Little house on the prairie: Το μικρό σπίτι στο λιβάδι

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

Το θυμάστε? Εγώ μικρή δεν το έχανα ποτέ… εσείς το βλέπατε?
Δεν θα ήταν ωραίο να το συνεχίζανε? Εγώ για παράδειγμα θα ήθελα να το έβλεπαν τα παιδιά μου…
Είδα κάποιες φωτο… κ θυμήθηκα πολλά τι ωραία χρόνια…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Το έβλεπα και εγώ όταν ήμουν σχετικά μικρός.

Από όσο θυμάμαι το είχε η ΕΤ1.

Παλιές καλές εποχές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ φέτος πήρα τον πρώτο κύκλο σε dvd. Η αγαπημένη μου σειρά. Μάλιστα ταυτιζόμουν με την Μαίρη λόγω σχήματος κεφαλιού και τάσης στην στραβωμάρα (αν και εγώ πιο light από την καημένη Μαίρη) και ταύτιζα την αδερφή μου με την Λόρα λόγω πεταχτών δοντακίων! Επίσης το πρώτο μου φιλί το έδωσα στα 13 και την ίδια χρονιά είδα το επεισόδιο που η Μαίρη φιλάει για πρώτη φορά στα 13 της κι είχα συγκλονιστεί.:P

Επίσης μάλλον από αυτή την σειρά πήρα την ΑΓΑΠΗ που έχω για τα λουλουδάτα ρούχα. Η μαμά μου αηδιασμένη με φωνάζει πολλές φορές Λόρα, κι εγώ στενοχωριέμαι επειδή θα ήθελα να με φωνάζει Μαίρη.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ακουσα οτι ειναι δυσκολο να το βρεις με υποτιτλους εσυ με υποτιτλους το βρηκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ το πήρα από Σκωτία οπότε δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ακουσα οτι ειναι δυσκολο να το βρεις με υποτιτλους εσυ με υποτιτλους το βρηκες?
Πάρε τηλέφωνο ένα DVD-club της περιοχής σου ή κάποιο μεγάλο της πόλης. Δεν είναι απίθανο να μην υπάρχει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
;) δεν το σκεφτηκα....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
αχ ναι, τη θυμάμαι τη σειρά.........η Λώρα να τρέχει αμέριμνη στα λιβάδια και μετά να πέφτει!! Έτσι δεν άρχιζε???? Ωραία ήταν.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
την έβλεπα...τη σκύλιτσα της γιαγιας μου την είχαν βγαλει καρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χαχαχα!!! τι μου θυμιζες! τελεια σειρα, απλα τελεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Δεν είχα χάσει σχεδόν κανένα επεισόδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θυμαμε οτι το εβλεπαν η μαμα μου και η αδερφη μου, εγω βαριομουν του θανατα αλλα πολλες φορες δεν ειχα κατι αλλο να κανω... Παντος θυμαμε χαρακτιριστικα ενα ειπεισοδιο οπου ελειπε η μανα η κατι τετιο και βαζανε τον σκυλο να γλιφει τα πιατα και θεωρουσαν οτι καθαρισαν (η απο αλλου ητανε αυτο; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Θυμαμε οτι το εβλεπαν η μαμα μου και η αδερφη μου, εγω βαριομουν του θανατα αλλα πολλες φορες δεν ειχα κατι αλλο να κανω... Παντος θυμαμε χαρακτιριστικα ενα ειπεισοδιο οπου ελειπε η μανα η κατι τετιο και βαζανε τον σκυλο να γλιφει τα πιατα και θεωρουσαν οτι καθαρισαν (η απο αλλου ητανε αυτο; )

Από κει ήτανε το ψιλοθυμάμαι :D :D (Νομίζω ο Θείος Έντουαρτς το έκανε αυτό-αν θυμάμαι καλά) :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πωπω, αυτό το έβλεπα μικρή, και τώρα που είδα το βιντεάκι μου φαινόντουσαν τόοοσο μικρά τα κοριτσάκια! Ενώ τότε μου φαινόντουσαν πολύ μεγαλύτερες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Είναι από τις σειρές που την έχω δει πάρα πολλές φορές και θυμάμαι σχεδόν όλα τα επεισόδια. Παρόλο που είναι αρκετά παλιά σειρά αρχισε να προβάλλεται το 1974 μπορώ να πω ότι στέκει πάρα πολύ καλά και παρακολουθείται άνετα και τώρα. (Είμαι σίγουρος αν κάποιος χρήστης παρακολουθήσει την σειρά χωρίς να την έχει ξαναδεί θα κολλήσει από το πρώτο επεισόδιο).

Η σειρά κράτησε 9 χρόνια και η μαγία της ήταν ότι βλέπαμε χρόνο με τον χρόνο τους πρωταγωνιστές να μεγαλώνουν. Έχετε απορία πως έχουν γίνει τώρα:

Για να δούμε
Η μικρή Λόρα



έγινε



η Μαίρη


έγινε έτσι




Η μαμά Κάρολ

έγινε έτσι



Ο Μπαμπά Τζο (έτσι τον λέγανε στην μεταγλώττιση) στο πρωτότυπο ήταν Τσάρλς


έγινε έτσι

:eek:

H μικρή Kαρρυ




Και ο Άμπερτ


έγινε έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μετά από 6 χρόνια που τελευταίος ποσταρα σε αυτό το θέμα ήρθε η ώρα να το ξαναεπαναφέρω το θέμα αφού η ΕΡΤ (ΕΡΤ2) θα ξαναπροδείξει την ιστορική σειρά κάθε μεσημέρι από την επόμενη εβδομάδα.



απο ότι φαίνεται θα δείξει την παλιά version και όχι την ψηφιακά τροποποιημένη παρόλα αυτά είναι μια καλή σειρά για να βλέπουν οι μικροί μας φίλοι μετά το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hi_91

Νεοφερμένος

Ο hi_91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το ειδα και εγω, πω ρε φιλε τι μου θυμησες...!!! Η Σειρα αυτη μου θυμιζει πολυ '90s, δημοτικο πηγαινα, και καθομουνα με τον αδελφο μου και κοιταγαμε πρωτα το μικρο σπιτι στο λειβαδι, μετα καρουζελ, και μετα art attack...!! Τοτε που η τηλεοραση εδειχνε και τετοιες σειρες, και ειχε κατι να δεις, οχι γεματη σκουπιδια οπως ειναι σημερα...!!!!Τυχερα τα παιδια που εζησαν εστω και λιγο την αιγλη εκεινων των χρονων...!!!! Τα βλεπεις και σε πιανει μια γλυκια νοσταλγια...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Η σειρά παίζεται σε χαμηλή ανάλυση και απαίσιο ήχο. Δύσκολα θα την πρωτοδεί κάποιος τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Μπορει και να εκτιναξει τα κοντέρ τηλεθέασης στην κρατικη ΕΡΤ... Τι μπορει τελικα να σου κανει ο Τσακνής... με ηθικοπλαστικες σειρές δυο δεκαετιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top