Μην την δείτε...

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε αυτό το thread να πούμε τις ταινίες που έχουμε δει και δεν τις προτείνουμε σε κανέναν άλλο να τις δει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τη "Νοσταλγία" του Ταρκόφσκι!! Δεν ξέρω τι στο καλό της βρίσκουν οι απανταχού κουλοτουριάρηδες αλλά εγώ μετά απο μια ώρα δεν είχα καταλάβει τίποτα μέχρι που με πήρε και ο ύπνος! :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τη "Νοσταλγία" του Ταρκόφσκι!! Δεν ξέρω τι στο καλό της βρίσκουν οι απανταχού κουλοτουριάρηδες αλλά εγώ μετά απο μια ώρα δεν είχα καταλάβει τίποτα μέχρι που με πήρε και ο ύπνος! :down:
Πες μου και αλλά τέτοια και μάλλον θα είναι η επόμενη ταινία που θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κung Fu Jesus



Ο Ιησούς έρχεται στη Γη, κυρήττει το Κung Fu, το εφαρμόζει μάλιστα με επιτυχία στους μπάτσους, ενώ στο τέλος ακόμα και ο ...Διάβολος αρπάζει μερικές ψιλές...


Ο Θρύλος των 7 χρυσαφένιων βρυκολάκων





Ποιός χρειάζεται σκόρδα και σταυρούς, όταν μπορεί να πλακώσει τους ...χρυσούς βρυκόλακες στο ξύλο με Kung Fu???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Κung Fu Jesus



Ο Ιησούς έρχεται στη Γη, κυρήττει το Κung Fu, το εφαρμόζει μάλιστα με επιτυχία στους μπάτσους, ενώ στο τέλος ακόμα και ο ...Διάβολος αρπάζει μερικές ψιλές...


Ο Θρύλος των 7 χρυσαφένιων βρυκολάκων




Ποιός χρειάζεται σκόρδα και σταυρούς, όταν μπορεί να πλακώσει τους ...χρυσούς βρυκόλακες στο ξύλο με Kung Fu???

Καλά απο που τις ξέθαψες? Ειδικά η πρώτη φαίνετε τελείως απαράδεκτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Καλά απο που τις ξέθαψες? Ειδικά η πρώτη φαίνετε τελείως απαράδεκτη!
Γιατί την δεύτερη που την πας; αν ήταν έτσι τα Vampire τότε οι κωμμοδίες πως είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Την Γέννηση στο τέλος ξενερώνεις παρα παρα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Το Safe Sex, είναι μακράν η χειρότερη ταινία που έχω δει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Το Safe Sex, είναι μακράν η χειρότερη ταινία που έχω δει ποτέ.

α ναι κι αυτό και γενικά οι ελληνικές ταινίες δεν μου αρέσουν καθόλου, τις θεωρώ απαίσιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είναι από τις παλιές καλές εποχές του Bit Torrent. Πρέπει να είδα τουλάχιστον είκοσι b-movies, άλλες τόσες c-movies, και πάει λέγοντας... Μετά, δεν ήμουν πια ο ίδιος (!!)

Κοετζακοάτλ, το Ιπτάμενο Ερπετό (...ωωωω...)



(οι πολλές ορμόνες...)


Πολύ πριν ο Μπιν Λάντεν βάλει στο μάτι τη Νέα Υόρκη, οι Αζτέκοι (!) αφήνουν ...παρακαταθήκη στους βρωμερούς Ευρωπαίους, μερικά αυγά (όχι κότας), και αυτά επωάζονται. Όπως είναι λογικό, το κοετζακοάτλ-άκι πεινάει, αλλά οι αστυνομικοί προσπαθούν να του κόψουν την όρεξη....



Γκοτζίλα εναντίον Βασιλικού Γκιντόρα


(Ο ένας πρωταγωνιστής, σε ανέμελες στιγμές...)


