπάνω τρόπους; :hmm:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Λοιπόν θα σας πω κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος....
(αν δεν είναι, pls admins αλλάξτε του θέση :redface: )
Καλλίτερα σε νεο θέμα ... τι λες;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ!!! :|

έχω ακούσει για κάτι αυτοκόλλητα νικοτίνης.... ξέρει κάποιος κάτι να μου πει με σιγουριά? λειτουργούν? τα έχει δοκιμάσει κάποιος από εμάς ή κάποιο πολύ οικίο πρόσωπο σε εμάς?

tks :redface:

Καταρχάς μπράβο, σωστή απόφαση!!!

Ο φίλος μου κόβει αυτή την περίοδο το τσιγάρο με αυτοκόλλητα νικοτίνης. Είναι η δεύτερη φορά (την πρώτη το έκοψε μαχαίρι) και λέει ότι είναι σαφώς καλύτερα τώρα από άποψη συμπτωμάτων δηλαδή, το Σάββατο πέρασε στο δεύτερο βήμα και όλα βαίνουν ομαλά.

Σε ενδιαφέρει να σου γράψω αναλυτικά για τα βήματα και την διάρκεια της θεραπείας; Αλλιώς να μην μακρυγορώ... Πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν τα θυμάμαι και πολύ καλά :redface: .

Περιμένω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Σε ενδιαφέρει να σου γράψω αναλυτικά για τα βήματα και την διάρκεια της θεραπείας; Αλλιώς να μην μακρυγορώ... Πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν τα θυμάμαι και πολύ καλά :redface: .
Περιμένω :)

Νομίζω ότι θα είχε πολυ ενδιαφέρον κάτι τέτοιο όχι μόνο για την KE αλλά και για τα υπόλοιπα μέλη ... Αν έχεις χρόνο, διάθεση και θέληση θα σου προτείνα να γράψεις αναλυτικά τα βήματα για αυτό το θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Γιατί είσαι τόσο απόλυτη; προσπάθησες να δοκιμάσεις κάποια απο τους παραπάνω τρόπους; :hmm:


Δυστυχώς ναι και τα αποτελέσματα ήταν τραγικά. Είχα διαρκώς στο μυαλό μου το αυτοκόλλητο και το κατά πόσο μου κόβει τη διάθεση για τσιγάρο, και εν συνεχεία ήθελα πολύ περισσότερο να καπνίσω..... Πετώντας τα αυτοκόλλητα στα σκουπίδια ξετίναξα ένα πακέτο μέσα σε χρόνο dt!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν το καταφέρεις μπράβο σου! Εγω το έχω κόψει σχεδόν δυο χρόνια και κάπνιζα 11!. Το βασικό είναι να το θέλεις αρκετά, το 70% έλλειψης νικοτίνης περνάει μέτα τις 3 πρώτες μέρες, αυτές είναι και οι πιό δύσκολες. Μην εθίζεις τον ευατό σου σε τσίχλες νικοτίνης καθώς καλύτερα να αποκοπείς απο τον εθισμό γρήγορα παρά να διαιονίζεις μια κατάσταση.
Το πακέτο να το έχεις κοντά σου και να μην το παρουσιάζεις σαν κάτι απαγορευμένο στην τελική μην ανέχεσαι κάτι να σου ορίζει την ζωή και πεισμωσε με τον ευατό σου.
Αν ανέχεσε μια άσχημη συνήθεια να είναι πιο δυνατή απο την προσωπικότητα σου συνέχιζε να καπνίζεις.
Πάρε τσίχλες με γευση κανέλας και να τις έχεις πάντα μαζί σου, η κίνηση του να βγάζεις και ειδικά η πικρή γευση της κανέλας στο στόμα σου είναι ανάλογη του τσιγάρου.
όταν σου έρχεται ανάγκη για να ανάψεις, να ξέρεις ότι κρατάει κάποια λεπτα και όχι για πάντα, μέρα με την μέρα η ανάγκη μειώνετε και βλέπεις απο το πρώτο 24ωρο σημαντικές αλλαγές σε όλες τις λειτουργίες του οργανισμού σου (γευση, όρεξη, όσφρηση, σεξ κτλ) όλες οι λειτουργίες σου αυξάνονται απο 5 - 20%.
Ότι άλλο βρω η θυμηθώ θα στο γράψω, εγω πάντως κέρδισα πάρα πολλά κόβοντας το κάπνισμα κάντο αξίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μόλις μου το έστειλαν με μαιλ, μπορεί να σας ενδιαφέρει

