Έρευνα: Θα εγκαταλείπατε το σεξ αν σας έλεγαν ότι θα αδυνατίζατε;

Έρευνα: Θα εγκαταλείπατε το σεξ για έναν χρόνο αν σας έλεγαν ότι θα αδυνατίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Ναι, η εικόνα του σώματός μου είναι πολύ σημαντική για την ερωτική μου ζωή

    Ψήφοι: 13 22.8%
  • Όχι. Κόβεται το σεξ;

    Ψήφοι: 44 77.2%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το 51% από τις 2.400 γυναίκες που ρωτήθηκαν από ένα περιοδικό fitness αν θα θυσίαζαν ένα… χρόνο σεξ προκειμένου να αδυνατίσουν απάντησαν θετικά.

Το ποσοστό αυτό ήταν ένα από τα εντυπωσιακά αποτελέσµατα της έρευνας που ήθελε να εκτιµήσει τα σοβαρά προβλήµατα αυτοεκτίµησης που αντιµετωπίζουν χιλιάδες γυναίκες σήµερα.

Στα ευρήµατα της έρευνας αναφέρεται πως το 43% των γυναικών παραλείπουν καθηµερινά κάποιο γεύµα για να αδυνατίσουν, το 39% έχει πάρει χάπια αδυνατίσµατος και το 40% των ερωτηθέντων υπέβαλε τον εαυτό του στην πρώτη του δίαιτα ήδη από το γυµνάσιο.

Η ψυχολόγος Dr.Jennifer Hartstein, σχολιάζοντας την έρευνα, ανέφερε επιπλέον πως το 61% των γυναικών σκέφτονται την εικόνα του σώµατός τους όταν κάνουν σεξ. «Οι γυναίκες δεν αισθάνονται όµορφα µε τον εαυτό τους, άρα δεν αισθάνονται σέξι, εποµένως δεν θέλουν να κάνουν σεξ.
Ο φαύλος κύκλος της λανθασµένης εικόνας σώµατος πρέπει να σταµατήσει», επισήµανε η ειδικός, επιρρίπτοντας ευθύνες µεταξύ άλλων και στα ΜΜΕ για το δραµατικό ρόλο που έχουν παίξει στη διαµόρφωση εικόνας σώµατος, περνώντας το µήνυµα πως ωραίο είναι το υπερβολικά αδύνατο.


[πηγή]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Παρόλο που κατά καιρούς αισθάνομαι ιδιαίτερα ανασφαλής με το σώμα μου, ειδικά την ώρα που κάνω σεξ, δεν νομίζω πως θα άντεχα να το κόψω για έναν χρόνο για οποιοδήποτε έπαθλο. :D
Σίγουρα πάντως όσο πιο όμορφα αισθάνομαι με το κορμί μου, τόσο περισσότερο απολαμβάνω το σεξ, άρα συμφωνώ με την Hartstein πως σκεφτόμαστε την εικόνα του κορμιού μας κατά τη διάρκεια της πράξης. (Ισχύει άραγε μόνο για τις γυναίκες αυτό; :hmm:)

Πιστεύω επίσης πως αυτός είναι ο λόγος που εμείς οι γυναίκες (δεν μπορώ να μιλήσω εκ μέρους των ανδρών) επηρεαζόμαστε κάποιες φορές από τα κολακευτικά και ερωτικά σχόλια που μπορεί να κάνει ο σύντροφός μας για μια διάσημη και καλλίγραμμη γυναίκα. Η συνειδητοποίηση ότι το δικό μας κορμί απέχει πολύ από εκείνο που προκάλεσε σχόλια του τύπου "να τη βάλεις κάτω να την σκίσεις" οδηγεί σταδιακά ενδεχομένως σε προβλήματα αυτοεκτίμησης και ανασφάλειας.

Στην πράξη βέβαια ένας άνδρας δεν ερεθίζεται μόνο με αυτά τα καλλίγραμμα κορμιά που βλέπουμε στα μέσα ενημέρωσης και ψυχαγωγίας, παρόλο που σπάνια θα τον ακούσετε να εκθειάζει μια κοντούλα ή μια τροφαντούλα ή μια <βάλτε ό,τι θέλετε> (παρόλο που μπορεί να συνοδεύει μια ;)).