Κάπου στο μέλλον, οι Ιάπωνες ταξιδεύουν στο παρελθόν, φέρνοντας μαζί το υπέροχο κατοικίδιο της φωτογραφίας, για να κάνει μαμ τον σπασαρχίδη Γκοτζίλα, προτού αυτός ισοπεδώσει για νιοστή φορά το Τόκυο...



(Ο Γκοτζίλα δυσκολεύεται να βρει που να παρκάρει)



Ο Γκοτζίλα όμως δε μασάει, πλακώνει στα μπουκέτα και τα τρία κεφάλια, αλλά μετά χάνομαι λίγο στη πλοκή, γιατί εμφανίζεται μια κοπέλα το πολύ 16 ετών, οδηγώντας ένα ρομποτικό τέρας, φτυστό με το προηγούμενο τρικέφαλο ρεζίλι. Κάπου εκεί επιτέλους αποκοιμήθηκα, χάνοντας όμως το συγκλονιστικό τέλος αυτής της υπερ-επικής δημιουργίας... :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
το sin city(αμαρτωλη πολη) ειναι η πιο φολα ταινια που εχω δει και παιζουν τοσα ονοματα...δεν βγαζεις νοημα στο τι γινεται αλλα ειναι τοσο γελοια.(ειμαι σιγουρος οτι θα πατε να τη δειτε:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Διαφωνώ κάθετα.. Μάλλον δυσκολεύτηκες να την καταλάβεις! ;)

Είδα και εγώ το Sin City και ήταν πάρα μα πάρα πολύ ωραίο. Το απόλαυσα σε σημείο που δεν το περίμενα γιατί είχα ξενερώσει τρελά με τις άπειρες μεταφορές των τελευταίων ετών.

Πραγματικά, εκπληκτικό, απίστευτος συνδυασμός βίας, ερωτισμού, δράσης, αισθησιασμού, ανατροπών, noir περιβάλλοντος και ατέλειωτο feeling συνθέτουν την μόνη αληθινή μεταφορά κόμιξ σε ταινία που σε καθηλώνει.

P.S. An old man dies, a young girl lives; fair trade..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το sin city είναι και θα είναι για πολύυυυυυυ καιρό η καλύτερη μεταφορά κόμιξ στη μεγάλη οθόνη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
δεν ηξερα οτι ηταν κομικς.αλλα καταλαβα μεμονομενα τις ιστοριες.πως συνδυαζεται ο πρωτος τυπος που σκοτωνει την κοπελα με το τελος της ταινιας που ειναι παλι αυτος στο ασανσερ με μια αλλη?πως δε παθενε τιποτα ο τυπος με το σαγωνι?ο ανθρωποφαγος γιατι βρισκεται σε δυο ιστοριες που κολαει στην ιστορια με τον bruce willis? μηπως οι ιστοριες ειναι αυτονομες? ας εξηγησει καποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εμένα το sin city απ'την άλλη,μου άρεσε πολύ,αλλά ήταν ψιλοαρρωστημένο...κάτι σκηνές ειδικά...αυτό είναι το μόνο μείον για'μενα στην ταινία αυτή...:hmm: κατα τ'άλλα,η μόνη ταινία που έφυγα απ'το σινεμά πριν ακόμα τελειώσει ήταν το "be cool"..υποτίθεται ότι διαρκούσε 2 ώρες και μέχρι την 1 ώρα και κάτι που έκατσα,δεν υπήρχε καμία εξέλιξη στην ιστορία..πολύ μούφα μου φάνηκε..κρίμα,γιατί είχε και πολύ καλό cast...επίσης,δεν μου άρεσε καθόλου,η διασκευή του "Peter Pan"..α!α! και το "Village" ("σκοτεινό χωριό")..άθλιο...το τρέιλερ σ'έκανε να νομίζεις ότι είναι και γ... τα θρίλερ,αλλά...τζίφος!!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Επειδή "περί ορέξεως ούδεις λόγος..." το Σκοτεινό χωριό μου άρεσε αρκετά ειδικά για το ανατρεπτικό τέλος του αντίθετα ο "Αγριος Ωκεανός" ήταν τόσο χάλια που από θρίλερ κατέληξε κωμωδία :P, και νομίζω πως την ίδια άποψη είχαν και υπόλοιποι θεατές στην αίθουσα που στο τέλος έριξαν τρελό "γιούχο"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Την Γέννηση στο τέλος ξενερώνεις παρα παρα πολύ