https://el.help-eu.com/pages/index-8.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Τα αυτοκόλλητα νικοτίνης τα χρησιμοποιείς σε τρία βήματα ανάλογα με την περιεκτικότητα που έχουν σε νικοτίνη.

  • Βήμα 1ο: διαρκεί έως και 8 εβδομάδες, περιεκτικότητα σε νικοτίνη 15mg/patch. 7 patches σε κάθε κουτί, κόστος κουτιού 14 ευρώ
  • Βήμα 2ο: διαρκεί έως και 2 εβδομάδες, περιεκτικότητα σε νικοτίνη 10mg/patch. 7 patches σε κάθε κουτί, κόστος κουτιού 13 ευρώ
  • Βήμα 3ο: διαρκεί έως και 2 εβδομάδες, περιεκτικότητα σε νικοτίνη 5mg/patch. 7 patches σε κάθε κουτί, κόστος κουτιού δεν ξέρω ακόμη
Η διαδικασία έχει ως εξής: κάθε πρωί κολλάμε το αυτοκόλλητο στο μπράτσο ή το ισχίο ή το στήθος σε περιοχή που δεν έχει τρίχες. Η δράση του διαρκεί 16 ώρες. Δεν το φοράμε όταν κοιμόμαστε. Όταν τοποθετείται αυξάνεται η θερμοκρασία στην περιοχή με αποτέλεσμα να αισθανόμαστε κάψιμο και φαγούρα. Αφού αφαιρεθεί η περιοχή μπορεί να είναι λίγο ερεθισμένη. Ποτέ δεν βάζουμε πάνω από ένα αυτοκόλλητο την ημέρα και ποτέ δεν καπνίζουμε έαν το φοράμε. Υπάρχει κίνδυνος δηλητηρίασης από υπερδοσολογία. Η συνολική χρήση του καλό είναι να μην υπερβαίνει τους τρεισήμιση μήνες. Αυτά (περίπου :redface:) γράφει το χαρτάκι στις ελληνικές συσκευασίες, για περισσότερες πληροφορίες εδώ: https://www.nicorette.com.au/default.cfm
Αν είναι διαφήμιση και δεν επιτρέπεται ας το αφαιρέσει κάποιος υπεύθυνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα τον Γιάννη και την ka-li....
είμαι ένα βήμα πιο κοντά στην μεγάλη απόφαση....
σύντομα θα σας ανακοινώσω ΕΔΩ ότι ξεκινάω την προσπάθεια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα τον Γιάννη και την ka-li....
είμαι ένα βήμα πιο κοντά στην μεγάλη απόφαση....
σύντομα θα σας ανακοινώσω ΕΔΩ ότι ξεκινάω την προσπάθεια :redface:

Θα σου έρθει ο λογαριασμός στο τέλος!:P
Πάντως απο την μέρα που θα ξεκινήσεις να το κόβεις θα ήθελα να προγραμματίζεις να μιλάμε καθημερινά έτσι ώστε να μπορώ να σε βοηθήσω όσο το δυνατόν περισσότερο, έχω βρεθεί στην θέση σου και μπορώ να σου λέω τα θετικά που κρίβει μια τέτοια κίνηση.
Αν θέλεις εγω είμαι διαθέσιμος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Γράφω για να σας πω ότι δεν δοκιμάσαμε (τι λέω τρομάρα μου-άλλος παιδευόταν) το τρίτο βήμα γιατί ο καλός μου αποφάσισε ότι είχε απεξαρτητοποιηθεί και δεν χρειαζόταν. Μέχρι τώρα όλα καλά. :)

