Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.

...σκέψου να έρθει μια ομάδα Ρομά στο σπίτι του απρόσκλητη γιατί νόμιζαν ότι υπάρχει ένα κορίτσι εκεί :popeanim:
Aκόμα και η ανοχή προς αυτά εδώ είναι συνενοχή, και φτύσιμο προς το πρόσωπο των θυμάτων.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

...σκέψου να έρθει μια ομάδα Ρομά στο σπίτι του απρόσκλητη γιατί νόμιζαν ότι υπάρχει ένα κορίτσι εκεί :popeanim:
Μετά δεν θέλετε οπλοκατοχή. Σχολείο μπήκε, οκ, αλλά σε λίγο θα κάνουν επισκέψεις στα σπίτια. Κι αντί να μπορείς να τους περιποιηθείς αναλόγως, όπως κάνουν στις ΗΠΑ, εσύ θα κάνεις ότι κοιμάσαι (όπως είπε ο Τσίπρας.)
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Μετά δεν θέλετε οπλοκατοχή. Σχολείο μπήκε, οκ, αλλά σε λίγο θα κάνουν επισκέψεις στα σπίτια. Κι αντί να μπορείς να τους περιποιηθείς αναλόγως, όπως κάνουν στις ΗΠΑ, εσύ θα κάνεις ότι κοιμάσαι (όπως είπε ο Τσίπρας.)
ολοι τους κουβαλάνε μαχαίρια btw.
Αλλα ενα απλό χτυπηματάκι στο χεράκι και χαιδολογάκια αρκούν για να μην κάνουν τίποτα. (@Υδροχόος Δεν εννοώ τη συζήτηση που είχαμε... Προσπάθησα να μεταφράσω αυτολεξί τη φράση "slap on the wrist"... να μη παρεξηγούμαι.)
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.
Μετά δεν θέλετε οπλοκατοχή. Σχολείο μπήκε, οκ, αλλά σε λίγο θα κάνουν επισκέψεις στα σπίτια. Κι αντί να μπορείς να τους περιποιηθείς αναλόγως, όπως κάνουν στις ΗΠΑ, εσύ θα κάνεις ότι κοιμάσαι (όπως είπε ο Τσίπρας.)
ενώ με το όπλο τι θα κάνεις Ηλια;
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.
ενώ με το όπλο τι θα κάνεις Ηλια;
Πάλι ηθικολογίες; Ό,τι κάνουν οι Αμερικάνοι στα σπίτια τους όταν πάνε να τους κλέψουν και να τους σφάξουν τέτοιοι εγκληματίες. Εκτός αν είναι προτιμότερο να κάτσεις να σε σκοτώσουν, δεν ξέρω, στο μουσουλμανολάγνο μυαλό σου μπορεί να είναι οκ και αυτό.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

...σκέψου να έρθει μια ομάδα Ρομά στο σπίτι του απρόσκλητη γιατί νόμιζαν ότι υπάρχει ένα κορίτσι εκεί :popeanim:
γελώ τώρα θυμηθηκα περιστατικό σε σχολείο εδώ γερμανία με μπόλικους μούλτι/κούλτι μαθητές, τα έλεγε μια εκπαιδευτικός, δεν το είδα με τα μάτια μου.
Ένας μαθητής ρομα 16 ετών φλέρταρε με μια συμμαθητριά του γερμανιδούλα. Το ίδιο βράδυ λοιπόν, πάρκαραν έξω απ το σπίτι της τέσσερις μερσεντες μαύρες και κατέβηκαν καμμιά δεκαριά καλοντυμένοι ρομα. Ζήτησαν να δουν τον πατερα της κοπέλας και σοβαρότατα, δίχως μαχαίρια κλπ του εξήγησαν πως το αγόρι είναι λογοδοσμένο από τα 12 και να μαζέψει την κόρη του! Αυτά ειπώθηκαν από εκπαιδευτικό ξαναλέω, σίγουρα η αληθινή διάσταση του θέματος είναι άγνωστη, πάντως όλα έγιναν πολιτισμένα.
Φυσικά η γερμανιδούλα τον άφησε ήσυχο.
:bye2:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάλι ηθικολογίες; Ό,τι κάνουν οι Αμερικάνοι στα σπίτια τους όταν πάνε να τους κλέψουν και να τους σφάξουν τέτοιοι εγκληματίες. Εκτός αν είναι προτιμότερο να κάτσεις να σε σκοτώσουν, δεν ξέρω, στο μουσουλμανολάγνο μυαλό σου μπορεί να είναι οκ και αυτό.
δεν απάντησες
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Ένας μαθητής ρομα 16 ετών φλέρταρε με μια συμμαθητριά του γερμανιδούλα. Το ίδιο βράδυ λοιπόν, πάρκαραν έξω απ το σπίτι της τέσσερις μερσεντες μαύρες και κατέβηκαν καμμιά δεκαριά καλοντυμένοι ρομα. Ζήτησαν να δουν τον πατερα της κοπέλας και σοβαρότατα, δίχως μαχαίρια κλπ του εξήγησαν πως το αγόρι είναι λογοδοσμένο από τα 12 και να μαζέψει την κόρη του! Αυτά ειπώθηκαν από εκπαιδευτικό ξαναλέω, σίγουρα η αληθινή διάσταση του θέματος είναι άγνωστη, πάντως όλα έγιναν πολιτισμένα.
Φυσικά η γερμανιδούλα τον άφησε ήσυχο.
:bye2:
Λογοδοσμένος απο τα 12. Απολύτως λογικό.
Καλοντυμένοι ρομά το βράδυ έρχονται, παρκάρουν εξω απο το σπίτι και τραμπουκίζουν πατέρα κοπέλας (γιατι το "δεν κουβαλώ μαχαίρι" = "είμαι πολιτισμένος" σε καποιο περίεργο σύμπαν)
Αμοιβαίο φλέρτ και πηγαίνουν και λένε να μαζέψει την κόρη του (?????????????)

