• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κλείσιμο ραντεβού online σε ιδιώτη γιατρό

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,238 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο - μεγάλο με πολλούς γιατρούς στην Αττική - site να κάτσω με την ηρεμία μου να δω ποιος γιατρός και πότε έχει ραντεβού και να το κλείσω; Λέει και τιμές επίσκεψης;
Για ενδοκρινολογο το θέλω, στα ΙΚΑ δεν έχουν ούτε για πλάκα.

Δεν συνηθίζω να πηγαίνω σε γιατρούς και πάντα από το τηλέφωνο έκλεινα.
Τώρα που προέκυψε μαζική ανάγκη λέω να ενημερωθώ :P
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,238 μηνύματα.
Έκλεισα από doctoranytime, καλό μου φάνηκε!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,464 μηνύματα.
Έκλεισα από doctoranytime, καλό μου φάνηκε!
Ναι αυτό θα σου έλεγα κι εγώ απλά από δική μου εμπειρία οι κριτικές εκεί είναι όπως του σκρουτζ, δέχονται μόνο τις καλές και για να σε αφήσουν να γράψεις κακή κριτική περνάς από χίλια κύματα και συνήθως απλά δεν την αφήνουν. Αν κοιτάξει κάποιος το doctoranytime θα θεωρήσει πως οι γιατροί στην Ελλάδα είναι όλοι αγγελικά πλασμένοι. Το μόνο θετικό είναι οτι πράγματι δε χρειάζεται να παίρνεις τηλέφωνα και οτι ξέρεις από πριν τί θα πληρώσεις.
 

Skiyo

Διάσημο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,174 μηνύματα.
Ναι αυτό θα σου έλεγα κι εγώ απλά από δική μου εμπειρία οι κριτικές εκεί είναι όπως του σκρουτζ, δέχονται μόνο τις καλές και για να σε αφήσουν να γράψεις κακή κριτική περνάς από χίλια κύματα και συνήθως απλά δεν την αφήνουν. Αν κοιτάξει κάποιος το doctoranytime θα θεωρήσει πως οι γιατροί στην Ελλάδα είναι όλοι αγγελικά πλασμένοι. Το μόνο θετικό είναι οτι πράγματι δε χρειάζεται να παίρνεις τηλέφωνα και οτι ξέρεις από πριν τί θα πληρώσεις.
Εγώ όταν έκλεινα ραντεβού με γιατρό διασταύρωνα με τις κριτικές στο google του κάθε γιατρού αν υπήρχαν.
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

Καλησπέρα.
Ειναι συγκεντρωμενοι ολοι οι ιδιωτες γιατροι οπου ειναι συμβεβλημενοι με τον Εοππυ.
Τα μηνιαια ραντεβου ειναι 200.
Στη τελευταια στηλη σου αναγραφει ποσα ραντεβού εχουν κλειστει.Καποιοι ειναι εντιμοι κι κλεινουν μεσω Εοππυ κάποιοι αλλοι προκειμενου να πληρωσεις επισκεψη σου λενε οτι δεν εχουν(κι ας φαινεται ότι εχουν διαθεσιμα)Η απαντηση τους ειναι οτι δεν εχει ενημερωθει το σύστημα!
Σε οποιο γιατρο καλεσεις να τονισεις οτι θες ραντεβού μεσω Εοππυ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,238 μηνύματα.
Λοιπόν, έκλεισα ένα ραντεβού "απλή επίσκεψη" (περιλαμβάνεται εξέταση και συνταγογράφηση"), στα 40 EUR.

Θέλω να ρωτήσω αν, αφού μου γράψει την όποια εξέταση (αίματος, υπέρηχο κτλ) θυρεοειδούς, αν όταν τις ολοκληρώσω και πάω να τις δείξω θα μου ζητήσει άλλα 40 EUR επίσκεψη.

Ρωτάω εγκυκλοπαιδικά, φυσικά όταν μου τις γράψει από κοντά θα τη ρωτήσω.