Ένας ακόμη μη-καπνιστής στην Ελλάδα!!! Πού θα πάει κάποτε θα κερδίσουμε :P !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Το προβλημα σου ειναι καθαρα και απολυτα ψυχολογικο και νοητικο.Ενας τροπος για να κοψεις το καπνισμα ειναι να ασχοληθεις με κατι που να το αγαπας αρκετα και να κοιταζεις να γεμιζεις τις ωρες με χαρα και δημιουργικοτητα.Με αλλα λογια να ξεχνας οτι καπνιζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για εμενα το θεμα δεν ειναι το απλο ωστε να προσπαθουμε να το λυσουε με στερεοτηπες λυσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν.... σας το είχα υποσχεθεί.... και ήρθε η ώρα του :)

Είμαι καπνίστρια 20 χρόνια και οδεύω στο 2ο 24ωρο που δεν έχω ανάψει τσιγάρο :)

Η τελική απόφαση ήρθε εντελώς ξαφνικά (σε συνδιασμό με ένα πόνο στο στήθος που ένοιωσα η αλήθεια είναι :P ) και έχω ακόμα τα τσιγάρα μου στην τσέπη του μπουφάν μου (κατι που ομολογώ ότι με βοηθάει)

ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΛΟΙΠ0Ν!!!! με τη μέθοδο του... ΜΑΧΑΙΡΙ :P

Πρέπει να σας πω ότι είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ απ όσο πίστευα....
Νόμιζα ότι θα με πιάνουν κρίσεις, νεύρα και διάφορα άλλα κουλά....
Είμαι αρκετά καλά και είναι μόνο κανα δυο οι φορές που άρχισα να παίζω τα δάχτυλα μου μηχανικά και με πολύ ένταση γιατί κάτι μου έλειπε.... πήρα ένα μπεγλεράκι και όλα κομπλέ ;)

Πρέπει να σας πω ότι σε αυτή μου την προσπάθεια με βοηθήσατε όλοι πάρα πολύ (εκτός απ τον Γιάννη και την Ka-li να προσθέσω και τον puff dadi με το υπέροχο site που μου έδωσε που επίσης με βοήθησε ;) )


Επίσης οφείλω να ομολογήσω ότι είναι μεγάλη βοήθεια το γεγονός ότι ο σύντροφος και συγκάτοικος μου είναι ΠΡΩΗΝ καπνιστής ;)

ουφ αυτά.....


είναι ωραίο να μη σκας κάθε μέρα 3 ευρώ για τσιγάρα!
είναι ωραίο που σιγά σιγά η όσφριση μου είναι πιο καλή....

Είναι ΤΕΛΕΙΟ που ξέρω ότι μπορώ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΡΤΩΜΑΙ απ την νικοτίνη και το κάνω με δική μου ΑΠΟΦΑΣΗ και όχι την επισήμανση κάποιου γιατρού!
Είναι τέλειο να βλέπεις ΠΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σε προσλαμβάνω για μοντέλο, στις εκστρατείες που θα κάνουμε κατά του καπνίσματος:P

:bigarmhug μπράβο κουέμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μπράβο Κουε!!Συνέχισε έτσι!!!:clapup: :clapup: :clapup:
3ευρώ την ημέρα έ??Επί 30 ημέρες το μήνα, επί 12 μήνες τον χρόνο!1080ευρώ!!Αρχισε να σκέφτεσαι από τώρα τι ωραία συνολακια θα τσακίσεις στα μαγαζιά στο τέλος του χρόνου ως επιβράβευση που θα τα έχεις καταφέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Άμα θέλει κάποιος να κόψει το κάπνισμα πρέπει να το θέλει πραγματικά αλλιώς ότι και να παίρνει(nicorette κλπ)δε θα τα καταφέρει γιατί πολύ απλά δε θέλει(γενικά μιλάω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top