Πώς περνάτε τη μέρα της γιορτής ή των γενεθλίων σας;

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Σας αρέσει να γιορτάζετε την ημέρα της ονομαστικής γιορτής ή των γενεθλίων σας;
Βγαίνετε, κάνετε κάτι ιδιαίτερο ή ακολουθείτε κανονικά το καθημερινό σας πρόγραμμα;
Αν υποθέσουμε ότι βγαίνετε, προτιμάτε κάτι τελείως ιδιωτικό δηλαδή με τη σχέση σας, σε στενό κύκλο ας πούμε μόνο με λίγους φίλους, ή σε μεγαλύτερο με αρκετούς φίλους, γνωστούς και συναδέλφους σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Στα γενέθλια μου πλέον δεν κάνω τίποτα, το πολύ πολύ να πάω για καμιά μπίρα με 1-2 φίλους. Συνήθως έχω μάθημα εκείνη την ημέρα, οπότε δεν έχω και πολλή όρεξη για τρελά parties όταν γυρνάω το απόγευμα από το νοσοκομείο :P
Την ονομαστική γιορτή μου δεν την γιορτάζω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Η πλειοψηφία μάλλον δεν κάνει κάτι νομίζω. Απλά κάποιες φορές σκέφτεται κανείς ότι ίσως είναι μία ευκαιρία για να βγει κάποιος με τους φίλους του. Από την άλλη έχω παρατηρήσει ότι κάποια άτομα αισθάνονται άβολα, όταν βρίσκονται μαζί πολλά και διαφορετικά άτομα του φιλικού τους κύκλου, ενδεχομένως από διαφορετικές παρέες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Την ημέρα των γενεθλίων έχω τα τελευταία χρόνια κατάθλιψη.
Την ημέρα της γιορτής, δεν κάνω πια τίποτα, γιατί μια χρονιά ενώ την προηγούμενη δεν χωράγαμε από τις επισκέψεις των φίλων, την επόμενη περίμενα-περίμενα και δεν ήρθε κανένας, και με έπιασε πλήξη, και από το τότε το έκοψα οριστικά. 1-2 φορές πήγαμε κάπου και φάγαμε και κέρασα εγώ, και τις περισσότερες φεύγω από το σπίτι, να μην έρθει κανείς και κλειστώ εξαιτίας του μέσα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Την ημέρα των γενεθλίων μου την περνάω με τον φίλο μου τον Τζόνι μιας και πέφτει χειμώνας. Προτιμώ κλειστές συνάξεις (εγώ, ο Τζόνι και ο εαυτός μου) όπου περνάμε καταπληκτικά και το διασκεδάζουμε μέχρι το πρωί. Συχνά τα καθάρματα που αυτοαποκαλούνται στενός κύκλος μου εύχονται χρόνια πολλά και θέλουν να οργανώσω συλλογική έξοδο. Εγώ και ο Τζόνι όμως τους γράφουμε και δεν τους καλούμε στην παρέα

Την ημέρα της γιορτής παίρνω γλυκά μιας και γιορτάζει και η μητέρα μου, καταναλώνω μερικά και στη συνέχεια διασκεδάζω πάλι με τον φίλο μου τον Τζόνι χωρίς την συνοδεία άλλων ενοχλητικών.

Δυστυχώς μερικές φορές όμως το σχέδιο δεν πάει καλά και ο στενός κύκλος καταφέρνει να με χωρίσει από τον Τζόνι. Ελπίζω φέτος να μην γίνει όμως αυτό και τα σπάσουμε για άλλη μια φορά με το φιλαράκι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ στα γενέθλιά μου δεν κάνω τίποτε γιατί συνέχεια πέφτουν εργάσιμη ημέρα.. Παλιά, όταν ήμουν δημοτικό, έκανα παιδικό πάρτυ, αλλά τώρα που να μαζεύονται όλοι αυτοί οι μαντράχαλοι μες στο σπίτι μου.. Άσε που και θα τα παίξει η μάνα μου, αλλά δεν έχω και PS3 ή Xbox να παίξουμε Pro.. :P
Οπότε, οι έξοδοι και όλα τ'άλλα γίνονται μόνο στις 7 Γενάρη.. Τον Φλεβάρη, απλώς, σβήνω τα κεράκια και πάω για διάβασμα.. :spasiklas:

Θυμάμαι χαρακτηριστικά πέρυσι που είχε μαζευτεί όλο το σόι (:D) και άρχισαν "Να ζήσεις, Γιαννάκη και χρόνια πολλά...", έσβησα τα κεράκια και είπα "Μπορώ να πάω να διαβάσω αρχαία τώρα; :redface:" :P
Εγώ έφταιγα που'χα διαγώνισμα μία μέρα μετά τα γενέθλιά μου;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λοιπόν, για να σκεφτώ, στην Α' λυκείου κέρασα την παρέα (τους βασικούς 5-6 άτομα) στα Fridays, με όλο το τελετουργικό του καταστήματος (καρέκλες, τραγούδια κτλ.) :P Καλά ήταν, είχε χαβαλέ!

