Ψεύτικα νύχια

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Γραψτε μου ο,τι ξερετε.. βασικα ενδιαφερομαι κυριως για τα ακρυλικα, εχει βαλει μια φιλη μου και επειδη ειναι πολυ ωραια και ψηνομαι θελω να ξερω πώς θα είναι οταν τα βγαλω και μετα.. θα μου εχουν καταστρεψει τα νυχια παρα πολυ, απλως πολυ, λιγο ή καθολου; γενικα, υπαρχει κανενα νυχι (εκτος απο το φυσικο :P) που δεν σε καταστρεφει;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν εχω βαλει ποτε... ξερω οτι ειναι φυσικα πολυ ομορφα αισθητικα, αλλα οταν ερθει η ωρα να τα βγαλεις το νυχι σου ξεφλουδιζει και ειναι σαν πετσα...
γιατι δε τα μακραινεις απλως , και να τα φτιαχνεις σε μανικιουριστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
το σκεφτηκα και αυτο αλλα τα νυχια μου σπανε σχετικα ευκολα, ενω αυτο ειναι γερό και κρατάει.. :/: δεν ξεύρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μολις το βγαλεις ομως, απλα ΔΕΝ θα εχεις νυχια.
τι να σου πω βρε καλο μου, καντο μια φορα για την εμπειρια και μετα αμα ειναι πολυ χαλια, μην το ξανακανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eχω βαλει για δεκαπέντε ημέρες. Θα σου πω προτερήματα-μειονεκτήματα.
Προτερήματα: Είναι πολύ όμορφα αισθητικά, δεν χαλάει το μανώ επάνω τους με τίποτα (τα φτιάχνεις μια φορά στις δέκα μέρες και είναι οκ), αμα ξύσεις άντρα με αυτά ..τον τρελαίνεις (με είχε τρελάνει ο πρώην μου, άμα δεν τον έξυνα δέκα λεπτά τουλάχιστον στο στήθος, για ύπνο δεν έπεφτε! :D)
Μειονεκτήματα: Είναι σχετικά ακριβά σαν αρχική διαδικασία (τιμές Αθήνας: περίπου 50 ευρώ η τοποθέτηση και παίρνει τουλάχιστον δύο ώρες!) και σαν συντήρηση (κάθε 15 με 20 μέρες θέλουν γέμισμα που στοιχίζει αν δεν απατώμαι κάπου 20 ευρώ, χωρια την αντικατάσταση αν σου σπάσει κάποιο), ξεβαφονται με ασετόν χωρίς ασετόν (έτσι το λένε δεν φταίω εγώ :D), δεν μπορείς να ανοίξεις κουτάκι κοκα κόλας- δεν μπορείς (με την καμία όμως) να πιάσεις νόμισμα που έπεσε στο πάτωμα και το βασικότερο, ναι, τα νύχια χαλάνε από κάτω (οπότε αν έχεις όμορφα και γερά νύχια δεν στο συνιστώ.. τα δικά μου κάνανε ένα μήνα να επανέλθουν, λύγιζαν σαν χαρτί αρχικά και φαντάσου πως τα άφησα πολύ λίγο!)

Αλλά ναι είναι πανέμορφα τα άτιμα!! (στην κάκιστης ποιότητας φώτο που είναι από την web cam, τους είχα βάλει και ..σκουλαρίκι! Αυτά παθαίνεις άμα έχεις πρώτη ξαδέρφη μανικιουριστ :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • various 090.jpg
    various 090.jpg
    16.3 KB · Εμφανίσεις: 1,046