Στο doctoranytime δεν υπάρχει κάποια επιλογή στα 0 EUR.
Άρα ίσως πρέπει να κλείσω τηλεφωνικά μετά. Θα τα ξεδιαλύνω, απλά ρωτάω σαν προετοιμασία.

Στον γαστρεντερολόγος πριν λίγο καιρό μου είχε πει η γραμματέας του "όταν είναι να φέρεις τις εξετάσεις να τις δούμε, θα μου το πεις στο τηλέφωνο και δεν θα πληρώσεις κάτι".
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,464 μηνύματα.
Τις εξετάσεις θα τις στείλεις με μέιλ ή θα πεις στο κέντρο που θα τις κάνεις να τις στείλουν στο γιατρό με μέιλ, δε θα πας ξανά.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,238 μηνύματα.
Τις εξετάσεις θα τις στείλεις με μέιλ ή θα πεις στο κέντρο που θα τις κάνεις να τις στείλουν στο γιατρό με μέιλ, δε θα πας ξανά.
Πρώτη φορά το ακούω αυτό!
Κι αν θέλει περαιτέρω εξετάσεις ή να με συμβουλέψει κάτι ή να μου συνταγογραφήσει χάπια;

Μου φαίνεται πολύ απρόσωπο να τα κάνω αυτά εξ αποστάσεως.
Τουλάχιστον ας έχουν ειδικά δωρεάν ραντεβού γι' αυτές τις περιπτώσεις όπως έχει και ο γαστρεντερολόγος μου (ο οποίος βέβαια ζήτημα να έχει e-mail, είναι μεγάλος σε ηλικία και τις σημειώσεις σε τετράδιο τις κρατάει).

Και η παθολόγος μου μου έλεγε να πάω από εκεί να τις δείξω τις αίματος και δεν με χρέωνε, τώρα που το θυμήθηκα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,464 μηνύματα.
Κι αν θέλει περαιτέρω εξετάσεις ή να με συμβουλέψει κάτι ή να μου συνταγογραφήσει χάπια;
Θα μιλήσετε στο τηλέφωνο και θα στα πει και θα σου γράψει ό,τι χρειάζεται.
Μου φαίνεται πολύ απρόσωπο να τα κάνω αυτά εξ αποστάσεως.
Αυτά που έχετε να πείτε θα τα πείτε όταν πας στο ραντεβού το οποίο στην τιμή περιλαμβάνει και ό,τι συνταγογράφηση ή παραπεμπτικό χρειαστεί.

Εσύ όταν σου γράψει τις εξετάσεις ρώτα τη, να σας στείλω τα αποτελέσματα με μέιλ και να τα πούμε στο τηλέφωνο;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,813 μηνύματα.
Λοιπόν, έκλεισα ένα ραντεβού "απλή επίσκεψη" (περιλαμβάνεται εξέταση και συνταγογράφηση"), στα 40 EUR.

Θέλω να ρωτήσω αν, αφού μου γράψει την όποια εξέταση (αίματος, υπέρηχο κτλ) θυρεοειδούς, αν όταν τις ολοκληρώσω και πάω να τις δείξω θα μου ζητήσει άλλα 40 EUR επίσκεψη.

Ρωτάω εγκυκλοπαιδικά, φυσικά όταν μου τις γράψει από κοντά θα τη ρωτήσω.

Στο doctoranytime δεν υπάρχει κάποια επιλογή στα 0 EUR.
Άρα ίσως πρέπει να κλείσω τηλεφωνικά μετά. Θα τα ξεδιαλύνω, απλά ρωτάω σαν προετοιμασία.

Στον γαστρεντερολόγος πριν λίγο καιρό μου είχε πει η γραμματέας του "όταν είναι να φέρεις τις εξετάσεις να τις δούμε, θα μου το πεις στο τηλέφωνο και δεν θα πληρώσεις κάτι".
Εμενα η παθολογος μου, ενα 30άρι μου πηρε για 2 δουλειες (3 πρακτικά, τη μια την αφησαμε στη μεση), μια εκ των οποιων ηταν εξετασεις αιματος κλπ φουλ. Δε μου πηρε επίσκεψη. Επίσκεψη μου έπαιρναν ορθοπαιδικοί, ξαπλώστε τεντώστε καντε δειχτε , ξέρεις μια κανονική εξέταση.