Εκεί γεννάται ο φαύλος κύκλος των προτύπων ομορφιάς ή καλύτερα των προτύπων του ποθητού και ιδανικού σώματος. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προσωπικά πάντως δεν θα έκοβα το σεξ για κανένα λόγο (σαν την Θεοπούλα του Παρά Πέντε ένα πράγμα :P). Και παρόλο που έχω κάποια παραπανίσια κιλά που με ενοχλούν σχετικά, η ενόχληση εντοπίζεται μόνο όταν πάω για ψώνια :lol: Κατά την διάρκεια του σεξ ποτέ δεν έχω σκεφτεί πως φαίνεται το σώμα μου, ή αν έχει πολύ φως το δωμάτιο ή αν πετάει η κοιλιά μου - θεωρώ δεδομένο πως ο άλλος για να είναι εκείνη την στιγμή μαζί μου, του αρέσω όπως είμαι και δεν θα ήθελε να είμαι αλλιώς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Θα το εγκατέλειπα για ένα χρόνο, αν ήταν να το διαπραγματευτώ με άλλα πράγματα, που θεωρώ πιο σημαντικά...:hmm:
Ούτως ή άλλως στο θέμα των κιλών, δεν θέλω ούτε να χάσω, ούτε να πάρω...οπότε δεν μου κάνει κλικ αυτή η διαπραγμάτευση...
Αν όμως μου εξασφάλιζαν με ένα χρόνο αποχής από το σεξ, υγεία των αγαπημένων μου προσώπων μέχρι τα 85 τους (μην βάλω παραπάνω, ας έχω ρεαλιστικούς στόχους) και μια σχετική καλοζωϊα, χωρίς πολυτέλειες τρελλές, αλλά ούτε με τρελλά ζόρια,, τότε οοκ, ναι! :) I do!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μία ερώτηση, αγαπητές γυναίκες του φόρουμ...

Περιμένατε αυτή την έρευνα, για να καταλάβαιτε ότι έχετε σοβαρό πρόβλημα σ' αυτό το θέμα???
Ειλικρινά, φτάνετε σε σημείο υπερβολής... Δεν γίνεται τώρα, κοπέλες στην ηλικία μου, να τρελαίνονται και να παραπονιούνται για το βάρος τους, χωρίς να έχουν κανένα πρόβλημα(και δεν μιλάω για μία και δύο)...
Και τώρα έρχεται κι αυτό και δεν ξέρω πως να το πάρω... Είναι για γέλια ή για κλάματα εν τέλει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
δυστυχως οι γυναικες θα θυσιαζαν πολλα πραγματα για να εχουν ενα κορμι καλλιγραμμο και ζηλευτο. ποσες εχουν χασει την υγεια τους με αυστηρες διαιτες, ποσες εχουν γινει ανορεξικες και ποσες αλλες ποτε δεν αποδεχτηκαν τον εαυτο τους οπως ειναι. σ'ολα αυτα εκτος του οτι δυστυχως η μοδα, τα περιοδικα και η τηλεοραση προωθει τετοια πρωτυπα ερχονται και οι αντρες να σχολιαζουν πολλες φορες ειτε με τροπο ειτε χωρις τα κιλα της κοπελας/συζυγου τους. εκει να δεις στεναχωρια που περνανε οι γυναικες. (ασε που ο αλλος μπορει να εχει μια κοιλαρα μεχρι το πατωμα:P)

αρα δεν με ξενιζει που απαντησαν θετικα σε κατι τετοιο. ισως πολλες απο αυτες να απεφευγαν ετσι κι αλλιως το σεξ λογω των παραπανισιων κιλων που ειχαν οποτε δεν θα τους εκανε και πολλη διαφορα.

εν κατακλειδι, σ'οποιον αρεσουμε:D αμα θες κυριε μονδελο να πας να βρεις αν σε περνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δυστυχως οι γυναικες θα θυσιαζαν πολλα πραγματα για να εχουν ενα κορμι καλλιγραμμο και ζηλευτο. ποσες εχουν χασει την υγεια τους με αυστηρες διαιτες,
γιαυτο πολλες κουκλαρες που βλεπουμε,,ειναι "μην αγγιζετε"
κοινως ωραιο σωμα για θεαμα,,αλλα χωρις χρηση...