Συμφωνώ!!!! η απόλυτη ξενέρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Τρελος αμερικανος(εννοειται) σκηνοθετης αναζητει νησι στην ακρη του τοπου για να γυρισει την υπερπαραγωγη Κινκ Κονγκ(ναι παλι...). Τα γυρισματα προχωρουν μεσα σε αντιξοες συνθηκες(βλεπε Τσουναμι, κατι τυπους απο το Lost που βρισκονται στο ιδιο νησι κ.α) ωσπου σκαει μυτη... ο Κινκ!Η παρουσια του στο εν λογω νησι εχει σιγουρα μια απολυτως λογικη εξηγηση(π.χ τον εριξαν με αλεξιπτωτο, ο ατζεντης του επεμενε για ενα come back κ.τ.λ). Ως συνηθως βουταει την πρωταγωνιστρια και εκει που ετοιμαζεται να την κανει εχοντας αφανισει το μισο συνεργειο σκαει μυτη... ο Τυραννοσαυρος του Jurassik Park παρεα με κατι αλλους ξεχασμενους δεινοσαυρους που η ανεργια τους υποχρεωσε να κανουν τους γκεστ σε αυτη την... ταινια! Η συνεχεια δυστυχως στις οθονες μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μερικες ταινιες που εχω δει και τις θεωρω μεγαλες κουμποτρυπες ειναι:
Godzilla...καταφεραν και τον εκαναν ερμαφροδτο, να αυτο-γκαστρωνεται, να κατοικει στους υπονομους (κι ομως χωραγε!καποιο παιδακι θα τον πηρε για κατοικιδιο, θα τον βαρεθηκε και θα τον εριξε στην λεκανη της τουαλετας:P ), καθως και να εχει κανει τα αυγα του στο κλειστο γηπεδο της πολης...και κανεις να μην εχει παρει πρεφα...:hmm:
Περα και απο αυτα η ταινεια ειχε απιστευτα λαθη και αθλιες ερμηνειες.
Boogeyman...Φοβαστε τον "αραπη" ή τον "μαυρο ανθρωπο";Δειτε την ταινια.Θα παψετε.;) Εντελς αθλιο σεναριακα και σαν υποθεση...κριμα γιατι μια ιστορια που απομικρο με "ηλεκτριζε" και που "τρομαζε" τοσα παιδια την κατεστρεψαν.
Safe Sex,Oργασμος της Μilka(...της αγελαδας ντε!:P ) και ολες του ειδους Ελληνικες αηδιες.Περιγραφη και σχολια περιτευουν.Ελληνικος κινηματογραφος -τουλαχιστον προς το παρων- παιρνει... Χ-Ο-Υ!!!!
Βirth...σαν ιδεα κατι λεει, αλλα σαν αποτελεσμα και ειδικα το τελος του ειναι για κερματα...(Κριμα για την Νικολ...κριμα!:( )
American Psycho..ελεος...απο οποια οπτικη γωνια και αν την δεις την ταινια ειναι αισχρη:beating: :down: , το μονο που σου μενει ειναι το τι κρεμες για την μουρη χρησιμοποιει ο...πρωταγωνιστης, για να εχει επιδερμιδα απαλη σαν τον ποπο μωρου παιδιου.:confused: :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
...
American Psycho..ελεος...απο οποια οπτικη γωνια και αν την δεις την ταινια ειναι αισχρη:beating: :down: , το μονο που σου μενει ειναι το τι κρεμες για την μουρη χρησιμοποιει ο...πρωταγωνιστης, για να εχει επιδερμιδα απαλη σαν τον ποπο μωρου παιδιου.:confused: :clapping:

όχι το psychooooooo:bounce:

η σκηνή με τον καθρέφτη, όλα τα λεφτά:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top