Μπορει να ειναι φαρμακειο τα λεφτα στους γιατρούς, αλλά δεν ειναι όλοι "περάσατε το κατωφλι 80 ευρω"

Κι εγω εχω δει το doctoranytime αλλα εν τελει δεν εχω κλεισει ποτε απο κει. Πάντα κοιταω και τα google reviews ασχετα αν δεν τα θεωρω κι οτι καλύτερο, με την εννοια οτι αν δω κατι εξόφθαλμα αρνητικο για να προσέχω, θα φανει εκει παρά στο doctoranytime που πιο πολύ όπως προειπώθηκε φαίνεται και λιγο curated - skewed to the positives σε εξτριμ βαθμό.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,238 μηνύματα.
Ναι αυτό που λέτε στο doctoranytime το παρατήρησα κι εγώ.
Βροχή τα 5 αστέρια στις κριτικές, σε ΟΛΟΥΣ τους γιατρούς, όπου κι αν κοιτάξεις. Και μιλάμε πολλές φορές για 300+ κριτικές.
Κανένας με 4 αστέρια.

Προφανώς οι γιατροί πληρώνουν και κάποια συνδρομή για να βρίσκονται στο doctoranytime κι αυτό τους προστατεύει από αρνητικές κριτικές.

Anyway το thread το άνοιξα όταν είχα διαβάσει ένα πολύ παλιό προτεινόμενο παρά δίπλα θέμα περί γιατρών και πληρωμών.

Θα τη ρωτήσω ευθέως στο πρώτο ραντεβού πως θα το προχωρήσουμε.

Είναι και μακριά από το σπίτι μου η γιατρός.
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λοιπόν, έκλεισα ένα ραντεβού "απλή επίσκεψη" (περιλαμβάνεται εξέταση και συνταγογράφηση"), στα 40 EUR.

Θέλω να ρωτήσω αν, αφού μου γράψει την όποια εξέταση (αίματος, υπέρηχο κτλ) θυρεοειδούς, αν όταν τις ολοκληρώσω και πάω να τις δείξω θα μου ζητήσει άλλα 40 EUR επίσκεψη.

Ρωτάω εγκυκλοπαιδικά, φυσικά όταν μου τις γράψει από κοντά θα τη ρωτήσω.

Στο doctoranytime δεν υπάρχει κάποια επιλογή στα 0 EUR.
Άρα ίσως πρέπει να κλείσω τηλεφωνικά μετά. Θα τα ξεδιαλύνω, απλά ρωτάω σαν προετοιμασία.

Στον γαστρεντερολόγος πριν λίγο καιρό μου είχε πει η γραμματέας του "όταν είναι να φέρεις τις εξετάσεις να τις δούμε, θα μου το πεις στο τηλέφωνο και δεν θα πληρώσεις κάτι".
finddoctors.gov.gr
Σε συνεχεια του μηνυματος μου για τους συμβεβλημενους ιδιωτες γιατρούς, εδω μπορεις να κλεισεις ραντεβου σε γιατρους στο Ικα (Μ.Υ.)σε οποιαδηποτε περιοχη θελεις
δεν ειναι απαραίτητο να ειναι στη περιοχη που μενεις.
Κωδικους taxisnet & ΑΜΚΑ θελει να συμπληρωσεις .Εμφανιζει ημερες κι ωρες κι κλεινεις ραντεβού. Οτι κάνουν τα 5ψηφια τηλ δηλαδη.
Αναφορικα με την ερώτηση σου εξαρταται απο το/τη γιατρο.
Η παθολογος που εχω ως οικογενειακη γιατρο δεχεται καθημερινα 16 βιβλιαρια χωρις ραντεβου,οποτε πας το πρωι περιμενεις,κι τις απαντησεις τις βλεπει δωρεαν.Εαν πας ιδιωτικα πληρωνεις 10 ευρω.
Ο οικογειακος γιατρος της μαμας μου (παθολογος) ποτε δεν εχει ραντεβου μεσω Εοππυ,επισκεψη πληρωνεις 40 ευρω κι ξαναπαιρνει χρηματα για να δει εξετασεις.
 