τι να την κανω την ωραια κοπελα ,αν εχει το σωμα μονο για ναρκισσιστικη επιβεβαιωση της και δεν το χαιρεται με εναν ανδρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν μου είπατε: Σκέπτεται ένας άνδρας την εικόνα του κορμιού του κατά τη διάρκεια της ερωτικής επαφής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
να ξεκαθαρισω κατι. το να θελει μια γυναικα να εχει ωραιο σωμα δεν ειναι κακο. το να της γινει εμμονη ιδεα και να κανει κακο στον οργανισμο της για να το αποκτησει ή να μην χαιρεται τη ζωη της με τον ανθρωπο της οπως εδω λεει το τοπικ που συζηταμε, ε , αυτο το θεωρω κακο και παραλογο.

Δεν μου είπατε: Σκέπτεται ένας άνδρας την εικόνα του κορμιού του κατά τη διάρκεια της ερωτικής επαφής;

αυτο διν το γνωριζω χεχε αλλα αν υποθεσω απο σχολια που εχω ακουσει κατα καιρους σε φιλες μου που ο φιλος τους δεν ηταν και υποδειγμα κορμιου τοτε προφανως δεν το σκεφτονται ουτε στον ξυπνιο τους, ουτε στον υπνο τους, ουτε εκεινη την ωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Θα συνφωνησω με οσες ειπαν οτι δεν θα εκοβαν το sex για να χασουν κιλα. Μπορω ομως να καταλαβω οσες το κανουν δεν υπαρχει νομιζω γυναικα που δεν εχει νιωσει ανασφαλεια καποια στιγμη για την ενφανιση της οσο ωραια και αν ειναι.
Παρατηρω οτι στο φαρμακειο τουλαχιστον πουλαμε περισοτερα αδυνατιστικα σε γυναικες που πραγματικα δεν τα χρειαζονται και απορω.
Νομιζω ομως οτι αν εχεις ενα συντροφο που σε θελει πολυ στο δειχνει με καθε τροπο εχεις αλλη συμπεριφορα δεν πα να εισαι ενα και εξηντατρια π.χ. οπως εγω με τον τροπο που σε κοιτα νιωθεις διμετρη. Αλιμονο σε αυτους που η ερωτικη επιθυμια ειναι μονο σωματικη και οχι πιο εγκεφαλικη και τελειωνει γρηγορα και σε γεμιζει ανασφαλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Δεν μου είπατε: Σκέπτεται ένας άνδρας την εικόνα του κορμιού του κατά τη διάρκεια της ερωτικής επαφής;
Νομίζω πως, γενικώς,(ε ναι...:redface: γενικεύω... :redface: ) έχουν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση από εμάς ....:hmm:
Πολλές φορές και λίγο ασύμβατη με την ¨αντικειμενική¨ τους εικόνα....
Ούτως ή άλλως, μου αρέσουν οι ανασφάλειες σε έναν άνθρωπο, (σε ελεγχόμενα πλαίσια) και τις αναζητάω...
ο ανασφαλής άνθρωπος μου φαίνεται πιο γοητευτικός, πιο ενδιαφέρων, και κάπως έχω συνδυάσει τις ανασφάλειες ως παράμετρο και δείκτη ευαισθησίας...
Η πολύ αυτοπεποίθηση σε κάποιον με χαλάει λίγο...:hmm:

Μάλλον η αντρική ανασφάλεια εντοπίζεται σε πιο .... ¨συγκεκριμένα¨ σημεία του σώματός τους, και δεν είναι τόσο γενικευμένη σαν τη γυναικεία... Κάτι τέτοιο έχω προσέξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
εάν το χρονικό διάστημα ήταν εύλογο γιατί όχι, για να δώσω ένα παράδειγμα 4 μήνες αποχή για 10 κιλάκια είναι μια καλή προσφορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
εάν το χρονικό διάστημα ήταν εύλογο γιατί όχι, για να δώσω ένα παράδειγμα 4 μήνες αποχή για 10 κιλάκια είναι μια καλή προσφορά :P
Ας πούμε...¨κορίτσια , απέχω για 4 μηνάκια και επιστρέφω δριμύτερος¨ ε ;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
εάν το χρονικό διάστημα ήταν εύλογο γιατί όχι, για να δώσω ένα παράδειγμα 4 μήνες αποχή για 10 κιλάκια είναι μια καλή προσφορά :P
:lol:

Εεε καλά, άμα το πάμε έτσι με δύο μήνες χοντρά-χοντρά καθαρίζω. Αλλά θέλω εγγυημένα αποτελέσματα για όλη την υπόλοιπη ζωή μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
:lol:

Εεε καλά, άμα το πάμε έτσι με δύο μήνες χοντρά-χοντρά καθαρίζω. Αλλά θέλω εγγυημένα αποτελέσματα για όλη την υπόλοιπη ζωή μου. :D
Μα θα γίνει επίσημη συμφωνία, όχι παίξε-γέλασε....Τέτοια θυσία θα κάνουμε...:pfff: Θέλουμε πρωτόκωλα, συμβόλαια, εγγυήσεις εφ'όρου ζωής κτλ.... :hehe:
Να σας πω....:hmm: συμφωνία για απαλλαγή κυτταρίτιδας παίζει ή μόνο για χάσιμο κιλών;;;.... Να το επανεξετάσω τότε το θεμα αν είναι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Η λύση είναι απλή: για ένα χρόνο θα έκανα περισσότερο σεξ. Και κιλά θα έχανα, και το σεξ θα απολάμβανα. Bazinga!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η λύση είναι απλή: για ένα χρόνο θα έκανα περισσότερο σεξ. Και κιλά θα έχανα, και το σεξ θα απολάμβανα. Bazinga!
Αυτή ακριβώς είναι η μέθοδος αδυνατίσματος που ακολουθώ κι εγώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
H απαντηση στο ερωτημα ειναι οχι. Βεβαια μιλαω εκ του ασφαλους, αφου ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου παρ'ολο που η διατροφη μου δεν ειναι η καλυτερη δυνατη, αστατη θα ελεγα, καπνιζω, τιμω το αλκοολ και γυμναζομαι περιστασιακα τα τελευταια 17 χρονια.
Επομενως δεν εχω κανει σκεψεις για το πως βλεπει ο αλλος το σωμα μου κατα τη διαρκεια του σεξ, αλλα θελω να πιστευω πως οπως και να ηταν, θα προσπαθουσα για την καλυτερη οψη αυτου χωρις υπερβολες και θα αποδεχομουν την εικονα του, οπως εχω αποδεχτει αλλα πραγματα που δε με ικανοποιουν πληρως.
Θαρρω πως δεν υπαρχει ατομο που δε θελει να αρεσει στον ανθρωπο του, επομενως, οπως ειπε και η Ντινα, στην περιπτωση εκεινη που καποιος ειναι μαζι μας, οπως και να ειμαστε, τοτε σημαινει πως του αρεσει ετσι οπως ειναι. Οποτε, οι οποιες αρνητικες σκεψεις δεν προκειται να βοηθησουν καπου, παρα για το μονο πραγμα που ειναι ικανες να κανουν ειναι να μας δημιουργησουν κομπλεξ.
Απο την αλλη δεν ξερω πλεον ποσα προβληματα μπορουν να δημιουργησουν τα ΜΜΕ με την προβολη αυτων των χιλιοειπωμενων προτυπων, διοτι εαν κοιταξεις γυρω σου η πλειοψηφια των Ελληνιδων δεν εχει πολυ αδυνατα σωματα. Επομενως, μια κοπελα με καποια παραπανισια κιλα, ή με σωμα "μηλο", ή με σωμα "αχλαδι" δεν ανηκει στη μειοψηφια και δε θα επρεπε να αισθανεται τοσο μειονεκτικα απεναντι στο συνολο, ωστε να της δημιουργουνται συμπλεγματα κατωτεροτητας σε σημειο να φθανει σε ακροτητες.
Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι δεν ειναι καλο να προσπαθουμε να βελτιωσουμε την εικονα μας χωρις ομως να κανουμε υπερβολες και να θετουμε την υγεια μας στον παραμικρο κινδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συνηθως οι κοπελες νοιαζονται για παραπανω κιλακια περισσοτερο απο τους ανδρες που τις βλεπουν..

αυτα ειναι ψιλα γραμματα συχνα,,αλλα οι γυναικες τα μεγαλοποιουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να σας πω....:hmm: συμφωνία για απαλλαγή κυτταρίτιδας παίζει ή μόνο για χάσιμο κιλών;;;.... Να το επανεξετάσω τότε το θεμα αν είναι... :P

Χαχαχαχαχαχα!!Εχω αντιπροταση με λιγοτερες παραπλευρες απωλειες!
Περιορισε το καπνισμα, το αλκοολ, προσπαθησε να γυμναζεσαι σωστα 3-4 φορες την εβδομαδα και πολυ νερο!
Να εξαφανιστει σιγουρα οχι, αλλα μπορει να βελτιωθει αυτη η σιχαμερη οψη πορτοκαλιου σε σημαντικο βαθμο! :P
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top