Στη Β' λυκείου τα γενέθλιά μου κράτησαν 4 μέρες γιατί έπεσαν πάνω στην αναχώρηση για την 4ήμερη με το σχολείο. Έσβησα κεράκια σε μερέντα, παγωτό, και δεν θυμάμαι κι εγώ τι άλλο. :D Σουρεάλ καταστάσεις, ίσως οι ομορφότερες μέρες της ζωής μου, είχα 40άτομα να μου εύχονται διαρκώς χρόνια πολλά. :happy:

Φέτος έπεσαν την Παρασκευή ακριβώς πριν την Μεγάλη Εβδομάδα, αυτό ουσιαστικά σημαίνει πως από τις 15/4 και μέχρι να δώσουμε Πανελλήνιες δεν είδα ξανά κανέναν από τους φίλους μου. :P Πήγαμε λοιπόν στο Chocolat στο Θησείο, νομίζω 10 άτομα ήμασταν. Πάλι δεν έσβησα τούρτα, αλλά κάποιο από τα θεσπέσια γλυκά τους. :redface:

Από δω και στο εξής ένας Θεός ξέρει πού θα βρίσκομαι στα γενέθλιά μου. :P

Τη γιορτή λόγω ονόματος μια ζωή σπίτι την περνούσα, με τους πιο κοντινούς συγγενείς, τίποτα σπουδαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ανάλογα. Εν γένει μου αρέσει να κάνω κάτι, το βλέπω σαν ευκαιρία να ξελαμπικάρω. Φέτος ας πούμε στα γενέθλιά μου πήγα 3ήμερο. Άλλες φορές θα βγω με φίλους, άλλες φορές θα πάμε για φαγητό οικογενειακά. Κάτι! Παλιότερα έκανα και πάρτυ, τώρα πια όταν μαζεύω άτομα σπίτι προτιμώ να μην είναι πολλά και συνήθως τα ταϊζω.:P

Την γιορτή μου δεν την πολυτιμώ (για ιδεολογικούς λόγους:P), αλλά αν είμαι σε φάση να ξεσκάσω λίγο (παράδειγμα πέρυσι που λίγο πριν είχε περάσει σοβαρό πρόβλημα υγείας άτομο της οικογένειάς μου) θα κανονίσω κάτι χαλαρό. Αλλά αποφεύγω να κάθομαι σπίτι με συγγενείς και λοιπά όπως συνηθίζεται στις ονομαστικές γιορτές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Τα γενεθλια μου τα γιορταζω συνηθως στο σπιτι ή εξω σε στενο οικογενειακο κυκλο ,χωρις να αποκλειεται καποιες φορες να παρευρισκονται και καποιοι φιλοι.Ολοι ειναι ευπροσδεκτοι:redface::) Η γιορτη μου ειναι το καλοκαιρι και συνηθως λειπω εκτος...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Βασικά σαν κάθε άλλη μέρα και τα δύο... Άντε να κάτσει κανά δώρο. Γενικά δεν με ενδιαφέρει να τα γιορτάζω οπότε δεν με πειράζει. Θα ήταν ωραίο όμως που και που να τα θυμόταν και κανένας εκτός από 2,3 άτομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Οπως μου 'ρθει κάθε χρόνο!!:)

Δεν θέλω να κανονίζω τίποτα γιατί αποδεδειγμένα, σ αυτά τα θέματα, οι αποφάσεις της τελευταίας στιγμής είναι η καλύτερη επιλογή...

Εχει τύχει να γιορτάσω σε παραλία με μπυρίτσα, σε τρένο, στο σπίτι με τις πυτζάμες μου και μ ένα τεράστιο μπολ ποπ κορν μπροστά από την τηλεόραση, με την γιαγια μου, στο γυμναστήριο και πάει λέγοντας.....

