Πώς θα αντιδρούσατε αν κάποιος/α φλέρταρε το σύντροφό σας;

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Τίποτα δεν θα έκανα. Σιγά μην δώσω στην άλλη τη χαρά ότι με επηρεάζει κι ολας ( :dwarf: ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Αν και το θεωρώ τουλάχιστον προσβολή για το άτομο που το συνοδεύει, το να φλερτάρει κάποιος τον/ην σύντροφό του (και ξεδιαντροπιά για όποιον το κάνει), τη δεδομένη στιγμή δεν θα αντιδρούσα.
Υπάρχει καιρός μετά να τα πούμε με το ταίρι όταν βρισκόμαστε οι δυο μας, καθότι έτσι στην ψύχρα συνήθως δεν παίρνει το θάρρος κάποιος/α να φλερτάρει άτομο που συνοδεύεται. Χρειάζεται και τη συναίνεση/ενθάρρυνση από κάποιον άλλον να του δώσει το "πράσινο φως" με λόγια, με κινήσεις, με βλέμματα. Όπερ σημαίνει, κάτι σάπιο θα υπήρχε στο βασίλειο της..σχέσης μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και το θεωρώ τουλάχιστον προσβολή για το άτομο που το συνοδεύει, το να φλερτάρει κάποιος τον/ην σύντροφό του (και ξεδιαντροπιά για όποιον το κάνει), τη δεδομένη στιγμή δεν θα αντιδρούσα.
Υπάρχει καιρός μετά να τα πούμε με το ταίρι όταν βρισκόμαστε οι δυο μας, καθότι έτσι στην ψύχρα συνήθως δεν παίρνει το θάρρος κάποιος/α να φλερτάρει άτομο που συνοδεύεται. Χρειάζεται και τη συναίνεση/ενθάρρυνση από κάποιον άλλον να του δώσει το "πράσινο φως" με λόγια, με κινήσεις, με βλέμματα. Όπερ σημαίνει, κάτι σάπιο θα υπήρχε στο βασίλειο της..σχέσης μου.


Από που κι ως που προσβολή; Εντάξει, δεν είπαμε να έρθει κάποιος να του πει "νύχτα μου είσαι για έναν μάγκα που ποτέ κανείς μας δεν θα μας τον ξεχάσει", αλλά εφόσον ο άλλος δεν ανταποδίδει δεν βρίσκω το λόγο να προκύψει το οποιοδήποτε θέμα μεταξύ σας. Προσβλητικό κατ' εμέ είναι να θεωρείς ότι εφόσον τον φλερτάρουν φταίει αυτός που το ενθάρρυνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
"νύχτα μου είσαι για έναν μάγκα που ποτέ κανείς μας δεν θα μας τον ξεχάσει"



EDIT: Lol τώρα είδα ότι είναι από Κων/νου και Ελένης...Δεν πειράζει ο αντιπρόεδρος του Εδεσσαικού θα μείνει εκεί γιατί είναι αξέχαστος μάγκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Από που κι ως που προσβολή; Εντάξει, δεν είπαμε να έρθει κάποιος να του πει "νύχτα μου είσαι για έναν μάγκα που ποτέ κανείς μας δεν θα μας τον ξεχάσει", αλλά εφόσον ο άλλος δεν ανταποδίδει δεν βρίσκω το λόγο να προκύψει το οποιοδήποτε θέμα μεταξύ σας. Προσβλητικό κατ' εμέ είναι να θεωρείς ότι εφόσον τον φλερτάρουν φταίει αυτός που το ενθάρρυνε.

Προσβολή γιατί δεν σέβεται και δεν υπολογίζει τον/την συνοδό του, ανεξάρτητα από το αν θα ανταποκριθεί ή όχι.
Αν ανταποκριθεί, η ευθύνη από το... "τρίτο πρόσωπο" μεταβιβάζεται σε εκείνον που ενθάρρυνε, οπότε προσβλητικό και αναξιοπρεπές, είναι για κάνει ο άλλος τα στραβά μάτια και να προσποιηθεί οτι τίποτα δεν έγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top