Phoenix_

Νεοφερμένος

Η Phoenix_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ναι αυτό θα σου έλεγα κι εγώ απλά από δική μου εμπειρία οι κριτικές εκεί είναι όπως του σκρουτζ, δέχονται μόνο τις καλές και για να σε αφήσουν να γράψεις κακή κριτική περνάς από χίλια κύματα και συνήθως απλά δεν την αφήνουν. Αν κοιτάξει κάποιος το doctoranytime θα θεωρήσει πως οι γιατροί στην Ελλάδα είναι όλοι αγγελικά πλασμένοι. Το μόνο θετικό είναι οτι πράγματι δε χρειάζεται να παίρνεις τηλέφωνα και οτι ξέρεις από πριν τί θα πληρώσεις.
Είχα πάει μια φορά σε έναν γιατρό από αυτό το site και δε μου έκανε καμία τρομερή εντύπωση.

Τουναντίον θα έλεγα.

Πρέπει να το έχω ξαναχρησιμοποιησει άλλη μια φορά, αλλά δε θυμάμαι με σιγουριά. Μάλλον, θα με είχε αφήσει, επίσης, αδιάφορη για να μην το θυμαμαι... 🤔
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό το να ξαναπαιρνουν χρήματα για να δουν εξετάσεις μπορούμε να το αποφύγουμε;

Παλιά, θυμάμαι, πλήρωνα μόνο όταν μου έγραφαν εξετάσεις.
 

Isolde75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Λοιπόν, έκλεισα ένα ραντεβού "απλή επίσκεψη" (περιλαμβάνεται εξέταση και συνταγογράφηση"), στα 40 EUR.

Θέλω να ρωτήσω αν, αφού μου γράψει την όποια εξέταση (αίματος, υπέρηχο κτλ) θυρεοειδούς, αν όταν τις ολοκληρώσω και πάω να τις δείξω θα μου ζητήσει άλλα 40 EUR επίσκεψη.

Ρωτάω εγκυκλοπαιδικά, φυσικά όταν μου τις γράψει από κοντά θα τη ρωτήσω.

Στο doctoranytime δεν υπάρχει κάποια επιλογή στα 0 EUR.
Άρα ίσως πρέπει να κλείσω τηλεφωνικά μετά. Θα τα ξεδιαλύνω, απλά ρωτάω σαν προετοιμασία.

Στον γαστρεντερολόγος πριν λίγο καιρό μου είχε πει η γραμματέας του "όταν είναι να φέρεις τις εξετάσεις να τις δούμε, θα μου το πεις στο τηλέφωνο και δεν θα πληρώσεις κάτι".
Είναι ανάλογα το γιατρό, οι περισσότεροι όμως δεν παίρνουν. Απλά τις στέλνεις ηλεκτρονικά και σου δίνουν περαιτέρω οδηγίες έτσι
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ναι αυτό που λέτε στο doctoranytime το παρατήρησα κι εγώ.
Βροχή τα 5 αστέρια στις κριτικές, σε ΟΛΟΥΣ τους γιατρούς, όπου κι αν κοιτάξεις. Και μιλάμε πολλές φορές για 300+ κριτικές.
Κανένας με 4 αστέρια.

Προφανώς οι γιατροί πληρώνουν και κάποια συνδρομή για να βρίσκονται στο doctoranytime κι αυτό τους προστατεύει από αρνητικές κριτικές.

Anyway το thread το άνοιξα όταν είχα διαβάσει ένα πολύ παλιό προτεινόμενο παρά δίπλα θέμα περί γιατρών και πληρωμών.