Κάθε φορά ηταν ξεχωριστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
οχι με καποιον ιδιαιτερο τροπο...καθε χρονια διαφορετικα με ενα party η με τιποτα απολυτως......ο,τι να ναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Γιορτή και γενέθλια πέφτουν με 3 μέρες διαφορά οπότε τα γιορτάζω πάντα μαζί.Αν βγούμε έξω πάμε κάπου χαλαρά με 4-5 άτομα κοντινά, αν μαζευτούμε σπίτι μπορεί να μαστε και περισσότεροι.Μ αρέσει να κάνω κάτι όμως δεν θέλω η μέρα να περνάει έτσι στο ντούκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
εεε χαλαρα την μερα και το βραδυ ποτο μπυρα και καμια βολτα με φιλους (ολα κερασμενα παντα:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Συνήθως τη μέρα των γενεθλίων μου την περνούσα με τις κολλητές μου σπίτι μου ή κάπου έξω.Μαζευόμασταν,λέγαμε βλακείες κ' γενικά περνούσαμε πάρα πολύ ωραία..!:P
Φέτος όμως τα γενέθλιά μου θα τα περάσω διαβάζοντας.Πέφτουν κ' μια βδομάδα περίπου πριν τις πανελλήνιες...:/:
Δε βαριέσαι,θα περάσει κ αυτό.Μια χρονιά είναι...!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Γενεθλια??? Ολη την μερα σαν χαζοχαρουμενο ειμαι!!! Αλλα οπως τύχει δεν κανω κατι συγκεκριμενο! Οτι τραβάει η ψυχη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μεχρι και περσυ τους προσεδιδα μια καπια ιδιετεροτιτα τετιων ημερων, οχι τρελα πραγματα, αλλα εστω εναν καφε η καμια μπυρα τους κοντινους φιλους θα τους κερνουσα.
Μεχρι που περσυ στα γεννεθλια μου εφαγα ακυρο απο ολους τους φιλους (Ο καθενας με τον λογο του, δεν τους κατηγορω, απλα εκατσε στραβη ολη η φαση) και καταλαβα οτι δεν υπαρχει καμια ιδιετεροτιτα σε αυτην την μερα... Βγηκα με τους μονους δυο που μπορεσαν, ετυχε να πετυχω και δυο φιλες εκει που πηγαμε, της κερασα και αυτες και περασα πολυ ωραια. Αλλα ητανε σαν μια οπιαδηποτε αλλη μερα που θα ειχα παρει δυο φιλους μου να παμε για μπυρες, και ισως πετυχεναμε γνωστους... Στην επομενη γιορτη μου ναι μεν βγηκαμε σαν παρεα, αλλα οχι λογο του οτι γιορταζα, αλλα επειδη τυχενει να πευτει σε γενικοτερα "ιδικη" μερα, και να μην ειμαι ο μονος που γιορταζει...:P Και τα τελευτεα γενεθλια μου τα περασα πολυ φαντασμαγορικα... Το πρωΐ δουλεια, μετα κοιμιθικα μεχρι τις 7, κοψαμε μια τουρτα με την οικογενια βεβαια, αλλα δεν ηξερα καν οτι θυμοντουσαν οτι εχω γενεθλια...:P, και για τελος εκατσα μεχρι το πρωΐ στο ιντερνετ και καπου ενδιαμεσα εκανα ενα διαλημα για γυμναστικη... Η αληθεια εινα, μια χαρα περασα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
ε γενέθλια αφού συνήθως τα ξέρουν μόνο κοντινοί άνθρωποι ή τα περνάω σπίτι με κάποιο δώρο/κέρασμα από τους δικούς μου ή αν βρίσκομαι σε τέτοια φάση και γω βγαίνω με φίλους.Από τα καλά γενέθλια ήταν όταν είχαμε πάει στο allou fan park όπου πλήρωσα εγώ.Εκεί κάτσαμε όλη μέρα και το ευχαριστηθήκαμε.Δεν μ αρέσουν τα πάρτυ και τέτοιου είδους διασκεδάσεις,προτιμώ άλλες φάσεις.
Γιορτές δεν γιορτάζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν γιορτάζω την ονομαστική γιορτή. Αλλά την ημέρα των γενεθλίων μου προτιμώ να την περνώ με τους αγαπημένους μου ανθρώπους, να κάνουμε κάτι δημιουργικό μαζί! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μιας και είμαι άθρησκος (και όχι άθεος) δεν γιορτάζω ονομαστική εορτή μιας και τη θεωρώ θρησκευτική εορτή. Στα γεννέθλια μου, πηγαίνουμε έξω με 5-10 φιλαράκια για φαγητό και ποτό/κρασί, αν και τα τελευταία 2 χρόνια σε μπυραρίες με ωραία μουσική, καλό φαγητό και άφθονη μπύρα.

Πάντως έχω κάποιες "περίεργες" εμπειρίες από γενέθλια...
Το 2003 παραλίγο να τα περάσω στο τμήμα για καψόνι μπάτσου στο γήπεδο, ενώ λίγο πριν την ίδια ημέρα είχα φάει μια ωραία χυλόπιτα από μια συμφοιτήτρια μου.
Το 2006 τα πέρασα στο τραίνο μιας και έπαιρνα τη μετάθεσή μου στο στρατό...Γλυκά στο τραίνο με 5-10 φίλους λίγο πριν την αναχώρηση, και στο τραίνο γνώρισα ένα ωραίο μωρό με το οποίο έγινε κάτι στην κουκέτα και μετά δεν την ξαναείδα ποτέ...
Το 2009 έγινε το εξής περιστατικό...Είχα μια μαθήτρια η οποία ήταν καψούρα μαζί μου...άρεσε όμως και σε μένα...Μια μέρα μου λέει ότι την Παρασκευή δεν θα κάνουμε μάθημα γιατί θα λείπει στη Θεσσαλονίκη...Τυχαίνει να πήγαινα κι εγώ εκείνο το Σ/Κ για να τα περάσω με τα φιλαράκια από εκεί. Δεν της έδωσα το τηλέφωνο μου, αν και μου το ζήτησε για να μην έχω πρόβλημα με την αφεντικίνα μιας και ήταν πολύ ιδιότροπη σε κάτι τέτοια ζητήματα...Τελικά, δεν έγινε τίποτα, μιας και δεν ξαναδιδαξα εκεί...Ηθελε να μου μειώσει τα χρήματα, και αρνήθηκα...οπότε βρήκε άλλη με λιγότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top