επίσης
1727356150604.png
1727356181637.png


Γερμανίδα κοπελίτσα να'χει σεβντά με ρομά;

Πολύπιθανό το κόβω :hehe:
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,437 μηνύματα.
Παραγγελιές..που δίνουμε ;;

Εγώ θα ήθελα μια Beretta 92Χ, με λεπτή λαβή...

Θα τον ταβλιάσω κάτω τον άλλον. Τουλάχιστον να το κάνω με στυλ...
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,437 μηνύματα.

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.
Σου απάντησα. Συνέχισε να γλείφεις πατόκορφα λάθρο και γύφτους και μην ασχολείσαι μαζί μου,
ευχαριστώ.
Επιμένω, πως απάντησες με γρύφο και σαν την Πυθία, αλλά δικαίωμά σου. Λοιπόν, θα κάνω ελεύθερη μετάφραση, αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με: Είπες πως θα έκανες ό,τι κάνουν οι Αμερικάνοι, όταν πάνε να τους κλέψουν. Θα υποθέσω πως πυροβολούν κατευθείαν. Αν λοιπόν τον σκότωνες, ποιος θα πήγαινε φυλακή; Εκείνος έκανε απόπειρα κλοπής και συ δολοφονία. Ποιος έχει κάνει χειρότερο έγκλημα;
Πάμε παρακάτω : Γλείφω πατόκορφα! Πολύ άσχημη έκφραση, δε μου αρέσει, δεν το κάνω, ούτε έχω γλείψει ποτέ κάποιον και μάλιστα απ την κορυφή ως τα νύχια, εκτός αν το εννοείς ερωτικά
Τέλος, θα ασχολούμαι με όποιον θέλω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λογοδοσμένος απο τα 12. Απολύτως λογικό.
Καλοντυμένοι ρομά το βράδυ έρχονται, παρκάρουν εξω απο το σπίτι και τραμπουκίζουν πατέρα κοπέλας (γιατι το "δεν κουβαλώ μαχαίρι" = "είμαι πολιτισμένος" σε καποιο περίεργο σύμπαν)
Αμοιβαίο φλέρτ και πηγαίνουν και λένε να μαζέψει την κόρη του (?????????????)

επίσης
View attachment 139086View attachment 139087

Γερμανίδα κοπελίτσα να'χει σεβντά με ρομά;

Πολύπιθανό το κόβω :hehe:
στον έρωτα όλα γίνονται αγαπητέ. Στα σχολεία γίνεται φλερτ. Στο δικό σου δε γίνεται; Αρρένων είστε;
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.
Γερμανίδα κοπελίτσα να'χει σεβντά με ρομά;

Πολύπιθανό το κόβω :hehe:
Σε λίγο θα σε πουν ότι τον παρενόχλησε κιόλας τον γυφτάκο η Άρια και μετά ήρθαν 15 λιμουζίνες γερμανόγυφτων ντυμένοι σαν Πρώσοι αριστοκράτες και απείλησαν την οικογένεια ότι θα κινηθούν νομικά. Αυτή ήταν και η αρχή του κινήματος του metoo.
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
στον έρωτα όλα γίνονται αγαπητέ. Στα σχολεία γίνεται φλερτ. Στο δικό σου δε γίνεται; Αρρένων είστε;
Iσως στη Γερμανία είναι διαφορετικά...
Εδώ παντως στην ελλάδα έχει επιδεινωθεί ο έρωτας στα σχολεία.
άντρες κάγκουρες wannabe εγκληματίες που η τελευταία φορά που είδαν μπάτσο ήτανε για να βγάλουν ταυτότητα να δώσουν το lower και κορίτσια που βγαίνουν απο γραμμη μαζικής τσουλοποίησης λες και θέλουνε ρομποτάκια στη φυλής και στο μεταξουργείο.
Θλιβερότατο θέαμα. Εχω χάσει πάσα ελπίδα για τη νεα γενιά... πόσο μάλλον την πιστότητα του έρωτα και των διαπροσωπικών σχέσεων.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.
Καλοντυμένοι ρομά το βράδυ έρχονται, παρκάρουν εξω απο το σπίτι και τραμπουκίζουν πατέρα κοπέλας (γιατι το "δεν κουβαλώ μαχαίρι" = "είμαι πολιτισμένος" σε καποιο περίεργο σύμπαν)
σιγά μη βγει μαχαίρι για φλερτ! Το μαχαίρι θα βγει την κατάλληλη στιγμή.
Έπειτα οι ρομα έχουν μια ιεραρχία. Άλλος θα πάει να κλέψει και άλλος και αλλοιώς θα πάει για προξενιά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top