Θα τη ρωτήσω ευθέως στο πρώτο ραντεβού πως θα το προχωρήσουμε.

Είναι και μακριά από το σπίτι μου η γιατρός.
Οι γιατροι πληρώνουν συνδρομη.Εχω εργαστεί σε εταιρεια τηλεγραμματειας στο παρελθόν.Ευχομαι να ειναι το 1 και μοναδικο ραντεβου σου σε ενδοκρινολογο κι μετα αχρειαστος να ειναι ο/η γιατρος.
Εαν τελικα καταληξειςοτι πρεπει να σε παρακολουθεί ενδοκρινολογος(το απευχομαι) υπαρχουν ομαδες στο facebook δημιουργημενες απο κατοίκους σε πολλες περιοχες.
Πχ:Εγω μενω στο Γαλατσι υπάρχει η ομαδα Galatai-Γαλατσι οπου μπορεις να κανεις καποια ερώτηση για γιατρους κι προσωπικες εμπειριες.Οποτε πιστευω οτι ανταποκρινονται περισσότερο στη πραγματικότητα τα σχολια κι οι προτασεις για γιατρους κι ειναι πιο εγκυρο απο τις κριτικες στο doctors anytime.Απλα για να εχεις μια ιδεα το λεω..εαν χρησιμοποιεις facebook φυσικα..η κορη μου μου λεει οτι πλεον ειναι παρωχημένο κι για τις γριες!Ειμαι κι μεγαλυτετη σε ηλικια!Ευχομαι ολα να πανε καλα
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,238 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή μου χτύπησε καμπανάκι αυτό που είπατε (ότι δηλαδή ενδεχομένως θα χρειάζομαι συστηματική παρακολούθηση και δεν θα επαρκεί το να πάω 1 φορά), έκλεισα σε άλλη γιατρό πιο κοντά στο σπίτι μου (πριν είχα κλείσει μόνο με γνώμονα το πιο σύντομο ραντεβού, γιατί έχω έντονη αδυναμία και μου έχουν πει ότι μπορεί να οφείλεται στον θυροειδή που δείχνουν οι εξετάσεις).

Με λίγη παρατηρητικότητα στο doctoranytime, βλέπω αυτό (που ΔΕΝ το έλεγε για την προηγούμενη γιατρό που είχα κλείσει) :
ενδο.png


Άρα κομπλέ, και ίσως πιο φθηνά θα μου πάει και δεν θα πληρώσω για να δείξω τις εξετάσεις, με τη βούλα!
Θέλει ψάξιμο τελικά.
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή μου χτύπησε καμπανάκι αυτό που είπατε (ότι δηλαδή ενδεχομένως θα χρειάζομαι συστηματική παρακολούθηση και δεν θα επαρκεί το να πάω 1 φορά), έκλεισα σε άλλη γιατρό πιο κοντά στο σπίτι μου (πριν είχα κλείσει μόνο με γνώμονα το πιο σύντομο ραντεβού, γιατί έχω έντονη αδυναμία και μου έχουν πει ότι μπορεί να οφείλεται στον θυροειδή που δείχνουν οι εξετάσεις).

Με λίγη παρατηρητικότητα στο doctoranytime, βλέπω αυτό (που ΔΕΝ το έλεγε για την προηγούμενη γιατρό που είχα κλείσει) :
View attachment 133948

Άρα κομπλέ, και ίσως πιο φθηνά θα μου πάει και δεν θα πληρώσω για να δείξω τις εξετάσεις, με τη βούλα!
Θέλει ψάξιμο τελικά.
Ολα καλα λοιπον!Μη ξεχασεις να παρεις μαζι σου οτι προσφατες εξετασεις εχεις,καθως κι μια λιστα με τα φάρμακα κι το ιστορικο σου γενικα.Πρωτη φορα σε βλεπει!Χαρτι κι μολυβι επομενως με ερωτησεις κι αποριες..
Ισως να σε αγχωνω με τα περι οργανωσης....συγγνωμη δεν εχω τετοια προθεση..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top