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πω πω φοβερη αναλυση.. :)
kajira μου, εσυ ειχες βαλει χτιστα; γιατι νομιζω ειναι αλλο το χτιστο αλλο το ακρυλικο.. αυτη η φιλη μου δλδ δεν τα γεμιζει καθε φορα που παει, της βαζουν τα χερια σε ασετον και φευγει ολο το υλικο και της βαζουν καινουριο..
αλλα με 15 μερες εγιναν τοσο χαλια ε;;; τωρα με βαζεις σε σκεψεις.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω βαζω ακρυλικο... το αλλαζω καθε μηνα... κ αν θελω ξανα παω στης 15 μερες να μου το γεμησει...
εδω στην ροδο εχω βρει μια φιλιππινεζα παρα πολυ καλη μου τα βαζει με 30 ευρω συντηρηση με 15 μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νι έγιναν αμέσως χάλια. Αφού μετά έλεγα πάλι καλά που ήμουν διακοπές και δεν τα ανανέωσα! Και δεν θα σου συνιστούσα να κάνεις όλη την διαδικασία από την αρχή κάθε φορά, θα σου σπάσουν τα νεύρα! ;) Ρώτα την αν θα σε βοηθούσε να σου βάλει τζελ για να μη σπάνε.. ή αν υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να τα δυναμώσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αλλη ερωτηση τωρα: αν δεν βαλω τελικα αλλα αποφασισω να πηγαινω να τα φτιαχνω σε μανικιουριστα, καθε ποτε θα πρεπει να τα φτιαχνω; γιατι αν χαλανε τοσο ευκολα οσο οταν τα βαφω εγω, δεν αξιζει να δινω 15 ευρα καθε 4-5 μερες.. αξιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
αλλη ερωτηση τωρα: αν δεν βαλω τελικα αλλα αποφασισω να πηγαινω να τα φτιαχνω σε μανικιουριστα, καθε ποτε θα πρεπει να τα φτιαχνω; γιατι αν χαλανε τοσο ευκολα οσο οταν τα βαφω εγω, δεν αξιζει να δινω 15 ευρα καθε 4-5 μερες.. αξιζει;

Στα χέρια ίσως ανά δεκαπενθήμερο να χρειάζεται και όχι μήνας ή εικοσαήμερο όπως γίνεται στα πόδια. Όσο να ναι τα χέρια τα χρησιμοποιείς περισσότερο, τα βάζεις πιο συχνά σε νερά κλπ, οπότε χαλάνε πιο εύκολα. Θα πρέπει δηλαδή και από μόνη σου να τα προσέχεις αρκετά.

Εγώ έβλεπα την μανικιουρίστα και τα κάνω μόνη μου πλέον, εκτός αν χρειαστεί σε καμιά πιο ειδική περίπτωση να μου τα φτιάξουν (δεν εχει τυχει βεβαια ακομη...όλο λέω ότι θα πάω αλλά δεν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αλλη ερωτηση τωρα: αν δεν βαλω τελικα αλλα αποφασισω να πηγαινω να τα φτιαχνω σε μανικιουριστα, καθε ποτε θα πρεπει να τα φτιαχνω; γιατι αν χαλανε τοσο ευκολα οσο οταν τα βαφω εγω, δεν αξιζει να δινω 15 ευρα καθε 4-5 μερες.. αξιζει;

όπως λέει και το astropeleki είναι τα πράγματα και συμφωνώ με αυτά που σου είπε η kajira για το πως χαλάνε τα κανονικά σου νύχια κάτω απ τα ψεύτικα

το καλύτερο όλων είναι να αποφασίσεις να έχεις τα δικά σου
στην αρχή θα σπάνε εύκολα όντως
όμως όσο περνάει ο καιρός και θα τα φροντίζεις κάθε 20 μέρες αρχικά κάθε 25-30 στη συνέχεια, θα δεις ότι λόγω της περιποίησης, το ότι δεν θα έχεις και πετσάκια, το ότι θα μπαίνει η βάση το βερνίκι που τα βοηθάει, θα αρχίσουν και θα γίνονται σκληρά και δεν θα σπάνε

αν θυμηθώ θα σας βάλω απ το σπίτι φωτό με το γαλλικό που είχα κάνει στο γάμο μου που είναι το δικό μου νύχι κι όλοι νόμιζαν ότι ήταν ψεύτικο
πολύ περήφανη ήμουν για τα κωλονύχια :P (ψωνάααααααααααρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Υπάρχουν και κάτι τζελ ειδικά που τα βάζεις πάνω από το φυσικό σου νύχι, απότι ξέρω, και το βοηθά να μην σπάει. Ξέρω μια κοπέλα που το έχει κάνει. Θα μάθω περισσότερα όταν γυρίσει και την δω από κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
α, δλδ με τα δικα μου νυχια και τακτικη περιποιηση απο ειδικο θα σκληρυνουν και δε θα σπανε;; το βερνικι ομως θα χαλαει μετα απο λιγες μερες ε; :hmm:κουέ μου, εσενα ποσο σου κρατησε αυτο το γαλλικο του γαμου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α, δλδ με τα δικα μου νυχια και τακτικη περιποιηση απο ειδικο θα σκληρυνουν και δε θα σπανε;; το βερνικι ομως θα χαλαει μετα απο λιγες μερες ε; :hmm:κουέ μου, εσενα ποσο σου κρατησε αυτο το γαλλικο του γαμου;;

το γαλλικό του γάμου μου κράτησε πολλές μέρες γιατί σκέψου ότι δεν ήμουν σπίτι ώστε να τα βάζω σε νερά ή στη δουλειά με τον υπολογιστή και το πληκτρολόγιο... και επιπλέον είχε πέσει πολύ έξτρα περιποίηση
αλλά σου λέω ότι αν αποφασίσεις και τα φροντίζεις τακτικά θα σκληρύνουν και δεν θα σπάνε! εγγυημένο αυτό!
όσο για το βερνίκι.... χαλάει σίγουρα αν πλένεις πιάτα, τρίβεις ταψιά, λούζεις το κεφάλι σου με μανία, πληκτρολογείς σαν μάνιακ στο πισι κλπ :P
όμως όταν τα βάφεις μόνη σου που χαλάει αμέσως που λες κάνεις τα σωστά βήματα?
  1. βάση
  2. δύο χέρια μανό
  3. γυαλιστικό - σκληρυντικό
  4. 2 ωρίτσες καφέ και τσιγάρο? (καθότι όπως καταλαβαίνεις 4 στρώσεις αργούν πολυυυυυυυυυυυυ να στεγνώσουν ΚΑΛΑ!)
για δοκίμασε το με αυτά τα 4 βηματάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
το γαλλικό του γάμου μου κράτησε πολλές μέρες γιατί σκέψου ότι δεν ήμουν σπίτι ώστε να τα βάζω σε νερά ή στη δουλειά με τον υπολογιστή και το πληκτρολόγιο... και επιπλέον είχε πέσει πολύ έξτρα περιποίηση
αλλά σου λέω ότι αν αποφασίσεις και τα φροντίζεις τακτικά θα σκληρύνουν και δεν θα σπάνε! εγγυημένο αυτό!
όσο για το βερνίκι.... χαλάει σίγουρα αν πλένεις πιάτα, τρίβεις ταψιά, λούζεις το κεφάλι σου με μανία, πληκτρολογείς σαν μάνιακ στο πισι κλπ :P
όμως όταν τα βάφεις μόνη σου που χαλάει αμέσως που λες κάνεις τα σωστά βήματα?
  1. βάση
  2. δύο χέρια μανό
  3. γυαλιστικό - σκληρυντικό
  4. 2 ωρίτσες καφέ και τσιγάρο? (καθότι όπως καταλαβαίνεις 4 στρώσεις αργούν πολυυυυυυυυυυυυ να στεγνώσουν ΚΑΛΑ!)
για δοκίμασε το με αυτά τα 4 βηματάκια...

ουπς.. εγω κανω μονο το 1 και το 2.. :redface: :P
παντως μαλλον θα το δοκιμασω αυτο με τη μανικιουριστα γιατι προτιμω ενα ωραιο γαλλικο (που σε καμια περιπτωση δεν μπορω να κανω μονη μου) παρα ενα απλο βαψιμο (ψωναρα).. με την πρωτη ευκαιρια.. μαλλον σαββατο πρωι.. :clapup:δλδ τι μαλλον... σιγουρα!! :redface: :D
ευχαριστω πολύ!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
το βερνικι ομως θα χαλαει μετα απο λιγες μερες ε;
Υπάρχει μια στερεωτική βάση για πάνω από το μανό, διάφανο, της μέιμπελιν νομίζω. Είναι διάφανο και σα να κάνει βιολετί νερά, το οποίο αν βάλεις πάνω από το μανο, σου εγγυώμαι ότι τουλάχιστον 2 βδομάδες δεν πρόκειται να χαλάσει ούτε ένα νύχι, ακόμη και αν τα έχεις συνέχεια στα νερά. Πρέπει να βρω ακριβώς ποιο είναι και να στο πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ ναι ναι βρες το μου σε παρακαλωωωω..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Μου φαίνεται πως είναι το forever strong+iron. Διάφανο είναι, απλά σου δίνει την εντύπωση ότι εχει βιολετί απαλό χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
μμμ.. θα παω να το ψαξω.. ευχαριστω πολυ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και παίζει πάντα η λύση του τζελ.. αλλά μετά για να το βγάλεις πρέπει πάλι να πας σε μανικουρίστρα, εκτός αν σου σπάσει το νύχι, διότι βγαίνει μόνο με ασετόν και λίμα και είναι λίγο ταλαιπωρία! :)

Αστροπελέκι.. δεν ήξερα πως υπάρχει τέτοιο πράγμα, θα το κοιτάξω κι εγώ. Επίσης έχω να αναφέρω πως τα μανώ της Biolife φεύγουν πολύ δύσκολα! ;) (Τσεκαρισμένο με κόκκινο χρώμα στα χέρια, ενώ κάνω και δουλειές!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top